Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2011-01-23 16:00:28

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Berserker napisał:

Czy LR Achillesa z Forge Worlda można wystawiać normalnie w rozpiskach?

Jeśli przeciwnik Ci pozwoli. Na turniejach to zależy od zasad samej imprezy.

Offline

#32 2011-01-24 16:05:20

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Czy DC z Lemartesem może mieć Rhino albo inny transporter, czy trzeba kupować im jump packi?

Offline

#33 2011-01-27 03:51:31

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Jeśli DC może kupić Rhino to why not?


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#34 2011-01-29 20:37:45

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Berserker napisał:

Czy DC z Lemartesem może mieć Rhino albo inny transporter, czy trzeba kupować im jump packi?

Eomer napisał:

Jeśli DC może kupić Rhino to why not?

Death Company może wykupić transport dedykowany, ale niestety Lemartes nie może z nimi jeździć.

Offline

#35 2011-02-01 01:06:33

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Witam, mam problem z wyborem zakonu SM.
Mam zamiar zbierać teraz głównie Orki, ale kupuje Inwazje na Czarną Grań i będę miał też SM.
Póki co bardziej kolekcjonersko ale ma to być jednocześnie zalążek przyszłej armii. Podobają mi się Dark Angels i Space Wolf, możecie coś o nich opowiedzieć?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#36 2011-02-01 10:16:28

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

toorop napisał:

Witam, mam problem z wyborem zakonu SM.
Mam zamiar zbierać teraz głównie Orki, ale kupuje Inwazje na Czarną Grań i będę miał też SM.
Póki co bardziej kolekcjonersko ale ma to być jednocześnie zalążek przyszłej armii. Podobają mi się Dark Angels i Space Wolf, możecie coś o nich opowiedzieć?

W ogromnym skrócie:
- Space Wolves to tacy kosmiczni wikingowie z klimatu. W przeciwieństwie do innych zakonów robią imprezy, zapuszczają włosy i brody i są dość jowialni.
Nie mają żadnych zakonów pochodnych. Dość nowy kodeks, dużo fajnych modeli. Na stole też się całkiem dobrze spisują. Więcej info o zakonie znajdziesz tutaj.

- Dark Angels to tacy mnisi wojownicy. Pierwszy Legion Kosmicznych Marines. Ich zakon podczas Horus Heresy się podzielił i część przeszła na stronę Chaosu. Dark Angels ścigają do tej pory Fallen Angels mając nadzieje, że jeśli wybiją wszystkich to uzyskają przebaczenie Imperatora.
Wokół zakonu powstało wiele teorii spiskowych. Kodeks mają stary i raczej szybko nie wyjdzie biorąc pod uwagę, że ostatnio dostali FAQ.
Właśnie po tym ostatnim FAQ przeżywają renesans. Mogą wystawić najmocniejszą armię opartą wyłącznie na terminatorach, reszta jest trochę przestarzała, ale też nią pograsz. Modele też całkiem spoko. Więcej info o zakonie znajdziesz tutaj.

Offline

#37 2011-02-02 20:01:03

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Strategos napisał:

W ogromnym skrócie:
- Space Wolves to tacy kosmiczni wikingowie z klimatu. W przeciwieństwie do innych zakonów robią imprezy, zapuszczają włosy i brody i są dość jowialni.
Nie mają żadnych zakonów pochodnych. Dość nowy kodeks, dużo fajnych modeli. Na stole też się całkiem dobrze spisują.

Z wikingami się zgadzam, z imprezami się zgadzam, z owłosieniem (wszędzie) się zgadzam.
Natomiast z tym że SW nie mają pochodnych zakonów się nie zgadzam ponieważ:

codex Space Wolves napisał:

"O ile przed Herezją Legion Kosmicznych Marines mógł
liczyć dziesięć tysięcy lub więcej wojowników, tak według nowych
reguł żaden Zakon nie mógł przekroczyć tysiąca. Oznaczało to,
iż pierwotne Legiony stały się mniejszymi Zakonami i zachowały
swoje nazwy, ale pozostałych Kosmicznych Marines zreorganizowano w nowych Zakonach.

Nowopowstałe zgromadzenia nazwano Zakonami Drugiego
Utworzenia, które dzieliły genetyczne pochodzenie z pierwotnymi
Legionami i ich Patriarchami. Kosmiczne Wilki zostały podzielone
tylko raz, dając początek niesławnemu Zakonowi Wilczych Braci."

Reszta tak jak mój przedmówca napisał.
W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą i radą

Offline

#38 2011-02-02 22:35:09

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Czytając historie warhammera 40000 spodobali mi się też Czarni Templariusze... Gra ktoś może nimi?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#39 2011-02-02 22:44:53

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Grałem nimi trochę jak wyszli wtedy rewelacji nie było, z czasem wyszło sporo nowych dexów 4 a potem 5 edycji i z czasem BT byli jedną ze słabszych armii, ostatnio dostali FAQ uaktualniające im zasady mają swoją drugą młodość lecz to dalej armia środka stawki.
Co prawda wyższa półka tych średnich ale do CSM, IG, BA, SW im brakuję.

Ostatnio edytowany przez Eomer (2011-02-02 22:47:01)


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#40 2011-02-02 23:02:41

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

A Dark Angels jak się sprawdzaja wiesz?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#41 2011-02-02 23:21:55

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

j/w z tym że dostali kopa po FAQ, jednak ten FAQ im niewiele pomógł bo są dalej najsłabszymi Marines i ogólnie słabą armią.
Niestety bo mają fajny klimat ale generalnie armia w której jest drogo w punktach i nic w zamian.

Ostatnio edytowany przez Eomer (2011-02-02 23:23:14)


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#42 2011-02-03 09:54:39

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Wilk'u napisał:

...
Natomiast z tym że SW nie mają pochodnych zakonów się nie zgadzam ponieważ:
...

Legion Space Wolves został podzielony na dwa zakony, Space Wolves i Wolf Brothers. Wolf Brothers z uwagi na ogrom mutacji, który u nich występował i niestabilność genomu zostali rozwiązani. Nie wiadomo o żadnym zakonie pochodnym, który by powstał ze Space Wolves.

Eomer napisał:

j/w z tym że dostali kopa po FAQ, jednak ten FAQ im niewiele pomógł bo są dalej najsłabszymi Marines i ogólnie słabą armią.
Niestety bo mają fajny klimat ale generalnie armia w której jest drogo w punktach i nic w zamian.

Chyba żartujesz. Mają obecnie najmocniejszą rozpiskę opartą na terminatorach. Deathwing z odrobiną Ravenwinga w ich wykonaniu to nie przelewki. Cyclone Missle Lunchery i Storm Shieldy, które możesz dawać w oddziałach będące:
1) Troopsami - scorują
2) Mającymi Relentness - mogą strzelać z ciężkiej broni i się poruszać
3) uzbrojeni w Storm Boltery - 2 strzały na 24 cale, a jak jesteś blisko to możesz przyszarżować
Do tego tańsze motory i land speedery.
4) jeśli wymienisz im storm bolter i piąche na tarcze i młotek, to masz oddział z Sv 2+/3++ będący Troopsem mogącymi się ruszyć i strzelić z CML
Żeby zrobić Deathwing musisz dać Beliala, który na marginesie jest śmiesznie tanim HQ za to co robi. On Ci daje możliwość wzięcia apothecary w jednym oddziale. Czyli dostajesz na jednym oddzdiale terminatorów FnP.
To co DA mają obecnie słabe to Librarianów. Problemy się też zaczynają jeśli nie chcesz robić Deathwinga, bo drogo wychodzi. Ale daleko im obecnie od bycia najsłabszą armią SM.

Black Templarzy po face liftingu związanym z FAQu też się źle nie prezentują. Tanie Land Speedery, mini maxy z podstawowych
jednostek (broń specjalna i ciężka na minimalnym troopsie) i składy z CML na terminatorach dają rade.

W obu przypadkach plus jest taki, że mogą zrobić rzeczy, których zwykli SM nie mogą w przypadku DA armię na terminatorach, a w przypadku BT mini max na Troopsie (DA też bodajże mogą to zrobić) i oddziały większe niż 10. Wydawało by się, że SW mogą też armię na terminatorach zrobić używając Logana, ale jak się porówna rozpiski, to SW słabiej wyglądają.

A tak na koniec moja rada odnośnie wyboru zakonu. Przeczytaj historie, popatrz na kolorystykę i na bazie klimatu zdecyduj, którzy Ci się podobają najbardziej i zacznij nim grać.

Offline

#43 2011-02-03 10:39:33

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

DA sa pierwszym zakonem który dostał w nowym codexie combat składy - więc u nich nici z mini maxów.

Deathwingu nie biorę pod uwagę:

- Nie zagrasz tym sensownie na bitwy na 1000/1250/1500 pkt., ta armia ma sens na 2000 punktów i więcej.
I nie jest to moje widzimisię bo grałem DA na 3 edycji próbowałem grać na 4, ale mimo że na papierze Deathwing wygląda super na stole już tak dobrze
nie jest głownie przez ilość na 2000 punktów niektóre armie mogą wystawić mase rzeczy które nawet 4 składy termosów wciągną nosem.

Co wystawisz na 1000 pkt? 2 składy termitów+HQ+1 LR? za mała liczba targetów w armii nawet z Sv 2+/3+ zostaną zapestkowani.
- Termity w troopsach wymagają użycia speciala a z nimi wiesz jak jest, jest szansa że nimi nie zagrasz.


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#44 2011-02-03 23:23:59

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

No właśnie wszystkie wybory opieram na klimacie danej armii i jej historii. Chciałem tylko trochę poznać zdania innych.
Wizualnie strasznie podobają mi się Kosmiczne Wilki, tak samo z historii, ale coś mnie ciągnie do tych płaszczy na zbrojach Templariuszy i DA.


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#45 2011-02-04 01:10:29

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Największy klimat mają armie, które nie mają swoich codexów np. Raven Guard


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sbot.pun.pl www.nsaiirok11-13.pun.pl www.zagubionawyspa.pun.pl www.minecrafterzy.pun.pl www.rebeldebb.pun.pl