Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#151 2012-01-16 16:43:01

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: High Elves

łucznicy służą do trzymania magów z tego prostego powodu, że nigdy nie wejdą do walki,  a jeżeli łucznicy walczą, to znaczy
a) gracz HE wystawił się bezmyślnie
b) przeciwnik wymanewrował klocki WL czy innych twardzieli (gra jest przegrana)
c) przeciwnik przerżnął się przez klocki do walki (gra tym bardziej jest przegrana)
w każdej innej sytuacji łucznicy stoją sobie gdzieś tam i trzymają maga. nie zapominajmy, że w razie uszczuplenia oddziału łuczników magowie mogą sobie przejść do następnego klocka łuczników stojącego nieopodal. Łucznicy nie zajmują slota special, w przeciwieństwie do Feniksów. Wystawienie 10 feniksów za 150 punktów tylko po to żeby stali w nich magowie, blokując 150 punktów special i nie zalepiając minimalnego 25% core zakładając, że i tak nie mają wejść do walki jest... mało sensowne. Wiem, że się powtarzam, ale speciale w HE mają walczyć, a nie stać z tyłu i marnować punkty. 150 feniksów to 150 mniej WL czy SM. Natomiast jeżeli ktoś wsadza magów do oddziału, który ma przeć na przód, szarżować, ewentualnie przyjmować szarże, jest dość mało sensowne. Poza tym patrzycie ze swojej perspektywy, a nie z perspektywy przeciwnika. Jeżeli mam wybór przy strzelaniu / czarowaniu by zdjąć / uszczuplić klocek i mam dwie opcje a) klocek łuczników z magami, który sam z siebie jest mało wart, niewiele robi a szansa na panikę jest mizerna i b) klocek do walki, który jest wart w kij punktów, a jak dojdzie nieosłabiony to mnie zmieli tak, że nawet nie kwęknę wybieram opcję b, b i jeszcze raz b.

@Master: wybacz, będę dosadny. Statystyka jest w tym przypadku bezwartościowa. Siłą WL nie jest wysoka siła, przeciętna ilość ataków, doskonałe statystyki walki / inicjatywy itp., ani nawet rewelcyjny pancerz od strzelania. Chodzi o to, że posiadając te wszystkie cechy są STUBBORN. nieważne ilu zabiją, chodzi o to, że niezależnie od strat ustoją i przeciwnik dostanie kontrę z drugich WL, którzy go zmielą, niezależnie od tego jaki z niego jest koks. przyjmą każdą szarżę ustoją i oddzadzą, po tym jak dostaną w swojej kolejce boosta z magii. SM są świetni, ale jak przegrają combat 8 do 0 to uciekają jak gobliny, to samo dotyczy Feniksów. WL są najlepszą, bo najbardziej stabilną i pewną jednostką. Patrzenie na statystyki to połowa sukcesu, chodzi o to co jak działa cała armia, a nie jakie staty jest w stanie zadać jeden oddział. Howg

Offline

#152 2012-01-16 19:13:02

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: High Elves

Przychylę się do tezy bombaja.
Wbrew pozorom fajnie jest mieć hordę gości który wypłacą w pierwszej turze 31 ataków, trafi ich dużo bo przecież ASF i do tego mają S 6 a nie pięć czyli nawet woch i krasie padają na 2kach. A choćby za mało ich padło, choćby piedzielneli z kopyta, ty przecież masz stubborn mimo braku wielu szeregów!!
Dla porównania obecnie u krasi boska jednostka to Młociarze, maja 1 atak każdy, WS chyba 5 siła 4 Wt 4, wielka broń i stubborn i za przeproszeniem rzadko się zdarza żeby nie stali na stole u krasia. Bierzesz tym coś na klatę a później dojeżdżasz z flanki oddziałem krasi i kosisz co nieco bo przeca twardziele z młotkami stali i czekali na wsparcie 1 - 2 tury!! Stubborn nie dość ze pozwala wystawić hordę a nie stedfasta to jeszcze zazwyczaj przytrzymuje coś przeciwnikowi na jakiś czas.
Co do statystyki Master, każdy dobrze wie że statystyka istnieje tylko na kartce... statystycznie ostatnio jak z toba grałem powinienem trafiać połową ciosów a nie trafiałem żadnym, powinienem savować połowę obrażeń a savowałem wszystkie... więc... no...

Offline

#153 2012-02-02 03:54:08

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Jak to jest jak spotkają się dwa przeciwne odziały sword masterów?
Jak jest rozpatrywany pierwszy atak ?
Czy atakują jednoscześnie ?
Czy coś ma wpływ na to wtedy kto atakuje pierwszy ?
Czy po oddaniu z któryś odziałów SM drugi oddaje z zmniejszona o trupy ilością ataków czy tyle samo co liczył oddział na początku zaczęcia rundy walki ?

Offline

#154 2012-02-02 09:46:39

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: High Elves

W przypadku dwóch identycznych oddziałów i to jeszcze Sword Masterów sprawa jest prosta.
Walicie jednocześnie, ale bez przerzutów z inicjatywy, a skoro jednocześnie to ataki nie są zmniejszone o ilość zabitych.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#155 2012-02-05 21:04:35

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Ostatnio grałem w 7 edycje na 2 k punktów :

ksiaze 150
gwiezdny smok 370
smoczy pancerz 9
złota tarcza 35
miecz hoetka 60

mag 1 185
domena cienia
różdzka jasnowidzenia
2 saphery
kamien mocy

mag 2 185
domena ognia
klejnot słonecznego ognia
strazniczy feniks

łucznicy x10  110

łucznicy x10 110

3x balista

białe lwy z chrance x27  476
-chorazy
-sztandar sztuki magicznej


Średnio mi się spisał lord na smoku.

Ostatnio edytowany przez loboba (2012-02-05 21:05:48)

Offline

#156 2012-02-05 22:00:52

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: High Elves

Argh nie zgodzę się z tym twoim smokiem!!
W pierwszej bitwie na krasnoludy smok wbił się z flanki w działo następnie gromowładnych i poszło mu to świetnie!! Dopiero się wysypał na kowadle gdyż kowadło jak każdy krasnoud ci powie jest stojącą przeszkodą terenowa którą ciężko zniszczyć.
W bitwie z mrocnzymi elfami straszyłeś smokiem w sposób perfekcyjny. Mroczni bali się wyjść. Dopiero kiedy spotkał się lord na smoku z lordem na zimnokrwistym zaczęły się schody. Ale to dwa lordy były wiec się nie dziwie.
Mam nadzieje że na 8 edycji przetestujesz też tego wariata chciałbym zobaczyć czy się spisze podobnie.

Offline

#157 2012-02-05 23:11:54

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

No tez problem w tym ze ja nie mam pojęcia jak smokiem grac ataki atuty minusy plusy ogólne zasady

Offline

#158 2012-02-06 20:19:46

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: High Elves

PO to sie testuje postacie i jednostki zeby wiedziec

Offline

#159 2012-02-11 03:58:14

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Weszły nowe zasady euro, więc znalazłem ciekawą nową rozpiskę za 2500 pkt :

Unnamed2500 Pts - High Elves Army

1 Prince @ 624.0 Pts
General; Great Weapon; Dragon Armour; Shield
Vambraces of Defence [55.0]
Dragonhelm [10.0]
Amulet of Light [15.0]
1 Dragon: Star @ [370.0] Pts

1 * Noble @ 174.0 Pts
Lore of Light; Great Weapon; Dragon Armour; Battle Standard
Radiant Gem of Hoeth [45.0]
Charmed Shield [5.0]

1 Mage @ 185.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Silver Wand [10.0]
Ring of Fury [40.0]

1 Mage @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Annulian Crystal [40.0]
Ironcurse Icon [5.0]


9 Archers @ 125.0 Pts
Longbow; Musician
1 Captain @ [10.0] Pts

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

24 First Spear Elves @ 270.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard Bearer; Musician
War Banner [20.0]
1 Captain @ [10.0] Pts

22 White Lions @ 450.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]
1 Guardian @ [37.0] Pts
Ruby Ring of Ruin [25.0]

5 Swordmasters @ 81.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician
5 Swordmasters @ 81.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Armia nastawiona głównie na def. Dzieki +100 pkt został wciśnięty lepszy smok. Jakieś oceny ?

Ostatnio edytowany przez loboba (2012-02-11 03:58:51)

Offline

#160 2012-02-13 21:39:44

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: High Elves

hejka, rozpiskę trudno mi ocenić. na papierze wydaje się słaba, jakoś nie wiem, co te trzy lighty miałyby robić. Wypowiem się a'propos smoka. Moim zdaniem (czyli kogoś kto może grać tylko przeciwko smokom) to łatwe punkty dla przeciwnika. Zdecydowana większość armii ma na niego łatwą odpowiedź. A to z armaty dostanie, a to po miaźmie w jakąś pitkę wpadnie, a to go skaveńskie kółko znokautuje albo skinki zaplują. w najlepszym razie ugrzęźnie w jakimś klocku piechoty na pół gry. Głupio przez całą bitwę kitrać uber potwora za obeliskiem, żeby przez przypadek nie dostał z jakiejś dzidy. Z drugiej strony nowe euro z nową zasadą widzenia (SLOS) ugrywalnia nieco smoczury - łatwiej schować (za górką choćby) i lepiej widać (przez wszystkie oddziały, nawet Large Targety). Dla mnie ciągle więcej minusów niż plusów.

Offline

#161 2012-02-20 13:18:04

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Na razie nie wiem co to jest SLOS ale uważam że masz trochę racji...
Kupiłem ostatnio na allegro :
http://allegro.pl/malco-prezentuje-maid … 66326.html

Te panienki oprócz włóczników mogą kogoś innego naśladować ? Np strażników feniksa ?

Przykładowe ich zdjęcia :
http://i315.photobucket.com/albums/ll48 … 1270576099
http://i315.photobucket.com/albums/ll48 … 1270576099
http://i315.photobucket.com/albums/ll48 … 1270576100

Ostatnio edytowany przez loboba (2012-02-20 13:26:25)

Offline

#162 2012-02-20 22:17:00

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: High Elves

Świetne figurki, ładne pannice do oddziałów, dobrze przerobione jak najbardziej na straż feniksa pasują.
Jakieś skrzydełka do hełmów i będzie gites
Co do rozpiski już kiedyś myślałem nad magami światła w większej ilości, powodem jest sam 5 czar i no bufowanie własnej armii dość niezłe, może wypalić.
Co do smoka. Myślę że pomysł zły nie jest jeśli zostanie należycie wykorzystany.

Offline

#163 2012-02-21 21:06:46

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Zastanawiam się czy w ogóle jest sens tworzenia armii u HE polegającej tylko na strzelaniu np same bolce i łucznicy do tego magowie i jeden odział np z białymi lwami jako tarcza. Taka armia wydaje mi się bezskuteczna. Gdyby nie fakt że elfy mają ciężko z armiami strzelającymi jak krasnoludy czy imperium to pewnie HE byłyby tylko pojazdowe czyli włócznicy mistrzowie miecza BSB smoczy książeta.

Ostatnio edytowany przez loboba (2012-02-22 11:13:14)

Offline

#164 2012-02-28 11:54:36

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: High Elves

loboba napisał:

Zastanawiam się czy w ogóle jest sens tworzenia armii u HE polegającej tylko na strzelaniu np same bolce i łucznicy do tego magowie i jeden odział np z białymi lwami jako tarcza. Taka armia wydaje mi się bezskuteczna. Gdyby nie fakt że elfy mają ciężko z armiami strzelającymi jak krasnoludy czy imperium to pewnie HE byłyby tylko pojazdowe czyli włócznicy mistrzowie miecza BSB smoczy książeta.

moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu. Strzelanie BSowe przy takiej ilości modyfikatorów jest po prostu bezskuteczne. Łucznicy w core'ach są świetni, ale balisty w rarach już totalnie beznadziejne. Jeden orzeł potrafi więcej krwi przeciwnikowi napsuć niż cztery bolce. O ile mogłem się zorientować na ostatnim turnieju nowy mocny standard HE to coś w rodzaju 3 klocków łuczników z czego jeden troszkę większy z płonącymi, jeden lub 0 małego klocka włóczników do trzymania odginania itp. Dwa klocki WL i jeden klocek SM lub trzy klocki WL, maks w orłach, 3 magów w różnej konfiguracji, często light. Strategi prosta i tak wkurzająca, że aż brzuch boli. Bunkier na krawędzi, otoczony klockami do kombatu. Czarujesz, strzelasz cofasz się i tak przez trzy kolejki. W czwartej kolejce napierasz na to co zostało / podeszło / niebezpiecznie się zbliżyło. Koniec filozofii, <żyg>

Offline

#165 2012-02-28 22:46:39

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Szkoda że ja nie potrafię wygrać HE jest jakaś prostsza armia do bicia że porostu lecisz i bijesz ?

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.secentrum.pun.pl www.rifleteam.pun.pl www.axspoleczni.pun.pl www.zreczni.pun.pl www.pokemonland.pun.pl