Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2012-05-13 13:55:05

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Necrons - Nekroni

striker napisał:

W związku z tym, że wyszły nowe figurki Nekronów (nie ukrywam strasznie mi się spodobały - szczególnie Canoptek Wraiths) chyba kupie "kilku Nekronów" i stworzę podwaliny pod moją armię, lub poprostu kolekcje...
Chciałbym się poradzić czy battleforce Necronów jest opłacalny (według mnie wygląda na solidny)? Czy Canoptek Wraiths są równie dobrzy co Necron Triarch Stalker?

Battleforce
Według mnie batlleforce Necronów jest bardzo słaby, chyba że chciałbyś oprzeć swoją armię główne o Necron Warriorów, to wtedy kupno dwóch battleforców ma sens, dzięki czemu będziesz miał porządny zalążek armii. Jednakże w świetle nowego kodeksu jednostki takie jak Warriorzy zostali "wyparci" przez Immortali, którzy nie tylko mają lepszy pancerz, ale także lepsze bronie zasięgowe + zasady specjalne.

Canoptek Wraiths & Triarch Stalker
Nie miałem jeszcze okazji "testować" Necron Triarch Stalkera, aczkolwiek gdy będę w fazie testów, zamieszczę krótkie sprawozdanie. Co tyczy się Canoptek Wraithów, to tutaj chyba wszystko napisał już Dragon. Z mojej strony mogę dodać tylko tyle, że gorąco polecam wszystko co jest Canoptek, zwłaszcza Wraithy i Spydery.

Offline

#17 2012-06-05 22:31:47

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Necrons - Nekroni

Witajcie ponownie towarzysze...
Premiera Nekronów była jakiś czas temu, ale z braku czasu (jak zawsze) dopiero teraz mogę
coś więcej Wam napisać na temat kolejnej fali nowości dla kosmicznych blaszaków - Nekronów
Nie zwlekając dłużej - zaczynamy

Po kilku miesiącach od premiery nowych Nekronów, przyszła kolej na następną porcję nowości. Druga
fala nie przyniosła nam zbyt wielu nowości, ale jak to nie-Nekroni powiadają "nie liczy się ilość, lecz jakość".
Ostatecznie ekipa z Games Workshop zaktualizowała dla Nas wszystkie modele, które znajdują się w kodeksie. Kilka
modeli z asortymentu, to pozostałości z poprzedniej edycji. GW postanowił ich odświeżyć, i wydał ich w żywicy (Citadel Finecast).   

Zestawy plastikowe:
- Necron Triarch Stalker
- Necron Tomb Blades
- Necron Canoptek Wraiths
- Necron Canoptek Spyder

- Necron Night Scythe / Doom Scythe
Z zestawów plastikowych otrzymaliśmy zaledwie pięć nowych jednostek, z czego takie modele jak: Canoptek Wraiths & Canoptek Spyder otrzymały
nowe modele, a ich stare odpowiedniki odeszły w zapomnienie. Nowe modele w porównaniu do modeli poprzednio-edycyjnych, nadają nowy tajemniczy
wizerunek armii Nekronów. O ile staro-edycyjne Wraithy wyglądem przypominały latawce, o tyle nowe modele Wraithów przypominają istne maszyny do zabijania.
Wspomnieć należy również, że ostatni model, a mianowicie: Necron Night Scythe / Doom Scythe ukazał się dość niedawno, wraz z nadejściem nowości "Aerial Assault", czyli kolejnych uaktualnień w postaci nowych jednostek latających.

Blistery Citadel Finecast:
- Nemesor Zahndrekh
- Illuminor Szeras
- Orikan the Diviner
- Anrakyr the Traveller
- Vargard Obyron
- Necron Destroyer Lord Upgrade Pack re-pack metal
- Necron Heavy Destroyer Upgrade Pack re-pack metal
W zestawach żywicznych Games Workshop zaskoczył nas w postaci pięciu nowych modeli. Pierwsze cztery modele, to nowi bohaterzy imienni, których dotąd Nekroni
w swojej armii nie posiadali, z kolei następny model, to nowy przyboczny świty. Szczególną uwagę tych modeli przykuwa dynamiczność i wygląd. Co do reszty modeli, to tutaj pozostaje dodać mi tylko tyle, że poza wydaniem ich w wersji "Upgrade Pack" - nic się nie zmieniło.

----------          ----------          ----------          ----------

Podsumowując ostatecznie, z nową reedycją codexu oraz modeli do armii Nekronów otrzymaliśmy:
*Nowości
- Imotekh the Stormlord
- Trazyn the Infinite
- Nemesor Zahndrekh
- Illuminor Szeras
- Vargard Obyron
- Orikan the Diviner
- Anrakyr the Traveller
- Necron Overlord
- Necron Cryptek
- Necron Lychguard / Triarch Praetorians
- Necron Immortals / Deathmarks
- Necron Triarch Stalker
- Necron Tomb Blades
- Necron Canoptek Wraiths
- Necron Canoptek Spyder
- Necron Flayed One Pack box, finecast
- Necron Night Scythe / Doom Scythe
- Necron Ghost Ark / Doomsday Ark
- Necron Catacomb Command Barge / Annihilation Barge

*Modele staro-edycyjne (przepakowane lub wydane w żywicy)
- Necron Lord with Resurrection Orb re-pack finecast
- Necron Lord re-pack finecast
- Classic Necron Lord re-pack finecast
- Necron Destroyer Lord Upgrade Pack re-pack metal
- Necron Heavy Destroyer Upgrade Pack re-pack metal
- C'tan Shard of The Nightbringer re-pack finecast
- C'tan Shard of The Deceiver re-pack finecast
- Necron Warriors re-pack
- Necron Monolith re-pack

To tyle na temat wszelkich nowości do armii Nekronów

Offline

#18 2012-08-18 22:59:42

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Necrons - Nekroni

Czy jeśli moc Kronikarza działa na test inicjatywy, a w kodeksie jest napisane że jeśli model
nie zna testu, to należy go usunąć z gry, to czy Nekroni wstają po tym czy od razu spadają?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#19 2012-08-19 12:22:44

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Necrons - Nekroni

toorop napisał:

Czy jeśli moc Kronikarza działa na test inicjatywy, a w kodeksie jest napisane że jeśli model
nie zna testu, to należy go usunąć z gry, to czy Nekroni wstają po tym czy od razu spadają?

"If a model with the Reanimation Protocols rule is REMOVED as casualty..."

Nie ma słowa ze musi być "zabity", tylko usunięty.
Necronów nic nie rusza, na tym polega ich nieśmiertelność.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#20 2012-08-19 12:36:11

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Necrons - Nekroni

kurde blaszka... no cóż dzięki


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#21 2012-09-25 17:14:03

maxiking

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Necrons - Nekroni

Cześć. Chciałbym się zapytać, czy może wiecie, gdzie mogę znaleźć statystyki oraz zasady do Nightbringer'a.

Offline

#22 2012-09-25 17:38:51

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Necrons - Nekroni

maxiking napisał:

Cześć. Chciałbym się zapytać, czy może wiecie, gdzie mogę znaleźć statystyki oraz zasady do Nightbringer'a.

W codexie Necronów lub tutaj.

Offline

#23 2012-09-25 17:56:48

maxiking

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Necrons - Nekroni

Czyli kodeks obowiązuje również jego, a nie tylko Deceiver'a? Bo na zdjęciu jest Deceiver?

Offline

#24 2012-09-25 18:23:48

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Necrons - Nekroni

maxiking napisał:

Czyli kodeks obowiązuje również jego, a nie tylko Deceiver'a? Bo na zdjęciu jest Deceiver?

Tak, na zdjęciu jest Deceiver.
W obecnym codexie nie ma podziału na Nightbringer'a czy Deceiver'a.
Obydwa modele to C'tan Shard's, więc nie ma różnicy którego z nich wystawisz, bo i tak
posiadają te same statystyki i zasady. Jedyną różnicą jest wygląd modeli - który głównie zależy od gustu gracza.

Offline

#25 2012-09-27 11:09:08

maxiking

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Necrons - Nekroni

Kupując Battleforce dostałem wraz z nim właśnie C'tana. Moglibyście mi podpowiedzieć jaki jest dla niego najlepszy zestaw mocy?

Offline

#26 2012-09-28 14:50:01

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Necrons - Nekroni

maxiking napisał:

Kupując Battleforce dostałem wraz z nim właśnie C'tana. Moglibyście mi podpowiedzieć jaki jest dla niego najlepszy zestaw mocy?

Nie ma jednego "najlepszego" zestawu mocy dla C'tana.
Jest ich kilka, a najczęściej używa się poniższych konfiguracji:
1. Gaze of Death + Time's Arrow
2. Lord of Fire + Writhing Worldscape
3. Gaze of Death + Pyreshards
4. Pyreshards + Swarm of Spirt Dust

Offline

#27 2012-09-30 14:09:57

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Necrons - Nekroni

W ataku czołgowym oddział, dajmy na to Immortali, zdaje test ale nie zatrzymuje czołgu. Model jest usuwany. Czy może on wrócić
dzięki zasadzie Reanimation Protocols? Jestem przekonany że tak, ale czekam na argumenty na "nie". Takie sensowne, podparte regułami...

Ostatnio edytowany przez magik1980 (2012-09-30 14:10:35)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#28 2012-10-01 19:39:10

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Necrons - Nekroni

magik1980 napisał:

W ataku czołgowym oddział, dajmy na to Immortali, zdaje test ale nie zatrzymuje czołgu. Model jest usuwany. Czy może on wrócić
dzięki zasadzie Reanimation Protocols? Jestem przekonany że tak, ale czekam na argumenty na "nie". Takie sensowne, podparte regułami...

Przy opisie DoG jest wyraźnie napisane "unit is destroyed", czyli wynika z tego jasno, że Nekroni nie mogą wstawać dzięki zasadzie RP.

Offline

#29 2012-10-01 22:34:01

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Necrons - Nekroni

Doczytałem właśnie ten wpis "or any other cleaver way of staying alive they can think of".

...
No cóż zostaje uciekać...
Dzięki


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#30 2012-10-14 16:46:41

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Necrons - Nekroni

Czy ktoś mógł by mi zwymiarować model Monolithu?

Chce zrobić kilka Nekrońskich twierdz w oparciu o Monolith, a jeszcze nie dorobiłem się modelu
Tak, tak wiem google itp.
Z tym że w poszukiwaniach trafiłem już na 3 rożne wymiary i też zrobione przez przedszkolaka...


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pyrzyce.pun.pl www.sbot.pun.pl www.minecrafterzy.pun.pl www.zagubionawyspa.pun.pl www.nsaiirok11-13.pun.pl