Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-03-31 08:19:20

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Galeria MARDUKA - Chaos

EDIT.

Wykasowałem foty na których było przekłamanie kolorów.
Dodałem foty nowych oddziałów. Wszelkie rady mile widziane.

Pozdro
MARDUK

Ostatnio edytowany przez MARDUK (2010-04-09 08:36:42)


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#2 2010-03-31 08:27:24

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Jak dojdę jak zmienić to przekłamanie kolorów w aparacie to zrobię nowe foty hehe.

edit.

pomiot spod mojej ręki.

http://img69.imageshack.us/img69/658/spawng.jpg

Ostatnio edytowany przez MARDUK (2010-03-31 10:47:18)


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#3 2010-03-31 11:52:00

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Pomiocik wygląda fajnie (z niecierpliwością czekam na normalne foty Belakora )


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#4 2010-03-31 13:25:13

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Dzięki  Nowe foty zrobione mimo iż robienie zdjęć nie wychodzi mi za specjalnie. No ale teraz przynajmniej mają kolor. Miłego oglądania.

http://img26.imageshack.us/img26/3748/archaon2.jpg

http://img169.imageshack.us/img169/2830/bel2.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/5135/bel3u.jpg


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#5 2010-03-31 13:40:19

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Znalazłem starą fotkę sprzed dwóch lat Helenki. Aktualnie jest w trakcie lekkiego przemalowania także zdjęcie po tuningu wrzucę po skończonej robocie.

http://img225.imageshack.us/img225/2931/obraz005zs.jpg


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#6 2010-03-31 15:27:00

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Archaon najlepszy, koń dobrze wycieniowany, ogólnie tarcza również, ale pomalowany kompletnie nierówno. Wzorki na tarczy są na siłę upchnięte i niepotrzebne to było, w dodatku realizacja bardzo kiepska (rozwodniona złota farba, brzydko wygląda i bardzo nieprofesjonalnie). Druga wada to futro. Ogółem tak 3/6.
Be'Lakor nie wiem czy to tego samego autora, ale dużo słabiej. Model to przecież chyba dośc duży, skoro na monsterowej podstawce (nie wiem, nie widziałem go w życiu na żywo) i jest dość łatwy do pomalowania. Mimo wszystko ten... ssie . 2/6 Wiele rzeczy jest do poprawki, jedynie mięśnie w miarę ok.
Helka metallici bardzo początkujące, zdjęcie z fleszem dodatkowo zabija wszelki pozytywny efekt. Podstawka prymitywna, drybrush bezczelnie biały na czarny!? Widać warstwy farby nakładane nierówno i zbyt rozwodnione (dziwne, bo zwykle początkujący nakładają za suche ).

To tak ostro na temat malowania, jeśli mówimy o malowaniu profesjonalnym. Oczywiście ja nie jestem alfa i omega, nie mam GD na koncie, a średnia w CMON to 6.5, ale jednak wiem, czego na pewno brakuje .

Jeśli malowała to osoba początkująca, która z bitewniakami ma styczność do 3 miesięcy to wszystkie oceny +2 .


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#7 2010-03-31 19:15:43

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Podstawka pod Helkę będzie zmieniana, jest za duża, nie skończona i ogólnie niedorobiona ale robiłem ją ponad dwa lata temu i zostawiłem Tak, tak, bezczelnie przejechałem suchym pędzlem po czarnym podkładzie na czaszkach i łańcuchach hehe a Co Takiego się miało skilla Belakor i Archaon też byli malowani dwa lata temu przez Rentala, także mają już swój wiek. Za duużo Collmini Wodzu, za duużo Szlaban na oglądanie prac powyżej 8,8 bo Wodzu obraz ci się zaciera i jesteś zbyt surowy dla dobrej roboty. Jak dla mnie malowanie Belakora i Archaona to 7/10 cienie dobre, przejścia słabo widoczne czyli dobre, kolory takie jakie sobie zażyczyłem czyli dla mnie bardzo pozytywnie chłopak zrobił. Odwalił kawał dobrej roboty a figsy, cały czas się dobrze prezentują czyli warci byli swojej ceny.  Helka i pomiot natomiast 5/10 jak dla mnie Odwołuję się do Collmini gdzie figsy bez przejść dostawały po 5-taku    Zjebka będzie dopiero jak pokażę wam niebieskie podstawki na maruderach i reszcie odziałów.


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#8 2010-03-31 19:30:56

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Nie nie, ja Cie nie obrażam, po prostu staram się wytknąć błędy - to ma być inspiracja na przyszłość, nie "nie nadajesz się na malarza idź dołki kopać" .
Ale wierz mi, ja nie mówię o pracach 8,8 - do takich to się to nawet nie umywa


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#9 2010-03-31 20:44:02

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Już myślałem Generale, że to wyzwanie i miałem wziąć twoją czaszkę hehe Ale wracając do tematu to prace 8,8 i więcej to już freehandy wyjeb...e w kosmos są, przejść masa, arcydzieła jednym słowem. Ale za taki bajer malarze kiszą miesiąc w domu aby jedną figurkę zrobić, to już jest praca nie hobby. Pieszczą i głaszczą, efekt jest, ale całej armii nikt na takim poziomie nie zrobi bo życia braknie (poza wyjątkami od reguły). Spójrzmy w przeszłość, kiedyś malowanie przykładowej podstawki na zielono było dobre ładne i schludne. Teraz to jest słabe, musi być trawa, posypka, jakiś bajer. Dlatego uważam, że nie ma co przeginać, moje figsy mają być ładne, ale balans musi być, mam inne sprawy na głowie Nie każdy ma skilla w malowaniu, jest pewna nieprzekraczalna granica, dojdzie się do pewnego poziomu i koniec. Aby robić arcydzieła trzeba, łapy chirurga oka sokoła i kobiecego wyczucia kolorów. No to tyle jeżeli chodzi o malowanie, a gdzie czas na sklejanie piłowanie, pinowanie itp. Na modelarstwo daję sobie tygodniowo jakieś 8 -12h góra. Wyjdzie jakie wyjdzie i dalej bo mam kolejkę hehe


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#10 2010-03-31 21:36:41

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Malarze kiszą miesiąc, ale pracując godzinę dziennie . Zatem miesiąc pojęcie względne
Hobby to nadal jest, bo pracują dla siebie - praca jest,  gdy malują na zamówienie. Z tym spojrzeniem w przeszłośc to chyba dowaliłeś trochę - dawniej wystarczyło opiec świniaka na ogniu i była uczta, teraz przypraw się zachciało i wybryków kulinarnych.
Jest takie pojęcie jak Table Top . I Table Topem są zarówno skinki Rakso jakie ostatnio prezentuje z Ignis na BP, jak i moje gobliny, którymi teraz cieszy się Marjan. Tylko mój Table Top a jego TT to jak porównywać Fiata 126p z Merolem. To i to samochód prawda? Nie chodzi o to, by było perfekcyjnie, ale to co masz na bohaterach było robione tak, było ładnie prawda? I chciałbyś mieć jak najładniejsze . A nie możesz stwarzać pozoru trochę obrażonego o to, że dokonałem oceny, bo w końcu temu galeria służy . Zobacz mojego Lamentera - krytyka była celna i cieszę się z niej, bo to motywuje do pracy nad swoim warsztatem . A o to w tym hobby chodzi.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#11 2010-04-01 11:56:30

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Nie, nie jestem obrażony, ani takowych pozorów staram się nie stwarzać. Masz swój pogląd, ok, ja mam swój a że uparty jestem to go nie zmienię. Resztę fot wrzucę po świętach prawdopodobnie.


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#12 2010-04-08 22:56:35

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Czas na niebieskie podstawki Maruderzy na pierwszy ogień.

http://img405.imageshack.us/img405/609/marudy1.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/5729/marudy2.jpg

Niebieskie podstawki na warriorach, którzy tymczasem robią za wybrańców. Porobiłem im lekkie konwersje łapek u dwóch delikwentów dodałem łapki z knightów oraz czempion ma głowę od rycerza. Reszta ludu czeka na swoją kolej.

http://img512.imageshack.us/img512/6025/wariorzy1.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/7605/wariorzy2.jpg

Dyskowiec robiony praktycznie od podstaw, oczywiście z niebieską podstawką

http://img260.imageshack.us/img260/6963/dyskr.jpg

Tutaj w tle widać pomiota którego nie mogę skończyć już od dłuższego czasu. Będzie chyba czekał aż skończę całą turę i zostawię go na koniec

http://img265.imageshack.us/img265/7984/spawnwtle.jpg

Ogólnie na razie wygląda to tak w całości. Co przedstawiają podstawki nie jestem w stanie wytłumaczyć. Najpierw je zrobiłem a teraz się zastanawiam. Jakieś koncepcje co to właściwie jest za teren ??

http://img297.imageshack.us/img297/5031/cz1j.jpg

Ostatnio edytowany przez MARDUK (2010-04-08 23:11:56)


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#13 2010-08-13 12:22:09

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Powiem ci ze kawał armii. Nieźle wymalowane. Ten champion ( czy to dysk Tzeentcha?) jest fajny. Podstawki aż się proszą o śnieg. wtedy byłyby kozackie.

Offline

#14 2010-08-19 10:21:53

 Mroczny Kiciuś

Już trochę tu siedzi

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 55
Punktów :   
Armia w WFB: Krasnoludy

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Ja tam ekspertem nie jestem, ale myślę, że mam prawo nie zgodzić się z opinią,,Nie każdy ma skilla w malowaniu, jest pewna nieprzekraczalna granica, dojdzie się do pewnego poziomu i koniec". Nie chcę Cię Marduk obrażać ,ale rawie  każdy początkujący malarz , który chce się czegoś nauczyć, po pewnym czasie osiąga poziom pozwalający mu pomalować figurki naprawdę dwa razy lepiej niż to co tu zaprezentowałeś. Żeby nie być gołosłownym podam choćby przykład mojego znajomego (również członka tego forum) Sasomira. Pokazał mi niedawno kilka swoich pierwszych figurek - wyglądały mniej więcej jak te ,,dzieła u góry" albo nawet jeszcze gorzej. Teraz Sasomir jest bodaj jednym z najlepszych o ile nie najlepszym malarzem jakich znam. Niektóre jego figurki do Bretonii są jak to ująłeś naprawdę wyje..ne . Nie chcę powiedzieć , że Sas jest pozbawiony talentu, ale większość  tego co osiągnął to była ciężka praca. Dzięki niej przeskoczył poziom  ,który dla leniwych jest (nieosiągalny i koniec)

Podpisuję się pod oceną Szramy


Gdybym to ja ukradł słońce,
nie dałbym go ludziom,
aby mieli ciepło.
Utopiłbym je w oceanie
i zaczął kupować ich dusze,
sprzedając im ogień.

Offline

#15 2010-08-19 12:32:44

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Galeria MARDUKA - Chaos

Dzięki za opinie Skończyłem przemalowywać helkę,  zrobiłem warshrine i nałożyłem podstawowe kolory na psy także pochwalę się jak zrobię zdjęcia. Teraz mam zamiar robić spory klocek knigtów ale perspektywa układania chłopaków w jeden odział mnie przeraża szczególnie, że będę musiał dopasować do siebie figsy z 6 edycji, z gamezona i 7 edycji. Czysty chaos normalnie każdy typ figurek ma inną wysokość , a skala niby ta sama..... ehhhh.

#Krychu
Tak czerwony dyskowiec to czempion Tzentha z obrożą Khorna. Musiał pasować do reszty armii stąd czerwony kolor pancerza.

#Mroczny kiciuś
Nie no ciężką pracą można do wszystkiego dojść. Gdybym wiedział, że zarobię 3k w miesiącu z malowania to nic innego bym nie robił tylko męczył figurki hehe A tak to mi trochę szkoda życia na podkręcanie skilla ( szczególnie że nie mam washy i tylko czarny podkład hehe).

Pozdro


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rebeldebb.pun.pl www.nsaiirok11-13.pun.pl www.zagubionawyspa.pun.pl www.pyrzyce.pun.pl www.sbot.pun.pl