Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2011-05-12 15:39:19

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Ale przyznaj, że są fajniejsze niż te Eldarskie...


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#17 2011-06-12 18:54:19

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Witam,

Niedawno wyszła kolejna fala do DE. Dostaliśmy:
- Venom - świetny lekki transport z dużymi możliwościami anty-piechotnymi.
- Scourges - jump infantry do DE, która może być złożona zarówno do pestkowania, jak i jako tank hunterzy
- Pain/Parasite Engine - supportujące MC
- Battleforce, a w nim 10*Warriors, 10*Wyches, 3*Reavers, Raider

Nie mogłem się powstrzymać i oczywiście kupiłem wszystko, a niektóre rzeczy nawet w większych ilościach. Nie żałuje.
Po koleji, krótka recenzja modeli:
- Venom - przypomina troche Eldarskego Vypera, fotki można zresztą zobaczyć na stronce GW. Model jest świetny, wszystko ładnie pasuje i łatwo się skleja.
Dostajemy też możliwość wyboru dwóch stylizacji - mniej i bardziej Dark Eldarskiej bym powiedział. Bitsów jest dużo i zostaje z tego całkiem
sporo: jeden z dwóch wariantów balustrad, co najmniej jedna z trzech włóczni, łańcuchy lub ostrza i 4 głowy, które można użyć do innych modeli, a także
jedna z dwóch szybek i mnóstwo rączek z bronią ręczną. Model prezentuje się groźnie i dynamicznie, a jego obsługa oddaje Dark Eldarski charakter.
- Scourges - kupiłem od razu dwa pudełka i każdemu polecam zakup w ten sposób. Broni specjalnych jest każdej po jednym rodzaju, więc zakupując dwa pudełka można złożyć 2x5 z dwoma takim samymi brońmi. Bronie są oczywiście wymienne, więc można też bronie specjalne z Warriorów wziąć, lub też im
bronie ze Scourges dać. Same modele są piękne, w dynamicznych pozach i ze zdrową liczbą detali. Oczywiście zostaje z nich mnóstwo bitsów w postaci
główek, broni i dodatków.
- Pain/Parasite Engine - jedno pudełko z możliwością złożenia, któregoś z dwóch MC. Oba modele są super. W pudełku znajdziecie, każdą z możliwych opcji konfiguracji. Jak ktoś się uprze, to można model zmagnesować tak, że będzie można oba MC złożyć w zależności od potrzeb. Mnóstwo jest dodatkowych
fiolek, kolców i małych rączek. W sam raz, żeby doprawić coś staremu modelowi Haemonculusa.
- Battleforce - świetny zestaw i dobór modeli. Każdy model w tym zestawie się przydaje. Jeśli, ktoś zaczyna z DE, to zakup jednego pozwoli mu rozegrać combat patrol z całkiem spoko rozpiską. Kupienie dwóch, to świetny sposób na rozpoczęcie większej armii.

Już niedługo, bo 18 pojawić się mają nowe zestawy. Jak tylko położę na nich łapę i posklejam, to dam małą reckę.

Offline

#18 2011-08-08 16:52:12

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Jakie jednostki z jednostek elitarnych są najbardziej opłacalne? 
Które potwory warto brać do Beastmastera, i czy warto to w ogóle wystawiać?

Ostatnio edytowany przez Berserker (2011-08-08 17:03:20)

Offline

#19 2011-08-08 19:03:09

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Berserker napisał:

Jakie jednostki z jednostek elitarnych są najbardziej opłacalne? 
Które potwory warto brać do Beastmastera, i czy warto to w ogóle wystawiać?

To zależy co chcesz zrobić i jaką masz armię. Prawie każda jednostka w DE jest dobra, do tego do czego ma być dobra: Inkubi są dobrzy w walce wręcz, tak
samo Bloodbrides, na Truebornach możesz złożyć mini maxy, ale są też dobrą jednostką strzelniczą. Harlequinów nie opłaca się wystawiać i są najsłabszym
wyborem moim zdaniem. Mandraki są dobre do ataków na tyłach wroga. Groteski mają silne statystyki, ale moim zdaniem są trochę za drogie na to co wnoszą, ale da się ich też użyć. Wracki to bardziej troops'y.
Nikt Ci nie powie, które są najlepsze, bo w jednej rozpisce Ci będą dobrzy, a w innej nie będzie miała ta jednostka wogóle sensu.
Beastmasterzy są dobrzy, bo są szybcy i w CC mogą narobić dużo koło pióra, ale musi być ich sporo, bo jak wystawisz jakąś małą jednostkę, to szybko zejdzie.

DE to armia, w której synergia między jednostkami jest ważna. Nie ma tu samograjów (podobnie jak w większości kodeksów) i wszystko zależy od tego, jaką
masz rozpiskę i jak nią potrafisz grać. Oczywiście mówimy tu o jakiejś poważniejszej liczbie punktów 1500, 2000. Na mniejsze punkty, balans gry jest niestety mocno zaburzony.

Offline

#20 2011-08-08 20:19:01

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

W sumie, to głównie chodziło mi o Groteski, bo fajnie wyglądają, reszta oczywiście też, ale oni w szczególności mi się podobają
Do czego się przydają i ilu ich wystawiać?. Dobrym pomysłem jest wystawienie 3 modeli (liquifier gun, Aberration z flesh gauntlet) + Haemonculus (flesh gauntlet) w Raiderze? Takim oddziałem atakować jednostki scorujące?

Kabalite Trueborn i Hekatrix Bloodbrides nie mają modeli. Można wykorzystać modele jakiś istniejących jednostek, czy trzeba robić konwersje?

Ostatnio edytowany przez Berserker (2011-08-08 20:21:09)

Offline

#21 2011-08-08 21:05:14

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Berserker napisał:

W sumie, to głównie chodziło mi o Groteski, bo fajnie wyglądają, reszta oczywiście też, ale oni w szczególności mi się podobają
Do czego się przydają i ilu ich wystawiać?. Dobrym pomysłem jest wystawienie 3 modeli (liquifier gun, Aberration z flesh gauntlet) + Haemonculus (flesh gauntlet) w Raiderze? Takim oddziałem atakować jednostki scorujące?

Kabalite Trueborn i Hekatrix Bloodbrides nie mają modeli. Można wykorzystać modele jakiś istniejących jednostek, czy trzeba robić konwersje?

Trueborny i Bloodbrides mają modele. Są to dokładnie te same modele co do Warriorów i Wych. W obu zestawach jest dużo pierdół, więc można ich przyozdobić, jak chcesz.

Jak wystawiać Groteski, hmm, jeśli chcesz wystawić 3 z Haemonculusem, to lepiej w Venomie, który ma pojemność 5, i do tego może całkiem spoko arsenał
przenieść. Ale moim zdaniem, to średnio się opłaca takie ustawienie. Groteski są do combatu. Można z nich Death Star zrobić, wystawiając ich 9 z Haemonculusem
i z jakimś ciekawszym IC, na przykład Lady Malys. W pierwszej turze odłączasz Haemonculusa, wsiadasz do Raidera, i pędzisz do przodu. Oczywiście musisz to
obstawić i jednostki wsparcia zapodać, ale takie coś może nieźle namieszać. Jak chcesz być bardzo obrzydliwy, to możesz wystawić jeszcze jednego Haemonculusa, odjąć dwie Groteski i zacząć wszystkim w Raiderze. Haemonculusy odłączasz, masz 3 Pain Tokeny, więc jesteś Full Happy i lecisz do przodu na rzeź.

Offline

#22 2011-08-08 22:04:08

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Groteski zajmują 2 miejsca więc Venom odpada, pozostaje Raider.
Może webway portal byłby lepszym pomysłem, ale 9 Grotesków to kupa punktów.

Ostatnio edytowany przez Berserker (2011-08-08 22:10:14)

Offline

#23 2011-08-08 22:23:04

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Berserker napisał:

Groteski zajmują 2 miejsca więc Venom odpada, pozostaje Raider.
Może webway portal byłby lepszym pomysłem, ale 9 Grotesków to kupa punktów.

Tak, racja. Groteski zajmują 2 miejsca (tak to jest, jak się pisze zamiast w kodeks spojrzeć). W Venoma ich nie wsadzisz, a w Raiderze
zmieści się tylko 5, lub ewentualnie 4 z dwoma IC. Webway portal jest jakąś opcją. Hmm, popróbuj na proxach i zobacz jak Ci się sprawdzą.

Offline

#24 2011-08-08 22:28:09

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Na razie muszę się jeszcze zastanowić jaką armię chciałbym zacząć zbierać (dlatego zadaje tyle pytań). Ale DE coraz bardziej mi się podobają.
W co warto zainwestować na początek, żeby pograć na około 750 punktów?
Co to jest IC?

Ostatnio edytowany przez Berserker (2011-08-08 22:31:33)

Offline

#25 2011-08-09 00:16:56

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Berserker napisał:

Na razie muszę się jeszcze zastanowić jaką armię chciałbym zacząć zbierać (dlatego zadaje tyle pytań). Ale DE coraz bardziej mi się podobają.
W co warto zainwestować na początek, żeby pograć na około 750 punktów?
Co to jest IC?

IC - Independent Character / Bohater Niezależny na PL tłumaczenie chyba jest.
Zainwestuj w battleforce albo dwa battleforce'y. Każdy model który tam jest bardzo przydatny.
Będziesz miał 2*Raider, 20 Warriorów / Truebornów, 20 Wych / Bloodbrides i 6 Reaversów. Na 750 punktów, pomyślę nad jakąś rozpiską i wrzucę.

Offline

#26 2011-08-09 11:14:27

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

W sumie to dobry pomysł, dzięki za rady.
Przydałoby się jeszcze jakieś HQ, może Archon albo Lelith Hesperax?

Offline

#27 2011-08-09 18:00:49

 Smal3tz

Kosmozord

3135384
Skąd: PTB
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 142
Punktów :   
Armia w WFB: Zastanawiam się
Armia w W40: Chaos space marines
Armia w LOTR: nuda, ale jeśli już to gobliny

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Archon jest niezły, ale na większe punkty według mnie Lelith to podstawa.

Offline

#28 2011-08-09 19:53:43

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Haemonculus też dobry, na każde punkty. Lilth jest niezła, ale nie powiedziała bym, że taki z niej Must Have na większe punkty.
Przykładowe rozpiski na 750:


HQ "Dowództwo"
(1) Haemonculus (liquifier gun)
(1) Haemonculus (hexrifle)

-------------------------------------------------------------

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(4) Wracks (Acothyst, liquifier gun)
+ (1) Venom (splinter cannon)
(10) Wyches (Hekatrix + venom blade, impaler, hydra gauntlets)
+ (1) Raider (--)
(10) Wyches (Hekatrix + venom blade, impaler, hydra gauntlets)
+ (1) Raider (--)

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(1) Ravager (torment grenade launcher)


-----------------
750 punktów



Razem wszystko 750 punktów. Jeśli się w punktach nie myknąłem. Haemonculusy zaczynają z Wychami, dają pain tokena, i odłączają się.
Wyche do Raidera i do przodu. Wracki z Haemonculusem z liquifier gun też do przodu można dać.



Archona, albo Succubus można od biedy ze zwykłych Warriorów/Wych złożyć. Jeśli zakupiłbyś te dwa battleforcy, to taka rozpiska mogła by być:


HQ "Dowództwo"
(1) Archon (blast pistol, agonizer)

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(3) Kabalite Trueborn (2*dark lance)
(3) Kabalite Trueborn (2*dark lance)

-------------------------------------------------------------

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(10) Wyches (Hekatrix, hydra gauntlets)
+ (1) Raider (--)
(9) Wyches (Hekatrix, hydra gauntlets)
+ (1) Raider (--)
(10)  Kabalite Warriors (Sybarite, blaster, dark lance)
+ (1) Raider (--)
-------------------------------------------------------------


-----------------
750 punktów



Archon biega z 9 Wychami, Trueborni ostrzeliwują pojazdy, a Warriorzy albo zajmują objectivy, albo dają covera Trueborną.
Możesz też zamiast Truebornów dać jeden oddział 6 Scourges z dwoma dark lancami. Wtedy Ci starczy też na power weapona dla którejś Hekatrix.
Idealnie by było dać i Truebornów, i Scourges, i dorzucić jeszcze jeden oddział Truebornów, albo oddział Warriorów, ale wtedy się robi z tego rozpiska na 1k.

Offline

#29 2011-08-30 09:30:29

 Kroot1

Hehe, zaczynam

Skąd: Luboń ( koło Poznania )
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 20
Punktów :   
Armia w WFB: Jesli joz to Beastmeni
Armia w W40: Tau Empire, Blood Angeles

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Czy bardziej opłaca się na początek kupić, Warriorów czy Wyche?


"Zaiste dzikie są te Krooty i okrutne. Spojrzałem na nie i zadrżałem. Mam nadzieję, że kiedy zobaczą je nasi wrogowie, to jako i ja zadrżą."
Por'vre Tau Cho, poseł Kasty Wody z Sy'I'kell przed zasadzką na 17 Pułk Brimlockańskich Dragonów

Offline

#30 2011-08-30 16:34:19

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Kroot1 napisał:

Czy bardziej opłaca się na początek kupić, Warriorów czy Wyche?

To zależy od tego czy preferujesz strzelanie, czy walkę wręcz.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wse.pun.pl www.firataleague.pun.pl www.demonicangels.pun.pl www.yourtwillight.pun.pl www.ndcs.pun.pl