Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2013-03-07 23:01:39

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Space Wolves 2nd Company vs CHaos Space Marines of Nurgle 4th Impact

Space Wolves (1200) Bru
+ HQ + (205pts)
    * Rune Priest (100pts)
        Bolt Pistol, Jaws of the World Wolf, Power Armour, Runic Weapon, Storm Caller
    * Wolf Guard Battle Leader (105pts)
        Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Runic Armour (20pts)
+ Elites + (299pts)
    * Wolf Guard Pack (203pts)
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (38pts)
            Close Combat Weapon, Combi Flamer/Melta/Plasma (5pts), Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
    * Wolf Scouts (96pts)
        Mark of the Wulfen (15pts)
        * 5x Wolf Scout (81pts)
            3x Bolt Pistol, 5x Close Combat Weapon, 2x Sniper Rifle (6pts)
+ Troops + (590pts)
    * Grey Hunters Pack (90pts)
        5x Grey Hunter (75pts), Mark of the Wulfen (15pts)
    * Grey Hunters Pack (100pts)
        5x Grey Hunter (75pts), Mark of the Wulfen (15pts), Plasma Gun (10pts)
    * Grey Hunters Pack (100pts)
        5x Grey Hunter (75pts), Mark of the Wulfen (15pts), Plasma Gun (10pts)
    * Grey Hunters Pack (100pts)
        5x Grey Hunter (75pts), Mark of the Wulfen (15pts), Plasma Gun (10pts)
    * Grey Hunters Pack (100pts)
        5x Grey Hunter (75pts), Mark of the Wulfen (15pts), Plasma Gun (10pts)
    * Grey Hunters Pack (100pts)
        5x Grey Hunter (75pts), Mark of the Wulfen (15pts), Plasma Gun (10pts)
+ Fast Attack + (105pts)
    * Sky Claws Pack (105pts)
        Mark of the Wulfen (15pts), 5x Sky Claw (90pts)
Armia stworzona na wzór Drugiej Wielkiej Kompani Kosmicznych Wilków gdzie każdy który może jest spod Znaku Wulfena (model posiada k6+1 atak z zasadą Rending). Typowo close combat armia.

Chaos Space Marines (Banan), gdzieś się chyba mylę ale mniej więcej tak to wyglądało:
+ HQ + (100pts)
    * Chaos Lord (100pts)
        (Champion of Chaos, Fearless, Independent Character)
        Mark of Nurgle (15pts) (Mark of Nurgle), Veterans of the Long War (5pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
        * Power Armour (15pts)
            Bolt Pistol, Lightning Claw (15pts)
+ Elites + (138pts)
    * Noise Marines (138pts)
        (Fearless, Mark of Slaanesh)
        * Noise Champion (37pts)
            (Champion of Chaos)
            CCW, Combi-plasma (10pts)
        * 4x Noise Marines (101pts)
            3x CCW (3pts), Swap Boltgun for Blastmaster (1 for every 10 men) (30pts)
+ Troops + (495pts)
    * Cultists (50pts)
        Cultist Champion (14pts) (Champion of Chaos)
        * 9 x Cultist (4pts)
            9 x Autopistol
    * Plague Marines (145pts)
        (Fearless, Feel No Pain, Mark of Nurgle)
        2x Plasma Gun (20pts)
        * Plague Champion (25pts)
            (Champion of Chaos)
            Bolt Pistol, Plague Knife, Veterans of the Long War (1pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
        * 4x Plague Marines (100pts)
            4x Veterans of the Long War (4pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
    * Plague Marines (150pts)
        (Fearless, Feel No Pain, Mark of Nurgle)
        2x Plasma Gun (20pts)
        * Plague Champion (30pts)
            (Champion of Chaos)
            Bolt Pistol, Melta bombs (5pts), Plague Knife, Veterans of the Long War (1pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
        * 4x Plague Marines (100pts)
            4x Veterans of the Long War (4pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
    * Plague Marines (150pts)
        (Fearless, Feel No Pain, Mark of Nurgle)
        2x Plasma Gun (20pts)
        * Plague Champion (30pts)
            (Champion of Chaos)
            Bolt Pistol, Melta bombs (5pts), Plague Knife, Veterans of the Long War (1pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
        * 4x Plague Marines (100pts)
            4x Veterans of the Long War (4pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
+ Heavy Support + (413pts)
    * Havocs (167pts)
        4x Havocs (52pts), None
        * Aspiring Champion (23pts)
            (Champion of Chaos)
            Bolt Pistol, CCW
        * Heavy Weapon Marine #1 (23pts)
            Autocannon (10pts)
        * Heavy Weapon Marine #2 (23pts)
            Autocannon (10pts)
        * Heavy Weapon Marine #3 (23pts)
            Autocannon (10pts)
        * Heavy Weapon Marine #4 (23pts)
            Autocannon (10pts)
    * Obliterator (164pts)
        * 2x Obliterators (164pts)
            2x Mark of Nurgle (12pts) (Mark of Nurgle), 4x Veterans of the Long War (12pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)
    * Obliterator (82pts)
        * Obliterators (82pts)
            Mark of Nurgle (6pts) (Mark of Nurgle), 2x Veterans of the Long War (6pts) (Hatred (Space Marines), Veterans of the Long War)

Scenariusz 6 Relikt i tu już poczułem się jak taka mała kaczka na strzelnicy na której trenują Long Fangi z wyrzutniami rakiet... Dlaczego, a ponieważ na środku stołu jest token Reliktu wart 3 VP. Oprócz niego w grze liczą się Slay Warlord 1 VP, First Blood 1 VP i Linebreaker 1 VP. Aby uzyskać punkty za token należało go podnieść czyli na koniec fazy ruchu model musiał stykać się z reliktem "końcówkami"... Moja piechota średnio strzelająca ale nastawiona na close combat... trzeba wszystkim oprócz scoutów lecieć do przodu, zebrać relict i uciekać... grrrr. Rozstawiamy sie po skosie, oczywiście Banan pierwszy. Jest night fight w pierwszej turze więc chociaż tyle dla mnie. Nie zginę w pierwszej turze. i tak od prawaj:
Noise marines, Oblity za górami, plagusi #1, plagusi #3 z lordem, znowu oblity za impassible, plagusi #2, troche w tyle havoki, w rezerwie cultyści sadyści.
U mnie również od prawej a wiec naprzeciw nosiów:
gray hunterzy z wolf guardem i battle wolf leaderem, za górką grey hunterzy z rune priestem, za impassible ale w 12" od reliktu skyclaw assault pack, grey hunterzy z wolf guardem, za nimi w lesie wolf scouci z wolf guardem, znowu grey hunterzy (bez plazmy) z wolf guardem, i jedni grey hunterzy w rezerwie (to był mój mega błąd a później z tego zrobił się jeszcze większy, moja wina).
Banan zaczyna, rusza powoli do przodu, co nieco oddziałów biegnie, w strzelaniu giną mi jeden skyclaw, jeden grey hunter z oddziału rune priesta, i jeden grey hunter z jakiegoś innego oddziału. Night fighting znowu mnie ratuje.
Ja w swojej turze skok skyclawami na relikt (mój błąd, skyclawy nie mogły go wsiąść nawet do łap... (co dopeiro okazało sie w 4 turze kiedy to juz było nieważne...), rune priest i jeden jego wilczek wychodzą na wzniesienie aby mieć lepszy widok, grey hunterzy bez plasmy biegiem do przodu na złamanie karku tak jak inne 3 oddziały), w strzelaniu niewiele lepiej niż banan a chyba i nawet gorzej...
Druga tura i wilki zaczynaja chwalebnie umierać, oblity i havoki ciężki ostrzał, ckultyści wchodzą z krawędzi banana, salwy plagusów dziesiątkuja grey hunterów... oddział z battle wolf leaderem ograniczony do jednego grey huntera z mark of the wolfen, skyclawy wysprzątane do zera, strata jednego grey huntera gdzie indziej, dwóch znowu gdzie indziej. Zaczynam coraz bardziej widzieć brak lone wolfów oraz long fangów... ale klimat kompani utrzymałem!!
Moja druga tura i wałek roku! Wychodzę grey hunterami z rezerw... oczywiście ja debil nie pomyślałem co robie, banan też mnie nie przypilnował i wychodzę nimi z jego krawędzi.... teraz załapałem dopiero że bład był podwójny! nie dość ze wyszedłem z jego krawędzi to nawet nie rzucałem z której to robię, tylko w biegu wybrałem... skad pojawił się błąd? A no cóż... obaj byliśmy przekonani że to scouci... a ci grzecznie stali w lesie w mojej połówce... piękno grania na proksach... No nic jakoś to przeżyliśmy... W moim strzelaniu szału nie było, rune priest zabił za pomocą mocy z dwóch plagusów a sam wbił sobię rane rzucając moc, a moje oddziały zaczęły szarże. O jaki byłem zadowolony, jednak dotarły do combatów! Jednak bedą walczyć! HA! Szarża trzech oddziałów grey hunterów na plagusów bez plazm! dwa doszły, szarża pozostałego pryz życiu grey huntera na oblity spalona. No nic! Zabijamy plagusów! Trzech padło! Sierżant plagus zabiją mi wolf guarda ale nic to olać eee... jak to Banan oni nie rzucają morale po przegranym CC? AAA są fearless... ku...rde... No nic w następnej turzę ich zabiję. Marki wulfenów sprawują się nawet okej... Bilans nie jest zły...
Na koniec 2 tury 2:0 dla Banana za Slay Warlord i First Blood... mój jedyny ratunek to relikt niedaleko którego są dwa oddziały plagusów. W tym jeden dość poszatkowany.
3 tura i o dziwo nie jest źle. Banan szarżuje kultystami na grey hunterów bijących plagusów, Noisi idą w kierunku havokó którzy na plecach mają cudem teleportowanych grey hunterów X), oblity ustawiają sie na dogodniejsze pozycje. W strzelaniu pada mój rune priest, i dwa grey hunterzy w różnych oddziałach. o dziwo przegrywam walkę z plagusami i kultystami, ale jeden oddział mój zostaje drugi ucieka. O dziwo mieliśmy problem czy kultyści mogą gonić czy się odrywają.. ble ble ble... olaliśmy, warlordowi banana nie udaje się zaszarżować do walki do której dołączyli kultyści, ja dziękuje po cichu wielkiemu Russowi, ufff.
Moja tura, i wracamy do tematu. Się znaczy mało strzelania wiele szarż! Oddziału który przed chwilą uciekał wraca do walki szarżując kultystów, magiczni grey hunterzy na plecach havoków szarżują ich. Samotny grey hunter na prawej flance szarżuje nie tkniętych plagusów. Snajperzy ponownie wykonują salwę w lorda i ponownie pada jakiś jego plagus którego chwycił za szyje w ostatniej chwili i się nim zasłonił! Parszywiec jeden! Kultyści i plagusi przegrywają walkę. jedne grey hunterzy doganiają kultystów i dobijaja ich kiedy drugi i trzeci oddział który również w tej turze szarżował (chyba dwóch grey hunterów resztki które przeżyły strzelanie) zostają przy ostatnim plagusie. Samotny grey hunter na prawej flance zadziwia nawet Banana! Dzięki znamieniu wulfena zabija trzech plagusów, niestety nawet obietnica otrzymania terminator armour za przeżycie tego combatu nie pomaga mu i ostatnich dwóch plagusów go zabija. Tak czy siak został bohaterem bitwy. Walka z havokami ciężko idzie, w sumie chwilowo remis.
Koniec trzeciej tury a ja widzę szanse na zwycięstwo. Relikt w zasięgu wilczych szponów.
Czwarta tura ze strony Banana jest monotematyczna , oblity strzelają, Nosi nie maja do czego, warlord w końcu szarżuje na biednych grey hunterów. Plagusi w końcu łapią tokena! Strzelanie było dla mnie bolesne. Z oddziału grey hunterów który pogonił heretyków... kultystów się znaczy pozostaje wolf guard, z innego podobnie. Podczas walk warlord zamienia się miejscami z sierżantem i wpada w challenga zabijają wolf guarda ale w między czasie pozostali grey hunterzy zabijają plagusa, ponownie remis. Havoki dostają szponami po pyskach i giną, grey hunterzy głodni krwi po takiej walce kierują się w stronę noise marines.
Moja czwarta tura i widzę trzy piękne sytuacje! Dwóch wolf guardów może zaszarżować oddział plagusów z relikwią! jeśli ich zabija a w kolejnej turze podniosą relikwie to wygrałem! Oddział magicznych grey hunterów powoli kryjąc się za terenami idzie w stronę noisów. Snajperzy próbują zabić drugi oddział plagusów gdzie został ich dwóch i.... niczym nie trafiają... boskie dzikie oczy... snajperzy... pfeee... w ich koszcie wystawił bym 7dme troopsy gdyby nie to że można ich mieć... 6...no i chwila prawdy! szarża dwóch wolf guardów na plagusów z relikwią! Pierwszy potyka się o gałąź, dostaje rykoszetem z plasma guna i ginie... drugi dostaje ponownie rykoszetem z plasma gunów i... ginie (rykoszetem bo Banan miał zasadę że w 12" od jego warlorda oddziały mogą przerzucać jedynki na trafienie... i to te przerzuty zabiły tych wolf guardów...), magiczny oddział szarżuje na noisów... z szarży ginie 2 zostaje sam wolf guard który dobiega i rozpoczyna wycinanie noisów... powolne wycinanie... warlord banana wycina dwóch moich grey hunterów, trzeci ostatni zdaje morale, twardziel.
Koniec czwartej tury i mam panikę w oczach... jedyne troopsy moje które moga nosić relikt to ten jeden grey hunter w walce z warlordem banana i wolf guard w walce z noisami, bananowi zostały plagusy 3 z relikwią i plagusy 2, 2 x 2 oblity, warlord i noisi spisani na straty...
Nie wiem jakim cudem ale rzucaliśmy już na 6 turę... chyba nam się tura jedna zgubiła, zgoła nieważne po krótkim ogarnianiu stoły podaliśmy sobie ręce. nie miałem szans na zdobycie reliktu gdyż nie miałem już za bardzo troopsów.
Zakończenie 5:0 dla Banana.
Świetna gra, fajnie szybko i treściwie
Mimo iż pomysł 2giej Wielkiej Komapni Wilczej bardzo mi się podoba niestety w obecnej edycji raczej się nie spisze. Pora spróbować innej

Offline

#2 2013-03-15 16:05:34

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Space Wolves 2nd Company vs CHaos Space Marines of Nurgle 4th Impact

Brujah1685r napisał:

+ Elites + (299pts)
    * Wolf Guard Pack (203pts)
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (38pts)
            Close Combat Weapon, Combi Flamer/Melta/Plasma (5pts), Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour
        * Wolf Guard (33pts)
            Bolt Pistol, Close Combat Weapon, Mark of the Wulfen (15pts), Power Armour

Rozpiska SW błędnie złożona. Tylko jeden Wolf Guard może otrzymać MotW.

Offline

#3 2013-03-15 17:04:29

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Space Wolves 2nd Company vs CHaos Space Marines of Nurgle 4th Impact

oż w mordę.
Dobrze wiedzieć. I tak wpr dostałem ale już tego błęda nie zrobię.
Dzięki Wilq

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ndcs.pun.pl www.wojna-feudalna.pun.pl www.wse.pun.pl www.yourtwillight.pun.pl www.firataleague.pun.pl