Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-06-26 00:51:08

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Eomer

Witam

Link do forum dostałem od Chochlik mimo że nie gram już w bitewniaki postanowiłem się zarejestrować się na forum aby mniej więcej wiedzieć co się dzieje w naszym mieście. Więc tak w skrócie o mnie 6,5 roku temu zacząłem grać w bitewniaki na początku był LOTR najpierw rekreacyjnie w domu potem po jakimś czasie byłem administratorem największego polskiego serwisu o LOTR. W międzyczasie Chochlik wkręcił mnie w 40, jestem z tego "pokolenia" które zaczynało grać na początku 4 ed  i praktycznie grałem przez całą edycje kończąc przygodę z 40 gdy padł Strateg w międzyczasie poza grą prowadziłem pokazy 40 np w Cinema City. Jakby się uprzeć to mam praktycznie kompletną armie Eldarów która rządziła na stołach 4 edycji ( chyba 2000 pkt będzie ) obecnie jednak duża jej cześć jest usless. Nie mam zamiary grać już w żadne bitewniaki, zarejestrowałem się z czystej ciekawości

Ostatnio edytowany przez Eomer (2010-06-26 00:53:39)


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#2 2010-06-26 00:56:22

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Eomer

Witaj witaj! Szkoda że już nie grasz przydałoby się więcej graczy w 40. Graj dalej.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#3 2010-06-26 02:33:33

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eomer

Nie gram i nie będę grać z 1 powodu, krew mnie zalewa jak widzę co GW zrobiło z 40k. Uprościli tą grę do wręcz chorego poziomu i zabrali indywidualność wielu armią. Wystarczy popatrzeć na stary i nowy kodex chaosu żeby zobaczyć o czym mowa. O wycięciu Craftworldów i wywaleniu do kosza zasad zakonów sm z index astrates a potem wywaleniu traitów nawet nie będę mówił bo szkoda słów na politykę GW


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#4 2010-06-26 09:49:01

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Eomer

Witaj Eomerze, dobrze widzieć, że ściągają do nas tak zacne arystokratyczne szychy


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#5 2010-06-26 09:54:12

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Eomer

Chwała i sława etc.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#6 2010-06-26 10:41:37

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Eomer

Witam na forum. Nie do końca zgodziłbym się z tym co mówisz o 40tce. Zaczynałem też w 4ce, gram dalej w 5tce. O chaosie się nic nie wypowiem, bo nie znam poprzedniej wersji. Jeśli chodzi o Eldarów, to można na obecnym kodeksie zrobić fajne rzeczy i odpowiednią kompozycją armii można oddać ducha danego Craftworldu. Przy SMach jest trochę jak z IG, bierzesz postacie specjalne i możesz zrobić bardzo różne armie, które różne taktyki przedstawiają.
Na początku 5 edycji miałem obawy co do gry i kodeksów. Moja ulubiona jednostka SMów z 4 edycji - Dewastatorzy, jest obecnie mało opłacalna, ale są inne którymi można je zastąpić. W 5 edycji wreszcie pojazdy są używalne, w 4 wogóle się nie opłacało ich brać. W 5 edycji zróżnicowali misje, co mi się bardzo podoba i cieszę się, że w 8 edycji WH też to zastosowali.
Myślę, że nie ma się co obrażać na GW, tylko grać swoje. Jak się chce to się znajdzie sposób, a jak się nie chce to się znajdzie powód. :-)

Pozdrawiam,
Strategos

Offline

#7 2010-06-26 10:53:52

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Eomer

Eomer napisał:

Nie gram i nie będę grać z 1 powodu, krew mnie zalewa jak widzę co GW zrobiło z 40k.

Przecież są inne gry na świecie i nie tylko GW potrafi "zaskoczyć". Witaj i przemyśl sprawę innych systemów

Offline

#8 2010-06-26 13:53:08

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Eomer

Witam


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#9 2010-06-26 15:13:13

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Eomer

Witam serdecznie.

Offline

#10 2010-06-26 15:37:40

 Suladan

Ma za dużo na głowie

Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 651
Punktów :   
Armia w WFB: DE, Orki, WoCh, Lizardmen
Armia w W40: kodeks Tyranidzi:), IG
Armia w LOTR: Harad(główna)oraz kilka innych
Armia Warmachine & Hordes: jak narazie nie posiadam

Re: Eomer

Witam

Offline

#11 2010-06-26 16:43:36

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eomer

Strategos napisał:

Witam na forum. Nie do końca zgodziłbym się z tym co mówisz o 40tce. Zaczynałem też w 4ce, gram dalej w 5tce. O chaosie się nic nie wypowiem, bo nie znam poprzedniej wersji. Jeśli chodzi o Eldarów, to można na obecnym kodeksie zrobić fajne rzeczy i odpowiednią kompozycją armii można oddać ducha danego Craftworldu. Przy SMach jest trochę jak z IG, bierzesz postacie specjalne i możesz zrobić bardzo różne armie, które różne taktyki przedstawiają.
Na początku 5 edycji miałem obawy co do gry i kodeksów. Moja ulubiona jednostka SMów z 4 edycji - Dewastatorzy, jest obecnie mało opłacalna, ale są inne którymi można je zastąpić. W 5 edycji wreszcie pojazdy są używalne, w 4 wogóle się nie opłacało ich brać. W 5 edycji zróżnicowali misje, co mi się bardzo podoba i cieszę się, że w 8 edycji WH też to zastosowali.
Myślę, że nie ma się co obrażać na GW, tylko grać swoje. Jak się chce to się znajdzie sposób, a jak się nie chce to się znajdzie powód. :-)

Pozdrawiam,
Strategos

Co do chaosu chodziło mi np o możliwości konfiguracji HQ iw IV dla samego chaos lorda miałes tyle wyboru upgrade ile teraz mają wszystkie jednostki chaosu z całego kodexu razem wzięte 

Owszem  oddasz charakter  craftworldów ale każdy z nich nie ma swoich unikatowych zasad jak kiedyś np Ulthwe, Alaitoc

Kolejna sprawa to własnie to co wspomniałes ze coś edycje temu było słabe teraz jest dobre. To mnie mega zirytowało jak GW przy przejściu z 4 na 5 ed wywróciło do góry nogami army listy robiąc z tego co im się nie sprzedawało przepakowane jednostki. Ja swoją armią z IV ed którą nie przegrałem żadnej z 30 walk w V ed nie wygrałbym dosłownie nic ( grałem na 2 x Farseer, 3 x  falcon herlaki w serpencie avengersi w serpencie fire dragoni w serpencie i 2 x guardiani )

A co do grania to może może sie na warmachinne skusze


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#12 2010-06-27 15:27:28

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Eomer

Witam na forum.


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#13 2010-06-27 21:08:31

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Eomer

Eomer napisał:

Kolejna sprawa to własnie to co wspomniałes ze coś edycje temu było słabe teraz jest dobre. To mnie mega zirytowało jak GW przy przejściu z 4 na 5 ed wywróciło do góry nogami army listy robiąc z tego co im się nie sprzedawało przepakowane jednostki. Ja swoją armią z IV ed którą nie przegrałem żadnej z 30 walk w V ed nie wygrałbym dosłownie nic ( grałem na 2 x Farseer, 3 x  falcon herlaki w serpencie avengersi w serpencie fire dragoni w serpencie i 2 x guardiani )

A grałeś? ;-) Uważam, że Twoja rozpiska wcale taka słaba, jak mówisz nie jest. Masz sporo pojazdów. Nie powiesz chyba, że nie zwiększyła się przeżywalność pojazdów wraz ze zmianą edycji. Dodano outflank, który teraz dodaje nowych możliwości przy infiltracji. Avengersi są dużo lepsi w 5 ed, chociażby z tego powodu, że są w Troopsie. Do guardianów nigdy nie byłem przekonany, ale kwestia gustów.
Jeśli nie grałeś w 5 edycje i nowym kodeksem, to polecam zagrać i myślę że się zdziwisz, jak niektóre rzeczy działają. Na pamierze to wygląda tak, a w bitwie jest inaczej.
A co do jednostek? hmm ja myślę, że nie ma się co opierać zmianom. Fakt, że moi dewastatorzy teraz się średnio opłacają, ale mam teraz mnóstwo innych jednostek, które są opłacalne i fajniejsze.

Offline

#14 2010-06-27 21:13:16

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eomer

Nie nie grałem na 5 ed ale foch na GW mi przeszedł i już szykuję się nowa armie


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#15 2010-06-28 13:48:01

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: Eomer

Witamy witamy. Widzę że foch szybko minął


"To na pewno Spider-Man "

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zakon-zywiolow.pun.pl www.ros.pun.pl www.zaxirpbf.pun.pl www.niebianscypogromcy.pun.pl www.lordaeronguild.pun.pl