Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#406 2014-02-20 21:22:55

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Well.. zawsze można popróbować, nie? Tylko że 6 trukków to jest 12 glanów możliwych do zrobienia nawet z bolca, nie mówiąc o jakiejkolwiek silniejszej broni, która trukka rozkręca jednym strzałem. Tak więc po salwie paru taktikali może się okazać że chopaki są na lodzie, goli i wesoli, już nie tacy nieustraszeni, bo z tej 12 to ich może z 8 jak szczęście dopisze zostanie. Więc trukki to pomysł puki co do dupy. Lootasy są przez wszystkich uwielbiane, chociaż ja tam wolę dakkajety bo bardziej mi pasują do mojej taktyki Battlewagon to nie jest must have, powiedizałbym że wręcz jest to taka zabaweczka którą się troszeczkę trza nakombinować żeby zrobiła duże boom. Bo generalnie pancerfura bardziej służy jako tani a silny transport, a jeśli nastawiasz się na strzelanie, to do środka ew. możesz wsadzić tych lootasów czy też nobów, bo inaczej tam nic nie wsadzisz [biorąc oczywiście w rachubę to, że wykupujesz to duże działo, bo ono ogranicza pojemność z 20 do 12 modeli, słowem lipa]. Natomiast jak chcesz coś co jest super, a przy okazji nie jest aż takie drogie, to polecam looted wagona z boomgunem. Generalnie trochę mniej opancerzony leman ze śmieszną zasadą, która sprowadza się do orka który próbuje powstrzymać się od wciśnięcia wielkiego przycisku tylko po to żeby sprawdzić co on robi. Ale pewnie wiesz jak looted wagony działają więc chyba nie będę tłumaczył. Widziałem też że gracze wystawiali lobbasy, czyli takie małe zaporowe działa obładowane grotami, czyli bs 3 s5 ap4 [?] mała templatka i barrage. Ich celem było to żeby wysnajpić z wrogiego oddziału bohatera. No dobra, wszystko fajnie spoko i wgl tylko ja się pytam jak takim gównem ustrzelić faceta, który dopuki nie jest jakimś ciotherealem tau to ma na sobie pancerz cięższy niż większość armii. Zakładając nawet że i by walnąć w to 9 strzałów z tych templatek i faktycznie, fuksem trafiło by 5. To spoko, zrani z 2-3, może nawet mniej jak jakiś większy kozak jak chałaśnik na motorku np się trafi, to i tak pozostaje ten save, pewnie też jakiś fnp. Więc to wgl jest z dupy, bo chyba łatwiej [przy orczych możliwościach mówię] wziąć miast tych 9 cienkich jak eldarska pyta dział takie np 3 i to w dodatku zamontowane na całkeim przyjemnym podwoziu, ze sporawym zasięgiem, siłą i ap, o dużej templacie nie wspominając? Wtedy choćby i ten lord otoczył się motorkami nurgla, to jak jeden trafi to wiele mu z tego oddziału zostać nie powinno, a resztę roboty dokończyć powinny lootasy, dakkajety czy wszelka inna pestkująca swołocz jaką się ma pod ręką. Tzn przynajmniej ja tak robiłem i z doświadczenia Ci powiem że zmiękczony o gościa czy dwóch oddział 10 termosów z belialem w środku długo nie potrzymie, jak zerwie serię z 3 battlewagonów [około 120 strzałów z chopaków shoot... może i to co powiem herezją zawiewa, ale imo to jest enuff dakka ]


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#407 2014-02-21 01:58:22

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Orks - Orkowie

HEREZJA
VVVVVV

Gruby napisał:

może i to co powiem herezją zawiewa, ale imo to jest enuff dakka ]

^^^^^^
HEREZJA

NIGDY nie jest enuff dakka

Trza będzie w takim wypadku trochę przemyśleć taktykę bo Zieloni okazali się nie tylko pędzim na przód i kto ostatni dziabnie Choppą ten oomies. Trza tez pomyśleć.....
Zabieram rolkę i idę myśleć...


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#408 2014-03-20 21:13:31

 PotatoMasher

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 15
Punktów :   
Armia w W40: Space Orks, Death Skulls

Re: Orks - Orkowie

Witam wszystkich. Przepraszam, że przerywam powyższą dyskusję, ale mam pewien orczy problem.
Chodzi o dowódcę dla mojego pirackiego, kosmicznego waaagh. A dokładnie, czy lepiej jest kupić Warbossa z bojowym squigiem czy lepiej od razu kupić Ghazghkull'a? I czy jeśli już bym kupił Ghazghkull'a i przerobił go na innego warbossa (żeby pasował do kosmicznych piratów, zamienił bym mu głowę czy coś) to mógł bym nim nadal grać na zasadach Ghazghkulla?

PS: Aktualny kodeks orków to ten z 4 edycji?

Ostatnio edytowany przez PotatoMasher (2014-03-22 19:27:39)


We need more dakka, Boss!

Offline

#409 2014-03-29 21:59:36

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Ta, niestety orcowie nie mieli update'a... ale wciąż jest nadzieja Na mniejsze punkty, tzn. tak do 1500 ghazghkull jest trochę nieadekwatny do tego co może zrobić. Lepszy jest megarmorowiec ze squigasem, imo. Co do konwersji modelu, to raczej tak, wszystko jest kwestia ustalenia tego z przeciwnikiem. Najlepiej zrób to na magnesy i zachowaj orginalną główkę oraz własną skonwertowaną.

PS Sorki że tak długo bez odpowiedzi ale nawet nie wiedziałem że napisałeś


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#410 2014-08-04 21:13:44

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.filozofiauo.pun.pl www.ogamedodatki.pun.pl www.pndc.pun.pl www.avilla.pun.pl www.radzymincentrumpark.pun.pl