Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2011-03-08 21:54:53

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Inne systemy/gry

Withord napisał:

Nie wiem czemu Strategos tak krzywdząco ocenia Deathwatch, wydaje się całkiem spoczko. Miałem okazje zagrać w to raz (narazie). Niestety nie grałem w inne czterdziestkowe rpgi więc nie mogę porównać. Deathwatch jest przede wszystkim nastawiony na dużo walki, tak więc trzeba do tego dobrać odpowiednich graczy. Gracze dostają na początku już całkiem wykokszone postacie z długą listą różnych skilli, talentów itp., mają dostęp do bardzo szerokiego zakresu wyposażenia więc ktoś nowy w tym systemie może się łatwo pogubić. No i do tego proces tworzenia postaci wychodzi dosyć długo. Jak ktoś grał w Warhammera FRP to nie powinien mieć problemów z przyswojeniem zasad gry bo są w 80% identyczne .

SM z Deathwatch to miękkie pipki w porównaniu z postaciami z DH za tą samą ilość punktów. Trzeba pamiętać, że SM startują z 13K pkt. Niestety nijak się to ma do ich umiejętności. Wcale nie mają ich dużo, jak na weteranów kampani i wielu walk, a właśnie tacy idą do Deathwatcha, a nie rekruci co Power Armor dostali. Mają fajny sprzęt i troche lesze statystyki, ale rozwijanie dalsze czegokolwiek kosztuje masakryczne punkty doświadczenia. Ogólnie rzecz biorąc, to SM z Deathwatcha powinny być na tym samym poziomie co postacie z DH po Ascension. Niestety nie są. A w opisach są normalnie dwa razy od nich lepsi. Ktoś tu zwyczajnie nie pomyślał i widać to właśnie jak się przeczyta dodatek Ascension do DH, gdzie gracz może zostać inkwizytorem, primaris psykerem, magosem czy innym agentem tronu i ten nieszczęsny Deathwatch. Weterani wielu kampani, ba niektórzy to nawet pierwsze wojny tyranidzkie przeszli (jeden z mozliwych do wylosawania backgroundów dla postaci), wyglądają jak sieroty. Więc dziękuje, postoje.

Ostatnio edytowany przez Strategos (2011-03-08 21:55:09)

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hordon.pun.pl www.liga-cs-5on5.pun.pl www.badboy.pun.pl www.plomienzmiennica.pun.pl www.gwardiasqd.pun.pl