Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2013-03-18 22:22:14

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Jest coraz lepiej, to już chyba 3 partyjka w tym roku 

Tym razem spróbowałem mocniej zagęścić teren żeby utrudnić strzelanie, a okazało się że i tak by to nie robiło dużej różnicy Chochlikowi bo większość jego modeli ma zdolność Hunter (ignoruje bonusy za Cover), gdyby tylko o tym pamiętał 

Tak więc pole bitwy prezentowało się tak:
http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malifaux/th_IMG_1223_zpsafa7a0f8.jpg

Moim głównym celem był "skarb" na środku góry, natomiast gang Chochlika miał przejąć kontrolę nad ćwiartkami, co jest nieco trudnym zadaniem w tej grze, ale nie uprzedzajmy faktów. W pierwszej turze popchnęliśmy swoich sługusów do przodu, nikt jeszcze nie wypalił z broni. Pierwsza krew polała się w turze drugiej, w sumie to nie była krew bo Samael prawie rozstrzelał mojego lodowego Gamina, zabawę dokończyła Sonnia dobijając go i przywołując pierwszego z Wichlingów (w sumie to wyskoczył później jeszcze jeden), tutaj też zaliczyłem niezłą wpadkę kiedy Wichling odbił czar Rasputiny i oberwało się mojej szefowej. W turze trzeciej zaczęła się regularna walka, Gaminy okazały się bardzo skuteczne w walce wręcz, podobnie Golem. Czwarta tura to totalna masakra, jeden z Wichlingów zabija Gamina, ale nie przeżył efektu rozpadu lodowego stworka, Golem rozszarpał Samaela Hopkinsa jednym celnym trafieniem - no cóż czerwony joker na obrażeniach raczej nie wróży dobrze przeciwnikom ale zaraz zakończył żywot, bo był już strasznie poobijany. Tura piąta byłą już bardzo "stacjonarna" tzn. Sonnia ciągle nie mogła uwolnić się od Gamina na górce, a Rasputina zaczęła uciekać stawiając za sobą lodowe filary. W turze czwartej nic się prawie nie zmieniło, chociaż mój dzielny Gamin dokończył żywota, mnie została Rasputina, natomiast Chochlikowi Sonnia i dwa Wichlingi. Żaden z nas nie wykonał głównego zadania więc liczyły się te "tajne" ja wybrałem Bodyguard, głośno wypowiedziany dał mi 2 VP na koniec gry, natomiast drugi tajny cel jak zwykle nie doczytałem i źle podałem cel (nieważnie co to było wstyd się przyznać  ). Chochlik miał oba cele ukryte, oba spełnił i gra zakończyła się remisem 2:2. Grało się świetnie, ale powoli widzę że Rasputiną mam mocno pod górkę z Sonnią, w każdym razie dużo trudniej niż z innymi bandami z jakimi przyszło mi się dotychczas mierzyć, ale to akurat dobrze. To tyle mam nadzieję że za niedługo zagram ponownie, może tym razem KamC da się namówić na jakąś partyjkę albo może ktoś inny się zainteresuje.

Ostatnio edytowany przez Crane (2013-03-18 22:57:41)

Offline

#32 2013-04-16 13:21:18

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Dawno coś nie marudziłem w tym temacie więc kilka newsów i informacji.

Zacznę od informacji, będę w najbliższą niedzielę 21 kwietnia robił pokaz gry w klubie Gildia, na Północy, a dokładnie w klubie spółdzielni mieszkaniowej przy ul.Witosa 1B. Pokaz powinien się zacząć około 15.00, ale różnie to może być, jak by się komuś chciało zajrzeć to zapraszam.

Wyrd wznowił wydawanie swojego e-zinu i tak oto może sobie pobrać piąty już numer Wyrd Chronicles. Wewnątrz kilka opowiadań, zasady kampanii i nowe zasady turniejowe, artykuł o prawdopodobieństwie wyciągnięcia odpowiedniej karty w grze i tutorial malowania modelu Misaki - oczywiście tutorial z serii "nudziło mi się to odpicowałem figurkę na mega pro"

Z innych nowości modele z kwietniowego wydania. Jak widać kwiecień wyjątkowo azjatycki Nie wiem jak wam się te modele podobają ale z tym Yin to chyba przesadzili.

Offline

#33 2013-04-16 18:52:46

Spooky

Poszukuje elektro w Berlinie

12638216
Zarejestrowany: 2011-01-01
Posty: 1313
Punktów :   
Armia w W40: Flesh Tearers

Re: Malifaux

Mega są te figurki


Tick tock, feed the Croc
http://img706.imageshack.us/img706/151/finaln.gif

Offline

#34 2013-05-01 11:59:10

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

No i stało się to czego się obawiałem, a liczyłem że stanie się trochę później, powiedzmy w przyszłym roku. Żeby to podkreślić zacytuję klasyka czyli Siarę z Kilerów 2-óch

Firma Wyrd ogłosiła wczoraj wydanie 2 edycji gry Malifaux. Faktyczny termin wydania drugiej edycji to koniec 2013 roku, ale wiele zacznie się dziać już od czerwca, bo wtedy właśnie ruszają otwarte beta testy nowego systemu. Teoretycznie na GenConie, czyli w połowie sierpnia, ma też pojawić się pierwszy podręcznik do nowej edycji, wtedy też zacznie się proces przechodzenia na drugą edycję gry.

Zapowiedzianych zmian jest całkiem sporo, wiele z nich idzie w dobrym kierunku, jednak same zmiany psują trochę moją pracę nad popularyzacją systemu. Teraz nie wiem jak zachowają się potencjalni chętni do grania, czy będą czekać na nową edycję czy też zachowają zimną krew i będą się cieszyć grą już teraz.

Zacznę może od modeli, stare modele zostają jak najbardziej, więc kupując je teraz nic nie ryzykujemy, chociaż pojawią się ich nowe odpowiedniki w plastiku, więc przez jakiś czas będzie jakiś wybór pomiędzy "klasyką", a "nowoczesnością". To akurat nie budzi w mnie jakiś większych emocji, bo alternatywne rzeźby pojawiały się już Malifaux od dosyć dawna.

Karty modeli to trochę inna bajka, ma być prościej i bardziej przejrzyście, karty będą też w nowym rozmiarze, akurat w lepszym bo w klasycznym rozmiarze kart do gier. Uproszczenie ma też polegać na zmniejszeniu ilości specjalnych zdolności modeli jakie posiadają one z natury, jednak będzie możliwość dołożenia nowych specjalnych zdolności, które będą na osobnych kartach. W celu łatwiejszej wymiany kart pojawią się specjalne talie kart obejmujące całe frakcje, jest to niestety kolejny koszt nowej edycji, mam jednak nadzieję, że będą to jakieś rozsądne kwoty.

Poza zmniejszeniem ilości specjalnych zdolności na modelach, nastąpi też ich redukcja ogólna, co akurat jest sensowne biorąc pod uwagę fakt, że pojawiały się na przykład cztery różne triggery które w istocie robiły to samo, a jedynie różniły się nazwą i symbolem z kart jaki trzeba było wyciągnąć.

Będzie też trochę zmian w mechanice samej gry, są to jednak zmiany dosyć kosmetyczne, przynajmniej z takiej bardziej ogólnej perspektywy. Na przykład zmieni się zastosowanie "soulstonów" i tak:
- dotychczas za soulstona można było dokupić kartę do wyniku ataku lub obrony, teraz za spalenie spulstona dodamy sobie bonus na ciągnięcie kart przy ataku lub dodamy bonus sobie przy obronie i minus do ciągnięcia przeciwnika na obrażenia
- zniknie możliwość leczenia się za soulstony
- dodana zostanie możliwość wymiany dwóch kart z ręki na nowe na początku tury, oczywiście za zużycie soulstona

Główne zmiany w zasadach dotkną tego co jest już poprawiane na bieżąco, ale tych poprawek jest już tyle że wiele osób zaczyna się w tym gubić więc odświeżenie tego będzie jak najbardziej dobre.

Zapomniałbym jeszcze o jednej dosyć istotnej zmianie, będzie siódma frakcja ... Gremliny, obawiam się że będzie jeszcze zabawniej  :-)

Offline

#35 2013-06-01 19:56:42

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Są już nowe zasady i karty do drugiej edycji, jak ktoś jest zainteresowany to można je pobrać z tego miejsca. Jestem po pierwszym czytaniu zasad i jak na razie nie mam większych zastrzeżeń. Zasad jest zdecydowanie mniej, specjalne zdolności są opisane wyłącznie na kartach, więc nie trzeba już wertować podręcznika w ich poszukiwaniu. Jednocześnie gra nie straciła swojej głębi, chociaż gra ma być szybsza - przy potyczkach które dotychczas graliśmy czas ma nie przekraczać 1,5h, to się jednak okaże po pierwszych testach nowych zasad. Nowością jest ograniczenie ilości specjalnych zdolności modeli, a w zamian za to dodano możliwość kustomizacji niektórych modeli poprzez karty rozszerzeń.

Offline

#36 2013-07-06 14:23:09

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Otwarte beta testy zbliżają się ku końcowi, więc jest to ostatni dzwonek żeby pobrać pliki testowe, a może je je pobrać z tego miejsca. Nie ma już wersji High Res zasad, zresztą była to chyba taka niepotrzebna nikomu fanaberia, a zasady chociaż jeszcze nie finalne, to chyba najbardziej zbliżone do tego czego można się spodziewać w nowym podręczniku. Sporo zmian w stosunku do tego co było w zeszłym tygodniu, trzeba mieć nadzieję że to zmiany raczej na lepsze bo jak w takich przypadkach bywa sporo tu było zmian ze względu na "vox populi".

Offline

#37 2013-07-12 15:55:31

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Jak by ktoś był chętny na przyjrzenie się, naukę gry czy granie w Malifaux to jutro jestem umówiony z Chochlikiem na granie w klubie Gildii gdzieś tak około godziny 15.00. W razie potrzeby mogę odstąpić swoje miejsce przy stole, a jak skończymy to ewentualnie nawet dwa miejsca będą bo tradycyjnie przyjdę z dwoma gangami.

Offline

#38 2013-07-15 11:43:56

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Wybacz moja ignorancje Crane, gdzie jest klub Gildia?

Offline

#39 2013-07-15 12:19:39

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Brujah1685r napisał:

Wybacz moja ignorancje Crane, gdzie jest klub Gildia?

Ja tam mogę wybaczyć, ale czy organizatorzy klubu to zrobią to nie wiem

Klub Gildia znajduje się (jeśli można to tak określić) w klubie SM Północ, przy ulicy Witosa 1B, czasami jest tam bardzo trudno trafić, bo drzwi są wyjątkową zagadką dla nowych. W razie czego tutaj jeszcze link http://www.gildia.czest.pl/.

A graliśmy w sobotę, było bardzo ciekawie, bo wygrałem nie zabijając ani jednego wrogiego modelu, a straciłem 3 z 6. Zdjęć niestety nie robiłem więc jakiegoś bardziej obszernego raportu nie będę robił.

Offline

#40 2013-07-18 09:29:38

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

GenCon 2013 coraz bliżej, to i przecieków będzie coraz więcej, na pierwszy ogień zdjęcie nowego startera Lady Justice. Zdjęcie to chyba freehand komórką ale coś tam widać, figurki pasują do arta ale na szczęście nie odbiegają stylem od obecnych modeli, no może dzięki przejściu na plastiki modele są bardziej dynamiczne i bardziej proporcjonalne ale to tylko tyle. Boje się tych nowych starterów, bo coś mi tak podpowiada że będę je chciał

Offline

#41 2013-07-19 08:33:59

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Crane... dzis zobacze jak wyglądaja te figurki Lady Justice bo z arta są lepsze niz obecne, a na twiita nie moge wejsc z worka, wiec poczekaj z zamówiniem do poniedziałku.

Offline

#42 2013-07-22 14:18:49

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Nowinki, nowinki, nowinki  Na pierwszy ogień gremliński Whiskey Golem co prawda tylko art z pudełka z kartami, ale można się spodziewać ciekawego modelu. Zresztą jak niewiele modele różnią się od artów można zobaczyć na kolejnej zajawce pudełka Ice Gamin tutaj jakby rozłożone pudełko, widać od razu rendery 3D modeli.

Ze spraw lokalnych, zagraliśmy wczoraj z Chochlikiem dwie partyjki. Pierwsza miała mieć nawet testową wideo relację, niestety postawiliśmy karton z sokiem przed kamerą, a w dodatku miałem problemy z kartą pamięci więc niewiele się materiału uchowało. Zresztą film nagrywałem wideo rejestratorem samochodowym więc jakość i tak była mizerna, ale zobaczę czy coś się da uratować dla potomności

Pierwsza partia na 30 SS, Chochlik zagrał swoim starterem czyli Sonnia, Samael Hopkins i trzech Witchling Hunterów, ja miałem rozszerzony starter Rasputina, Ice Golem, trzy Ice Gaminy i Wendigo. Dobraliśmy też po kilka rozszerzeń. Główna misja to Turf War czyli okupacja centrum stołu, Victory Pointy zdobywało się za posiadanie co najmniej dwóch modeli 6" od znacznika na środku stołu. Cele poboczne: Chochlik Bodyguard - czyli Samael musi dotrwać do 4 tury i drugi którego nazwy nie pamiętam, ale była to eksterminacja moich minionów i peonów czyli Gaminów i Wendigo, moje to też Bodyguard na Golema i Kill Protegee czyli zbicie najdroższego modelu przeciwnika - w tym wypadku chodziło o Samaela. Ponieważ wylosowaliśmy dziwne rozstawienie (takie L na rogach) to okazało się że już w pierwszej turze posypały się strzały z jednej i drugiej strony. Całe starcie było bardzo krwawe tak że na początku piątej tury u mnie została Rasputina, natomiast Chochlikowi został jeden Witchling. Generalnie gra zakończyła się remisem 7:7.

Drugą grę zagraliśmy na 35 SS tym razem ja grałem Gremlinami, a Chochlik dorzucił do swojej ekipy Austringera. Graliśmy scenariusz Squatters Rights czyli pięć znaczników na środkowej linii, za zajęcie dwóch dostawało się VP. Ta gra była zdecydowanie dłuższa i to nie tylko dla tego że graliśmy 7 tur ! Grałem po raz pierwszy od wprowadzenie 2ED Gremlinami, nie znałem dokładnie ich zasad i przez to zwałowałem raz Chochlika. Tutaj gra była bardziej wyrównana, chociaż Gremliny bardzo górowały mobilnością, co i tak w końcówce mi nie pomogło, Chochlik wygrał 8:6 mimo że na końcu gry nie miał już nikogo w grze (Austinger zginął w 7 turze).

Offline

#43 2013-07-24 10:23:33

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Kolejna garść zapowiedzi, zacznę od obrazków    
- art z boxa Lilith
- art z boxa Ronin-ek
Nie wiem czy przypadkiem Wyrd nie wpadł na pomysł sprzedawania figurek w pakietach, tzn sam pomysł może nie do końca zły, ale oznacza, że być może zrezygnują ze sprzedaży pojedynczych modeli. Wyjdzie to w praniu, być może nie należy się jeszcze przejmować bo na razie te pakiety to są tylko modele które są w starterach.

Natomiast w USA jest już dostępny pierwszy produkt do 2ED Malifaux, jest to o tyle śmieszne że nawet tak półoficjalnie nie ma jeszcze 2ED  Produkt ten to specjalny zestaw The Univeristy of Transmortis. Zestaw zwiera cztery modele Iron Zombie i mały podręcznik z opcjami na wykorzystanie tych modeli. Można je po prostu wystawić w gangu Ressurectionistów, można ich użyć jako specjalne przeszkadzajki w grze dwuosobowej, są też opcje kampanii w której owe modele występują i wreszcie jest również tryb solo gdzie gracz prowadzi swój gang przeciwko tym monstrom. Wygląda to dosyć ciekawie, teraz tylko zostaje pytanie czy to się przyjmie, jeśli tak możemy się spodziewać w przyszłości kolejnych takich zestawów - jak na mój gust mogli by też wydać takie zestawy z elementami makiet, w sumie to Hanging Tree już wydali.

Offline

#44 2013-07-25 23:26:57

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Starte Lady Justice bedzie cudny, bede zmuszony na niego czekać

Offline

#45 2013-07-26 09:38:47

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Brujah1685r napisał:

Starte Lady Justice bedzie cudny, bede zmuszony na niego czekać

Jest pewna opcja którą rozważam, ale nie jest to najtańsze rozwiązanie. W czasie trwania GenConu czyli od 15 do 18 sierpnia będzie można ta boxy już zamówić bezpośrednio z Wyrda. Nie wiem jaką ustalą cenę na nowe boxy ale spodziewam się 35$ lub 40$, z kosztami przesyłki na PLN-y wyjdzie jakieś 140-150zł, o ile celnicy się do tego nie dobiorą wtedy koszt takiego startera rośnie nawet do 180zł, ale dzięki temu można by mieć starter już we wrześniu. Normalnie te startery pewnie będą w okolicach 120-140zł, ale optymistycznie zakładam że byłby w Polsce tak na przełomie września/października, a tak realnie bardziej pod koniec października.

Tak z innej beczki, kolejna garść artów :
- okładka nowego podręcznika
- box Death Marshals
- box Terror Tots - cóż za pocieszne bobasy

Niestety na razie nie ma pokazanych żadnych nowych figurek, a w sumie na to najbardziej czekam. Chociaż w tym temacie na forym Wyrda są dwa zdjęcia zawartości boxa University of Transmortis gdzie widać wypraskę z modelami i instrukcję ich składania.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.plomienzmiennica.pun.pl www.gwardiasqd.pun.pl www.opowiadania-blogowe.pun.pl www.liga-cs-5on5.pun.pl www.badboy.pun.pl