Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2011-01-21 13:55:14

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

To jeszcze można odświeżyć zasady.
Ja bym całkowicie wywalił proxy.
Rozpiski proponuje wysyłać do wszystkich prowadzących nie biorących udziału w meczu. I lepiej na maila. ( mój michau5300@gmail.com)
Co do punktu 3 myślę, że nie ma sensu ograniczać maksimum gier na spotkanie.
Całą ligę gramy 1 armią, nie ?


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#17 2011-01-21 14:16:13

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

Owszem. Wyniki wstawiamy tutaj - wstawia zwycięzca. Kategoryczny zakaz proxów. Moj mail lukassir3@poczta.fm


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#18 2011-01-25 00:04:42

 Negro

Nic, co przegięte nie jest mi obce

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 180
Punktów :   
Armia w WFB: DE 4,2K

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

mam pytanie co do proxów bo z tego co widze to wprowadzone zostało Absolutne stosowanie proxów ( to jeszcze wpiszcie co to jest prox bo nie wszyscy wiedzą co to <np: stosowanie klocka 60 korsarzy w ktorym znajduje sie 60 % korsarzy a reszta wariorów lub na odwrot jest to prox czy nie? > maja być "czyste" regimenty? chce wiedziec to na poczatku pozatym granie na zasadach 8ed to granie według podrecznika maksymalizacja to maksymalizacja a nie dostawianie sie jak sie chce, zwroty,szarże regimentów robimy tak jak sie je powinno robic bo juz widzialem rozne rzeczy i jestem za tym zeby był trudny teren (nie wiem czemu na turnieju las dawał bonusy łucznikom ale juz jazda nie dostawała hitów za jazde przez niego ? albo rezygnujemy z wszystkiego (i nie ma sensu wystawiac makiet ) albo zostaja makiety i zasady jakie wnoszą.
P.S. jedna armia na lige tzn jedna rozpiska ??


Inter Arma Silent Reges ... - W czasie wojny milczą prawa.
Quae Caret Ora Cruore Nostro? - Na jakim brzegu zabrakło by naszej krwi.
Si Leonia Pellis Non Satis Est, Vulpina Addenda - Jeśli skóra lwa nie wystarcza wdziej jeszcze lisią.
Tego sie trzymamy !!!

Offline

#19 2011-01-25 12:48:15

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

Hej ! Konradowi wcale się nic nie znudziło i nic nie umarło. Po prostu był na urlopie.  Jedna armia to znaczy że możesz grać tylko jedną rasą(jak grasz DE to grasz DE i tyle)

Aktualne mecze ligowe i tabela wyników będzie dostępna na w dziale "Aktualne spotkanie"

Pozdro.


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#20 2011-01-25 21:37:32

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

Apropo proxów to dopuszczenie jednostek z tej samej armii jako inne podobnie uzbrojone nie jest w sumie czymś strasznym chociaż wiecie ja tam mam wtedy nieograniczony dostep do chosenów
Zasady stosujemy z RB chociaż te co do magicznych terenów można sobie odpuścić. Podejrzewam, że scenariusze też odpadną chociaż ja tam zawsze je popieram.
Zasad idealnie nie znamy poza tym dość czesto akceptowane są zmiany gdyż "głupie to" no i wychodzi jak wychodzi.


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#21 2011-01-25 21:59:43

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

Mam pomysł : wprowadźmy zasadę, że każdy wybiera czy chce grać w scenariusze, czy w zwykłą wyrzynkę. Wtedy kto lubi scenariusze to może grać, a kto uważa że są be to nie gra. proste.


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#22 2011-01-25 23:26:08

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

Absolutny zakaz proxów to absolutny zakaz proxów - nie ma udawania, że chaos warriors to choseni albo, że spearmeni to phoenix guard. Jeżeli ktoś wydał kilkaset złotych na figurki to powinien być za to w jakiś sposób nagrodzony. Druga sprawa to "wkładki" w regiment. Ustalmy zatem, proponuję, że rozsądny (i ostateczny) limit figurek "udających" to 10% - czyli mając 9 swordmasters można sobie dorzucić jednego spear elfa i udawać, że jest 10 SM. Ale nie więcej niż co dziesiąty, tak, żeby schował się w tłumie.

Myślę, że takie rozwiązanie urozmaici grę, bo poniekąd wykluczy przegięte rozpiski.

Mam też propozycję dot. konwersji - jak już robicie jakiegoś herosa czy innej machiny zagłady, to wymaga się, żeby była skończona. Tj. pomalowana i przypominała pierwowzór. Bo chaosyta na tekturce z powklejanymi rękami od marudów to nie jest dla mnie mag, tylko garść plastiku na tekturce. Konwersje powinny być skończone przed wprowadzeniem na stól. Bierzcie przykład z Negra i jego kotła.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#23 2011-01-26 13:26:55

 Negro

Nic, co przegięte nie jest mi obce

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 180
Punktów :   
Armia w WFB: DE 4,2K

Re: LIGA WARHAMMER FANTASY BATTLE KLUBU RYK - zapisy

jak dla mnie obie propozycje są dobre tylko ustalmy to przed pierwszymi walkami Łukasz ma asa i stara się go utrzymać bo ma cała kompletna armie i rozumiem go, to trochę komplikuje grę nowym graczom gdyż nie stać mnie wydać 300zł na np: 30 egzekutorów lub na zakup kolejnej hydry a posiadając 20 wariorsów i 20 kuszników oraz 40 korsarzy nie zrobię jednego dużego klocka no ale w corach sie zmieszczę wiec jak dla mnie możemy grac i proxując (prox to nie kartonik ) i nie proxujac. Jeśli jest sędzia niech zadecyduje i koniec dyskusji na ten temat, zaakceptujmy ją godnie Zasady również prosiłbym o zebranie ludzi grających w lidze i wyjaśnienie jak się robi zwroty, maksymalizacje oraz szarże żeby nie było niedomówień:) niby każdy wie ale każdy robi jak mu pasuje z tego co widziałem. Pole widzenia również jestem za tym żeby zaakceptować 90 stopni w przedniej strefie a nie 180 jak to słyszałem na turnieju.
Podsumowując poproszę o komplet zasad na jakich gramy oraz gotowa tabelkę ligi i zaczynamy ligę w piątek damy rade zacząć??

P.S. widze ze konrad zrobił juz tabelke do ligi i da juz pierwsze mecze ( mozesz wkleic ta tabelke w forum ?? ) Thx

Ostatnio edytowany przez Negro (2011-01-26 13:29:05)


Inter Arma Silent Reges ... - W czasie wojny milczą prawa.
Quae Caret Ora Cruore Nostro? - Na jakim brzegu zabrakło by naszej krwi.
Si Leonia Pellis Non Satis Est, Vulpina Addenda - Jeśli skóra lwa nie wystarcza wdziej jeszcze lisią.
Tego sie trzymamy !!!

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ntasg.pun.pl www.bbo.pun.pl www.xintera.pun.pl www.naruto5.pun.pl www.ekipafantazja.pun.pl