Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#91 2011-06-22 11:23:41

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Offline

#92 2011-06-25 23:16:38

 Fix

Szpaner

2969193
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 124
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves

Re: High Elves

loboba napisał:

Ale mi nie pasują takie mroczne klimaty z pejczem już wole Panie Anioły

U HE nie ma aniołków są tylko Geje i Lesby... u DE są BDMS/SADOMASO/BONDAGE zaś u WE Zoofile... ^^ To jest pierwsza ważna rzecz której się Musisz o WFB nauczyć nie jakieś tam zasady czy strategie... Tylko preferencje seksualne ELFÓW !!!

I pamiętaj u krasnali PANIENKI TEŻ MAJĄ BRODY ponieważ są strasznie wrażliwe na testosteron i mają bardzo dużo receptorów reagujące na androgeny przez co mają extra owłosienie.


"We are the most civilised race in the world. We have more exquisite ways to kill than any other."

Offline

#93 2011-06-26 10:41:40

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: High Elves

Zawsze możesz zostać wyuzdanym nekrofilem(VC) Wśród doboru armii można zwrócić jeszcze uwagę na to, jak się ją maluje. HE moim zdaniem w porównaniu do Skavenów, Wood Elfów, czy Vampire Counts maluje się bardzo ciężko. Generalnie HE źle wygląda brudno, oni muszą być czyści i jaśni. Wood Elfy to tylko 2,3 kolory plus rozjaśnienia, dużo łatwiej. Vampire Counts da się natomiast malować przy użyciu jednego koloru i drugiego na rozjaśnienia Mówię oczywiście o generalnie dominujących barwach na modelu, wiadomo, że szczegóły jak twarze, oczy, ostrza, ozdoby, klejnoty zawsze są innego koloru. Dlatego HE generalnie z racji na dwukolorową podstawę (no  choćby standardowy niebiesko-biały schemat) z tendencją do korzystania z dużej ilości złota, srebra, oraz wielkiej liczby szczegółów, łuskowych pancerzy i klejnotów stawiają spore wyzwanie, przede wszystkim - czasowe. Zwykłego piechura maluję koło 4-5 godzin na TT. Podczas gdy ghula na TT+ w wampirach 1,5 godziny.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#94 2011-06-26 23:42:49

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Offline

#95 2011-06-27 21:18:32

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: High Elves

To ja rzucę pytanie czy używa ktoś Ellyrian Reaversów. Mam ich po IoBie i zastanawiam się czy chłopków używać.
Mimo wszystko (włączając się do dyskusji) uważam, że HE maja świetny klimat i bardzo fajne zróżnicowanie jednostek (feniksy, lwy, swordmasterzy, rydwany, balisty, orełki, smoki, spearmenów, łuczników, shadow warriorów, margarynę z Tesco, szynkę z Biedronki i wiele więcej). Grałem (i czasem jeszcze pogrywam) tą armią i mam bardzo miłe doświadczenia.

Offline

#96 2011-06-29 12:12:30

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: High Elves

Co do Ellyrianów, to zdania są podzielone - osobiście uważam ich za beznadziejnych. Po dodaniu łuków kosztują tyle co Silver Helmsi z sv. 2+ i s 5 przy szarży... Sprzedanie ich to była pierwsza rzecz, jaką zrobiłem po zakupie Wyspy Krwi. Z drugiej strony spójrz na to tak - 5 strzałów, z których statystycznie trafiają 3, z siłą 3 rani na 4+ albo na 5+, i to bez żadnego modyfikatora pancerza... Możesz próbować polować nimi na pojedyńczo hasających sobie bohaterów, ale łatwo ich (jeźdźców) zdjąć magią czy strzelaniem. Jakimkolwiek.

Ostatnio edytowany przez Master (2011-06-29 12:13:21)


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#97 2011-07-01 16:15:00

 Negro

Nic, co przegięte nie jest mi obce

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 180
Punktów :   
Armia w WFB: DE 4,2K

Re: High Elves

Zabiore głos jesli pozwolicie (jak nie pozwolicie tez zabiore ) ja zaczynałem jakis rok temu moze jeszcze nie rok i powiem ci ze nie ma słabych armii Figurki musza ci sie podobac z wygladu i klimat robic, jak chcesz armie bez klimatu to graj w szachy ;] tansza wersja warcaby ;] Armia musi ci sie podobaa i musi sie podobac przeciwnikowi co za tym idzie musi byc pomalowana. Jak podejdziesz do gry "wezme skaweny bo wszyscy nimi wygrywaja " to nawet sie w to  nie pchaj :d szkoda kasy ;] co to za zabawa jak z gory znasz wynik (cieszy na krotkim dystansie pozniej trafi na szafe) ja mam DE raz wygrywam raz przegrywam i to jest fajne ze jak przegram to analizuje i patrze co moge zmienic jak rozegrac lepiej i zabawa sie kreci.
P.S. jak chcesz wygrywac kup sobie "rozpe Andrzeja" to wygrasz bez armii na allegro była ostatnio.   Pozdrawiam


Inter Arma Silent Reges ... - W czasie wojny milczą prawa.
Quae Caret Ora Cruore Nostro? - Na jakim brzegu zabrakło by naszej krwi.
Si Leonia Pellis Non Satis Est, Vulpina Addenda - Jeśli skóra lwa nie wystarcza wdziej jeszcze lisią.
Tego sie trzymamy !!!

Offline

#98 2011-08-28 22:39:19

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Potrzebuje dobrych plusów wysokich elfów na podstawie zasad z 7 edycji. Wiem że należy mieć magów (ilu?) , balistę, orła, włóczników ale co powiecie o :
1) High Elf Lord on Dragon/ High Elf Prince Imrik, Dragonlord - nie wiem co sądzić o smokach i który jest lepszy...
2) High Elf Archers - czy opłaca się mieć łuczników w armii czy nie wystarczy jedna balista ?
3) High Elf Lothern Sea Guard- czy opłaca się mieć 4 rzędy ze względy na pierwsze uderzenie i z 3 rzędów ?
4) High Elf Dragon Princes of Caledor - ocena ?
5) High Elf White Lions of Chrace - dobrzy w 7 edycji ? Ogólnie są fajni.
6) High Elf Chariot - opłaca się go mieć w armii ? ile sztuk ? do czego głównie stosować ?
7) High Elf Swordmasters of Hoeth Command - ich uważam za kosiarzy

Jakich bohaterów i inne jednostki polecacie ? Proszę o podpowiedzi...

Ostatnio edytowany przez loboba (2011-08-28 22:39:46)

Offline

#99 2011-08-30 11:55:52

 Negro

Nic, co przegięte nie jest mi obce

Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 180
Punktów :   
Armia w WFB: DE 4,2K

Re: High Elves

To co to za zabawa jak damy ci gotowy przepis na armie?? stary, czytaj AB i kombinuj to jest najfajniejsze.


Inter Arma Silent Reges ... - W czasie wojny milczą prawa.
Quae Caret Ora Cruore Nostro? - Na jakim brzegu zabrakło by naszej krwi.
Si Leonia Pellis Non Satis Est, Vulpina Addenda - Jeśli skóra lwa nie wystarcza wdziej jeszcze lisią.
Tego sie trzymamy !!!

Offline

#100 2011-08-31 08:14:21

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Chodziło mi ogólnie o ocenę bo nie mam kasy żeby tak kombinować a i tak i tak chce kupić każdą jednostkę na wystawę do siebie tylko wtedy kupowałbym według listy kolejności co najpierw potrzebuje. Teraz właśnie myślę czy kupić zestaw batalion gdzie mam łuczników, balistę, włóczników, rydwan czy po prostu jeszcze pojedyncze jednostki.


Ma ktoś do sprzedania figurki wysokich elfów ?

Ostatnio edytowany przez loboba (2011-08-31 11:00:50)

Offline

#101 2011-08-31 23:40:22

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: High Elves

najlepiej 8-edycyjny zestaw startowy. HE się przydadzą, skaveny sprzedasz, a wpadnie ci rulebook do 8 edycji. Zdania są podzielone, co do wższości VIII na VII ale jedno jest pewne - ilość graczy 7ed będzie się kurczyła z miesiąca na miesiąc. głupio inwestować w grę, w którą gra kilka tysięcy osób w tym kraju, koncentrując sie na edycji, w którą może gra kilkadziesiąt, a i to bardziej z nostalgii za Good Old Times, niż z rzeczywistego przekonania

Offline

#102 2011-09-08 22:03:35

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

No tak ale gramy w 7edycje i trudno dziś znowu dostałem baty od krasnoludów
On miał :
Dwarf Runelord with Staff - na moich dwóch magów...
Dwarf Thunderers x2
Organ Gun
Dwarf Cannon
Dwarf Grudge Thrower
A ja zestaw elfów z The Island of Blood oprócz lorda na gryfie i rydwanu a zamiast tego dwóch magów z domeną magi wysokiej i cienia. Do tego dwa orły. Nie mogłem mu nic zrobić jedynie ściągnąłem Organ Gun... Gryfy nie podleciały nawet bo zostały zestrzelone z Dwarf Thunderers... Ustawił się w rogu stołu i miał zasięg na prawie cały... Nie wiem jak tą puszkę rozwalić.
Uważam że orły średnio się sprawdzają przez brak pancerza...
Jakieś pomysły ? Jak do niego podejść ? Kawalerią książąt ?

Edit
Fotki ustawienia armii :
http://img5.imageshack.us/img5/2779/imag0918.jpg

Ostatnio edytowany przez loboba (2011-09-11 01:56:14)

Offline

#103 2011-09-27 15:27:00

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: High Elves

Rozpiska na walkę z krasnoludami, które idą głównie w działa do 1999 punktów. :
Warunki : 1 podstawowa 5 specjalnych 2 rzadkich i 3 bohaterów.
Łucznicy x 2
1) 170 : Kapitan/Muzyk/Chorąży/Lekka zbroja/ Magiczny sztandar (Lwi Sztandar)
2) 145 : Kapitan/Muzyk/Chorąży/Lekka zbroja

Smoczy Książęta z Caledoru x 5
Każdy z nich 245 pkt. : Kapitan z "Miecz potęgi, talizman ochrony"/Chorąży z "Chorągiew Ellyrionu"/Muzyk

Powtarzalna balista po 100 pkt. x2

Szlachcic 182 : Broń wielka/ Smoczy pancerz/ Elfi rumak w kropierzu/ tarcza/ długi łuk/ magiczne : "obrońca"

W sumie 1922 punktów. Armia ma rozjechać krasnoludy.

Później podam ogólną rozpiskę przeciw każdej armii. Proszę o pomoc

Ostatnio edytowany przez loboba (2011-09-27 15:29:42)

Offline

#104 2011-09-27 17:09:18

 Chaos Warrior

Mógłby kosić trawniki w Obi

7384498
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 318
Punktów :   
Armia w WFB: wojownicy chaosu (ok.2400pt)
Armia w LOTR: troche tego toche tego

Re: High Elves

czy jest sens dawać łucznikom muzyka czy  chorążego albo lekką zbroje-> większość krasnoludów ma i tak siłe 4 więc i tak pancerz sie nie przyda zresztą czy w ogóle łucznicy sie przydadzą? siła 3 więc ranisz na 5 do tego trafiasz na 4 albo na 5 tak że raczej nic nie zrobią a zamiast jednych mógł byś wystawić np białych lwów bo jeszcze Ci troche do 1999 brakuje a oni mają przeciwko strzelaniu ochronę na 3+ więc nieźle. smoczy książęta to bardzo dobry pomysł.

Offline

#105 2011-09-27 17:22:40

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: High Elves

1.) Łucznicy z grupą dowodzenia to głupota. Muzyk niech zostanie, sztandar ci się nie przyda (oni nie mają walczyć) a większość broni czy stworzeń w krasnalach czy w ogóle i tak ma siłę 4 lud większą. Poza tym - ilu łuczników obronisz na 6+? W walce wręcz i tak będą rozjechani. Jeśli chcesz ich wystawić, to wystaw, ale ja radzę zdjąć obu i wystawić duży oddział włóczników ze sztandarem, na którym przerzucają 1 nie zdane LD (gleamming pennant czy jakoś tak). Jeździe zdejmij dowódce i masz prawie dwóch szeregowców, a zamiast Ellyriona radze Banner of Sfiftness (sorki, nie mam podręcznika ). U szlachcica nieźle, ale może jakiś talizman będzie lepszy?


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.thais-strefagier.pun.pl www.pbf-wwegame.pun.pl www.sbot.pun.pl www.drakenmag.pun.pl www.manager11.pun.pl