Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2012-05-01 17:38:49

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Skavens

Wielkie dzięki. Mam pytanie, czy moglibyście napisać mi trochę o historii i klimacie skavenów? Mam zamiar zakupu z kumplem Wyspy Krwi i zabrać z niej szczurki. Chciałbym się też trochę dowiedzieć jak grać tą armią [ co? jak? gdzie?] i inne ważne wiadomości.


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#32 2012-05-04 23:58:08

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Skavens

co do fluffu i klimatu to nie do mnie - zmutowane szczuroludzie knujące w kanałach niecne plany by zdobyć władzę nad światem, tsk tsk itp.

co do zakupów: wyspa krwi się przyda, w zasadzie wszystko poza weapon teamami jest tam jako tako sensowne. Warlorda /chieftaina od razu przerób na BSB, nie ma sensu robić z niego cokolwiek innego. Problem ze skavenami jest jednak ich ogromna ilość, którą potrzebujesz, żeby zacząć sensownie grać. Oto więc lista zakupów w kolejności grania na coraz większe punkty

każde punkty i w zasadzie "punkt" wyjścia:
- 120 - 150 slavów. Czyli już robi się  w portfelu miękko. Jednostka najważniejsza, kluczowa do sensownego prowadzenie szczurów. Gdzie? allegro najtańsze aukcje plastikowych figurek. Niektórzy robią tylko skaveńskich niewolników, inni mieszają rasy (zwłaszcza night gobliny, które też można tanio kupić). Można też robić fillery (wypełniacze), np. wstawiasz do oddziału slavów model ratogra, który zajmuje miejsce 4 zwykłych niewolników.

800 - 1200
dokupujemy jeszcze jednego elektryka albo jeszcze jednego
armatę (warplightning cannon)
w zależności od resttrykcji (jeżeli bardzo liberalne) to pierwszą abominację
5 gutterrunnerów
10 stormverminów
ewentualnie paczkę plaguemonków (okołlo 30)
i jeżeli mamy za dużo kasy to furmankę (plague furnace)
powoli zaczynamy sklejać giant raty, które już wkrótce staną się kolejną kluczową jednostką

1200 - 2300
etap przejściowy
po pierwsze i najważniejsze dzwon, dzwon i jeszcze raz dzwon.
dokupujemy 30 stormverminów żeby stworzyć 40 chłopkowy wagon do pchania dzwona
druga armata
doomwheel
ilość gutterów zwiększamy do 10
niewolnicy muszą już być wystawialni w 3 paczkach po 50 sztuk
można pomyśleć o 10 censerach

2300-2999
tu zaczyna się zabawa
3x50 niewolników
2x5 / 2x6 / 3x5 lub jeszcze jakaś inna knfiguracja gutterów - konieczn do zdejmowania wrogich maszyn
dzwon z obstawą
dokupujemy assasina
główna kłótnia między graczami toczy się o wstawianie lub niewstawianie furmanki. co kto lubi, ale mieć ją warto.

3000+ fanaberie - wstawiasz co chcesz i jaką masz fantazję.

Czego NIE kupować przynajmniej do etapu 2500 pkt
Ratogrów
katapulty
weapon teamów
verminlorda
globardierów
warlordów
jezzaili
drugiego doowheela (w zasadzie drugi może się przydać powyżej 3500 - tak mi się wydaje)
ratswarmów


A co z clanratami??? nie padło o nich ani słowo? Zależy od stylu gry, ograniczeń, scenariuszy. Ja zazwyczaj gram w ogóle bez clanratów ALE jeżeli na turnieju jest scenariusz Blood and Gloory (liczy się ilość sztandarów) wtedy MUSZĘ brać clanratów (chociaż wcale nie chcę). Powiedzmy, że jedna 50 nie zaszkodzi i zawsze może się przydać.

Uff, alem się rozpisał. jakbyś miał jakieś pytania to pisz. Na najbliższym spotkaniu  klubowym (08 V) będę miał szczury na 2400, przyjdź, zobaczysz jak to gra

Offline

#33 2012-05-05 18:27:00

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Skavens

Wieeelkie dzięki. Myślę, że chwilowo zostanę przy wyspie, a kiedy już wszystkich złożę i pomaluję pomyślę, o następnym zakupie.

BOMBAJ, mam prośbę, czy mógłbyś wstawić zdjątko twojej konwersji tego wielkiego zmutowanego szczura 
[podajże ABONKI]



A i jeszcze jedno. Gdzie się odbywają te spotkania klubowe i o jakiej porze?
Jestem nowy, więc nie wiem.

Ostatnio edytowany przez Lord filip (2012-05-06 12:29:44)


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#34 2012-05-06 11:47:53

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Skavens

spotkania we wtorki od ok 16 w siedzibie WSL na Kopernika (17/19/21) za bankiem pko, na I piętrze, tam skąd najgłośniej słychać wrzaski wbijaj!

Offline

#35 2012-05-06 12:28:17

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Skavens

W Poznaniu ma się rozumieć.   A jak z tym zdjęciem? Pytam, bo w najbliższym czasie nie wpadnę, gdyż wtorki z reguły mam zajęte.

Ostatnio edytowany przez Lord filip (2012-05-06 12:28:40)


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#36 2012-05-06 14:08:03

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Skavens

W Częstochowie. Większość użytkowników forum jest z cze-wy lub obrzeży.

Offline

#37 2012-05-06 19:43:10

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Skavens

Cooo??? Czyli nie w Poznaniu?   Mówi się trudno.                 
BOMBAJ, to jak będzie z tym zdjątkiem.   Proszę.... bardzo mi zależy....  Jeśli wyślesz będę niezmiernie wdzięczny....








A slavy to, które?  Proszę o linki i zdjęcia.

Ostatnio edytowany przez Lord filip (2012-05-06 19:50:12)


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#38 2012-05-06 19:49:05

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Skavens

W Poznaniu masz Sztab


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#39 2012-06-07 21:22:38

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Skavens

Mam pytanie odnośnie kilku przedmiotów skavenskich, jak działają i dokładnie co robią jak są stosowane itd

Blade of nurglitch
Shield of Distraction
Baner: Shroud of Driping Deatch tu poza pytanianiami co jak po co i co robi pytanie - tam jest napis BTB a baner umieszczony jest na BSB to te hity dostają tylko ci co stykają się z BSBekie? I koedy są wypłacane hity za ucieczke?

Prosił bym raczej o szybką odpowiedz i dzieki wielkie.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#40 2012-06-07 21:52:31

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Skavens

blade of nurglitch - za każdą zadaną ranę przeciwnikowi obniża się Wytrzymałość o 1. jak spadnie do zera to usuwany z gry. Totalna beznadzieja. Po zadaniu 3 ran każdy lord / bohater umiera, więc obniżanie T nic nie daje. Walenie tym w wielkie potwory mija się z celem, chociaż tu już trochę sensowniej. Jednak z siłą 4 jaką ma warlord czy assassin, to raczej chybione, już lepiej weeping blady.

shield of distraction - przeciwnik deklarujący ataki w naszego chłopka traci jeden atak (do minimum 1). Bezużyteczne.

Shroud of... - każdy wrogi model w styku z bsb-kiem lub standardbearerem na początku walki (co kolejkę) dostaje hita z S3 bez pancerza. Jeżeli oddział ze szmatą się brejkuje i ucieka,  a przeciwnik zdecyduje się gonić wtedy dostaje hity a sztandar umiera (jak zawsze przy złamaniu oddziału). Zdecydowanie lepszy under empire moim zdaniem.

Offline

#41 2012-06-07 22:11:40

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Skavens

Co do tego baneru jeszcze...
powiedzmy moja horda savagy styka sie z odziałem gdzie jest BSB z tym ich banerem "Shroud of Dripping Death" czyli z BSB styka się 3 modee tzn że te hity dostaje tylko te 3 modele?

i jeszcze co do tego blada of nurglitch a jak to działa na odziały? tzn tak jest lord z tym bladem  w odziale  sztormwerminów. walczy z np orkami. lord zaczyna 7 I wypłaca te ataki zadaje np 2 wo to cały odział orkow ma tylko 2 TO?

sry za błendy śpieszyłem się

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-06-08 15:55:40)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#42 2012-06-07 22:36:49

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Skavens

Jak grać małą armią która zawiera:

-Lorda
-Spacz Inżyniera
-2 rat ogry z poganiaczem
-60 clanbraci.
-ten miotacz spaczo-ognia
-moździerz

Co dać jak prowadzić kim atakować jak i gdzie itp.



PS: BOMBAJ przyślij proszę fotkę swojej abonki.


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#43 2012-06-29 13:01:51

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Skavens

Czy ktoś jeszcze tutaj żyje???
Nie mam z kim gadać, a o skavenach nadal wiem tyle co nic. Np: jak i czym grać???? co gdzie ustawić??? itp.


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#44 2012-06-29 14:29:26

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Skavens

u nas wszyscy żywi i zdrowi

jak grać:

a na jakie punkty ta Twoja armia?


na 2400 tak jak pisałem wcześniej. Podstawa to 3 paczki slavów, dzwon z 40 stormverminów ze stormbannerem, latara-armata, abomka, 5 gutterrunnerów z procami i płonącymi atakami, jedna 5 giantratów z poganiaczem, chieftain bsb goły (bez żadnych przedmiotów) ewentualnie z bannerem dyscypliny, płonące ataki lub potrójny marsz, elektryk z brass orbem (jeżeli nie grasz na ograniczenia euro to drugi elektryk z doomrocketem. To jest standardowy trzon. Dalej zaczyna się dyskusja "co lepsze". Można wstawić furmanke i +/-30 monków z jakimś sensownym bannerem - plague banner, underempire, potrójny marsz, płonące. Albo zamiast tego assassina z weepeing bladem i potion of strenght. Albo zamiast tego doomwheel. Albo zamiast tego dwaj elektrycy z 2 poziomem magii. Albo jakaś kombinacja powyższych. Wszystko zależy od stylu gry (napór, ostrzał z magią + kontrszarża)

jak się wystawiać.
najpierw śmieci, później śmieci, później śmieci, jak już przeciwnik się cały wystawi - cała reszta. Slavy maks 18 cali od dzwona, doowheel po krawędzi ze slavami jako najbliższym celem, giantraty do przodu jako odginaczka. A cała reszta w zależności z jaką armią i z jak złożoną armią. Np. Przeciwko warriororm chaosu - maksymalnie z tyłu spowalniając, przeciwko partyzanckim Wood Elfom cała naprzód, itp. Nie ma tu jednej dobrej rady, trzeba się ograć przeciwko różnym armiom.

z tego co napisałeś:

-Lorda
-Spacz Inżyniera
-2 rat ogry z poganiaczem
-60 clanbraci.
-ten miotacz spaczo-ognia
-moździerz

ogry, miotacz, moździerz wywalasz, bo są do bani. Z 60 klanbraci dorzucasz 20 pustych podstawek i robisz 2 x 40 niewolników. Już jest jakiś początek. A lord? co to jest lord? Warlord, greyseer, verminlord?

Zrób rozpiskę jaką chciałbyś grać, napisz przeciwko komu prawdopodobnie będziesz grać, skomentujemy, podpowiemy.

Offline

#45 2012-06-29 16:08:20

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Skavens

WARLORD... Czemu moździerz i miotacz wywalać? Na małe pkt są niezłe. Np na wysokie elfy dobrze likwidują piechotę.... Ostatnio jak grałem to ogrami zatrzymałem na 3 tury księcia na gryfie[ jeszcze 1 ranę gryfowi i 1 ranę księciu wbiły] Po trzech małych bitwach jakie stoczyłem jakoś wolę używać klanbratów. Może dlatego, ze mam mało figur i muszę jakoś dopakować pkt, ale jak będę miał większą armię raczej będę używał slavów...może jakoś skupie trochę goblinów i dwarfów z allegro do tego parę szczurków, łańcuszków, bitsów, greenstafu i ujdzie.


PS.Czy mógłbyś wstawić kilka fotek swojej armii, a w szczególności abonimacji. I jak grałbyś [i czym] na ok450pkt z wysokimi elfami. Dodatkowo możesz wstawić jakąś fajna rozpichę, którą da się sklecić z mojej armii. Jakbyś napisał po polsku rozpichę z ile co kosztuje byłbym ci naprawdę wdzięczny....


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonland.pun.pl www.secentrum.pun.pl www.ziip3agh.pun.pl www.rifleteam.pun.pl www.axspoleczni.pun.pl