Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#271 2012-03-25 23:29:26

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Striker - powtórzę Ci to samo, co powtarzam każdemu kto planuje wydać tyle na kawałek plastiku: jeśli nie rzygasz gotówką to kup na rynku wtórnym, gdzie masz ten sam model, często już wycięty z ramek za 1/2 ceny.
Co kupić zależy wyłącznie od strategii którą obierasz. Zwróć również uwagę że wchodzą zmiany, które sprawiają ze fast-skimmery trafiają dopiero 6'stki.

Anyway - polecam i tak Wraithlorda.

Co do światostatków - Biel-tan i Iyanden to dwa najbardziej niesamowite schematy. Świetne kontrastujące barwy i extra fluff. Sam od wieeeelu lat zbieram Biela-tana, ale umarli są moim drugim projektem który może kiedyś zrealizuje.

Tak wiec, w moim odczuciu jak już doradziłem Wraithlorda, to doradzam Iyanden.

http://i150.photobucket.com/albums/s83/ … 7/SE2P.jpg

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-04-24 01:39:57)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#272 2012-04-24 01:44:22

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Model który już prezentowałem kiedyś w zeszłym roku, nieskończony i w słabym świetle.
Teraz druga odsłona - dodane detale, poprawione odcienie i lepsze tło.

http://img542.imageshack.us/img542/8492/farseer.jpg

Kończę również Dark Reapersów, wiec pod koniec tygodnia dodam fotki.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#273 2012-04-27 19:26:41

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Efekty ostatnich kilku dni pracy z pędzlem:

http://img801.imageshack.us/img801/6984/darkreapers.jpg

Jak widzicie zacząłem używać programu do wstawiania tła. Niestety wadą tego jest to, że wokół modeli zostają resztki "starego" tła, i czasami pojawia się gdzieś właśnie taka kropka czy dwie.
Jak gdzieś przyuważę, to kupie może takie tło z gradientem biało-niebieskim, jak mają malarze GW. Bardzo ułatwia to robienie fotografii modeli.

Następny idzie po uwagę, oddział również DR, ale 2-edycyjnych. Tym razem zamiast prostych cieni, postaram się zastosować już płynne przejścia na fiolecie.

Anyway...czyżby wszyscy Eldarzy z tego działu wymarli? Tak fajnie malujecie, a nikt nie chce nic swojego wrzucić.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#274 2012-04-28 17:23:58

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Dzisiaj zacząłem prace nad Mauganem Ra. Figurka leży u mnie już z 15 lat, więc warto coś z nią w końcu ruszyć.

http://img546.imageshack.us/img546/7798/maugan.jpg

Czarny podkład, no i oczywiście dobrze znany kościany kontrast - trzy warstwy dla pewności samego base'a.

No właśnie... i co dalej? Macie jakieś pomysły na schemat kolorystyczny tego wymiatacza? Myślałem nad złamaniem go z turkusem, lub nawet czymś głębiej zielonym. Wszelkie opinie mile widziane.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#275 2012-04-29 12:26:19

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Eldar - Eldarzy

respect
+10 do paint skilla

Offline

#276 2012-04-29 17:00:44

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Dalszy etap prac nad Mauganem Ra - niewiele zrobiłem, bo przy okazji kończyłem malować Goblińskiego Szamana, którego wrzuciłem do innego działu.
Jak widać trzy warstwy rozjaśnień + glaze na kości i podkreślenie cieni washem, żeby uwydatnić fakturę. Wiadomo, że to nie koniec zabawy ze zbroją, ale nim nie ruszę z resztą, nie wiem jak rozłożą się na niej światła.

Dalej nie wiem jakim odcieniem kolorować szmatę między nogami i kose, oraz pompon na maszcie (którego nie ma na focie).

Z przodu - na gradiencie

http://img444.imageshack.us/img444/3904/mr1rk.jpg

Z tyłu - bez tła

http://img859.imageshack.us/img859/5115/mr2vm.jpg


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#277 2012-05-11 21:08:57

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Zgodnie z zapowiedzią, ukończyłem w wolnym czasie Eldarskiego herosa Maugan'a Ra - Harvester of Souls. Tydzień pracy, figurka wyszła bardzo dobrze, jednakowoż totalnie lipny aparat i brak profesjonalnego oświetlenia, zupełnie pozmieniały odcienie niektórych barw, bardzo pogarszając jakość ujęcia. Niemniej jednak myślę, że mimo tego mankamentu, docenicie model. Dodatkowo zamieszczam wersję zoom 200%, który wprawdzie uwydatnia rzeczy które normalnie są full blendingiem, ale za to pozwala dostrzec szczegóły takie jak świecące oczy Nekrona, bądź zwieszające się porosty.

http://necro.republika.pl/Maugan.jpg


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#278 2012-05-11 21:37:16

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Eldar - Eldarzy

Me gusta :O


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#279 2012-05-11 23:56:17

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Me gusta x2


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#280 2012-06-12 20:13:31

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Nachodzą mnie chwile zadumy... Prowadząc moje pułki Gwardii do boju, zapomniałem o moich korzeniach - Eldarach... ciekawe czy w dobie dużych lataczy wypuszczą coś do Eldarów, i kiedy wógle ruszą z nowym kodeksem pracują nad Orkami i innymi rasami, a Eldarzy i Tau zostali pominięci? Zapomniano o nich?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#281 2012-06-12 21:30:09

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Eldarzy mają swoje latacze już od dawna, ale żywiczne i praktycznie niegrywalne. Eldarów nowych obejrzysz za rok, ale ptaszki śpiewają że nie ma co liczyć na duże zmiany.
Na stałe ma wejść nowy Aspect i nowy Phoenix Lord. Plotka głosi że ma być remake starych figurek PL przy okazji. Praktycznie pewne jest że wyjdą Warlockowie i Farseer na
jet bike'ach. Ma pojawić się też nowy żywiczny Avatar, ale akurat to potwierdzone nie jest. Możliwe że w codexie zagości Hornet i Warphunter, a także Tempest. Spekulowano tak
na warseerze i dakkadakka.

Zwróć uwagę że Eldarzy "nie tak dawno" dostali nowego Warlorda, nowy czołg, nowych bohaterów, Walkery, Rangerów i regimenty Aspectów. Można z pewnością
liczyć na Storm Guardianow w plastiku jako opcję zwykłych śmieciarzy. Mówi się też o nowych wzorach SP i jb. Nie jest tragicznie. To co najbardziej przeszkadza to przestarzale zasady codexu, na przykład Pathfinderów i zawyżone koszty punktowe takich jednostek jak Guardianie (porównując z ciurą z IG czy Siosterką).

Z zupełnej fantastyki, jak ludzie już spekulowali na forach, WL ma dostać lepsze opcje do walki wręcz + trzeci atak wymienialny na heavy weapon. No i exodajci...
i solitare, ale to pobożne życzenia. Tak jak open topped vehicle dla Banshee o którym też było głośno swego czasu - wyszedł - ale do DE

Eldarzy z codexu na codex, właściwie zostają tylko przedrukowywani na tych samych statystykach i kosztach punktowych. Ostatnia księga armii miała być mega
rewolucją - mhm... Avatar troche zyskał na sile i koszcie, starcannon podstawa rozpisek, spadł do roli śmiecia i pojawił się nowy heros, kosztem starego.
Podejrzewam że nowy codex, na który też zresztą czekam, nie wprowadzi żadnych gigantycznych zmian w starych jednostkach, a ewentualnie doda tylko shit z FW
na zasadzie: "patrzcie polaczki, musicie kupić bo bez tych trzech lataczy nie ma co się pokazywać - płaćcie!"


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#282 2012-06-12 22:51:25

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Dzięki Yamcha. Zagościł spokój w moim sercu Musze jakoś odświeżyć moje Eldarskie hufce


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#283 2012-06-16 16:50:02

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Skończyłem malować w tempie dość ekspresowym oddział Harlequinów sprzed 30 lat (modele rocznik 82-89). Dwa-trzy rozjaśnienia, bez zabawy w jakieś diamenciki na spodniach i tęczowe przejścia na broniach. Z założenia "na stół", więc bez cudów.
W grupie znajduje się Warlock i Death Jester. Ze względu na ilość modeli w oddziale i nawyku nie wrzucania zdjęć o rozmiarze 2400 x 3200, szczegóły trochę rozmyte. Podstawki typu popękane kamienne płyty.

http://necro.republika.pl/harl.jpg <--- pełny rozmiar

http://necro.republika.pl/harl.jpg


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#284 2012-06-17 14:37:54

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Eldar - Eldarzy

Ten link nie działa!!! Weź szybko to popraw, bo bardzo lubię Twoje figury, a ten link nie działa...... proszę.


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#285 2012-06-17 15:33:57

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Filip, rzeczywiście chwile nie działał, bo robiłem zdjęcie w lepszej rozdzielczości i musiałem tamto wykasować z serwera. Teraz już powinno działać.
Have fun


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nithrp.pun.pl www.margofan.pun.pl www.methax.pun.pl www.smcraft.pun.pl www.kamratki.pun.pl