Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#286 2012-11-06 20:05:29

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Hehehe Yamcha poszedł po bandzie z tymi piktogramami.

Co do rączek to też rzucę kilka uwag co ja uważam i czekam na poparcie / obalenie ich przez innych.

miotacz - dla mnie podstawa broń masowego grillowania. Skuteczna przeciwko Orkom, Tyranidom i IG. Ładnie pasują z czopkami (Drop Pody).
Zrzucasz pod nogi oddziału wroga i burn baby burn...

melta gun - pięknie otwiera pojazdy z polowy zasięgu wiec też raczej zrzut w czopku.
multi-melta - to co powyższe + większy zasięg po ruchu strzela snapami - w Rhinosa ładnie pasuje

plazmy - robią bubu jak się rzuci jedynkę, a z plasma cannona nie strzelisz po ruchu - może tylko przy moim jedynko rzucajstwie....

lascannon - mój główny wybór. Duży zasięg całkiem potężny, strzela snapy. Zazwyczaj używam po ruchu do strącania samolotów, a stacjonarnie na pojazdy.

wyrzutnie rakiet - dopóki nie wyjdą przeciw-lotnicze, to olewam.

heavy bolter - bardzo rzadko. Bardziej mi pasuje w Predatorze. Fajny zasięg, trzy strzały, snap shoty.

Tak że u mnie zazwyczaj jest Sierżant + miotacz + 3 Marinesów i druga piątka - 4 SM + lascannon w Rhino.
Magnesy to dobry wybór. Moja armia potrafi już podnieść mały samochód.

@Spooky
Że co? Od kogo? u nich jest fiesta jak któryś wystrzeli, o trafianiu nie wspomnę, a headshot... w Marinesa... HAHA! (więcej nic nie powiem:) )


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#287 2012-11-06 20:11:07

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Ja zazwyczaj składam rozpiskę pod przeciwnika - wiem co ludzie mają, co preferują wystawiać. Ja lubie heavy boltery, bo nic tak pięknie nie połyka elit non-MEQ, a na rzeź bardzo popularnych teraz Kultystów nadaje się dobrze bez podchodzenia.

Miotacz to też ciekawa opcja i ma większy zasięg niż się wydaje - ponad 8 cali czystki, a defacto więcej bo starczy że muśnie.

Zresztą magik napisał co i jak, po co powtarzać.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#288 2012-11-08 12:57:39

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Wiadomo czy zakon DA będzie miał jakiegoś flyera? na przykład Stormtalona???


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#289 2012-11-08 13:08:48

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Ravenclaw Air Superiority Fighter


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#290 2012-11-08 13:12:53

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Są może jakieś przecieki jak ma wyglądać?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#291 2012-11-08 13:24:01

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#292 2012-11-08 13:32:34

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Dzięki wielkie, bo zastanawiałem się czy będę miał co kupić Jako, że moje armie masowo wstępują do lotnictwa


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#293 2012-11-08 16:20:20

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Teraz to wszyscy zbierają DA

PS: będę zamawiał niedługo DA, kiedy tylko nowe wzory pojawią się w hurcie, więc możesz się załapać. Cenowo napewno wyjdziesz lepiej jak w sklepie.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-11-08 16:20:43)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#294 2012-11-08 16:52:05

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Dobrze wiedzieć, dobrze wiedzieć...


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#295 2012-11-08 17:23:41

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

A szczerze powiem że chciałem podręcznik po polsku figurki DA zawsze mi się podobały, a jakiś zakon trzeba mieć


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#296 2012-12-25 17:28:33

 Kosmiczny Marine Daniel

Hehe, zaczynam

40264312
Skąd: Okolice Gorzowa Wlkp
Zarejestrowany: 2012-06-27
Posty: 21
Punktów :   
Armia w W40: SM, Chaos, Gwardia Imperialna.

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Mam w prawdzie wielką armie Kosmicznych Marines i sojuszniczą Gwardię Imperialną, ale nie mogłem się potrzymać, żeby kupić mroczną zemstę.
Podręcznik po polsku jest super a figurki wspaniale wykonane, aż milo się patrzy na nie. Z modeli Marinesów najbardziej podobają mi się motory, z Chaosu Piekielny Brutal.
Naprawdę polecam ten zestaw.

Offline

#297 2013-01-10 16:10:04

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Chciałbym zacząć zbierać DA. Mam już DV, więc co jeszcze powinienem dokupić, żeby wyszła solidna armia; myślałem nad Tacticalem i Rhino/Rozorem.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#298 2013-01-10 20:32:37

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Nowych Rycerzy, są bardzo silni. Do tego jakiś skład Terminatorów jeszcze jeden.

Ponadto coś AA, może być Aegis Defence Line z quad-gun'em albo Nephilim Jetfigter, po zasadach widzę ze kosi niesamowicie.

Troszkę jeszcze brakuje AV dobrego, bo plasma ma tylko 7 siły.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2013-01-10 20:34:43)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#299 2013-01-10 21:23:28

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Czyli iść bardziej w Deathwing i zrezygnować całkowicie z Tacticali? Zastanawiam się, czy połączenie Ravenwingu i Deathwingu miałoby sens?

Poprawiłem błędy
/Wilk'u


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#300 2013-01-10 21:56:05

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Myślę, że ma to sens.

Osobiście rozważam zrobienie czegoś w tym stylu. Ale jak to faktycznie wyjdzie to się okaże w praniu. Deathwing jest niestety dość powolny i głównie specjalizuje się w walce wręcz (TH & SS + Cyclon Missile Launcher - tak przynajmniej było w 5 edycji). Ravenwing jest pieruńsko szybki i specjalizuje się w strzelaniu. Zapewne już dostrzegasz relację Można zrobić całkiem fajny myk polegający na tym, aby zrobić główny trzon w oparciu o Deathwing z dodatkiem Ravenwing'u. Motory służą głównie jako znaczniki na które spadają Terminatorzy, które rozwalają wszystko jak leci. Poza tym, przyda się też coś jeszcze przeciw lataczom, więc albo Devastatorzy albo samoloty (niby Termosy nie maja wyrzutni przeciw lotniczej). Inna koncepcja to zrobienie Ravenwinga z 1-2 oddziałami Termosów które niczym młot dobijają zdziesiątkowane oddziały wroga.

Jak to powiedziała laska: ...wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić?


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbf-wwegame.pun.pl www.pokemonmmorpg.pun.pl www.sbot.pun.pl www.manager11.pun.pl www.thais-strefagier.pun.pl