Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-04-01 14:43:22

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

PodRozpiski

Dark Eldar - Mroczni Eldarzy


http://www.forgeworld.co.uk/Images/ProductCategories/darkeldar.jpg



temat do publikacji rozpisek

Offline

#2 2012-04-01 14:44:19

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: PodRozpiski

Poniżej przedstawiam przykładowy schemat rozpiski, który prosiłbym by stosować w tym temacie.
Dlaczego tak? Dlatego żeby rozpiski były przejrzyste i czytelne.


Rozpiska: Dark Eldar / Mroczni Eldarzy
format: ilość pkt.


HQ "Dowództwo"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału


-----------------
suma punktów



Zastosowanie (opis planu na bitwę i wykorzystania tego co w rozpisce).

Offline

#3 2012-04-18 13:49:42

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: PodRozpiski

Rozpiska: Dark Eldar / Mroczni Eldarzy
Format: 1500 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1 Archon (clone field, soul-trap, agoniser, husk blade) 135
+ (1) Venom (night shields) 65

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(5) Kabalite Trueborn (4*blaster) 120
+ (1) Venom (night shields) 65

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(10) Kabalite Warriors (Sybarite + agoniser) 120
+ (1) Raider (night shields) 70

(10) Wyches (Hekatrix + agoniser, 2*hydra gauntles) 150
+ (1) Raider (night shields) 70

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(6) Reavers (--) 132

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(1) Talos Pain Engine (chain-flails, twin-linked haywire blaster) 115
(1) Cronos Parasite (spirit vortex) 100


-----------------
1142 punkty



Archon ma latać z Wychami, ostatecznie samopas, dlatego kupiłem mu Venoma.

Większość armii jest w Raiderach, które mają latać naokoło, i ostrzeliwać wroga.
Reaversi maja przelatywać nad oddziałami przeciwnika, i odciągać uwagę od Riderów. Atak ma polegać na przelocie, skoszeniu oddziału, oraz powrocie (to co przeżyje).

Trueborni są na pancerne pojazdy / transportery / walkery.

Talos ma zajmować z Archonem i Wychami jednostki enemy w cc.

Cronos zadaniem jest produkcja i dystrybucja pain tokenów

Proszę o porady: co jeszcze wsadzić - wyrzucić / dodać - ująć?
Rozpiska jest na około 1500 punktów, ponieważ nie wiem czy opłacałoby się podwoić Warriorów?

Wiem że przeładowałem Archona, ale nie mogłem się powstrzymać…

Podana przeze mnie rozpiska jest oparta o plan moich zakupów, taka wstępna próba jak najefektywniejszego wykorzystania tego co czym będę dysponował za jakieś 2-3 miesiące.

Ostatnio edytowany przez Maro (2012-04-18 13:52:53)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#4 2012-04-18 22:39:09

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: PodRozpiski

Rozpiska jest nielegalna, z racji tego, że Archon nie może wykupić Venoma

Archon - koleś papierowy. Zbyt przepakowany, i jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że COKOLWIEK zrobi zanim zginie

Venom - najlepiej wykupować 2*splinter cannon. Oczywiście night shields, też dobra rzecz

Kabalit Warriors -    Nie... po prosty NIE w tym zestawieniu. Oni mają strzelać, a nie walczyć. To nie są Space Marines. Warriorzy mają strzelać, TYLKO strzelać. W walce wręcz jedynie z Tau mają szanse

Wyszki - ok

Reavers - pomyśl aby dokupić im cluster caltrops jeżeli mają polować na piechotę. Sugerował bym polowanie na czołgi z blasterem lub z heat lancom

Talos i Cronos - jak już to parami albo trójkami w zestawieniu 2*Talos, 1*Cronos, lub 3*Talos. Najlepiej z portalu, bo to magnesy na pestki. Oczywiście opłaca się kupno dodatkowej broni do walki wręcz.

Ogółem na 1500 punktów masz stanowczo za mało jednostek przeciw-pancernych. Jedyną skutecznym oddziałem jest oddział Wyches. Archon oraz Warriorzy wymagają poważnych zmian. Reavery potrzebują dodatkowego sprzętu, a Cronos i Talos są okey, lecz branie pojedynczych machin nie jest dobrym pomysłem. Lepiej wykupić dwa Talosy do walki wręcz.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#5 2012-04-18 23:51:38

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: PodRozpiski

A kto powiedział że mam zamiar używać Warriorów do walce wręcz?
Sybaritę dałem (i uzbroiłem) tylko dlatego, że wydawało mi się to dobra opcją, na wypadek gdyby w jakiś sposób doszło do walki wręcz.

Myślałem nad clusterami dla Reaversów, ale czy nie będą przez to zbyt drodzy w punktach?

Archon moim zdaniem dałby radę, pod warunkiem że nie będzie ganiał samemu. Co do ekwipunku to zastanawiam się nad zmianami bo faktycznie zbyt mocno go przepakowałem.

Z okazji tego, że mam mało broni przeciw-pancernej, myślałem nad dokupieniem drugiego składu Truebornów.

Talos i Cronos mają być tylko jednostkami wspomagającymi pozostałe jednostki.

Dzięki za porady. Rozpiskę poprawię, i zamieszczę nową... ale jutro.


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#6 2012-04-19 09:40:53

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: PodRozpiski

Witam
Windfang dobrze Ci radzi.
Archon jest słabym wyborem na HQ ze względu na cenę do wartości. Haemonculus jest dużo lepszą opcją - daje Ci PT i odblokowuje Wracki. Jeśli chcesz mieć Talosa i Cronosa, to z punktu fabularnego posiadanie Haemona ma sens.
Jeśli chcesz być bardzo klimatyczny, to możesz zainwestować w Świtę Archona, ale tutaj to już zupełnie przepłacasz zarówno w punktach, jak i kasie (wszystko w "Failedcast'cie").
Lepszą opcją dla Archona jest obstawa z Incubich. Oni mogą wziąć Venoma. Pamiętaj, że Venom ma 5 miejsc, więc co najwyżej 4 Incuby + Archon. Raider ma 10 miejsc, więc jeśli chciałbyś uskutecznić swój pierwszy plan, to Wych musiałoby być 9, żeby się z Archonem zmieściły do Raidera. Zmniejszenie punktów wydanych na jego uzbrojenie, to dobry pomysł.

Talos i Cronos moim zdaniem nie mają sensu. Daj albo 1(straszak) albo 3(coś porobią z portalu). Oba te modele to straszne magnesy. Do tego są wolne i łatwo ich wymanewrować. Oczywiście jeśli zdajesz sobie z tego sprawę, to możesz to wykorzystać na swoją korzyść i używać ich jako straszaka, ale moim zdaniem drogi interes. Inna sprawa to wypuszczenie ich z portalu, ale do tego potrzebujesz HQ ze skłonnościami samobójczymi. Haemon się do tego nadaje.

Z moich doświadczeń Reaversi najlepiej się sprawdzają w liczbie 9 z 3 HL. Przelatywanie jest fajne i stanowi fajny straszak na przeciwnika z niższym T. Nieraz nawet przeciwnik z wyższym T przestraszy się koncepcji, ale musisz mieć liczby po swojej stronie.

Rozumiem, i myślę że Windfang też tak uważa, że Warriorzy mają tylko jedno sensowne zastosowanie - strzelanie. Jeśli znajdą się w CC, to znaczy, że zrobiłeś coś źle podczas bitwy. DE to niestety, a może stety taka armia, że musisz jasno wyznaczyć każdemu oddziałowi cele i się tego trzymać. Nie ma sensu robić z oddziałów Kubusiów od wszystkiego, albo brać opcji "na wypadek gdy", bo tylko z punktami się rozmyjesz.

Truebornidobry pomysł, ale jeden oddział niczego nie wskóra i szybko spadnie. Polecałbym 3 oddziały + Venom dla każdego (oczywiście ze 2*splinter cannonami).

Wychy fajne daj ich więcej Jeśli pasują Ci do koncepcji oczywiście.


Przy pisaniu rozpiski dobrze jest sobie wynotować na końcu ile masz broni przeciw-pancernej, a ile przeciw-piechotnej, i czy masz coś do CC.
Co do zakupów, to polecałbym 3*battleforce DE + 4*Venom.

Ostatnio edytowany przez Strategos (2012-04-19 09:47:20)

Offline

#7 2012-04-19 12:47:50

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: PodRozpiski

Jakby się przypatrzeć to Wracki tanie nie są (około 100zł za 5 modeli, a potrzebował bym 4 boxy). Nie mam zamiaru wydawać 4 stówy na coś co mi się nie sprawdzi / nie podoba (choć Wracki mi się na początku bardzo podobały). Czyli dobrze myślałem żeby dołożyć drugi oddział Truebornów, czyli ok. Broń typu splinter cannon w domyśle planowałem dokupić Venomom...
   
Co do Archona...
Nie zgadzam się, czytałem fora (1st company, Gloria Victis) i tam Archon był ok... tylko nie w takiej konfiguracji jaką podałem, i pod żadnym pozorem solo! Tu niestety dałem ciała (nie przygotowałem solidnie tego punktu rozpiski). Co do obstawy to jednak zainwestuję w Incubich, 3-4 wystarczy (pozostałe bitsy zawsze się przydadzą do konwersji Archona).

W takim razie powiększyć troopsa o oddział Warriorów? Dać im blaster / lance? Sybarita idzie won?

Talosa i Cronosa chciałem bardziej puścić z jakąś obstawą, żeby mieli co wspierać, owszem nie będę tym szarżował przez środek pustego stołu... strata punktów.

Venomy są ok, pomysł z 3 battleforcami też... chociaż jakbym się chciał bawić w armię lataczy to bym wziął Barona i Hellionów. Myślę że 6 Reaverów mi wystarczy. Moim zdaniem nie ma większego sensu podrażać tę sekcję rozpiski. Poza tym jak masz na tyle kasy to spoko, baw się...

Co do Haemona myślałem nad nim... ale jako 2 HQ. Talos i Cronos miały być fluffowo wypożyczane od Haemona, ewentualnie wykupione na stałe (kto czytał kodeks ten będzie wiedział dlaczego).

Dzięki reszcie porad już wiem co poprawić i pozmieniać. Mam jeszcze kilka pytań:
- Truebornów zostawić w takich mini-maxach, czy może zwiększyć oddziały?
- Może zamiast Talosa / Cronosa wykupić Ravagera?

Ostatnio edytowany przez Maro (2012-04-19 12:52:59)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#8 2012-04-20 11:32:23

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: PodRozpiski

Maro napisał:

Co do Archona...
Nie zgadzam się, czytałem fora (1st company, Gloria Victis) i tam Archon był ok... tylko nie w takiej konfiguracji jaką podałem, i pod żadnym pozorem solo! Tu niestety dałem ciała (nie przygotowałem solidnie tego punktu rozpiski). Co do obstawy to jednak zainwestuję w Incubich, 3-4 wystarczy (pozostałe bitsy zawsze się przydadzą do konwersji Archona).

Hmm, kwestia stylu. Moim zdaniem Haemon, więcej do armii wnosi taktycznie, ale fluffowo mi on też wygląda na supportujące HQ, i dlatego czasem wsadzam Archona właśnie z Incubimi.

Maro napisał:

Dzięki reszcie porad już wiem co poprawić i pozmieniać. Mam jeszcze kilka pytań:
- Truebornów zostawić w takich mini-maxach, czy może zwiększyć oddziały?
- Może zamiast Talosa / Cronosa wykupić Ravagera?

- Ja gram na mni-maxach z lancami. Blastery są bardziej mobilne, ale trzeba nimi podlecieć. Moim zdaniem nie ma sensu budować z nich wielkiego oddziału. Oni mają być latającą platformą strzelniczą, im tańsi, tym lepsi.
- Jeden Ravager nic nie zrobi, minimum polecam 2, a najlepiej 3.

Ostatnio edytowany przez Strategos (2012-04-20 11:32:48)

Offline

#9 2012-04-21 21:40:27

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: PodRozpiski

Rozpiska: Dark Eldar / Mroczni Eldarzy v2
Format: 1100 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Archon (clone field, combat drugs, huskblade) 125

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Elitarne"
(5) Kabalite Trueborn (4*blaster) 120
+ (1) Venom (night shields, 2*splinter cannon) 85

(5) Kabalite Trueborn (4*blaster) 120
+ (1) Venom (night shields, 2*splinter cannon) 85

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(9) Wyches (Hekatrix + agoniser, hydra gauntles, haywire grenades) 168
+ (1) Raider (night shields) 70

(9) Kabalite Warriors (--) 81
+ (1) Raider (night shields, splinter racks) 80

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(6) Reavers (2*cluster caltrops) 172



-----------------
1106 punktów



Jak poprzednio, z tym że Kabalite Warriors NIE wysiadają z pojazdu. Maja latać na około, i z miarę bezpiecznej odległości siekać piechotę, stąd takie, a nie inne wyposażenie Raidera. Liczbę Truebornów podwoiłem, tylko pytanko: w kodeksie nic nie jest napisane o twin-linked splinter cannon, można brać dwa nie twin-linked o_O?

Wyche zostawiłem tak jak były, nie ma sensu nic zmieniać poza dodaniem granatów.

Reaversów ustawiłem na piechotę, maja latać i ewentualnie przeżyć...

Archona nie ma sensu dopakowywać, już i tak jest dość drogi. I gdzie ja tu mam wsadzić 5 Inkubów w Venomie?

Rozkład punktowy jest domyślnie ustawiony na 1100 punktów, ponieważ na tyle punktów zamierzam złożyć startową armię.
W planach mam zamiar zakupić:
battleforce x2
Venom x2
Archon x1

Plus ewentualnie:
Incubi x1
Venom x1

Ostatnio edytowany przez Maro (2012-04-23 10:50:28)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#10 2012-04-22 21:46:32

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: PodRozpiski

Osobiście dałbym Archonowi shadow field i soul trap do tego zestawu. Ewentualnie dorzucić mu ghostplate armour.
Truebornów okrój do 4 kolesi. I tak jak padnie im transport to ten 1 koleś bez blastera za wiele im nie da. A zawsze 24 punkty miałbyś do przodu.
Zwykłym kolesiom dokupiłbym splinter cannon. Niestety s.cannon nie dostaje przerzutów od splinter rack's (dziwne), ale moim zdaniem i tak warto wykupić.

Reszta wydaje się być OK moim zdaniem.

Co do splinter cannonów na Venomach to TAK! Można brać 2*splinter cannon, i nie są wtedy linkowane! Moim zdaniem to całkiem fajna opcja

Inkubów brałbym dopiero na 1500+ punktów, ponieważ wtedy możemy optymalnie ułożyć rozpiskę. Ewentualnie jeśli chcemy zaszaleć, i zrobić gwiazdę śmierci to układamy takie coś:

(1) Archon (agonizer, ghostplate armour, shadow field, combat drugs)
(1) Haemonculus (Może być goły lub z liquifire gun. Osobiście polecam bo jest szansa na AP1 lub AP2
(8) Inkubi (--)
+ (1) Raider (flickerfield, night shield) / albo puścić przez portal

Oddział jest niesamowicie drogi, ale jak w coś wpadnie to powinien sporo namieszać.
Osobiście nie miałem nawet okazji wypróbować takiego monstra na stole, ale na papierze wygląda to całkiem całkiem.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#11 2012-04-23 10:00:36

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: PodRozpiski

Maro napisał:

Rozpiska: Dark Eldar / Mroczni Eldarzy v2
Format: 1100 pkt.

Widzę, że zmniejszyłeś punkty. Czy ta rozpiska ma być docelowo na 1100, czy będziesz dokupywał rzeczy do 1500 jeszcze?
Jeśli to drugie, to:
- powtórzę za Windfangiem sugestię o Sukubusce i Blood Brides. Jeśli HQ ma latać z Wychami, to jest to dużo lepsza opcja. Raiderma 10 miejsc, więc idealnie pasuje na Sukubę + 9 Blood Brides z 3 brońmi specjalnymi. Lepiej skonfigurowani do CC niż Archon + Wyche...
- Trueborni po 4 w oddziale
- w Troops wykupujesz wtedy więcej oddziałów Warriorów (+2 oddziały).

Ostatecznie masz:
1 HQ
3 Elites
3 Troops
1 FA
Nie mam kodeksu, więc nie podliczę tego punktowo, ale na granicach 1500 punktowych napewno się mieści.

Ostatnio edytowany przez Strategos (2012-04-23 10:01:53)

Offline

#12 2012-04-23 10:45:00

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: PodRozpiski

Coście się tak uparli na "wszystko, tylko nie Archon"???

Ja dałem to co mi się spodobało, i zdania nie zmienię, a to czym się obecnie gra, to mnie za przeproszeniem już g@#no obchodzi. Archon też będzie działał, ale nad tym trzeba będzie pokombinować, poza tym bądźcie konsekwentni. Jeden z was napisał że dałby Archonowi jeszcze ghostplate armour, w tedy będzie pan kosztował około 135 punktów, racja? Więc jak to jest, bo już ktoś mi powiedział że Archon jest przeładowany (inny dobór ekwipunku miałem, ale punkty te same).

Ostatnio edytowany przez Maro (2012-04-23 10:47:09)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#13 2012-04-23 16:26:23

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: PodRozpiski

Maro napisał:

Ja dałem to co mi się spodobało, i zdania nie zmienię, a to czym się obecnie gra, to mnie za przeproszeniem już g@#no obchodzi.

To fajnie i dobrze, że dajesz to co Ci się podoba. Succubus, bądź Haemon Ci nie pasuje - okey. Ja Ci tylko radzę bez spinania i upierania się przy czymkolwiek. Ja i myślę że Windfang też, gramy już trochę tą armią, i mamy własne doświadczenia, na podstawie których udzielamy Ci potrzebnych rad. Proszę Cię nie bluzgaj i nie sugeruj, że doradzam Ci budowanie rozpiski pod modę.

Offline

#14 2012-04-23 17:09:18

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: PodRozpiski

Masz rację, trochę przesadziłem z tonem wypowiedzi za co przepraszam.

Teraz tak myślę, czy mógłbym (czy ma to sens) ulokować 2*10 Kabalite Warriors w terenie? Wyche + Archona puściłbym wtedy
w Raiderze, i próbowałbym coś tym ugrać w cc.
W Częstochowie raczej nie ma zbyt dużo 40k graczy (razem ze mną będzie około 5 osób). Z tego co widzę, to raczej w głównej mierze
piechota będzie moim głównym wrogiem, bo nadmiaru pojazdów nie widzę (poza Orkami Grubego to będę chyba jedyną armią polegającą
na transporterach, stąd rozważam użycie Talosów).


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#15 2012-04-24 10:22:39

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: PodRozpiski

Maro napisał:

Coście się tak uparli na "wszystko, tylko nie Archon"???

Ja dałem to co mi się spodobało, i zdania nie zmienię, a to czym się obecnie gra, to mnie za przeproszeniem już g@#no obchodzi. Archon też będzie działał, ale nad tym trzeba będzie pokombinować, poza tym bądźcie konsekwentni. Jeden z was napisał że dałby Archonowi jeszcze ghostplate armour, w tedy będzie pan kosztował około 135 punktów, racja? Więc jak to jest, bo już ktoś mi powiedział że Archon jest przeładowany (inny dobór ekwipunku miałem, ale punkty te same).

Nie mówię, że Archon to zła opcja. Jest moim zdaniem super, ale nie na te punkty.

Co do przeładowania to jak sam zauważyłeś, różny sprzęt. Pancerz hostplate armour w parze z shadow fieldem daje Ci większą przeżywalność.
Padnie Ci SF to GPA jeszcze Ci może uratować tyłek. Bo masz nadal inva na 5+. Opcja z clone fieldem jest super w połączeniu z Wyszkami, o czym
już zapewne wcześniej pisałem.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kamratki.pun.pl www.margofan.pun.pl www.garadera.pun.pl www.nithrp.pun.pl www.methax.pun.pl