Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-10-03 14:59:49

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

A może by tak liga ?

Tutaj będę się starał zebrać najważniejsze sprawy.

Arkusz spotkań / wyników:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc … 1RUE#gid=0

Umawiamy się z przeciwnikiem na forum, ja wpisuje w arkusz info o odbytej/mającej się odbyć bitwie, oraz punkty.




=========================================
Lista zgłoszonych

1 Bombaj
2 Zuzoslav
3 Cobalt
4 Bru
5 Negro
6 Sasomir
7 Siwy
8 Master
9 Dragomar
=========================================
Zasady:

- gra każdy z każdym 1 raz
- proxy skolko ugodno
- brak punktów za hobby (to nie turniej tylko liga)
- teren losujemy z pośród mapek euro

OGRANICZENIA OGÓLNE 1000 pts:

Zakaz wystawiania lordów
Zakaz wystawiania dowódców/bohaterów imiennych
Maksymalnie 3 maszyny i/lub strzeleckie bronie używające wzornika
Maksymalnie dwie jednostki eteryczne
Wszystkie rare'y 0-1
No large target...
Koszt jednostki/oddziału nie może przekraczać 400 pkt.

SLOS:
Simple Line of Sight
Tereny podzielone na 3 kategorie:
- Całkowicie blokujące LoS: Wzgórza, budynki i tereny nieprzebyte.
- Nie blokujące LoS: rzeki, pola i bagna.
- Utrudniające: Wszystkie innę tereny i jednostki.

- Jeśli strzelanie odbywa się przez teren Utrudniający wtedy istnieje kara -2 do testu trafienia, -1 za lasy.
- Duże cele I cele znajdujące się na wzgórzach nie są zasłaniane przed jednostkami stojącymi przed nimi nie na wzgórzach, jedyny modyfikator przy takiej sytuacji może wynikać z strzelania przez las.
- Jednostka strzelająca ze wzniesienia bądź będąca dużym celem nie otrzymuje ujemnych modyfikatorów za jednostki stojące przed nią ale nie na wzgórzu ani za las.

Gramy na mapkach euro: http://www.mediafire.com/?n45ve7vazl76fht

MAGIA:

Podczas jednej fazy magii można użyć maksymalnie 12 kostek magii (Power Dice).
Bohaterom przysługuje "look out, sir" od następujących czarów: Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th, Infernal Gateway (11-12 efekt).

PROGI:
0-99 - 10-10
100-199 - 11-9
200-299 - 12-8
300-399 - 13-7
400-499 - 14-6
500-599 – 15-5
600-699 – 16-6
700-799 - 17-3
800-899 - 18-2
900-999 - 19-1
1000+ - 20/0

BONUSY:
100pkt za generała,
100pkt za BSB,
25pkt za inne sztandary,
50pkt za zabicie bohatera przez dowódcę w pojedynku,
50% wartości uciekającego bądź "zćwiartkowanego" oddziału.



Zasady dla 2400 (Kraków prePoznań, bez imiennych bohaterów i dowódców):
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=36583



Zasady dla 2800 (z silesiana):
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=36042


---------------------------------------------------------------------------
Co sądzicie o pomyśle ligi ?
Wstępne pomysły:
Każdy zgłoszony musiałby odbyć jedną bitwę w tygodniu.
W zależności od ilości chętnych, w lidze, każdy z każdym musiałby rozegrać po jednym lub po dwa mecze.

Szczegóły na pewno doprecyzujemy.
Opcjonalnie uczestnicy ligi zrzucą się po parę groszy na "dyplom" dla "miszcza".

Ostatnio edytowany przez Cobalt (2012-10-17 09:28:08)


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 

#2 2012-10-03 15:07:19

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: A może by tak liga ?

Jedna bitwa tygodniowo nie zawsze sie uda pomysł ciekawy do dopracowania i musieliby się wszystkie możliwe osoby zgłosić żeby było ciekawie

Offline

 

#3 2012-10-03 16:00:34

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: A może by tak liga ?

Ja jestem przeciwny. Dlaczego? Bo po co? Mniej więcej każdy od nas już grał z każdym i wie jaki jest w stosunku do reszty, kto z kim wygrywa i jak kto gra.
Nie chce żeby ktoś coś mi zaraz zarzucał ale wszyscy wiedzą że każdy przegrywa z Bombajem, a Sas wygrywa z każdym i z Bombajem, Bru przegrywa z Masterem (tego nie kapuje) ale Bru kontra Jacek/Mroczny kiciuś czy jak kto tam teraz ma jest remis i tak dalej. Więc po za kwestiami technicznymi pytam się po co ? Tym bardziej że jest nas bardzo mało tu w czwie


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

 

#4 2012-10-03 16:16:55

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: A może by tak liga ?

Jasne Siwy, skoro wszystko wiadomo to chowaj figurki do szafy
Ja np. chętnie zagram bo każda gra jest inna, zresztą z niektórymi (Sas, Bru, Zuzu) właściwie jeszcze nie miałem okazji.


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 

#5 2012-10-03 17:10:21

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: A może by tak liga ?

Sam chowaj fiksy do szafy
Cobalt ja gram bo gra sprawia mi przyjemność nie przejmuje się przegraną i zawsze ucze się czegoś nowego, faktycznie każda gra jest inna, i gram coraz lepiej. Zapewniam wszystkich że będzie taki dzień gry aktualny stan rzeczy się zmieni i będę wygrywał, bo doskonale wiem że narazie to jestem w częstochowskim warzywniaku

Cobalt by grać z Bru, Zuzu czy Sasem nie potrzeba tworzyć ligi tylko umówić się na grę, podejrzewam że każdy z nich bardzo chętnie zagra.

Chodzi mi o to że według mnie jedynym sensownym powodem tworzenia takiej ligi jest wyodrębnienie najlepszych graczy/gracza w Częstochowie jednakże przy tak małej liczbie członków/graczy to nie ma sensu, dodatkowo mniej więcej każdy już grał z każdym i wie jak silny jest w stosunku do innych. Przykład pisałem w poprzednim poście.
W wielkich miastach Warszawie czy Krakowie takie ligi mają sens, Powiem więcej tam są takie ligi a nawet ligi klubowe w celu wyodrębnienia najlepszych reprezentatów klubu grających w turniejach I składzie drugim składzie i tak dalej. U nas jest tak mało ludzi że do składu na turniej jedzie ten kto może przykład DMP/DMŚ ledwo jeden skład. więc ja ponawiam pytanie

Po co?

Czekam na konstruktywne argumenty za

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-10-03 17:10:49)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

 

#6 2012-10-03 17:18:36

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: A może by tak liga ?

liga wbrew pozorom jest fajna, bo jest to mini turniej liczony do ligii! jeżeli zbierzemy 8/9 graczy to już jest fun. poza tym wcale nie jest powiedziane, kto wygra. Rzopiską na euro Siwego skroje (raczej) ale rozpiską bez dzwonu raczej dostanę sromotny kolega zło. Na openie natomiast karają mnie wszystkie armie, które mają dostęp do shadow/death, life, wielokrotny haeven (imp, demony itp. ) Jeżeli zrobimy sobie po trzy rozpiski (np. 1500/2400/2800) i będziemy losować , wybierać jakoś, jak gramy wtedy szanse rosną. Można też losować pary tydzień wcześniej i składać turbo rozpiski specjalnie przeciwko konkretnemu przeciwnikowi. System parowania też jest ważny, bo można zagrać każdy z każdym, lecz można również systemem pucharowym 3-4 osoby w grupie, wszyscy z grupy grają ze sobą, dwóch najlepszych przechodzi wyżej. itp. do przemyślenia. dla mnie pomysł świetny

Offline

 

#7 2012-10-03 17:33:27

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: A może by tak liga ?

A ja jestem za. Możemy przede wszystkim potraktować to jako rozciągnięty w czasie turniej, po co siedzieć od rana do nocy skoro można to rozegrać bitwę czy dwie tygodniowo. Po za tym nie trzeba robić sztywnego grafiku i zarządzeń typu "W następnym tygodniu musi koniecznie zagrać Bomba i Torpeda bo inaczej to...". Można się poumawiać i tak dalej. Spoko sprawa. Jak nie masz dzisiaj ochoty na mecz w lidze to nikt nie zmusza, zagraj za tydzień dwa, a teraz bez spiny zagrajmy parówkę na jakiś chory format Co do wyłaniania składu na Drużynówki to nie wiem jak liga ma się do tego mieć. I tak jedzie ten kto akurat może bo mu jakieś inne kwestie nie przeszkadzają i chce jechać. No chyba, że jest nas troszkę więcej niż miejsc na turnieju, no ale trudno trzeba to jakoś przeboleć. Przy tym to dobra sposobność żeby każdy zagrał z każdym, bo jakoś z Masterem czy Cobaltem nie miałem jeszcze okazji pograć. A przy tabeli na zasadzie każdy z każdym to nawet nieparzysta liczba graczy nie będzie problemem.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

 

#8 2012-10-03 19:31:45

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: A może by tak liga ?

Pozostaje w takim razie czekać na chętnych.
Listę zgłoszonych będę wpisywał w pierwszym poście.
Jak się okaże że jest nas wystarczająco dużo to kolegę Bombaja poproszę o doprecyzowanie szczegółów.


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 

#9 2012-10-04 08:00:02

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: A może by tak liga ?

Zgłaszam się jak najbardziej

Cobalt: raz graliśmy na pierwszym 11,5 cala zgoła rok temu jak nie ciut wiecej ale z przyjemnością ponownie wyciągne topór i wbije gdzie trzeba

Offline

 

#10 2012-10-04 08:52:39

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: A może by tak liga ?

Pewnie wtopiłem i chciałem zapomnieć


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 

#11 2012-10-05 00:03:12

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: A może by tak liga ?

Ja też się zgłaszam. Rozumiem jednak obiekcje Siwego i apeluję o takie skonstruowanie ligi, żeby nie wygrywali jej ludzie mający najwięcej wolnego czasu, tylko najlepsi gracze. Tzn. żeby nie dało się podkręcać sobie wyniku częstym graniem z wyraźnie słabszymi przeciwnikami. Wolałbym też, żeby liga była na jeden format, najlepiej 2400 euro, jednak dostosuję się do decyzji forumowiczów.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

 

#12 2012-10-05 07:42:58

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: A może by tak liga ?

Do ligi będzie się liczyc po jednym meczy z każdym graczem, wiec sas tak jakbys ze mna grał i wbił trzy maski i tak jedna bedzie ci sie liczyć. Więc nie wybustujesz wyniku 3 ma meczami ze mna Jeden formatw sumie tak byłoby chyba lepiej ale żeleży od decyzji innych.
granie na 2400 euro to standart który już mnie na przykałd denerwuje...
Ale znowu 2800 jest dla mnie wypasem bez trzymanki więc inni mogą narzekać...
1500 dawno nei grałem małych bitewek... troszku mi tego brakuje

Offline

 

#13 2012-10-05 08:55:12

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: A może by tak liga ?

To że każdy musi rozegrać jednakową ilość bitew wydaje się oczywiste.
Poczekajmy do niedzieli zobaczymy ile osób będzie jeszcze zainteresowanych.
Jak będzie nas mało to może zagrać np. każdy z każdym po 3 bitwy na różne formaty, albo bitwa i rewanż na ten sam format, albo jeszcze coś innego.
Co do szczegółów zdaje się na Bombaja.
W każdym razie fajnie byłoby móc już zacząć w najbliższy wtorek.


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 

#14 2012-10-05 10:02:42

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: A może by tak liga ?

Oj Cobalt wies zile to bitw... niech sie 10 osob zadeklaruje... kazdy z kazdym to 45 bitwa na dzien dobry, jeśli każdy miałby rozegrać po 3 bitwy (co aktualnei mi sie podoba, bo różnorodnosć jest good) to jest 135 bitwa. Policzmy że na jedno spotkanie są rozgrywane... 4 bitwa (szaleństwo) to nam daje około 34 spotkania podczas ktorych beda rozgrywane co najmniej 4 bitwy, lub na pryzklad 2 bitwy na spotkaniach, 2 bitwy gdzies tam po domach. 30 tygodni to około pół roku... aczkolwiek 3 bitwy dawałyby najlepsyz pogląd bo podczas jednej komus moze sie poszczęścić poprostu
Myśl myśl Cobalt jestem za

Offline

 

#15 2012-10-05 11:37:38

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: A może by tak liga ?

każdy z każdym to wypas, ale czasu w cholerę, nie do zamknięcia w tym roku, a fajnie byłoby zagrać jedną ligę do końca 2012 i nową, zimową 2013. Proponuję takie rozwiązanie:

zakładamy że będzie 12 osób (optymistycznie, ale spróbujmy)

tworzymy 4 koszyki po 3 osoby (losowo), gra każdy z każdym po dwie bitwy- w pierwszej bitwie losowo wybierana jest osoba która ustala format (nie mniej niż 900 nie więcej niż 2999). Przegrany ustala format rewanżu. Do punktacji bierzemy średnią z dwóch bitew.
A więc na tym etapie każdy gra 4 bitwy.

Do półfinału przechodzi dwóch najlepszych tworzą się 3 koszyki po 3 osoby. Powtórka, a więc razem 8 bitew

Na etapie półfinałów i ćwierćfinałów gramy dowolnymi rozpiskami, zmieniamy je co grę itp.

Do finału dochodzi 6 osób. Gramy po trzy bitwy na 2400 euro zgodnie z aktualną punktacją (bez rewanżów).

Na etapie finałów gramy jedną rozpiską, opublikowaną wcześniej na forum, bez możliwości zmian w trakcie trwania finału.

Czyli wszyscy grają po 7 meczów, więc bez przesady, nie tak znowu strasznie. W dwa/trzy miesiące maks jesteśmy się w stanie wrobić, tym bardziej, że zawze można się umówić na szybką domówkę.

Taki pomysł, żeby były różne formaty i nikt nie kwękał, że granie w kółko na ten sam format to lipa. Finały, żeby były bardziej obiektywne, już na Euro.


wersja dla 9 osób

3 składy po 3 graczy, po dwa mecze, zostaje 6, Półfinał - 2 składy po 3 graczy każdy z każdym po 2 mecze. Finał 4 graczy każdy z każdym na EURO.   ciągle 7 gier







DODATKOWO! tu moja propozycja i będę ją bardzo mocno forsował. Do wakacji jesteśmy w stanie zagrać realnie rzecz biorąc dwie, bardzo optymistycznie patrząc trzy ligi. Jako zachęcacz i weryfikator naszych wyników to właśnie uśrednione wyniki lig ustalą drabinkę graczy na drużynówki klubowe. Robisz wyniki w lidze  - jedziesz w wyższym, pewniejszym składzie. Nikt do nikogo nie ma pretensji, czy ma jechać z tym, czy z tamtym. Wypada Henio z I składu, na jego miejsce wchodzi Stefcio z drugiego, najwyżej w ligowej tabeli, a drugi skład uzupełnia się rezerwowym z listy. Mamy potencjał wystawienia dwóch sensownych składów na DMŚ i DMP - wykorzystajmy to

Ostatnio edytowany przez bombaj (2012-10-05 11:40:35)

Offline

 
Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbf-wwegame.pun.pl www.drakenmag.pun.pl www.pokemonmmorpg.pun.pl www.manager11.pun.pl www.thais-strefagier.pun.pl