Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

  • Index
  •  » Zasady
  •  » Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

#151 2013-03-22 06:52:56

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Ten z DV tak, pełny to nie wiem.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#152 2013-03-22 22:39:35

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Edhel napisał:

Szybkie pytanie i szybka odpowiedz:
Czy wyszedł w Polsce rulebook po polsku?

Rulebook nie wyszedł w wersji PL, ale można dostać mini-rulebook ze startera (w wersji PL), o czym wspomniał towarzysz Gruby.

Offline

#153 2013-03-23 17:38:32

 artur

Hehe, zaczynam

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 23
Punktów :   
Armia w W40: Tau Empire

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Ponieważ jestem posiadaczem polskiego mini-rulebooka, to chciałem jeszcze dodać, że w polskiej wersji jest kilka dość poważnych merytorycznych błędów.

np. w angielskiej wersji napisano, że po wyjściu z transportera, oddział nie może szarżować,
natomiast w polskim tłumaczeniu jest napisane, że wysiadający oddział nie może strzelać.

Puki co, erraty do polskiej wersji jeszcze nie opublikowano.

Offline

#154 2013-04-02 13:12:27

 Griffin

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2013-04-01
Posty: 28
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Mam pytanie:
Jak to jest z kodeksem do Dark Angels, wyszedł już? Pytam, bo w centrum hobbystycznym mówili że jeszcze nie ma, będzie za dopiero miesiąc, a na stronce GW widziałem że jest.

I jeszcze jedno:
Jak to jest z tą kapsułą desantową? Co ona daje, bo coś tam obiło mi się o uszy, że desant wtedy jest zawsze celny i nie trzeba rzucać kością. Można desantować w pierwszej turze czy coś takiego...

I kolejne:
Czy można się desantować bez kapsuły desantowej, tylko z zasadą specjalną DESANT?

Pytam, bo kupiłem starter "Mroczna Zemsta" i w scenerii Terminatorzy i szwadron Motocyklistów robią desant bez kapsuły... stąd moje wątpliwości.


Połączyłem posty w jeden.
Na przyszłość edytuj posty, jeżeli masz coś do dodania.
/Wilk'u


Adamantium osłania nasze ciała, a lojalność chroni dusze.
Śmiercią nabiliśmy boltery przeciw wrogom imperatora, a umysły nasze przepełnione są mądrością.W szeregach kroczymy naprzód, coraz bardziej oddani.
Czy nie jesteśmy Kosmicznymi Marines? Wybrańcami Imperatora? Jego wiernymi sługami po kres naszych dni?

Offline

#155 2013-04-02 13:45:38

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Griffin napisał:

Mam pytanie:
Jak to jest z kodeksem do Dark Angels, wyszedł już? Pytam, bo w centrum hobbystycznym mówili że jeszcze nie ma, będzie za dopiero miesiąc, a na stronce GW widziałem że jest.

Angielski jest od ponad 2 miechów. Polskiego jeszcze nie wydano... Faber&Faber jeszcze nie ogłosił daty - chyba tylko oni maja licencje na tłumaczenia.

Griffin napisał:

I jeszcze jedno:
Jak to jest z tą kapsułą desantową? Co ona daje, bo coś tam obiło mi się o uszy, że desant wtedy jest zawsze celny i nie trzeba rzucać kością. Można desantować w pierwszej turze czy coś takiego...

Na kapsułę desantową rzucasz 2 kośćmi na znoszenie - niektóre armie maja bonus który obcina znoszenie do jednej kości. Zatrzymują się tuż przed przeszkodą - czyli to też skraca dystans znoszenia - lub za mapą - wtedy buba na całej linii - dodatkowy rzut na tabelkę "Deep Strike Mishap Table" pokazuje jak bardzo kapsuła i wkładka ma w plecy.

Dodatkowo teraz już chyba wszystkie armie, maja możliwość zrzucenia połowy (zaokrąglając w gore) swoich kapsuł w pierwszej rundzie.

Można się jeszcze desantować za pomocą zasady Deep Strike - na przykład Termosy - wtedy też na znoszenie rzuca się 2 kośćmi. Jak trafia się na teren trudny, to staje się on niebezpiecznym, a jak na wroga lub poza stół to wtedy także rzuca się na tabelkę "Deep Strike Mishap Table".


Poprawiłem literówki oraz nazwę "tabelki na znoszenie".
/Wilk'u


Dzięki. Pisałem z roboty, a Admin to świnia i nie pozwala polskiej klawiatury instalować. Też trochę skorygowałem, bo mi sensu brakło w jednym miejscu

Ostatnio edytowany przez magik1980 (2013-04-02 18:42:18)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#156 2013-04-02 17:10:11

 Griffin

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2013-04-01
Posty: 28
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Dzięki.
Sorki, ale nie pomyślałem, żeby złączyć w jedno. Szkoda, że jeszcze nie ma kodeksu w wersji polskiej.

Ostatnio edytowany przez Griffin (2013-04-02 17:11:34)


Adamantium osłania nasze ciała, a lojalność chroni dusze.
Śmiercią nabiliśmy boltery przeciw wrogom imperatora, a umysły nasze przepełnione są mądrością.W szeregach kroczymy naprzód, coraz bardziej oddani.
Czy nie jesteśmy Kosmicznymi Marines? Wybrańcami Imperatora? Jego wiernymi sługami po kres naszych dni?

Offline

#157 2013-04-05 17:32:41

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Dobra, Panowie, wiem że musztarda po obiedzie itd. ale o ile założenie tematu dla DA, BA, BT, SW itd. jestem w stanie zrozumieć, bo mają oddzielne dexy, to już raven guardy, ultrasy [tfu tfu], imperial fisty i ogólnopojęci lojaliści nie mają prawa bytu, bo i tak należą do tego samego dexu. A post któregoś z Panów o założenie odpowiednich tematów do RG, ultrasów itp. ja przynajmniej odebrałembym za żart.

Btw. Jak już tak nam humor dopisuje, to Bru, zrób u orków tematy dla Evil Sunz, Deffskulz, Snakebitez, Goffz, Bad Moons i Blood Axes. Ha, ha, ha


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#158 2013-04-06 08:15:19

 Griffin

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2013-04-01
Posty: 28
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Chcę się dowiedzieć, czy w pionie mogę wykorzystać wszystko, czyli coś takiego:
- 2 HQ
- 3 TROOPS
- 3 FAST
- 3 ELITES
- 3 HEAVY
A jeżeli nie, to czy użycie drugiego pionu jest za darmo...

Ostatnio edytowany przez Griffin (2013-04-06 08:15:52)


Adamantium osłania nasze ciała, a lojalność chroni dusze.
Śmiercią nabiliśmy boltery przeciw wrogom imperatora, a umysły nasze przepełnione są mądrością.W szeregach kroczymy naprzód, coraz bardziej oddani.
Czy nie jesteśmy Kosmicznymi Marines? Wybrańcami Imperatora? Jego wiernymi sługami po kres naszych dni?

Offline

#159 2013-04-06 12:34:24

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Griffin napisał:

Chcę się dowiedzieć, czy w pionie mogę wykorzystać wszystko, czyli coś takiego:
- 2 HQ
- 3 TROOPS
- 3 FAST
- 3 ELITES
- 3 HEAVY
A jeżeli nie, to czy użycie drugiego pionu jest za darmo...

Podstawą jest 1 HQ i 2 troopsy, to musisz mieć zawsze.
Możesz rozszerzyć to do tego, co wpisałeś + fortyfikacja.
Możesz dobrać allies z innego kodeksu według tabelki z podręcznika.

Jak już wymieniłem, Twoją podstawą jest 1 HQ i 2x troops.
Możesz rozszerzyć to o dodatkowe 1 fasty, 1 elity i 1 heavy.
Ograniczeniami są tylko i wyłącznie ustalenia z przeciwnikiem i liczba punktów.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#160 2013-04-06 13:21:43

 Griffin

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2013-04-01
Posty: 28
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

OK, czyli nie, że opcjonalnie mogę dodać sobie tak jak jest napisane w księdze zasad oprócz wymaganego 1HQ, 4 Troops'y, 3 Elity lub 3 Fasty i 3 jednostki Wsparcia???

Oprócz tego chciałbym zapytać, czy wstawienie drugiego pionu podstawowego kosztuje punkty, albo czy trzeba to ustalać z rywalem??

Ostatnio edytowany przez Griffin (2013-04-06 13:26:31)


Adamantium osłania nasze ciała, a lojalność chroni dusze.
Śmiercią nabiliśmy boltery przeciw wrogom imperatora, a umysły nasze przepełnione są mądrością.W szeregach kroczymy naprzód, coraz bardziej oddani.
Czy nie jesteśmy Kosmicznymi Marines? Wybrańcami Imperatora? Jego wiernymi sługami po kres naszych dni?

Offline

#161 2013-04-06 14:10:57

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Griffin napisał:

OK, czyli nie, że opcjonalnie mogę dodać sobie tak jak jest napisane w księdze zasad oprócz wymaganego 1HQ, 4 Troops'y, 3 Elity lub 3 Fasty i 3 jednostki Wsparcia???

Nie, trochę inaczej.

Podstawą którą musisz mieć żeby zagrać, jest obowiązkowe:
1 HQ
2 TROOPS
to jest baza, czyli minimum które musisz wystawić żeby rozegrać bitwę. Reszta slotów, czyli pozostałe:
+1 HQ
+3 ELITES
+4 TROOPS
+3 FAST
+3 HEAVY
to jest to, co możesz dodatkowo dobrać. Wykupujesz BAZĘ (1 HQ i 2 TROOPS), a resztę sobie dobierasz wedle uznania.

Podam to na przykładzie:
Rozgrywasz bitwę na 1000 punktów, przykładowo z Kosmicznymi Marines z zakonu Krwawych Kruków.
Wystawiasz BAZĘ i wybierasz sobie jednostki:
1 HQ (wystawiasz np. Company Mastera)
2 TROOPS (wystawić musisz dwa oddziały np. 10 Taktycznych Marines i 10 Scoutów)
Potem zauważasz, że masz jeszcze trochę dodatkowych punktów, wiec możesz sobie pozwolić na wystawienie jeszcze jakichś jednostek z dowolnego
slotu (slot czyli HQ, ELITES, TROOPS, FAST, HEAVY). Decydujesz się, że wykorzystasz 3 sloty w FASTACH i wystawiasz np. trzy oddziały motorów.
Ostatecznie Twój FoC (FoC czyli schemat organizacyjny armii) wygląda nastepująco:
1 HQ (Company Master)
2 TROOPS (10 Taktycznych Marines, 10 Scoutów)
+3 FAST (trzy oddziały motorów)

Griffin napisał:

Oprócz tego chciałbym zapytać, czy wstawienie drugiego pionu podstawowego kosztuje punkty, albo czy trzeba to ustalać z rywalem??

Nie, tego nie ustalasz z rywalem. To jest tylko i wyłącznie Twoja koncepcja armii, czy wystawisz dwa sloty ELITES czy może po jednym slocie HEAVY i FAST.
Ale jak wyżej wspomniałem, bazą do grania jest:
1 HQ
2 TROOPS
resztę dobierasz według własnego uznania.

Offline

#162 2013-04-06 15:14:51

 Griffin

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2013-04-01
Posty: 28
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

OK, dzięki.
Zmyliło mnie to, że w podręczniku było napisane opcjonalnie osobno: 1 HQ, 4 troops'y, 3 elity, a później 3 fasty i 3 heavy support.


Adamantium osłania nasze ciała, a lojalność chroni dusze.
Śmiercią nabiliśmy boltery przeciw wrogom imperatora, a umysły nasze przepełnione są mądrością.W szeregach kroczymy naprzód, coraz bardziej oddani.
Czy nie jesteśmy Kosmicznymi Marines? Wybrańcami Imperatora? Jego wiernymi sługami po kres naszych dni?

Offline

#163 2013-08-13 23:17:14

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie zasady oskrzydlenie, w podręczniku (mini edycja z DV ), nie jest napisane jakie typy oddziałów posiadają tę zasadę. Nie jest także napisane czy jeżeli flankuję przeciwnika, to mogę wyjść np. za jego plecami lub w jego strefie rozstawienia, czy tylko w swojej?


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#164 2013-08-14 09:12:45

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Masz napisane jak byk, że na 1-2 wychodzisz z lewej krótszej [lub dłuższej, jeżeli gracie ten scenariusz gdzie się zaczyna przy krótszych] krawędzi stołu, na 3-4 z prawej krótszej krawędzi stołu, a na 5-6 Ty wybierasz z której wychodzisz. Jak już będzie ustalone z której strony, to ustawiasz swoje jednostki gdzie chcesz, ale muszą się one jakby "ruszyć" swój maksymalny ruch, czyli jeżeli wystawiasz piechotę z outflanka, to musi ona wyjść w 6 calach.
Co się tyczy tego kto to ma - ta zasada nie jest przypisana do danego typu jednostek, bo takie informacje masz w kodeksach poszczególnych armii. Na przykład w kodeksie Orków tylko Komandosi mają outflanka, gdyż tylko oni mają to zapisane w swoich zasadach specjalnych. Jeżeli oddział z outflankiem może wykupić sobie dedykowany transport, to pojawia się on razem z nim na stole, ale modele z outflankiem muszą być poza jego pokładem.

Ostatnio edytowany przez Gruby (2013-08-14 09:13:49)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#165 2013-08-14 11:56:50

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Ok, dzięki.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

  • Index
  •  » Zasady
  •  » Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi
Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gwardiasqd.pun.pl www.opowiadania-blogowe.pun.pl www.badboy.pun.pl www.liga-cs-5on5.pun.pl www.hordon.pun.pl