Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#376 2013-01-12 21:44:27

Witam wszystkich! :)

Gość

Re: Orks - Orkowie

Siema
Jestem nowy na forum i chciałbym się z każdym przywitać... no w każdym razie dość formalności Chce zbierać Orków z klanu Goffów, ALE nie chciałbym, by cała armia biegła do walki wręcz... proporcje ok. 40% strzelania, 60% walki wręcz. Oczywiście prawie wszystko z buta... nie wiem tylko do końca czy fluffowo jest tak jak zamierzam, więc pytam się Was jak to z tym jest... nadal nie jestem pewien co kupić.... wiem że duuuużo Boyzów

#377 2013-01-12 21:45:55

Eagle

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: SM i chaos :) ...
Armia w LOTR: Może coś kupie...

Re: Orks - Orkowie

...


"Your only path to victory is to join us, brothers"

Offline

#378 2013-01-12 22:41:19

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

1. Zarejestruj się waść, bo pisanie z pozycyi gościa jest troszeczkę hańbiące
2. U Goffów ciężko przyczepić się do fluffu, bo u nich jest wszystko [imho dlatego wszystkie pojazdy itd. na okładce boxów są pomalowane na czarno]
3. Goff boy, nie trafiłeś w czas, 5 edycja kochaaała Goffów za ich spontaniczne rzucanie +100 Chopaków na pożarcie flamerom. Czasy się zmieniły. Teraz na polu bitwy dominują shoota a nie choppa Boyzi, Lootasi, Dakkajety i wszystko inne co robi wymierne dakka.

Teraz bracie, uparcie i kurczowo trzymasz się swojej czarnej, Goffowej filozofyi, czy idziesz z duchem czasu i grasz pod dakka całkowicie? Którą byś z opcji nie wybrał, udzielenie wszelkich potrzebnych Ci porad, informacji itp. itd. leży w moim skromnym interesie.

Oczywiście, ja nic nie sugeruję a jedynie służę przyjazną zieloną radą.

Polecam i pozdrawiam, Warboss Gruby

Eagle, następnym razem zaszczyć gościa czymś więcej niż wymownymi trzema kropkami


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#379 2013-01-12 23:27:39

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Orks - Orkowie

Na początek sugerował bym dwa odziały Boyz'ów + Warboss'a.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#380 2013-01-13 14:32:34

Eagle

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: SM i chaos :) ...
Armia w LOTR: Może coś kupie...

Re: Orks - Orkowie

ale tym tajemniczym gościem jestem ja i dlatego napisałem 3 kropki bo chciałem sprawdzić czy mój nick się wyświetli...
Sytuacja przedstawia się tak: najbardziej chciałem Goffów, głównie za spam piechoty i Ghazghkulla (czy jakoś tak)... ale chętnie Bad Moonz'ów bym zbierał, bo oni maja dobre dakka... Deathskullz'ów nie chcę, bo nie lubię Deffkopt i Lootasów (nie zabijajcie)... skoro teraz opłaca się wystawiać masę 'dakka', to wybieram klan Bad Moons. Kojarzy mi się, że mógłbym wystawić Ghazghkulla bo miał sojusz z Nazdregiem.


"Your only path to victory is to join us, brothers"

Offline

#381 2013-01-13 15:18:59

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Zabiję... jak to nie lubisz Lootasów? I TY ŚMIESZ MÓWIĆ ŻE KOCHASZ DAKKA?!

No dobra, teraz tak na serio. Ghazghkull nie jest dobrą opcją na mniejsze punkty, bo jest nieprzyzwoicie drogi. No jak chcesz grać Bad Moonami, to tak:
1) Warboss + oddział Nobów. Wybieraj, normalni czy w mega armourze.
2) Chopaki, typu shootasi, może jakiś oddzialik 'eavy armourowców?
I teraz dochodzimy do najtrudniejszego punktu: co w Twojej armii może zrobić wystarczające kaboom. Przy takiej kombinacji jaką podałem u góry, zostanie Ci na 1000 punktów ze 300, które możesz rozdać, ale to i tak dopiero jak okroisz Nobów. Z drugiej strony lepiej ich nie wystawiaj, może sam Warboss + Chopaki.

Wracając do tematu. Za te 300 punktów, możesz wsadzić kilka rzeczy.
a) 2-3 Looted Wagony z epickimi boomgunami
b) 2-3 Dakkajety, na tą edycję zabójcze, rzeczę ja
c) Lootasów - ale Ty ich nie lubisz

d) ew. zostają nam jeszcze Killa Kany albo Deffdredy, ale walkery teraz to nie jest dobry pomysł. Chociaż te 9 Killa Kan z grotzookami to zła opcja nie jest...
e) to jest już mocno, ale to mocno 4fun opcja, Flash Gitzy. Ci goście są tak drodzy, że nikt by nawet nie zastanowił się nad ich wystawieniem... No ale jako że grasz Bad Moonami, to ostatecznie można.

Z tych opcji, ja bym zrobił mix: 2 Looted Wagony i jeden Dakkajecik, co by powkurzać przeciwnika

Rozpa prezentuje się tak:

HQ "Dowództwo"
(1) Warboss (mega armour, cyborg body, attack squig, kombi-skorcha, bosspole) 135

-------------------------------------------------------------

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(19) Boyz (Bob, power klaw, 'eavy armor) 154
(20) Boyz (Nob, power klaw, 'eavy armor) 160
(20) Boyz (Nob, power klaw, 'eavy armor) 160

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(1) Dakkajet (+supa shoota) 120

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(1) Looted Wagon (deffgun) 105
(1) Looted Wagon (deffgun) 105
(3) Big Gunz (Kannon'z) 60


-----------------
999 punktów

Przypomniałem sobie o Big Gunz'ach. Są całkiem dobre, no i oczywiście tanie, a o to nam chodzi


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#382 2013-01-13 17:58:00

Eagle

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: SM i chaos :) ...
Armia w LOTR: Może coś kupie...

Re: Orks - Orkowie

Nie to że nienawidzę Lootasow... jedyne co zraża mnie w nich, to głównie ich wygląd... wiem głupi powód... może kiedyś ich wypróbuje, ale Deffkopty definitywnie NIE... jednostka która bardzo mi się podoba to Killa Kany. Zwłaszcza z rakietami... słyszałem że dobra opcja... Dakkajety też są spoko i trzeba posiadać co najmniej jeden, ale fundusze wystarczą tylko na piechotę i Killa Kany. Big Gunz... hmm nie wiem... może z zzap gunami, ale to tylko taka sugestia. Na razie chce się rozeznać, a zbierać będę za kilka miesięcy (kasy trzeba trochę zdobyć)... oczywiście dziękuje że ktoś mi pomaga uzyskać odpowiedzi na pytania... dam Ci plusa!

Ostatnio edytowany przez Eagle (2013-01-13 18:04:43)


"Your only path to victory is to join us, brothers"

Offline

#383 2013-01-13 18:30:47

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Orks - Orkowie

Proponował bym poszukać modeli na allegro i innych portalach aukcyjnych, czasami można tam znaleźć sporo fajnych rzeczy za grosze. W sam raz na początek!


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#384 2013-01-13 18:37:47

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Nie robię tego dla plusów, bo one nie mają dla mnie żadnego znaczenia Powiedz mi, z okolic Czewy jesteś?


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#385 2013-01-13 19:09:23

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Gruby sobie wstrzykuje plusy razem z lajkami na fb


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#386 2013-01-13 20:05:46

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Nie mam fb, bo to narzędzie masonów. Dzięki nim pobierają informacye na temat potencjalnych wrogów ludu Nie, na serio nie mam fb


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#387 2013-01-13 22:06:28

Eagle

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: SM i chaos :) ...
Armia w LOTR: Może coś kupie...

Re: Orks - Orkowie

Z okolic Czewy... hmmm... nawet o czymś takim nie słyszałem. W Łodzi mieszkam... nie wiem czy to blisko, ale jak znam życie to pewnie na drugim końcu Polski jest ta miejscowość / miasto.

Ostatnio edytowany przez Eagle (2013-01-13 22:07:43)


"Your only path to victory is to join us, brothers"

Offline

#388 2013-01-13 23:01:27

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

*facepalm* Częstochowa tłumoku!


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#389 2013-01-14 21:02:50

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Oni mają swój własny murzyński slang jak Gruby coś piszę o Orkach, to naprawdę mu chodzi że ma prochy na sprzedaż bo jest mad dokiem


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#390 2013-01-14 21:36:02

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Orks - Orkowie

Może mi ktoś podpowiedzieć co wystawić, jeśli gram klanem Evil Sunz przeciwko Nekronom na 1k ???


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.avilla.pun.pl www.ogamedodatki.pun.pl www.liveofshinobi.pun.pl www.filozofiauo.pun.pl www.pndc.pun.pl