Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2009-12-19 01:11:27

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Witam

Czuję się trochę jak na spotkaniu AA, ale i niech tak będzie

Nazywam się Jacek, wiek raczej przemilczę, moje zainteresowania to głównie gry planszowe i bitewniaki, trochę mniej gry komputerowe i karciane. Nie wiem jak będzie wyglądała moja kariera na tym forum ponieważ gram w gry dla "leniwych", w których element hobbystyczny skraca się do kolekcjonowania figurek, ewentualnie czasami zdarza się że coś trzeba przykleić bo odpadło w transporcie chociaż jak ktoś sobie życzy to oczywiście może sobie całą otoczkę hobbystyczną, czytaj malowanie, modelowanie itp, wykonywać. A jeśli ktoś ciekawy o jakie gry chodzi to : do Confrontation Age of the Ragnarok posiadam dwie spore armie, a do AT-43 jedną i akurat w tej grze jestem dosyć początkujący ale się staram Mam gdzieś jeszcze trochę figurek do Alkemy i Warmastera (to ten Warhammer z małymi figurkami) niestety w obie te gry nie grałem już bardzo dawno, nie wspominając że sporo figurek jest jeszcze nawet w blistrach . Co prawda powinno się to ujawnić w profilu, ale jeśli nie będzie widać to mieszkam w Częstochowie.

Offline

#2 2009-12-19 01:24:54

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: Witam

Witaj


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#3 2009-12-19 08:48:39

 Marcin

Udaje ważniaka

6122301
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 282
Punktów :   
Armia w LOTR: Army of the Dead
WWW

Re: Witam

Witam, w ciekawe gry Pan grał.


http://lh4.ggpht.com/_bQQ-Edur4VU/TFvh5dhzutI/AAAAAAAAFNk/uMa9dS5O79A/banner.png

Offline

#4 2009-12-19 10:35:08

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Witam

Witamy, witamy. Zapraszamy na kieliszek...


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#5 2009-12-19 10:49:39

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Witam

Witam gorąco na forum i zapraszam do pisania ;]


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#6 2009-12-19 11:16:00

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Witam

Salve.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#7 2009-12-19 11:48:34

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Witam

witam


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#8 2009-12-19 12:13:24

 Suladan

Ma za dużo na głowie

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 651
Punktów :   
Armia w WFB: DE, Orki, WoCh, Lizardmen
Armia w W40: kodeks Tyranidzi:), IG
Armia w LOTR: Harad(główna)oraz kilka innych
Armia Warmachine & Hordes: jak narazie nie posiadam

Re: Witam

Witamy!!!

Offline

#9 2009-12-19 16:25:44

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Witam

Marcin napisał:

Witam, w ciekawe gry Pan grał.

I od razu poczułem dyskomfort mam swoje lata ale tak od razu na Pan W każdym razie proszę się moim wiekiem nie sugerować bo wyglądam na 25, a zrzędzę jak 60 latek

A konkretnie o których grach można powiedzieć, że są ciekawe ? Chętnie podzielę się jakimiś informacjami, a jeśli się "wkręcę" na jakieś spotkanie klubu to mogę nawet coś zaprezentować na żywo.

Ostatnio edytowany przez Crane (2009-12-19 16:26:46)

Offline

#10 2009-12-19 20:10:03

 Marcin

Udaje ważniaka

6122301
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 282
Punktów :   
Armia w LOTR: Army of the Dead
WWW

Re: Witam

Proszę się nie przejmować, ja do każdego na początku lecę na Pan, nawet do 12-latków. A zainteresowały mnie te tytuły:

Confrontation Age of the Ragnarok
Alkem

Ja w bitewniakach siedzę ledwo kilka miesięcy i mam za sobą tylko kilka potyczek, więc praktycznie każde nowe pojęcie jest dla mnie obce.


http://lh4.ggpht.com/_bQQ-Edur4VU/TFvh5dhzutI/AAAAAAAAFNk/uMa9dS5O79A/banner.png

Offline

#11 2009-12-19 20:29:27

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Witam

Witaj


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#12 2009-12-19 20:34:16

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Witam

witam

Offline

#13 2009-12-19 22:17:23

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Witam

Dziękuję wszystkim za gorące powitanie, bo za oknami taki mróz Ponieważ kolega Marcin wyraził zainteresowanie dwoma tytułami to czuję się zobligowany do napisania kilku słów właśnie o tych systemach.

Alkemy - skirmishowy system francuskiej firmy Kraken bardzo ciepło przyjęty przez graczy w zeszłym roku, gra otrzymała tytuł najlepszej gry roku 2008 według czytelników serwisu TGN i to niestety był koniec pięknego początku. Jak sami twórcy gry przyznali, gra miała się rozwijać głównie dzięki sprzedaży figurek, tzn. pieniądze ze sprzedaży figurek miały iść na kolejne wydania, niestety dzięki takiemu podejściu szybko okazało się że wydawanie kolejnych modeli trwa bardzo długo i na przykład w tym roku była wydana tylko jedna fala figurek - dla porównania cztery poprzednie fale figurek były wydane w 2008. Ok skoro już nakreśliłem ogólny problem biznesowy to mogę przejść do rzeczy bardziej przyjemnych Figurki są wykonane z plastiku, ale nie są zbyt tanie za to każda z figurek jest inna. Wiem że teraz Games Workshop robi plastikowe oddziały które dzięki modułowej konstrukcji można sobie ładnie poukładać tak żeby się nie powtarzały jednak to nie jest to samo. Oczywiście wszystko za sprawą skali walk, typowo bowiem w czasie walki używa się ok 10 do 15 modeli. Najciekawszym elementem gry jest mechanika oparta o specjalne kości D3, nie chodzi oczywiście o kostki trzy ścienne ale o trzy kolory określające status wojowników. Im wojownik bardziej okaleczony tym jego zdolność bojowa spada, ponieważ zmiana statystyk jest dosyć kłopotliwa (powiedzmy że ruchoma podstawka ze statystykami jest już opatentowana ) to twórcy postanowili pójść w drugą stronę i stworzyli specjalne kości, w uproszczeniu wygląda to tak że kości białe mają maksymalny wynik 6, żółte 5, a czerwone 4. Dodatkowo na kościach są symbole obrażeń dzięki którym ustala się ile punktów życia zabrał udany atak. W założeniach ciekawym dodatkiem urozmaicającym walkę miał być karty walki pozwalające wybrać rodzaj ataku lub obrony, niestety okazało się to trochę teoretyczne założenie, ale sam pomysł nie był zły. Już tłumaczę o co chodzi z kartami, otóż każdy z graczy w czasie walki wybiera jedną z pięciu kart, trzy to ataki szybki, normalny i brutalny, jest też opcja parowania oraz nic nierobienia. Każda karta poza ostatnią daje jakiś ciekawy efekt np. szybki atak jest generalnie słabszy ale wojownik ma większe szanse wykonać go przed atakiem normalnym lub brutalnym, co czasami może oznaczać że zraniony przeciwnik będzie się musiał posługiwać gorszymi kośćmi. Czemu piszę że karty były fajnym założeniem teoretycznym, ano żeby zagrać jakąkolwiek kartę poza "nic nie robię" trzeba było mieć nie zużyte punkty akcji, jako że normalni wojownicy mają tylko 2 punkty akcji to zazwyczaj po ich aktywacji nie mają już żadnych "zapasowych" i atak na nich jest bardzo przewidywalny bo wiadomo jakiej karty użyją. Ciekawy jest również świat gry taki dosyć oryginalny, nie będę tu opisywał dokładnie ale powiedzmy że w tej chwili są dostępne cztery frakcje :
Jadeitowa Triada - ludzie, wzorowani na średniowiecznych Chinach, kto oglądał jakieś filmy z klasztorem Shaolin to może sobie dokładnie wyobrazić jaki jest design tej armii
Królestwo Avalon - też ludzie tym razem średniowieczna Europa, z dużym naciskiem na klimat ala Robin Hood, przy czym z małą domieszką mutacji ala Chaos, ponieważ armia Avalonu jest mocno powiązana z magią Żyjącego Drzewa
Republika Khalima - ludzie-koty w klimatach mocno arabskich
Naród Aurloków - yyy tutaj nie wiem jak dokładnie to określić ponieważ nie jest to zbytnio homogeniczna grupa są ludzie-żaby, ludzie-wilki, ludzie-kruki itp. generalnie cały design oparty o Indian z Ameryki Północnej,
Na sam koniec tylko tyle że gra początkowo wydawała się mocno atrakcyjna, jednak nie wytrzymała chyba próby czasu i jest bardzo mało popularna.

Druga gra czyli Confrontation Age of Ragnarok też pochodzi z Francji, lecz ma dużo dłuższą tradycję. Wydawcą gry jest firma Rackham która działa w bardzo dziwny sposób, a właściwie to trudno określić ich plan biznesowy. W każdym razie kilka lub kilkanaście lat temu firma ta wydawała bardzo ciekawą i nawet popularną grę pod tytułem Confrontation. Był to bitewniak typu skirmish, czyli kilka, kilkanaście figurek w armii, były do tego przepiękne figurki z metalu jednak firma zmieniła swoje podejście do branży i era metalu się skończyła. Skończyła się również era Confrontation jako takiej, ponieważ powstał następca czyli CAotR. Nie będę się tu rozpisywał jak do tego doszło, w każdym razie ta zmiana bardzo rozwścieczyła wielu fanów co zresztą odbija się na popularności gry do dziś. I znowu po przydługim wstępie mogę przejść do jakiś bardziej przyjemnych spraw czyli figurek i systemu gry. Tak więc w przeciwieństwie do C gra CAotR jest grą bitewną na dużą skalę tak jak na przykład Warhammer Fantasy Battle. Według mnie podstawową różnicą pomiędzy WFB, a CAotR jest sposób aktywacji oddziałów, otóż w czasie rundy gracze na przemian aktywują swoje oddziały wcześniej ustalając kolejność w jakiej te oddziały będą aktywowane. Chciałbym tutaj pokazać jak najwięcej na podstawie analogi do gier które znacie, ale mogę się teraz pomylić więc w razie czego wybaczcie Figurki w CAotR podobnie jak Lord of the Rings czy WH 40K są okrągłe i podobnie ja w tych grach oddziały poruszają się w szyku rozproszonym, chociaż czasami mogą poruszać się w zwartej formacji, ale to i tak nie jest zbytnio podobne do tego jak poruszają się oddziały w WFB. Inną różnicą są oczywiście figurki które są wykonane z plastiku ale w przeciwieństwie do wielu gier bitewnych są już posklejane i pomalowane. Dopuszczone są oczywiście metalowe modele z poprzedniej edycji gry, jednak są one coraz mniej dostępne i często nawet jeśli się ma chęć to trudno jest złożyć kompletną armię. Nie wiem co jeszcze mogę napisać o mechanice samej gry, w sumie cała zabawa w turlanie opiera się na jednej małej tabelce i jest to patent który przyspiesza działanie gry, tutaj od razu zaznaczam że moja znajomość WFB i WH40K w tym temacie jest mocno ograniczona więc nawet nie wiem jako to się w tych grach odbywa szczególnie przy nowych edycjach, w każdym razie zwinięcie prawie wszystkich testów w jedną małą tabelkę mocno ułatwia granie. Podobnie jak w WFB docelowo ma być kilkanaście grywalnych frakcji, które dzielą się na trzy stronnictwa Sojusz Światła, Ścieżka Przeznaczenia i Meandry Ciemności, a na chwilę obecną wygląda to mniej więcej tak :
- armia Gryfa, Sojusz Światła - ludzie, taki miks średniowiecznej armii zakonnej i inkwizycji, mamy więc templariuszy, kawalerię zakutą w stal, działa, ale także łowców czarownic, może troszkę to przypomina Imperium z WFB
- armia Wilka, Ścieżka przeznaczenia - nie jest to może najlepsze określenie ale Wilkołaki, w sumie nie ma chyba odpowiednika w WFB
- armia Skorpiona, Meandry Ciemności - tutaj też kłopot z opisem armia klonów i genetycznie zmutowanych stworów, dowodzona prze nielicznych ludzkich magów naukowców
- armia Lwa, Sojusz Światła - kolejni ludzie, tym razem bardziej fantasy, oparta typowo o rycerstwo, znaczy w senesie że większość oddziałów to wojownicy zakuci w złote zbroje, chociaż są drobne wyjątki, chyba najbardziej trafne odniesienie taka trochę Bretonia z WFB
- armia Barana, Meandry Ciemności - nieumarli, tacy dosyć klasyczni, to akurat armia która zacznie się pojawiać dopiero od stycznia 2010 (czyli w sumie już niedługo)
I to chyba tyle jeśli są jakieś pytania to chętnie postaram się odpowiedzieć tutaj lub jeśli zajdzie potrzeba to zrobię osobny temat.

Offline

#14 2009-12-20 08:11:17

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Witam

Witamy.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#15 2009-12-20 08:46:02

 Marcin

Udaje ważniaka

6122301
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 282
Punktów :   
Armia w LOTR: Army of the Dead
WWW

Re: Witam

Na początku dzięki za obszerne wprowadzenie. Co do Alkemy, to rodzaje ataków wydają się dość fajne. Myślę, że ciekawe kombinacje można by zastosować. Tak samo podobają mi się rasy. Ciekawie dobrane, mające odpowiedniki w historii (co prawda nie wszystkie, ale jednak). Gdyby nie to, że jest dość mało popularna (więc pewnie też jest mało miejsc gdzie można ją kupić), to myślę, że zakupiłbym kilka figurek i spróbowałbym się w niej. Natomiast co do CAotR to szkoda, że figurki są odrazu sklejone i pomalowane, jakby nie patrzył malowanie wojowników w złotych zbrojach byłoby fajne. Co do frakcji to także dość ciekawe, armia Lwa, wg mnie chyba najbardziej by mi się spodobała. ;D Niestety ta gra to raczej nie dla ze względu na to, że jak wcześniej wspomniałem, jestem początkujący i w grze i w malowaniu dlatego jeżeli miałbym się brać za kolejny system to tylko jakbym miał coś malować i sklejać - aby się w tym fachu podszkolić. Jeszcze raz dzięki za doinformowanie.


http://lh4.ggpht.com/_bQQ-Edur4VU/TFvh5dhzutI/AAAAAAAAFNk/uMa9dS5O79A/banner.png

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xiaolinshowndown.pun.pl www.glupawka.pun.pl www.zimlublin.pun.pl www.pps-clan.pun.pl www.everastots.pun.pl