Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-10-19 19:38:57

MajorToffffik

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 45
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh, VC

Podstawki

Witam.

Chciałbym zapytać, jakie są wasze sposoby na zrobienie podstawek do modeli...

Lepiej jest najpierw przykleić model i później jakoś ozdabiać bazę, czy najpierw ją zrobić, a model na końcu?? Jeżeli najpierw zrobię bazę, to jak wygląda klejenie do tego modelu ?? Jakim klejem?? Normalnym platic czy pva??

Pozdro


Liberate my madness!!

Offline

#2 2010-10-20 22:10:59

 mikolaj164

Hehe, zaczynam

Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 14
Punktów :   

Re: Podstawki

Ja wolę najpierw robić podstawkę, a potem doklejać figurkę. To daje po prostu większe możliwości, bo po przyklejeniu to na tej podstawce możesz tylko przykleić trawkę ew. jakiś mały kamyk, czy czaszkę, a jeśli najpierw zrobisz podstawkę, to możesz na niej przykleić wszystko, co się zmieści. Może to potem wymagać co prawda jakiejś drobnej konwersji figurki, ale nie powinno być z tym problemu. Co do kleju, to zależy to od powierzchni. Jeśli zrobiłeś na podstawce płaski kamień, to zwykły plastic, albo super glue, a jeśli jakieśbardziej pofałdowane tereny to lepiej pva.


Sooner or later, the Chaos will crush you. There's no point in resistance my child...

Offline

#3 2010-12-20 13:53:24

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Podstawki

Ja najpierw robię podstawkę a potem przyklejam figurkę,choć figurkę przyklejam dopiero,wtedy gdy jest skończona.Najczęściej używam wikolu,a czasami jakiegoś cyjanoakryla.


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#4 2011-07-24 23:29:30

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Podstawki

Mam taki drobny problem, będę wykańczał podstawki do figurek z Warmastera i szukam czegoś bardzo drobnego na posypkę. Mam piasek, ale taki powiedzmy normalny, do dużych modeli daje radę ale przy takich małych to wygląda jak "zielone" rumowisko skalne. Przejdę się jeszcze jutro do sklepów modelarskich, może znajdę coś takiego drobnego, ale może ktoś zna jakąś ciekawą alternatywę ?

Offline

#5 2011-07-26 12:50:30

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Podstawki

Cukier? Serio, dobrze się go farba trzyma, nie wiem jak byłoby przy tak malutkich modelach, no i woda z wikolu trochę go rozpuści, ale można spróbować. Ja z powodzeniem stosowąłem przy normalnej skali 28mm jako alternatywę piasku.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#6 2011-07-28 18:08:44

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Podstawki

Nie słuchaj generała z tym cukrem. Mam już pewne doświadczenia w cukrowych podstawkach i więcej z tym zachodu niż to jest warte. Wikol robi breje z cukru, gdzieś tutaj powinna być fota mojego ołtarza z cukrową podstawką z turnieju, fakt wyszła całkiem całkiem, ale to się wiąże z siedzeniem z chusteczką i zcieraniem stopionego cukru a gotową podstawkę trzeba jeszcze dobrze zalakierować przed malowaniem. Może rozwiązaniem na cukier jest cyjanoakryl, tego nie próbowałem, ale powiem tak lepiej się ci sprawdzą drobno siekane wiórki kokosowe. Foty z wiórkowych podstawek i styroduru są w mojej galerii. Wracając do tematu lepiej zrobić pierw podstawke a później kleić, chociaż nierówna faktura zmniejsza wytrzymałość chwytania figsa do podstawki i warto było b zapinować.


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#7 2011-07-28 23:20:38

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Podstawki

Cukru to się trochę boję, na razie skłaniam się ku zmielonej prawdziwej kawie. Nie powinna się rozpuścić i jest jak dla mnie odpowiednio drobna. Nie wiem co z tego wyniknie ale się pochwalę jak już skończę (w tak zwanym międzyczasie wzięło mnie na malowanie figurki do Alkemy ). Co do pinowania, to figurek do Warmastera raczej się nie da w ten sposób przytwierdzić do podstawek, chociaż jak spinowałem złamaną włócznię, to i podstawka grubości 2mm nie powinna być przeszkodą

Offline

#8 2011-08-01 14:52:50

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Podstawki

No cóż, piszesz Marduk, żeby nie słuchać, ale sam masz doświadczenia chyba pozytywne . Tak pisałem o tym - cukier się rozpuszcza w wodzie, ale żeby dobrze trzymał wikol powinien być gęsty jak smar a nie olej . To może stanowić o tym jak szybko rozpuści się cukier. Takie mam wytłumaczenie. Ale problemem jest tutaj jednak przede wszystkim skala. Racja, wiórki kokosowe mogą być ok, może kasza? Mam do tej pory modele z kaszą na podstawkach . Może piasek przez sitko?


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#9 2011-08-13 19:16:46

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Podstawki

Tak więc mogę powiedzieć, że kawa nadaje się znakomicie do posypki na podstawki chociaż ma dwie wado-zalety :
- nawet po dłuższym pobyciu na powietrzu kawa nadal wydziela dosyć intensywny aromat i choć trudno to nazwać smrodem, to są osoby które tego zapachu nie lubią
- kawa ma ciemny kolor, który idealnie nadaje się do imitowania ziemi lub spalonej trawy, jednak malowanie na zielono, o ile wcześniej nie kładzie się podkładu, jest troszeczkę bardziej wymagające niż przy piasku

Na dowód mich słów fotka z WIP mojej kawalerii, po lewej stronie model ma pociągnięty pierwszą warstwę zielonej farby na "trawie", po prawej czysta kawa.
http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malowanie/th_IMG_0987.jpg

Offline

#10 2011-08-14 11:50:16

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Podstawki

Skoro używałeś kawy to chyba jednak nie ona ale robiłem kiedyś mieszankę kawy i kakao i po nałożeniu na to pokładu capiło nieziemsko więc ludziom nie posiadającym balkonów nie polecam


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#11 2011-08-18 20:22:20

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Podstawki

Odradzam wam wszystkich używania spożywczych materiałów na podstawki - z kolekcji figurek robi się wylęgarnia robactwa. Nawet jeśli zabezpieczy się to wszystko lakierem bezbarwnym, do posiłku, w ciągu kilku dni przyłaczą się bakterie. Cukry, białka - to wszystko się rozpuści i zaśmierdnie.
Co innego sól - ona jest materiałem mineralnym i choć ulega rozpuszczeniu, nie ulega rozkładowi w ciągu miesiąca.
Oczywiście modelarze używaja sody - ma drobniutkie ziarenka i doskonale wraz z wikolem imituje śnieg - podobnie talk.

Najlepiej nie kombinować i kupić za 4 złote podypke do H0, lub kolejek w jeszcze mniejszej skali, ewentualnie jak ktoś podpowiedział używac pyłu piaskowego, uzyskiwanego dzięki situ.
Tam gdzie się da, fakture ziemi można również uzyskiwac papierem ściernym wprost na podstawce.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#12 2011-09-11 02:04:10

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Podstawki

Polecam na skałę korę z drzewa a czemu nie można piasek z piaskownicy na podstawkę dać  ?

Offline

#13 2011-09-11 09:35:36

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Podstawki

rozmawialiśmy o warmasterze, gdzie ziarenka piasku z piaskownicy są niemal wielkości połowy głowy modelu wiec tak średnio się nadają.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#14 2011-09-18 17:08:06

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Podstawki

A może drobniutkie trociny? Nie wiem czy będą do skali pasować, ale jak robiłem swoją pierwszą makietę, to dawały wspaniały efekt lekko unoszącej się, krzewiastej trawy ;>


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#15 2011-11-24 13:43:28

Meganob

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 30
Punktów :   

Re: Podstawki

Z czego zrobić coś w rodzaju konsystencji lawy. Maluję nurglowych death guardów i przydałby mi się szlam do podstawek najlepiej aby można było zrobić bąble z gazami :]. Może wikol lub coś?

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.margofan.pun.pl www.nithrp.pun.pl www.kamratki.pun.pl www.smcraft.pun.pl www.garadera.pun.pl