Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-03-26 10:51:43

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Pytania do Dark Elfów

W dark elfach jest pare zasad które działają ciut inaczej względem 7 edycji.

1. W podręczniku jest zanotowane, w dziale magii mrocznych elfów, że Każdy mag mrocznych elfów posiada czas Potęga mroku. Czy jest to zależne od domeny? Czyli dokłądniej: jeśli mag posiada czary z domeny ognie to też posiada czar potęga mroku?

2. Czy błogosławieństwo z kotła krwi mogę rzucić na Hydrę? Jeśli dorbze rozumiem pojecie kotła to jak najbardziej tak.

3. Mroczne elfy posiadaja wieczna nienawisć pozwalajacą przerzucić każdy rzut na trafienie w pierwszej turze walki (jeśli przeciwnicy to wysokie elfy to i w kolejnych turach). Natomiast Czarna straż posiada umiejętność Elitarni wojownicy również pozwalający przerzucic każde trafienie w kazdej turze walki. Z tego co mi Siwy wyjaśnił (i na 99% ma racje) przerzut kosci mozna wykonać tylko raz, jednak co w tym momencie z tymi dwoma zasadami?

Offline

#2 2012-03-26 12:30:55

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Pytania do Dark Elfów

nie mam pojęcia co do dwóch pierwszych pytan ale na trzecie postaram ci się odpowiedzieć.

Zasady o których mówisz są bardzo fajne bo pozwalają przerzucać nie trafione w nie tylko w pierwszej turze walki ale w kazrdzej. Oczywiście mowa tylko o tych dwóch przypadkach. 


Natomiast to co ja ci cytowałem w tym temacie http://www.ryk.pun.pl/viewtopic.php?pid=24383#p24383 nie pozwala przerzucać dwa razy tego samego rzutu. Np rzucasz na trafienie swoimi10 atakami 6 trafiło 4 nie, przerzucasz te 4 (hait)i powiedzmy 2 nadal nie trafiły. Nie możesz, korzystając z innej zasady (ASF i inicjatywa) przerzucić tych 2 co nadal nie trafiły.

hait z zasadą przerzutu jest fajny. Niestety pozwala przerzucić tylko w pierwszej turze walki a jak coś nie przepniesz w od razu (90% oddziałów ustoi na stabornie)  to potem przerzutu nie ma.

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-03-26 17:00:45)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#3 2012-03-26 13:30:42

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: Pytania do Dark Elfów

1. Potęgę mroku posiada każda sorcerka DE i traktuje się go jako czar "0" ma go zawsze i nie zależnie od domeny którą się wybierze . Euro jednak ukróciło ten czar ponieważ nie można generować po pierwsze ponad stan 12PD po drugie nie można generować dodatkowych kości do castinga więcej niż 2 na turę. Czyli np. posiadając już sacrificial dagger który liczy się jako 1PD z "potęgi mroku" mógł byś wygenerować tylko jedną kostkę. Tak zgadzam się bez sensu, ale tak jest.

2. tak

3. Tak worrior elite pozwala przerzucać w każdej turze walki. Trochę pogmatwałeś siwy tym przykładem ale tak... Ja dodam jeszcze od siebie że mając ASF i więcej inicjatywy też masz przerzut w każdej turze CC.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#4 2012-03-26 17:00:12

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Pytania do Dark Elfów

nie wiem co ci się nie podobało z przykładem. Dobry był. ok przecinka nie było

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-03-26 17:01:07)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#5 2012-03-26 17:37:00

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Pytania do Dark Elfów

Można przerzucić tylko raz, tak jak Siwy pisze, niezależnie od ilości bajerów dających ten przerzut - gość z hate, asf i zasadą reroll misses i tak przerzuca tylko raz .


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hordon.pun.pl www.opowiadania-blogowe.pun.pl www.plomienzmiennica.pun.pl www.liga-cs-5on5.pun.pl www.gwardiasqd.pun.pl