Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-04-29 21:44:10

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Ohayo

Cześć!

Na imię mam Piotr, lat 23. Przywiało mnie tu z powodu zarażenia się wirusem W40k, którego przeniósł na mnie znajomy. Jak na razie trochę ogarnąłem podstawy, w tym rulebook i najbardziej przypadli mi do gustu Orkowie. Wynikiem tego jest fakt, iż jestem już w posiadaniu 6 sztuk (5 nobz 1 warboss, które uciekły z czyjegoś AOBR).

Teraz pytanie najważniejsze: czy grywacie na spotkaniach również w 40 i czy znajdzie się trochę czasu na naukę początkującego? Może wpadłbym wtedy ze znajomym, który ma małą armię SM.

Pozdrawiam!

Offline

#2 2012-04-30 10:47:00

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Ohayo

Wpadaj, wpadaj! Zacioramy sobie w  czterdziechę


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#3 2012-04-30 14:11:42

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Ohayo

Nawet może dojść do małego starcia ork-ork Witam.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#4 2012-04-30 17:39:47

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Ohayo

Nie wpadaj jeno planuj XD wpada się z dziewoją XD
Ale jak najbardziej zapraszamy. U nas rozbudowana jest bardziej scena WFB i bardzo fajnie będzie jeśli W40K też ruszy pełną parą.

Offline

#5 2012-04-30 20:56:18

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Ohayo

A na ile pkt. ma armię Twój kolega, bo moglibyśmy sobie zagrać w drużynówkę, SM-y na Orków, ew. Imperium vs. Xenos+Chaos.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#6 2012-05-01 01:13:48

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Ohayo

Dzięki za miłe przywitanie! Jeszcze trochę czasu zajmie zanim zbiorę armię Orków godną wystawienia do walki, ale mam nadzieję, że kiedyś razem zagramy.

Nie jestem pewien, ale kolega chyba mówił o 1200 lub 1500 pkt.

Nie jest z Częstochowy, więc aktualnie nie mam z nim kontaktu, ale po majówce wraca (studiujemy ten sam kierunek). Pogonię go żeby zabrał figurki :-)

Offline

#7 2012-05-01 08:43:20

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Ohayo

Proxy, proxy i jeszcze raz proxy. A jak nie chcesz proxów to na allegro chopaków z AoBR'a. Jaką masz taktykę na orków? Speedfreakz, Da Green Tide, More Dakka czy może fala kanów?


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#8 2012-05-01 13:22:27

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Ohayo

Gruby, może Cię zasmucę - wybacz, ale zwyczajnie jeszcze nie wiem
Moje doświadczenie z W40 zamknęło się na przeczytaniu rulebooka, który bez oglądania ani jednej bitwy na żywo, miast zbudować w mojej głowie porządne rusztowanie, został sprawcą lekkiego chaosu.

Pierwsze 6 sztuk Orków kupiłem z rozpędu - raczej z myślą o samym zbieraniu - i kierowałem się głównie poczuciem estetyki. Dopiero teraz planuję przeczytać również orkowy kodeks i zbudować jakąś bazę. Nie chcę dobierać kolejnych oddziałów jedynie w kategoriach "bo ten fajnie wygląda" (chociaż to trudne, bo np. Stormboyz bardzo przypadli mi do gustu!). Naprawdę jeszcze raczkuję. Czeka mnie również pierwsze malowanie! A tego się boję, bo odruchy plastyczne porzuciłem dobre kilka lat temu gdy zaprzestałem tego typu aktywności na każdym polu (mimo że i tak były minimalne).

Co do taktyk to mogę się tylko domyślać, że:
Speedfreakz - chodzi o coś, co mi się przewinęło pod polską nazwą "kultu szypkości", prawdopodobnie chodzi o bikerów i jakieś jednostki szybkiego reagowania?
Da Green Tide - zielona fala? Zgaduję, że boyzi, boyzi i jeszcze raz boyzi; liczebność największą bronią?
More Dakka - nie wiem osohozi.
fala kanów - czyli, że killa kans i inny heavy support?

Dziś obiecuję siąść chociaż na chwilę przy kodeksie! Do tego proszę o nieco wyrozumiałości i wsparcia jeszcze przez pewien czas (ewentualnie będę strzelał pytaniami w odpowiednich działach).

W związku z tym, co pisałeś nasuwa mi się również pytanie. Czy można tworzyć armie patchworkowe? Czyli np. jednocześnie killa kans i motocykle, czy to się gryzie i jest źle widziane? A może zwyczajnie niewydajne?

EDIT:
Spotkałem się też z info, że poszczególne klany warunkują skład armii. Czy można to modyfikować, czy zakrawa to na jakąś profanację za którą ktoś mnie zje?

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-01 13:37:46)

Offline

#9 2012-05-01 15:26:52

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Ohayo

Otóż tak, to jest nieopłacalne łączyć taktyki np. wspomniane tu przez Ciebie kany i motorki. Przeczytaj sobie temat chaos dla każdego, tam są też opisani przeze mnie orkowie, poszczególne klany i taktyki.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darkbleach.pun.pl www.aka.pun.pl www.gpwsiiz.pun.pl www.szkolapodzaglami.pun.pl www.e650.pun.pl