Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2013-11-04 20:56:01

 monter

Udaje ważniaka

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 292
Punktów :   
Armia w WFB: O&G

Re: Częstochowski Jaszczur!

trzeba mieć jakieś 3 sztandary na oddziałach... w O&G
to będzie bardzo ciekawe


http://rajczyk.czest.pl/warhammer/yellow/BannekBorder2.png

Offline

#17 2013-11-04 20:59:49

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: Częstochowski Jaszczur!

Meh, jak tak patrze to średnio to widzę :] A nie można w drugą stronę? Tj. za przy obopólną zgodą scenariusze, a tak to zwykła bitwa?
W ten sposób wymiatacze będą pocinać scenariusze, a szaraczki zwykłe bitwy?

Wiem, że marudzę ale będę walczył do końca... ku chwale nowym graczom.

Ostatnio edytowany przez Twister (2013-11-04 21:03:35)

Offline

#18 2013-11-04 21:13:09

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Częstochowski Jaszczur!

Bardzo proszę o dopisanie mnie - zgłaszami się z moim Empire!


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#19 2013-11-04 23:30:20

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Częstochowski Jaszczur!

ku chwale nowym graczom właśnie są scenariusze to głupie ucinające wszystko euro wywaliło scenariusze do kosza, które są jednym ze smaczków 8 edycji.  Poza tym, one na prawdę są banalne.

W blood and glory zamiast grać na punkty za trupy grasz na punkty dowodzenia (generał 2pkt, bsb 1 pkt, każdy sztandar na oddziale 1 punkt). Sumujesz punkty swoje (np. 5) i przeciwnika (np 4). Przy grze na 1600 punktem wygrania jest sprowadzenie przeciwnika do 2 pkt dowodzenia. Czyli przeciwnikowi, który ma 4 punkty zabijasz generała i bum. Koniec gry Albo przeciwnik rozwala Ci bsb-ka i wszystkie oddziały ze sztandarami i bum, koniec gry. 20-0.
@Monter: 2 pkt generał, 1 pkt bsb, 1 sztandar na savagach, 1 sztandar na czymkolwiek innym (nocniki, czarnuchy, zwykłe orki - jest w czym wybierać) i już masz 5 punktów, czyli nie tak łatwo Cię pokonać jedną, fartowną szarżą.

W dawn attack losujesz przed bitwą czy oddział wystawi się po lewej, po prawej stronie, czy po środku. Koniec filozofii.

W meetingu grasz "na ukos" (środek stołu leci od rogu do przeciwległego rogu), koniec filozofii.

Czterdziestkowcy grają tylko na scenariusze i jakoś sobie chwalą

Przyjedźcie w czwartek to zrobimy krótkie wprowadzenie do scenariuszostwa!

Offline

#20 2013-11-05 07:57:43

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: Częstochowski Jaszczur!

I na każdy scenariusz trzeba zrobić inną rospę?

No i w związku ze sztandarami to lizaki mają przerąbane na przedbiegach :]

Szkoda, w założeniu turniej miał być ABF (nowi, niedoświadczeni gracze są za zwykłymi bitwami), a mam wrażenie, że powoli idzie w drugą stronę.
Odkąd gramy - ćwiczymy zwykłe bitwy, a ogarnięcie ich zajęło trochę czasu. Nie sądzę, że w ciągu 3 godzin w czwartek (o ile uda się zjawić) uda nam się w miarę dobrze ogarnąć na 3 nowe scenariusze.

Btw, jak są takie fajne to czemu nie widziałem na spotkaniach, żeby ktoś z wfb je grał?

Offline

#21 2013-11-05 09:32:25

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Częstochowski Jaszczur!

Twister napisał:

Btw, jak są takie fajne to czemu nie widziałem na spotkaniach, żeby ktoś z wfb je grał?

Coś bym powiedział na ten temat, ale jako że nie gram w WFB to będę trzymał gębę na kłódkę (w razie czego załóżcie osobny temat na taką dyskusję).

Dobra ja mam pytanie te 10zł opłacają wszyscy przychodzący na imprezę, czy też jest jakaś zniżka dla osób nie biorących udziału w turnieju "Jaszczur" ? I drugie pytanie, będą dostępne te sale "klubowe" na górze czy raczej tylko aula ? Pytam bo nie chciałbym przeszkadzać w turnieju, a w sumie nie widziałem jeszcze jak duża jest aula na Nadrzecznej.

Offline

#22 2013-11-05 12:29:02

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Częstochowski Jaszczur!

Dla niegrających symboliczna 5 zeta na pokrycie kawy (serio) dla sympatycznego Pana, który w święto narodowe  zamiast brać udział w obchodach otworzy nam i zamknie szkołę.

@Twister. Aleś menda   Rozpiska jest jedna i ta sama na trzy bitwy. Wymusza trochę inny build i nie biadol nad lizakami, skaveny mają trzy jednostki w całym booku, które mogą mieć w ogóle sztandar. Nikt na to nie gra, bo w klubie mieliśmy dotąd mocne zafiksowanie turniejow, a przez ostatnie trzy sezony na turniejach praktyczne grało się bez scenariuszy. Teraz sytuacja się na szczęście zmieniła .

Ale tak, czy inaczej: niech Ci będzie - zmiana regulaminu:

Jeżeli obaj gracze wyrażą chęć, mogą grać scenariusze. Przeważa głos "niechętny".
Sugerowane jest jednak granie scenariuszy, skoro turniej jest beginners friendly i ma mieć też wartość szkoleniową

Offline

#23 2013-11-05 16:30:46

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: Częstochowski Jaszczur!

Crane napisał:

Coś bym powiedział na ten temat, ale jako że nie gram w WFB to będę trzymał gębę na kłódkę (w razie czego załóżcie osobny temat na taką dyskusję).

Chętnie się dowiem o co chodzi

@Bombaj, jak byś mi teraz odmówił to już bym się poddał
A może lepiej zróbmy krótkie głosowanie jak ma być? Niech uczestnicy zadecydują jak chcę grać.
To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie

BTW, na jakich stołach będziemy grać?? Bo w sumie nie ma informacji.

Offline

#24 2013-11-05 17:11:24

 Stachu

Kosmozord

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 148
Punktów :   
Armia w WFB: Druchii
Armia w W40: Imperial Guards

Re: Częstochowski Jaszczur!

Hurrra. Na dzień dzisiejszy będę i może uda mi się wyciągnąć Adam zwanego Boskim z jego krwiopijcami.

Offline

#25 2013-11-05 18:29:37

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Częstochowski Jaszczur!

stoły 48/48, racja zapomniałem. Olać głosowanie, uczestnicy zagłosują "rękami" na turnieju. Kto chce gra, kto chce nie gra scenariuszy.

Offline

#26 2013-11-05 19:54:39

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Częstochowski Jaszczur!

48/48 to wiadomo ale jak maja być rostawione makiety? bo na przykład na euro gra się na mapkach euro a na tym formacie? na spotkaniu makiety skaterowałem i było różnie ale nie sądze żeby na turnieju skaterował makiety.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#27 2013-11-05 21:04:14

King89

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 85
Punktów :   

Re: Częstochowski Jaszczur!

Sorki chłopaki można gdzieś wnieść na teren obiektu rower  czy nie??? (np do środka )

Ostatnio edytowany przez King89 (2013-11-05 21:09:46)

Offline

#28 2013-11-05 21:08:32

King89

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 85
Punktów :   

Re: Częstochowski Jaszczur!

wysłałem rozpe na adres i żadnej odpowiedzi??

Offline

#29 2013-11-05 21:57:23

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: Częstochowski Jaszczur!

To trzeba koniec końców tą rozpe wysyłać na sprawdzenie czy nie? 
Ewentualnie dobrze by było, jak by był ktoś, kto sprawdzi czy jest legalna.
Jak ja ostatnio takową robiłem to niestety parę byków się trafiło :]

Offline

#30 2013-11-05 23:09:31

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Częstochowski Jaszczur!

rozpy idą do Mastera. jak nie przeczyta tutaj, a się z nim spotkam, to poproszę, żeby rzucił okiem na legalność.  Cierpliwości chłopaki, każdy ma jakieś życie poza figurkami (wbrew pozorom   )

Wysyłać rozpisek nie trzeba, to taki trochę martwy zapis na turnieje poważniejsze. Za to TRZEBA mieć KONIECZNIE wydrukowaną rozpiskę ze sobą. Nie mamy drukarki, nie mamy laptopa, nie mamy długopisu ani ołówka. Spakuj się już dziś, razem z wydrukowaną rozpiską! Robisz rozpę na kolanie - KAŻDA wątpliwość jest rozstrzygana na Twoją niekorzyść.

Rower będzie można gdzieś wstawić.

Z makietami poczekamy na kraków, może coś wpuści w sieć. Jak nie, to będziemy "kompresować" mapki euro do formatu 48/48.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutofani.pun.pl www.fizole94.pun.pl www.wilkimagiczne.pun.pl www.rawsmackdown.pun.pl www.miasteczkoggc.pun.pl