Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2014-12-18 12:20:06

Quapo_oohy1337

Gość

Hello

Siemka,

Od dłuższego czasu przymierzam się do WH40k, ale z wielu powodów jeszcze się nie zebrałem. Za kolekcjonowanie (czyt. "wydawanie pieniędzy") armii zabiorę się prawdopodobnie niestety dopiero po nowym roku. Aktualnie dysponuję jedynie starymi figurkami do Chronopii i jakimiś no-name-owymi robotami na hexowych podstawkach (long story, don't ask), które prawdopodobnie na początku będą mi służyć za proxy (jak tylko je pomaluje w jakiś przyzwoity sposób, bo na razie nawet jak na proxy to wstyd).

Zasady wh40k 7th ed mam jako-tako opanowane - przejrzałem rulebook, codexy, supplementy i co tylko - ale jak wiadomo, dobrze by było zobaczyć jak to wszystko wygląda "na żywo", bo nawet batrepy tu niewiele pomogą. Ktoś kiedyś (bez pokazywania palcem) miał mnie w wakacje przeszkolić, ale póki co nie wyszło (tak, na ciebie patrze, dobrze wiesz kim jesteś:P)

Tu pojawia się też moje pierwsze zasadnicze pytanie - jak widzicie "pół-proxy" w postaci papierowych modeli? z braku funduszy zacząłem lepić takie cuda bardziej dla zabawy, ale z uwzględnieniem, że można by to kiedyś wystawić - nie na turnieju oczywiście, bo się tam nie wybieram, tak towarzysko - wiem jednak, że na różnych forach jednym się to podoba, a inni pomstują. Chodzi oczywiście o modele papierowe 3d, pomalowane i z autorską dokładką detali, nie jakieś tam wycinanki zdjęć z rulebooka.

Druga kwestia dotyczy samej rejestracji - musiałem się rejestrować z pracy, w domu wywala mi, że mój IP jest na liście spammerów (wha?), na której przy moim IP pojawia się jakiś tajemniczy username i mail. Nie da rady jakoś tego obejść? Uderzałem już z tym do adminów listy i do mojego providera, ale wiecie jak to jest z informatykami ("nie widzisz chamie, że mam przerwe?" )

Z góry dzięki za wszelakie info i pozdrawiam

#2 2014-12-18 12:28:01

 Quapo_oohy

Rzezimieszek

Skąd: Cz-wa
Zarejestrowany: 2014-12-18
Posty: 11
Punktów :   
Armia w W40: Jak dorosnę, zostanę Orkiem

Re: Hello

Sorry za post pod postem, ale nie widzę nigdzie edycji...

Właśnie:
1. gdzie jest edycja?
2. czemu forum się pluje o to, że jest już taki user Quapo_oohy (no jest, własnie się zarejestrował) i każe mi dodawać jakieś cyferki?
3. czemu w profilu nie świecą mi się żadne posty, skoro własnie założyłem wątek w "przywitaj się"?

Prawdopodobnie odpowiedzią na pytania 1 i 3 jest pytanie 2 ale to i tak nie do końca rozwiewa moje wątpliwości.

*EDIT* aa, teraz już jest edycja, czyli pozostaje pytanie nr. 2

Ostatnio edytowany przez Quapo_oohy (2014-12-18 12:29:36)

Offline

#3 2014-12-18 17:15:00

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Hello

Witaj na forum, nie odpowiem niestety na pytanie o usera, mogę co najwyżej pospekulować odnośnie proxów - patrząc na to że proxy są u nas nawet na turniejach dopuszczane to pewnie nie będziesz miał problemu z ich użyciem, większym problemem zazwyczaj jest znalezienie chętnych do gry.

Offline

#4 2014-12-18 21:15:47

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: Hello

Siema,
pierdzel 40dziestkę, graj w batla

Co do proxów to na pewno nikt w klubie nie będzie się o to czepiał W końcu warto przetestować nowe jednostki zanim się je kupi

Offline

#5 2014-12-19 00:24:58

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Hello

Siema, pierdziel batla, graj w 40dziestkę :-P

A tak poważnie to graj w to co Ci się najbardziej podoba wizualnie ;-)


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#6 2014-12-19 08:55:00

 Quapo_oohy

Rzezimieszek

Skąd: Cz-wa
Zarejestrowany: 2014-12-18
Posty: 11
Punktów :   
Armia w W40: Jak dorosnę, zostanę Orkiem

Re: Hello

Widzę że mamy tu dwa obozy:) Prawdę mówiąc wolę 40k, zawsze byłem bardziej za s-f niż fantasy (chociaż ktoś mi odpowie, że 40k to dark-techno-whatever-fantasy za 3.. 2..), dodatkowo jakoś bardziej mi odpowiada "skirmishowość" 40k - w tym przynajmniej ujęciu, że figsy nie poruszają się po stole sklejone zadami ze sobą - chociaż też wiem, że w świetle dzisiejszych reguł, to w zasadzie traci na znaczeniu (przydzielanie ran, umowne osłony, usuwanie pierwszych figurek i inne dziwne hece). Wydaję mi się też, że czterdziecha jest po prostu... tańsza... ale pewnie mi się tylko wydaję:)

Nie mówię oczywiście, że kiedyś nie spróbuję, do battle'a też się kiedyś tam przymierzałem...

Dzięki tak czy siak za przywitanie, wracam do lepienia orkowych pojazdów z odzysku, jak będę miał się czym pochwalić może wrzucę w galerię, pod sprawiedliwy osąd. Mam parę pytań co do zasad, ale to już w odpowiednim dziale. A potencjalnych chętnych do gry będę po świętach molestował

BTW, to nie na Ciebie patrzyłem z wyrzutem, Sasomir, czy to tylko zbieżność pseudonimów?

Offline

#7 2014-12-19 09:43:50

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Hello

Quapo_oohy napisał:

Widzę że mamy tu dwa obozy:)

Pierdziel Battla i 40-stkę kupuj Warmachine (albo Hordy) To tak żeby tych obozów było więcej

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.minecrafterzy.pun.pl www.rebeldebb.pun.pl www.pyrzyce.pun.pl www.zagubionawyspa.pun.pl www.nsaiirok11-13.pun.pl