Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2010-02-21 13:34:16

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Proxy

Koniec, sprawa jest zamknięta. Ja armię już zebrałem, więc ani pół proxa nikt nie uświadczy więcej w moich rękach. Po drugie - sprawa kłótni też została wyjaśniona. Co do regulaminu, to ja popieram propozycję jasnych zasad, ale można ją łatwiej rozwiązać - wypisać je w temacie zapisów na turniej. Zresztą "sędzia ma zawsze rację" rozwiązuje wszystkie problemy.

Co do "kto sędziuje"- Marjan jest najlepszym znawcą zasad i grania w Medalikowie, więc istotnie jest też najlepszym sędzią. Ale jeżeli z jakiegokolwiek powodu przestanie sędziować (choćby dlatego, że chce sobie zagrać) to przypominam - nie gramy o złote jaja króla Alfonsa- może być też ociupinkę mniej kompetentny sędzia z księgą zasad pod pachą. Zresztą nawet w naszym, najbardziej chyba "zaciętym" czy "zawziętym" meczu, odwołaliśmy się do sędziego ze dwa razy, a i to dlatego, że ja zapomniałem jak działają różne rzeczy, bo demonami gram od tygodnia i niestety jeszcze ich do końca nie opanowałem.

Poprę też postulat wspólny, żeby zwiększyć pulę punktów przyznawanych za hobbystykę, przynajmniej dwukrotnie (tj. +10 pkt. za pełną pomalowaną armię i kilka pkt dodatkowo za konwersje). Ale to tylko propozycja. Bo przyznaję, że głupio się czułem grając z pełną kolorową armią, mając na stole jeden połowicznie pomalowany oddział, jeden sproxowany i jeden nie sklejony.

Szrama - myślę, że podstawowym problemem jest tu formalizm. Jako współprezes (wraz z Marjanem) musisz przejąć część obowiązków. Marjan nachodził się do tej szkoły, zawsze przychodził wcześniej, żeby wszystko poustawiać, więc pewnie oczekuje, że teraz przejmiesz część tych obowiązków. Nie rozumiem też tej tytulatury - kłótnie o władze nad kilkunastoma duszami na regionalnym forum? Bez przesady. Sam kiedyś ogłosiłeś Marjana prezesem Częstochowskiego klubu WFB, więc nie rozumiem tej zmiany, Marjan dobrze się spisał w swojej roli. A nawet bardzo dobrze. Wiem, że macie grupę trzymającą władzę itp, ale tych "rządzonych" nie jest znowu tak wielu, więc chyba każdy głos się liczy.

Na koniec - Szczur, przyjmuję zaproszenie na piwo .


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#17 2010-02-21 13:49:37

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Proxy

Kwestię tego już Marjanowi przedstawiłem. Nie było żadnej zmiany - w regulaminie był zapis, że szefem jestem ja, a potem, że ja oraz Marjan na równi. Nikomu nie chciałem żadnych kompetencji zabierać, w sprawie turnieju nie pisnąłem słówka, na pierwszym byłem deczko spóźniony, ale nawet nie grałem, na drugi przyszedłem wcześniej niż Marjan nawet... Myślę, że chyba jest ok i zawsze kiedy Marjan poprosił byłem do jego dyspozycji. Chciałem po prostu bardziej skupić się nad rzeczami ogólnymi jak Fundacja, bo widzicie 10 lutego miała być kasa, a ze szkoły nie było kontaktu do mnie w tej sprawie - postaram się ustalić to jak najszybciej. Poza tym chciałbym zachęcić chłopaków z Radomska do zorganizowania się.
Tytulatura jest czysto umowna. Może to być prezes, może być tyran, może być co chcecie. Uważam, że "szef" ma służyć klubowi, a nie czerpać z niego korzyści no i mam nadzieję, że nikt tego drugiego nie odczuwa. Naprawdę jeśli ktoś kiedykolwiek poczuł się przeze mnie wykorzystany, olany, cokolwiek, serdecznie przepraszam, staram się z każdym żyć w zgodzie i z wszystkimi "trzymać sztamę". Co do grupy trzymającej władzę - nie ma takiej grupy. Z nikim w najważniejszych sprawach się nie porozumiewam, oprócz Marjana. Możecie mi zarzucić nawet, że rang z nim nie skonsultowałem tylko wprowadziłem je samowolnie, ale chyba Wam się podobają, więc... Ja nie wiem po prostu czy coś robię Waszym zdaniem źle. No i nie chcę żadnej kłótni o władzę O.o ... Nie wiem gdzie był jakikolwiek moment, w którym Marjan mógł poczuć się "fikcyjnie" na swoim stanowisku...


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#18 2010-02-21 14:01:47

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Proxy

Ze Szramą daliśmy sobie po razie na PW i wszystko się wyjaśniło Teraz pozostaje Nam tylko wspólne piwo jak Sasomirowi i Szczurowi


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#19 2010-02-21 14:07:18

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Proxy

No, kamień z serca, ale jak to Szczur zabawnie spuentował, mam nadzieję, że wytworzyliśmy dość przeciwciał na najbliższy okres
Ja już widzę teraz tą atmosferę miłości wzajemnej na następnym turnieju

BTW.
Chodźcie lepiej natrzepać 100 postów w słowotoku


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#20 2010-02-21 14:19:36

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Proxy

Spam to jest to, co podnosi mnie na duchu


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#21 2010-02-21 14:28:09

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Proxy

Jeszcze ja przeproszę za wystawienie samych oddziałów które "przebrały" się za inne. Na następny raz postaram się przynieść co powinienem.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#22 2010-02-21 15:13:09

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Proxy

Cieszę się, że się wszystko wyjaśniło i jak już o proxach była mowa to mam pytanie. Jak traktowane są na turniejach modele, które nie są wyprodukowane przez GW. Można nimi normalnie grać, czy są właśnie traktowane jako proxy czy może nie wolno ich w ogóle używać? Chciałbym w swojej armii Wampirów wykorzystać modele szkieletów produkowane przez firmę Kings of War i jestem ciekawy czy mógłbym nimi normalnie grać na turniejach?


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#23 2010-02-21 15:43:33

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Proxy

Musisz zachować wielkość podstawki (ale tylko wielkość - możesz podstawki wyciąć z płyty nawet) i ogólnie figurka musi jednoznacznie wskazywać co reprezentuje - ze szkieletami nie ma problemu. Na Masterach o ile pamiętam była zasada, że w armii musi być większość (czyli 51%) modeli GW a w konwersjach muszą być użyte jakiekolwiek części GW.

Przykład - Imperialny ołtarzo-rydwan. Konwertowany bywa ze śmiecia, byleby zawierał np. koła od armat GW i kapłana Sigmara. Tak samo szkielety. Jeśli na 100 modeli wystawisz 40 szkieli z KoW to nikt się nie przyczepi.

Ostatnio edytowany przez Sasomir (2010-02-21 15:48:23)


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#24 2010-02-21 15:53:23

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Proxy

Dziękuje za odpowiedź :] Mogę rozpoczynać rytuał wskrzeszania


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#25 2010-02-21 16:54:36

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Proxy

Nawet na Masterach ludzie się nie przyczepiają, więc nie będę nic mówił o lokalach


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#26 2010-02-21 17:14:51

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Proxy

Radziu i nie Kings of War a Mantic Games Kings of War to jest seria modeli, albo system, coś w ten deseń. Dla gracza VC te modele są po prostu świetne.

A ja ostatnio wpadłem na pomysł stworzenia sobie jeszcze więcej modeli inspirowanych Warcraftem i mam plan takiego dziada zrobić http://img288.imageshack.us/img288/9514 … mas1dl.jpg oczywiście w dużo uproszczonej formie - da radę na wraitha?


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#27 2010-02-21 21:08:13

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Proxy

Może poprostu powennismy wprowadzic jakis ogranicznik proxów. Wpierwszym turnieju ponad 50 % armi to był prox. (niezdążyłem skleić)  Po przemyśleniach i analizie dochodzę do wniosku że to  nie tak powinno być. Jak bym miał jeszcze raz tak wystawiać wolałbym nie przychodzić.

Mam nadzieje że wszystko się skończy dobrze. To może skoczymy klubem na browara. Przewodniczący federacji stawia

Ostatnio edytowany przez Lukullus (2010-02-21 21:16:15)


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#28 2010-02-21 21:12:10

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Proxy

A ja ostatnio wpadłem na pomysł stworzenia sobie jeszcze więcej modeli inspirowanych Warcraftem i mam plan takiego dziada zrobić http://img288.imageshack.us/img288/9514 … mas1dl.jpg oczywiście w dużo uproszczonej formie - da radę na wraitha?

Jak będzie widać że to coś duchopodobnego to czemu nie , ewentualnie mógłby mieć dwuraka.

Ostatnio edytowany przez michau5300 (2010-02-21 21:13:43)


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#29 2010-02-21 21:42:39

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Proxy

Lukullus napisał:

Może poprostu powennismy wprowadzic jakis ogranicznik proxów. Wpierwszym turnieju ponad 50 % armi to był prox. (niezdążyłem skleić)  Po przemyśleniach i analizie dochodzę do wniosku że to  nie tak powinno być. Jak bym miał jeszcze raz tak wystawiać wolałbym nie przychodzić.

Mam nadzieje że wszystko się skończy dobrze. To może skoczymy klubem na browara. Przewodniczący federacji stawia

Przewodniczący federacji nie pije, ale pomysłodawca tyle figsów kupuje, to go może stać?


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#30 2010-02-21 21:56:59

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Proxy

gen. Szrama napisał:

Radziu i nie Kings of War a Mantic Games Kings of War to jest seria modeli, albo system, coś w ten deseń. Dla gracza VC te modele są po prostu świetne.

Luuzzzzzz, na Cytadeli w sklepie jest zakładka Kings od War dlatego tak pisałem, ale wiedziałem, że coś mi nie pasuje


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xintera.pun.pl www.bbo.pun.pl www.ekipafantazja.pun.pl www.pierwszac.pun.pl www.naruto5.pun.pl