Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

  • Index
  •  » RPG
  •  » Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

#1 2011-05-06 12:51:15

Tymczasowy gość

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 49
Punktów :   

Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

W piątek 20.V o godzinie 10:00, ponoć ma odbyć się:

Games Room da Ci możliwość zagrania  w gry RPG, zobaczenia profesjonalnych pokazów RPG oraz obejrzenia dostępnych gier (Sala Spotkań Towarzyskich D.S. Skrzat).
http://www.juwenalia.czestochowa.pl/ind … &Itemid=56

Co z tego wyniknie zobaczymy - jeśli zjawi się więcej niż 5 osób to zaiste będzie sukces. Interesują mnie głównie pogrubione szczegóły, i zaistem ciekaw jak zinterpretowany będzie "profesjonalny pokaz RPG". Będzie to albo czar Ressurection, albo gwóźdź do trumny dla Częstochowskiego rpg. Ciekaw jestem waszej opinii.
,
NIE JEST TO OFICJALNA ZAPOWIEDŹ!

Offline

#2 2011-05-06 14:29:13

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Jestem (staram się:D) być optymistą. Może krypto rpgowcy wyjdą z ukrycia, albo po prostu RPGowcy którzy nie mają drużyny się poodnajdują ? Ciekaw jestem co z tego wyniknie.

Kim mają być ci profesjonaliści ?


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#3 2011-05-06 15:01:19

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Konrad napisał:

Kim mają być ci profesjonaliści ?

Też mnie to ciekawi ale generalnie piątek godzina 10.00 to chyba nie jest prime time więc cudów raczej się nie ma co spodziewać.

Offline

#4 2011-05-06 15:38:24

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Słowem "profesjonalny" zwykła się określać zdecydowana większość ludzi, którzy RPG zajmują się więcej niż pół roku (z czego wiekszosc spedzili grając w WoW'a) oraz są w stanie wymienić wszystkie trzy istniejące systemy... czy może cztery. Bo wiecej ich nie ma, co nie? (:


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#5 2011-05-06 16:22:59

Tymczasowy gość

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 49
Punktów :   

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Nie znam żadnych szczegółów.

Konrad >>> Optymiści zazwyczaj pierdzą w stołki i myślą, że samo się zrobi i przyjdą na gotowe. Krypto-rpgowcy hehe - oo rpg... Diablo 2! Myślę, że prędzej jest to impreza dla studentów, którzy być może wpadną, zobaczą i zakupią jakąś grę. Myśląc logicznie zapewne BARD się zainteresuje czymś takim.
"RPGowcy którzy nie mają drużyny się poodnajdują" - tak i zaraz później wszystko wróci do normy - miłe pierdu-pierdu, lecz trzeba wracać do starego zrzędzenia o niemożności/braku czasu/lenistwu/zasiedmiogórstwu/itp.

Crane >>> Nom, nie jest to czas atrakcyjny dla ludzi aktywnych zawodowo. Ale tak - im wcześniej imprezę się odwali, tym więcej czasu będzie na zabawę nie? Przecie organizacja nie chce siedzieć do, eee, 18(?) na trzeźwo w juwenalia czy coś takiego. Ciekaw jestem ile to potrwa.

Yamcha >>> Byleby nie byli to mroczni, trzydziesto-już letni częstochowscy weterani rpg(duch Trzewiczka...). Systemy - zależy co się uważa za bieżące. Jest "Klanarchia", "Robotica", "Wolsung", od biedy "Neuroshima", "Exalted" także jest świeży, "Niszowe Pola" (czy "Dzikie"?), Nowy WoD, D&D. Tyle z gier polskich bądź tłumaczeń. Bo Warhammerem 2ed. bym ludzi nie straszył. Za stary, i jest już nowa edycja.

Ogólnie, z jednej strony NIE MA SENSU organizować czegokolwiek związanego z rpg w Częstochowie, bo nie chwyci, nie sprzeda się, nie wzbudzi zainteresowania, nie, nie, nie, i tylko się straci czas i nerwy("Bo kto chce grać to sobie znajdzie ludzi, cmok, cmok, cmok." - oczywiście nieprawda), ale z drugiej, damn, wreszcie pokaże się tak ciekawe hobby trzodzie piwnej, hobby które jest fantastyczne, wymaga myślenia i nie odmóżdża jak komputerowe rpg. I ile jest z tym zabawy.

Ale oczywiście, 300 stron bywa czasem przez 3 lata barierą nie do przebycia.

Oby tylko impreza miała fajny, nerdowsko-rpgowy charakter, i nie zmieniła się w wielki promocyjny stragan sklepu BARD.

Offline

#6 2011-05-06 17:17:25

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Tymczasowy gość napisał:

... Byleby nie byli to mroczni, trzydziesto-już letni częstochowscy weterani rpg(duch Trzewiczka...)...

Widze, że kolega miał przyjemność spotkać częstochowski fandom, czy jak to się tam zowie ;-). Jedyne co mogę powiedzieć, to to że nie wszyscy żyją/prowadzą/grają w duchu Trzewiczka. Sam jestem tego przykładem, no ale już nie mieszkam w Częstochowie.

Offline

#7 2011-05-06 18:26:13

Tymczasowy gość

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 49
Punktów :   

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

"...ale już nie mieszkam w Częstochowie." >>> Duchu szczęśliwy:) Powiedzże tylko jeszcze, że już tuż za rogiem jest lepiej;)

Nie no, ogólnie to można oddać 30latkom, mrocznym wyznawcom T. pewien honor - w końcu widzieli początek rpg w Polsce - wszystkie Warmłotki, MiMy, KC-ty, Aphalony, Złe Cienie, Kruki Urojenia, Portale, Talizmany, Fenixy, Labirynty i inne whatnot'y. Nagrali się pewnie z 10 lat wprzód, zwiedzili zapewne z 80 konwentów...

Ale damn, ileż można? Pan T. ma tylu zwolenników co i przeciwników, jednak jeśli rpg ma się rozwijać to trzeba przestać smędzić i zacząć promować rpgi szeroko. Niech sobie główny nurt je pop-papkę, a "elita" kręci swoje;)

Na gamesroomie bym pociskał nowości rpgowe - zapomniałem dopisać jeszcze Savage Worlds. Żeby wreszcie przestał panować trend, iż "gateway game to rpg is" Warhammer, DDki, albo o zgrozo Wampir(ten stary!). Przecie Neuro nie wkręci ludzi którzy nie wkręcili się w Fallouta, ani w Mad Max'a, a Monastyr jest zbyt sztywny dla nówki. Dobrą grą na dzień dobry jest moim zdaniem Savage Worlds.

Offline

#8 2011-05-06 18:54:57

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Ja mogę polecić Wolsunga. Świetna zabawa i nawet osoby nie znające RPG mogą się szybko wbić w klimat i rozgrywkę. W SW sam bym chętnie zagrał, bo dużo słyszałem o systemie, ale nie miałem niestety przyjemności uświadczyć na sobie.

Offline

#9 2011-05-06 20:46:17

Tymczasowy gość

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 49
Punktów :   

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Tak polecają tego Wolsunga... W końcu trzeba będzie spróbować(przeczytać, bo pograć to pewnie nieprędko...k'mamunia!).

SW - zagraj jak najszybciej;) Naprawdę wystrzałowa gra, sam mam Revised Edition(to będzie Druga Wersja). Jest między edycjami parę zmian(np. drobne zmiany obrażeń broni np. nie 2k6 + Siła; tylko np 2k6 + k12). Systemik jest szybciutki - zagra nawet małpiszon(oprócz Drednota). Jednak myślę, że nie jest to gra dla amatorów mrocznego Monastyrowania - ja mam wizję SW jako gry w klimatach Indiany Jonesa(szybka akcja) albo pulpowego SF(lwogłowe stwory z blasterami - tak, mowa "Slipstream").

A ileż to jest super settingów do SW - by nie wspomnieć choćby o Sundered Skies, czy Nemezis(to, to wyrób całkowicie polski, nie wiem nawet czy nie ta autorka z Megakonkursu!).

Najnowszą edycją jest SW Explorer's Edition (po polsku macie na rebel.pl).

Strategos >>> Hmm, skoro aktualnie jesteś w Londynie, to czy mógłbyś opisać jak tam wygląda sprawa z rpgami? Kurde, jestem ciekaw czy jest to tam popularne, i które gry są popularne.

Ostatnio edytowany przez Tymczasowy gość (2011-05-06 21:00:42)

Offline

#10 2011-05-07 01:37:26

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Tymczasowy gość napisał:

Oby tylko impreza miała fajny, nerdowsko-rpgowy charakter, i nie zmieniła się w wielki promocyjny stragan sklepu BARD.

Podejrzewam że BARD nie ma nic wspólnego z tym pokazem.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#11 2011-05-07 10:58:54

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Tymczasowy gość napisał:

Strategos >>> Hmm, skoro aktualnie jesteś w Londynie, to czy mógłbyś opisać jak tam wygląda sprawa z rpgami? Kurde, jestem ciekaw czy jest to tam popularne, i które gry są popularne.

Zbytnio nie pomogę w tej kwestii, bo gram z ludzi, z którymi grałem w PL od lat. Jakoś tak wyszło, że część nas skończyła w UK. Mój brat jak mieszkał w Leeds, to trochę w DDki grał i jak chodziłem po różnych sklepach, to widziałem, że DDki i od jakiegoś czasu 40tkowe systemy cieszą się popularnością.
Moja grupa gra we wszystkie 40tkowe, Wolsunga, Neuroshime, Call of Cthulhu, Warhammera, Wampira Dark Ages. Najczęściej gramy w Dark Heresy. Inne systemy okazjonalnie.

Offline

#12 2011-05-21 13:06:23

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

I jak był ktoś, jakieś oceny tej imprezy ?

Offline

#13 2011-05-22 07:42:45

Tymczasowy gość

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 49
Punktów :   

Re: Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011

Ano ja byłem. To nie była IMPREZA jako rozumiemy imprezy oficjalne, ale próba zrobienia czegoś z niczego. Do rzeczy:
- Zaczęło się o 12, zwinęliśmy biznes o 16.
- Pracownik BARD'a się rozchorował, więc nie było nikogo ze sklepu, ale pożyczyli 4 gry - Dominion, Cesarski Kurier, Bitwa o Westeros i coś tam jeszcze, ale nie pamiętam co. Dali także "Munchkina z Karaibów" jako nagrodę dla zwycięzcy w turnieju który miał być zorganizowany. Ja przyniosłem dwie Robotici, Klanarchię, Savage Worlds Revised, parę dodatków do DeDecji, Atomuuuuuóki i Machinę 2.0. W Machinę i Unexploded Cow zagrałem z ludźmi po razie, RPGi w ogóle towarzystwo obleciały(!), jedynie parę osób czasem przekartkowało jakiś podręcznik. Przyszło parę bida-chłopków co coś tam popiskiwali w MtG.

Acja: Hm, kręciło się dużo "obserwatorów" co nie byli zorientowani o co chodzi, ale siedzieli i tępo patrzyli w ścianę. Początkowo było też dużo wesołków, co w ogóle mieli to w dupie, ale siedzieli i się głupawo podśmiewali i pili (ale nie było poruty).
BARD pożyczył dość skomplikowane gry, które ciężko ogarnąć od razu i pokazać ludziom jak się gra - Gość próbował zrozumieć Cesarskiego Kuriera, ale po długim czasie rozstawiania planszy zrezygnował, bo i ludzie jacyś średnio zainteresowani. Następnie zaczął, z trzema osobami, grać w Dominion, i po pewnym czasie ludzie zrozumieli o co chodzi. Gra choć fajna, trwa zdecydowanie za długo - choć jeśli zasiądą cztery osoby chętne na rozgrywkę i znające zasady, będą miały super rozrywkę.
Kilka razy pytałem czy są chętni na pogranie w Roboticę (inny gość chciał prowadzić D&D), ale jakoś wszystkich to obleciało. Parę osób wpadło dosłownie na chwilę (weszli, obejrzeli się dokoła i wyszli - bo "i tak nie mam czasu" = to po co książę/księżniczka w ogóle tracił/a czas na fatygę w to miejsce?).

Moja ocena:
+ Wreszcie coś z tego typu imprez na tym zadupiu częstochowskim.
+ Zgłosił się jeden chętny do gry w Neuroshimę (gość z Lisińca, chcecie do niego numer to piszcie PW).
+ Fajnie było posiedzieć i pograć.
+ BARD życzył ciekawe gry, jak i zasponsorował jedną nietanią.
+ Mimo wszystko nerdowsko-geekowski klimat (paru wtajemniczonych i reszta ciemnoty;)

- Dużo niezorientowanych, którzy nie wiadomo po co tam siedzieli.
- "Bida" organizacyjna - brak pracownika z BARD'a, jeden stół, dwa małe stoliczki, parę ławek i połączonych foteli - czuć amatorskość.
- Ludziom chyba tak naprawdę wszystko jedno, czy będzie to granie w RPG/karty/planszówki, gdyż zapaleńców nie było, resztę trzeba było wręcz ciągnąć za język.
- Bardzo słaba reklama imprezy - plakacik juwenaliowy taki nijaki, więc jak ktoś dobrnie aż do piątku... to może doczyta wpis "Gamesroom".

Podsumowanie: Umiarkowany sukces. Wiadomo już co należy, a czego nie robić. Może rozejdzie się po akademikach wieść, że jest coś takiego jak "RPG", czy "planszówki, ale nie takie jak chińczyk", choć zbliża się koniec roku akademickiego więc i tak nic to zapewne nie da.

Offline

  • Index
  •  » RPG
  •  » Juwenalia - Gamesroom 20.V.2011
Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.methax.pun.pl www.smcraft.pun.pl www.kamratki.pun.pl www.nithrp.pun.pl www.garadera.pun.pl