Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-08-20 12:44:37

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Star Wars X-Wing od FFG

Nie wiem czy ktoś tu się jara Starymi Warsami ale FFG wydaje przeróbkę gry Wings of War w wersji SW. Gra ma wiele fajnych patentów, w tym dosyć ładne figurki myśliwców. Na razie gra nie wydaje się być zbyt pieniądzochłonna ale FFG to specjaliści od wyciągania kasy więc nigdy nic nie wiadomo Jeśli już przy pieniądzach jesteśmy, to wraz ze starterem gdzie otrzymamy jednego X-Winga i dwa TIE Fightery, dostępne będą również osobno te dwa myśliwce oraz Y-Wing i TIE Advanced. Na GenConie firma FFG pokazała tak przyszłościowo Sokoła Millenium, A-Winga, Slave One (pojazd Bobby Fetta) i TIE Intercreptor. W takim wypadku pula małych statków jest już prawie wyczerpana, bo ze znanych statków są jeszcze B-Wing i TIE Bomber, ale są jeszcze statki z epizodów 1-3, jakieś mniej znane przemytnicze i łowców nagród, na pewno pole do popisu dla marketingowców jest.

Nie wiem czy ktoś z was się interesował, bo ja tak w każdym razie gra ma pojawić się we wrześniu, również w wersji polskiej, może się skuszę.

Na koniec jeszcze oficjalna strona gry, pod zakładką Support można znaleźć także pełną instrukcję.

Offline

#2 2012-09-08 23:20:12

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Wars X-Wing od FFG

I co nikt naprawdę nie jest zainteresowany ? Ja rozumiem figurki są pomalowane i w dodatku plastikowe ale ja akurat lubię gry typu wyjmuję i gram

Jest bardzo ładny opis rozgrywki (w języku polskim) na stronie Galakty, właściwie to nawet można powiedzieć że jest to skrót zasad. Premiera gry już za niecałe dwa tygodnie (planowo 19 września), załapałem się na ten hype roztoczony przez FFG i podstawkę sobie na pewno zapodam. Najgorsze jest to że nie wiem którą stronę wybrać do późniejszej ekspansji, normalnie bym się decydowała na ciemną stronę mocy, ale jasna strona kusi możliwościami konfiguracji statków, a ciemna ... no cóż ciemna strona wygląda jakoś nieciekawie, właściwie nadrabia wszelkie braki liczebnością, co równa się oczywiście większym zakupom. Mam nadzieję że w praniu wyjdzie czy większa zwinność statków Imperium wystarczy do pokonania pancernych statków Rebelii.

Offline

#3 2012-09-08 23:54:58

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Przeczytałem Twój wcześniejszy post, ale akurat Star Wars, nigdy mnie nie pociągał. Przypomina nieco BFG, ale bardziej uderza myśl że to kolejna maszynka do robienia pieniądzy, kosztem fanów uniwersum.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#4 2012-09-09 02:13:28

 Edhel

Szpaner

3946378
Call me!
Skąd: Lokeren
Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 114
Punktów :   
Armia w W40: Tyranids, Necrons
WWW

Re: Star Wars X-Wing od FFG

gra może i fajna ale już coś takiego kiedyś wychodziło i raczej się nie otrzymało
nie pamiętam teraz nazwy ale tez SW coś tam coś tam
kupiłem do tego starter i parę bostow
tam się modeliki takie prowizoryczne składa
mogę się pochwalić tego spora kolekcja a z tego co widzę to podobna skala wiec mogą robić za proxy
poszukam w szafie i się odezwę

Star Wars: Pocket Model TCG

mam około 60 modelików(w tym parę dużych jak np: niszczyciel) jak nie więcej
plus pudełko kart do zagrywania

Ostatnio edytowany przez Edhel (2012-09-09 02:20:59)


http://www.nodiatis.com/pub/5.jpg

...morze zębów i pazurów...

Offline

#5 2012-09-09 09:33:59

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Edhel napisał:

gra może i fajna ale już coś takiego kiedyś wychodziło i raczej się nie otrzymało

Jedyne podobieństwo jakiego się mogę doszukać to świat Star Wars. SW Pocket Model to było wielkie nieporozumienie od samego początku, gdyby zrobili z tego "bitewniak" na kształt Pirates of Spanish Main to może by jeszcze może by coś z tego było, ale goście z WizKid uparli się na kiepską karciankę, z modelikami zastępującymi jeden rodzaj kart. Już prędzej można by to porównać do Star Wars Starship Battles od Wizardsów które też było porażkowe. W każdym razie nowa gra oparta jest mechanicznie o grę Wings of War która nadal cieszy się jakąś tam popularnością i nadal istnieje.

Jeśli już wspominamy o "dojeniu" fanów, to wydaje mi się to dosyć normalne chociaż chciałbym zauważyć, że i tak FFG nie poszło utartym szlakiem z Wings of War i nie zaczęła wypuszczać myśliwców z konkretnymi pilotami, bo wtedy faktycznie aspekt kolekcjonerski mógłby być bardzo uciążliwy. Nie wiem jak długa ta gra się utrzyma na rynku, ale z tego co na razie widać nie będzie to koniec z powodu kiepskiej jakości gry, raczej przyczyną może być znudzenie i brak nowości, bo jak już wspominałem ile typów tych myśliwców można wymyślić.

Offline

#6 2012-09-09 10:19:27

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Taa, a w dodatku zrobić to tak, aby zachować kanoniczność. Ja na ich miejscu skupił się nie na czasach nowej republiki, ale bardziej okres wojen mandaloriańskich i początki republiki. Wtedy, to by było coś epickiego.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#7 2012-09-09 11:04:44

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Myślę Gruby że z punktu widzenia marketingowego wybrali chyba najlepszy okres w historii Star Wars. Być może czasy Starej Republiki były ciekawsze, ale to właśnie okres wojny Rebelii z Imperium jest chyba najbardziej rozpoznawalnym znakiem Star Wars albo przynajmniej mnie się tak wydaje . Naprawdę nie wiem co tam jeszcze wymyślą, czy pójdą w stronę historii opisanych w książkach czy też wybiorą "wcześniejsze" epizody filmowe, w każdym razie wyczuwam że trzymają się jakiegoś planu, a na razie wypuszczają takie statki którymi ja akurat chciałbym się bawić więc nie widzę problemu.

Offline

#8 2012-09-22 12:57:26

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Dobra udało mi się zagrać dwie pierwsze partyjki więc mogę się podzielić jakimiś wrażeniami. Pierwsze wrażenie, ależ to małe patrząc na zdjęcia wydawało mi się że to będą pudła takie jak od "Gry o Tron" albo "Warhammera Inwazji", a tu takie pudełeczko jak w "Rune Age" czy "Blood Bowl Menadżer Drużyny". Myśliwce ładnie wyglądają, ale są kiepsko posklejane, na stole tego nie widać, ale jak ktoś chciałby kupić modele kolekcjonersko to odradzam albo chociaż przestrzegam żeby dokładnie obejrzeć modele w sklepie (widać je mimo że są zapakowane). Być może zapaleni modelarze coś na to mogą zaradzić ale chyba nie taka była ogólna idea. Idąc dalej, granie samą podstawką nie jest zbytnio emocjonujące, każdy kolejny myśliwiec na stole zwiększa "słodkość miodu" płynącego z gry, chociaż wiadomo że górna granica też jest, myślę że 6-10 modeli na stole to optymalne ilości. Jak ktoś nie ma szczęścia i raczej będzie grał z różnymi osobami, które gry nie posiadają to raczej musi sobie dokupić dodatkowe myśliwce, chociaż po jednym na stronę. Sama mechanika, tak jak myślałem po przeczytaniu zasad, daje radę, powiedziałbym że jest wręcz fantastyczna gdyby nie kości które jak w każdej grze mnie nie kochają . Miałem na początku obawy czy planowanie ruchów w ciemno nie jest zbyt losowe, ale szybko się te obawy rozwiały, każdy myśliwiec ma jakieś ograniczenia i wbrew pozorom ich zachowanie jest w miarę przewidywalne, moim zdaniem jest to chyba najbardziej "strategiczny" element tej gry. Ogólnie gra mi się bardzo podoba i polecam ją z zastrzeżeniem że podstawka to dopiero początek zakupów Jak już w październiku będę mógł się pojawiać na spotkaniach to oczywiście do pokazania lub pogrania grę mogę przynieść.

Offline

#9 2012-10-17 20:00:50

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Wczoraj udało mi się zagrać dwie partyjki na 100 punktów, czyli tak jak przewidują zasady turniejowe. Na placu boju pojawiło się osiem myśliwców dwa X-Wingi i jedn Y-Wing po stronie Rebelii, a po stronie Imperium jeden TIE Advanced (z Vaderem na pokładzie) oraz cztery TIE Fightery. To już jest taka liczba statków która powoduje że gra jest mocno dynamiczna ale też wymaga dużo większej uwagi co do poruszania statków - akurat ten aspekt powoli zaczynamy opanowywać, chociaż także w drugą stronę wlatując przeciwnikowi przed nos. Przy takim tłoku łatwiej też zorganizować pułapkę, a przynajmniej mnie było łatwiej bo grałem Imperium i miałem przewagę liczebną. Swoją drogą bałem się że brak jakiś super rozszerzeń do TIE Fighterów, będzie mnie bardzo ograniczał, ale okazuje się że wiele można zdziałać dobierając odpowiednich pilotów, po za tym Vader jest wyrąbany w kosmos, sprawdza się genialnie w roli dowódcy, a uzbrojony w rakiety może swobodnie stanąć do pojedynku z X-Wingami. Na razie wszystko jest cacy, zobaczymy jakie zmiany wymuszą kolejne dodatki, mam nadzieję że nie okaże się że trzeba kupić dwa (lub więcej)TIE Intercreptory

Offline

#10 2013-03-20 16:19:35

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Gram od dłuższego czasu. Zwłaszcza teraz jak wyszły  Sokół Millenium i Slave1 to jest rewelacyjnie. Bardzo podoba mi się gierka... zastanawia mnie, jakie myśliwce wydadzą dalej...


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#11 2015-08-20 15:36:21

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Reanimuję temat, bo jak widać od ostatnich zamieszczonych tutaj postów inwencja twórców okazała się przeogromna. Gra ma się dobrze i jak na razie końca wydawania nie widać, a rzekłbym nawet że nowe epizody mogą cokolwiek trochę namieszać. A właśnie w sprawie VII epizodu to i w tej grze będzie miało to swoje odbicie w postaci nowego startera. Tak sobie myślę, że drugi starter szczególnie z nowymi modelami wcale by nie był złym pomysłem, a pewnie tak też pomyśli sporo osób i kolejne $$$ wpłyną na konto wydawcy

Offline

#12 2015-08-25 17:23:24

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Hmmm.... ciekawe. Troche wiecej kolorkow zupdatowane karty, bo mam nadzieje ze wiecej nie zmienia - zwlaszcza motoryki - i juz produkt nowy i swiezy.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#13 2015-09-28 20:38:50

Mineralwasser

Właśnie zaczął

Skąd: duża wieś
Zarejestrowany: 2014-11-07
Posty: 38
Punktów :   
Armia w WFB: No record
Armia w W40: No record
Armia w LOTR: No record
Armia Warmachine & Hordes: No record
WWW

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Nowy rozrusznik wygląda interesująco .
Zastanawiam się , ale niektóre zwykłe statki
i kosztowało to samo 120 zł. Ojej .


My Hobby page -> https://www.facebook.com/Hobby.Outpost


* Kaltes Klares Wasser *

* zimna czysta woda *

Offline

#14 2015-09-28 21:56:38

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Wars X-Wing od FFG

@Mineralwasser - pisz chłopie po angielsku, będzie Cię łatwiej zrozumieć

Nowy starter warto kupić jeśli ktoś planuje grać turniejowo, bo od przyszłego roku na turniejach będzie obowiązywać talia uszkodzeń z nowego startera. Statki też są inne niż w starym starterze i dodatkowo są to też nowe modele. Jedyny co mnie odstraszyło, to starter wprowadza dwie nowe frakcje, które na razie można mieszać ze starym Imperium i Rebelią, ale pewnie jak zaczną wydawać do nich nowe statki to się skończy taka zabawa, a szkoda bo nowe Tie Fightery wyglądają ciekawiej od starych.

Offline

#15 2015-09-28 22:23:50

Mineralwasser

Właśnie zaczął

Skąd: duża wieś
Zarejestrowany: 2014-11-07
Posty: 38
Punktów :   
Armia w WFB: No record
Armia w W40: No record
Armia w LOTR: No record
Armia Warmachine & Hordes: No record
WWW

Re: Star Wars X-Wing od FFG

Witam Crane ,

trenuję moich polskich i zobacz, czy to zrozumieć.

Dzięki za informacje .

Myślę, że spróbować. Lubię X-wing i powinno być lepiej?

Być może ciemna strona : P

Zapytam cię o towarzyskim meczu


My Hobby page -> https://www.facebook.com/Hobby.Outpost


* Kaltes Klares Wasser *

* zimna czysta woda *

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.liga-cs-5on5.pun.pl www.plomienzmiennica.pun.pl www.gwardiasqd.pun.pl www.opowiadania-blogowe.pun.pl www.hordon.pun.pl