Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2010-05-19 07:17:51

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Polityka

Niszczyć socjalistów!!!


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#32 2010-05-19 09:42:15

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Polityka

Dobrze gada!
Socjal oprócz, oprócz idyllicznej ideologii, którą i tak[ludzie z władzy] wykorzystują do sterowania ludźmi nie ma nam nic do zaoferowania. A w sprawach stosunków międzynarodowych, ograniczy się do wchodzenia sami wiecie komu i gdzie. ;]

PS
No może nie niszczyć, ale olać. Żebyśmy znowu nie popadali w jakieś "ultra-skrajności", bo to też nie jest zdrowe.

Offline

#33 2010-05-19 10:43:37

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Polityka

O widzę że fani Korwina się tu aktywują ze wszystkich kandydatów to chyba tylko on nie jest za socjalizmem.

Offline

#34 2010-05-19 11:16:57

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Polityka

Korwin fajny chłop. Ale... określę tak: myśli normalnie jak każdy, ale nie do końca wypada, żeby prezydent RP się tak wypowiadał. Cytacik: "Wypowiedzmy wojnę Stanom Zjednoczonym i poddajmy się! Tym sposobem będziemy jednym ze stanów!". No fajnie, sam kiedyś wpadłem na podobny pomysł, ale ludzie on ma być reprezentantem Polski. Rozumiecie o co mi chodzi? To po prostu nie wypada tak się wypowiadać, bo jakby nie było przodkowie oddawali życie za wolną Polskę. I nie to, że jestem jakimś wielkim patriotą, ale trochę szacunku dla narodu. Legalizacja - imho głupota, jak ktoś chce to niech bierze. A jak zalegalizują to będzie jak cukierkami albo gumą do żucia - a nie zabronione "to se spróbuję, a co?". Szkoda w ten sposób niszczyć ludzi. Ale zgadzam się z paroma jego kwestiami, m.in. won z homoseksualistami. Rozumiem, że to hmmm nie ich wina, ale niech się nie żenią... będą mi tu dzieci wypaczać. Spodobało mi się sformuowanie: "Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto". Suma summarum, nie jestem przekonany co do tego Pana. I nie wiem czy nie dać sobie spokoju i nie zagłosować po prostu na Pana Komorowskiego. Po linii najmniejszego oporu. Zobaczę, trzeba jeszcze pomyśleć, do wyborów jeszcze trochę czasu zostało.


EDIT
Trochę się martwię bo JKM ma trochę nacjonalistyczny elektorat. Ale gada z sensem.

Ostatnio edytowany przez Terthin (2010-05-19 12:06:05)

Offline

#35 2010-05-19 13:18:20

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Polityka

Gdzie gada z sensem? To jeden z największych populistów jakich znają polskie media. Jeśli mówicie, że socjaliści mydlą oczy, to JKM wylewa Wam na nie Domestosa.
Tak chcecie gonić za tą Ameryką, a zauważcie, że dłuuuugo wskaźnik HDI (Human Development Index), który jest uważany za najbardziej reprezentatywny z wszystkich możliwych, dotyczący jakości życia ludzkiego w danym kraju plasuje Amerykę na 13tym miejscu. Pierwsze są kraje skandynawskie, które są ultrasocjalistyczne każą płacić 70% podatków. W zamian dostaje człowiek wszystko co do życia potrzebne. A zresztą popatrzcie:
http://www.wedrujacyswiat.pl/Tabele.php
http://www.wedrujacyswiat.pl/Wykresy.php


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#36 2010-05-19 13:51:33

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Polityka

Wiesz no, jakby to ująć. Nie będę się wdawał w wykresy, wskaźniki i statystykę. Człowiek to bardzo złożone środowisko samo w sobie. Nie da się go opisać wzorem(być może jeszcze, być może nigdy się to nie uda), więc takie "statystyczne" dane nie przedstawiają całej prawdy, albo pokazują ją w krzywym zwierciadle. Parę przykładów. Statystyczny uczeń liceum ogólnokształcącego nie powienien umieć wyznaczać granic czy pochodnych funkcji. A tutaj z tego co mi wiadomo znakomita większość nauczycieli realizuje to. Wniosek? Statystycznie wskaźnik rozwiązywalności zadań z granicami/pochodnymi powinien wynosić blisko 0% (2-4% - zawsze się jakieś geniusze znajdą, bądź ludzie którzy się z tymi pojęciami zetknęli), a rzeczywistość jest taka, że większość(powiedzmy 80% przenosząc na stosunki) kto skończył LO i którego znam potrafi rozwalać takie zadanka. No i gdzie tutaj statystyka? Dalej, ogromny PROCENT ludzi żyje w nędzy i ubóstwie. Podkreślam procent, gdyż to za nim się kryją wszystkie niejasności i haczyki w ankietach i statystykach. Wniosek? Czy to oznacza, że co 2 czy 3 człowiek w Polsce jest nędzarzem, życie w slumsach(albo w ogóle nie ma lokum) i nie ma co jeść? Otóż nie! Ludzie w Afryce w znakomitej większości tak żyją, oraz w Azji. Jak widać, statystyka jest świetnym narzędziem do manipulowania masą. Trzeba uważać czytając różnego rodzaju wykresy i dane statystyczne.


Pozdrawiam.


EDIT
A i żeby było jasne. Nie zaprzeczam, żadnych z informacji które podał Szrama, po prostu wyraziłem moje zdanie co do statystyki.

Nawet z ciekawości, że tak powiem "looknąłem" w te wykresy, które przedstawił Szrama.
http://www.wedrujacyswiat.pl/data/4-1.gif
Proszę. Piękny przykład manipulacji(a wziąłem pierwszy z brzegu). I teraz tak ekolodzy się już napalają, bo widzą że blisko 80% zanieczyszczeń wyprodukowanych przez człowieka to sławetny CO2. Świetnie, tylko szkoda, że te ilości nie są przedstawiane potem przy globalnych zanieszczyszeniach wynikających z życia naszej planety - erupcje,  wstrząsy sejsmiczne, etc., etc. Gdzie nasze "emisje" CO2 są naprawdę nikłą ilością i branie kasy za wykup limitów jest śmieszne. No ale Unia i inne "Zielone Stowarzyszenia" musza skądś brać kasę na to wszystko. Szkoda, że kosztem świadomości ludzi. Przeciętny Kowalski nie zastanawia się co mu serwują media tylko łyka haczyk, papla i powtarza, a nie pomyśli sam.

Ostatnio edytowany przez Terthin (2010-05-19 14:04:51)

Offline

#37 2010-05-19 14:19:47

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Polityka

gen. Szrama napisał:

Tak chcecie gonić za tą Ameryką, a zauważcie, że dłuuuugo wskaźnik HDI (Human Development Index), który jest uważany za najbardziej reprezentatywny z wszystkich możliwych, dotyczący jakości życia ludzkiego w danym kraju plasuje Amerykę na 13tym miejscu. Pierwsze są kraje skandynawskie, które są ultrasocjalistyczne każą płacić 70% podatków. W zamian dostaje człowiek wszystko co do życia potrzebne. A zresztą popatrzcie:
http://www.wedrujacyswiat.pl/Tabele.php
http://www.wedrujacyswiat.pl/Wykresy.php

Nie wiem czy patrzymy na te same tabelki, ale ja tam na czele wcale nie widzę Szwecji, raczej kraje gdzie podatki wcale nie są takie wysokie jak Islandia, Australia czy Irlandia. Poza tym Korwin wcale nie chce nam budować drugiej Ameryki tylko drugą Azję, gdzie gospodarka rozwija się błyskawicznie, kraje się bogacą, a ludzie umierają na ulicy bo nie stać ich na lekarza. Prawda jest taka że żaden z kandydatów nie powie wprost: "Będziemy robić reformy, niektóry stracą swoje przywileje, nadchodzi czas zaciągania pasa ale damy radę", dla mnie jednak ważne jest aby przyszły prezydent takowych reform nie blokował, no chyba że rzeczywiście ktoś chciałby nam zmienić Polskę na taką jaką jest w wizji UPR

Offline

#38 2010-05-19 22:13:52

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Polityka

http://www.wedrujacyswiat.pl/data/2-32.gif
Nie pisałem o Szwecji. Pisałem kraje skandynawskie. Krajami skandynawskimi nazywamy przecież Norwegię (pierwsze miejsce), Szwecję (siódme miejsce) i Finlandię (dwunaste miejsce). Niemniej całą Skandynawia ma HDI wyższy niż USA.
JKM wszędzie spotykam się z jego porównaniami do Ameryki. Na temat dostępności broni, na temat sadownictwa itd. Tyle, że na temat sądownictwa to obiema rękami się podpisuję, bo absolutnie fantastyczny plan wymyślił i perfekcyjnie do mnie przemawia.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#39 2010-05-19 23:59:48

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Polityka

Ludzie się bogacą, a biedni umierają na ulicy? Crane, śmieszne rzeczy prawisz. Żyję w kraju socjalistycznym, gdzie codziennie jesteśmy okradani. Skromny przykład- drugie złamanie kolana- potrzebna operacja. Inaczej sztywna noga. Koszt zabiegu- 9750zł. NFZ- refundacja 250zł. za 1 dzień pobytu w klinice. Rodzice zapłacili. Za nasze pieniądze opasłe świnie przy korycie jeszcze bardziej się bogacą, "studenci" siedzą po 8 lat na bezpłatnych studiach, nieroby otrzymują zasiłek, buduje się mieszkania dla "pokrzywdzonych przez los". A jeśli mojemu dziecku noga się podwinie to państwo zagwarantuje mu to wszystko, o czym tak socjalistycznie, za przeproszeniem, pieprzy? Nie. To od Nas zależy Nasza przyszłość. Jesteś pracowity, chcesz pracować- będziesz pracować. Jesteś nierobem, który stale narzeka na życie i szuka winnych- gnij w chlewie, bo nie dostaniesz ode mnie złamanego grosza. Bo praca i wiedza czyni z Nas Ludzi. Ja chce pomagać swoim bliskim, nie anonimowym ludziom, którym się nie chce. Rozumiem, że są prawdziwie potrzebujący- ale czy oni dostają pomoc? Nie. W takim razie nie hamujmy tych, którzy chcą się rozwijać i nie chcą być okradani. Każdy człowiek ma do tego prawo z racji pojęcia humanistycznej wolności. Pozdrowienia dla myślących.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#40 2010-05-20 10:11:00

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Polityka

No racja z dawaniem kasy biednym itd. Ale przecież gość, który leży jak warzywko na łóżku nie dasz mu listu "mieliśmy socjalizm, wtedy trzeba było łamać kręgosłup, teraz to się pan zastrzel, albo łyknij cyjanka". Całkowicie pomocy socjalnej znieść nie można, ja takiego zdania jestem. To, że trzeba reformować i dostosowywać do realnych potrzeb to prawda. Z refundacjami nie tylko Twój przykład Marjan - wielu jest takich ludzi, moja dziewczyna naprzykład. Do tego dochodzi nasz dług narodowy, do tego dochodzą wydatki na pustą administrację, gubienie pieniędzy w obiegu przez nieszczelność systemu, korupcja, wiele wymieniać. Ale ideologia socjaldemokratyczna, oczywiście nie komunistyczna w mojej ocenie nie jest zła.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#41 2010-05-20 10:30:20

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Polityka

To wcale nie są śmieszne rzeczy, to o czym pisze wcale nie dotyczy tylko krajów azjatyckich, podobnie jest w USA. Twój przykład zupełnie o niczym nie świadczy i na pewno nie wyjaśnia wszystkich aspektów tej sprawy, bo czy po tym złamaniu udzielono pomocy lekarskiej ? ile to kosztowało tą osobę ? ta osoba by zmarła jak by nie miała kasy czy "tylko" była by kaleką do końca życia ? czy te pieniądze trzeba było zapłacić żeby operacja odbyła się jak najszybciej, czy też mogła by być refundowana w całości z NFZ ale za jakiś dłuższy czas ? Jeśli odpowiesz na te pytania to mogę podyskutować bo będę miał pełniejszy obraz sytuacji.

Piszesz o zasiłkach dla nierobów, jak rozumiem jesteś za ich zniesieniem ?

Ja też uważam, że nie ma się co oglądać na państwo tylko trzeba samemu działać, ale trzeba pamiętać że nie każdy da sobie radę sam. W każdym razie jesteśmy zgodni co do tego że na wybory trzeba iść bo dzięki temu mamy możliwość wpłynięcia na nasze przyszłe losy.

Offline

#42 2010-05-20 12:56:21

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Polityka

Owszem, ale po wizycie Komorowskiego, na której udało mi się wywiadu udzielić krótkiego, oraz wcześniej Napieralskiego szczerze nie wiem też komu dać ten głos. Może dać go jednak Jarkowi, by chociaż to sądownictwo wziął za jaja. Ale z drugiej strony dać pełnię rządów PO też nie jest źle, przynajmniej przyspieszy ich pracę.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#43 2010-05-20 14:38:40

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Polityka

Widzę Szramo taki hmmmm syndrom idola? Nie wiem jak to nazwać. Przyjechał Napieralski na AJD, to byłeś wielce za Napierlskim, bo zobaczyłeś, posłuchałeś, kandydata na RP na oczy/uszy i to jest "łał". Później Komorowski na Polibudzie też pogadał z młodzieżą i też było git, bo "mogłem go posłuchać bezpośrednio". Nie chcę tutaj się wymądrzać, a jak by Korwin przyjechał czy Lepper to też byś powiedział, że super i że na nich głosować? Na pewno nie na Jarka. Może jakieś osobiste uprzedzenie, ale nie widzę go w roli prezydenta. Najbardziej ordynarny powód to brak małżonki. Poza tym, to gadanie jaki to on świetny jest w cieniu tragedii Smoleńskiej, więc też mamy zakrzywiony obraz tego kandydata. Teraz się nagle zrobił taki porządny? a co jak mu się ta rzekoma porządność odwidzi za cztery, sześć, dziesięć miesięcy? Co wtedy? Będziemy mieli gościa, który się nie poda do dymisji(szczerze w to wątpię), a będzie męczył i nas i siebie na tym stanowisku. Doprawdy trudny orzech do zgryzienia.

Offline

#44 2010-05-20 23:58:27

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Polityka

A więc odpowiadam na to pytania Crane- po złamaniu KOLANA publiczny lekarz stwierdził, że nadaje się to do gipsu. Po określonym czasie trzeba było nadłamywać. Po tym moi rodzice wpadli w coś takiego, co się potocznie nazywa kurwicą. Potrzebna była artroskopia kolana. Najbliższy termin- 16 miesięcy. Do tego miał mnie operować ten psychopata, któremu zawdzięczam skończenie zawodowej przygody z piłką. Nie, nie umarłbym z tego powodu. A teraz powiem tak. Za te pieniądze, co moi rodzice płacą za mnie na ubezpieczenie, to byłbym wykurowany po 6 miesiącach (licząc z rehabilitacją) w renomowanej klinice w Żorach. Nawet na dwadzieścia takich zabiegów. Tylko mniej rozgarnięci straciliby przez to darmowe utrzymanie.
Co do zasiłków- część nie daje sobie rady? W takim razie co oni są w stanie oferować Państwu, swojej rodzinie, dzieciom? Obraz nędzy i rozpaczy? Chcą pomocy- niech poszukają. Ja za moje pieniądze chce pomagać swoim bliskim i zapewnić średnią światową swojej Rodzinie. Bo to ona będzie dla mnie najważniejsza. 
Idąc dalej- nie jestem marionetką i akolitą JKM. Po prostu chciałbym w Polsce prawdziwej prawicy, która wymaga, kształtuje i wychowuje. Ja chcę żyć, a nie żreć.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#45 2010-05-21 00:14:13

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Polityka

Terthin przeczytaj Ty się

Napisałem, że po wizycie Komorowskiego mam chęć głos dać na Jarka, a Ty mi mówisz, że idę za tym, kto ostatnio rzekomo był? Słabo widzę tą Twoją maturę stary
Ale już poważnie - co to za kryterium - prezydentem nie będzie bo nie ma żony? No kur...czę.
Obywatel ma prawo nie zagłosować następny raz na kandydata i to w zupełności wystarcza. Skoro jest taki zły, lud go nie poprze, a on nie jest na tyle głupi, by psuć sobie koniunkturę. Spokojna Twoja rozczochrana, ktokolwiek nie wejdzie na stołek ma równie duże szanse na "zmianę stosunku" do polityki po tych kilku miesiącach.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.andrzejrodan.pun.pl www.kamracizkaraibow.pun.pl www.fairplayy.pun.pl www.ee.pun.pl www.aroundtheworld.pun.pl