Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2010-08-29 00:15:43

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: Rozpiski

erranci fajnie strzelają jak mają senechala. A jeśli chodzi o paladynów to najlepszy przykład miał michał jak skasowałem nimi w jedną turę jego bestie. Mają sporo defa 13 order of the wall a vilmon chyba 15 a do tego mam upkeepy od severiusa który im zwiększa jeszcze defa. 2 heavy warjacki na 15pkt ciężko po za tym trochę upchnąć.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#17 2010-08-29 00:37:23

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Rozpiski

No wiesz ja tu głównie komentuje żeby był ruch w interesie moje doświadczenia w tej kwestii są dosyć małe, ale mimo wszystko wydaje mi się że 6 punktów na solosów przy 15 punktowej rozpisce to jednak sporo. Solosi mimo tych 5 punktów życia, jednak padają jak muchy, ty nimi zabiłeś bestię, a ja na przykład rozpykałem solosów Zuza bardzo szybko i potem się męczyłem z jego warjackiem i Bane Thrallami, których po prostu było dużo. Po za tym nie musisz mieć dwóch heavy warjacków, jeden może być light, to nie Khador

Offline

#18 2010-08-29 00:41:40

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: Rozpiski

no niby tak. Chociaż jak patrzałem na rozpiski osób które naprawdę długo grają to właśnie ich armie obfitują w solosów. PoM ma ich dużo i całkiem wypaśnych. Kolejnym razem zagram z Tobą to sam się przekonam czy czymś takim da się pocisnąć.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#19 2010-08-29 23:02:13

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Rozpiski

Army Scyrah
Type: Duel (1 caster, 15pts)
Points: 15
Kaelyssa, Night's Whisper (*7pts)
* Chimera (6pts)
* Manticore (8pts)
Houseguard Riflemen (Leader and 9 Grunts) (8pts)

Ostatnio edytowany przez Lukullus (2010-08-29 23:06:15)


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#20 2010-08-29 23:50:57

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Rozpiski

Jak już wspominałem, nie mam za wielkiego pojęcia o RoS, ale wydaje mi się że ta rozpiska ogólnie na start jest dosyć dobra. Masz duży oddział strzelający do tego Chimera która też ponoć jest dobra z daleka i ma ArcNode więc poszerza pole ataku twojej casterki, bez zbędnego ryzykowania jej życiem. Mantikora ponoć jest uniwersalna, ma coś do walki wręcz i coś do grzania na dystans więc też się ładnie komponuje, w przyszłości zawsze możesz zmniejszyć skład riflemanów do 6 to da dodatkowe 3 punkty na dodanie jakiegoś solosa i/lub wymianę Mantikory na innego jacka.

Offline

#21 2010-08-30 22:15:15

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Rozpiski

oto moje 2 rozpy które skleciłem na poczekaniu :

Warlock :
Mardak Irohide, Chieftain

Beasts:
Troll Implayer x2
Troll Axer x1

Units
Kriel Warriors x 5 + Leader
Attachment : Stone Scribe Elder.

II wariant

Warlock : Madrak Irohide Chieftain

Beasts:
Dire Troll Mauler
Troll Axer

Units:
Long Riders x 2+ Leader.


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#22 2010-08-30 23:00:51

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Rozpiski

Obie rozpiski rzeczywiście chyba na szybko były robione , w pierwszej nie możesz mieć Stone Scribe Elder bo to jest att do innego oddziału, Kriel Warriorzy mogą sobie co najwyżej Kriel Warrior Caber Throwera wrzucić. Tak po za tym bardzo ekonomiczna rozpiska i nawet może dać radę. Co prawda nie masz żadnej ciężkiej bestii ale te trolle wyglądają dosyć konkretnie.

Druga rozpiska chyba przekracza 15 punktów ?

Offline

#23 2010-08-31 09:42:07

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Rozpiski

hmmm... Mauler[9] + Axer[6] + kawaleria [5] = 21 -6 (te od Warlocka) = 15. Chyba nie przekracza.

To w takim razie Stone Scribe Elder do jakiego oddziału jest attachmentem ?


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#24 2010-08-31 10:04:07

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Rozpiski

Kawaleria jest za 7 punktów, a swoją drogą popracuj nad matematyką 9 + 6 + 5 to jest 20 a nie 21

Stone Scribe Elder jest do oddziału Krielstone Bearer & Stone Scribes.

Offline

#25 2010-08-31 15:33:03

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Rozpiski

Ja postanowiłem stworzyć rozpiskę na bazie posiadanych przeze mnie modelach :

1. Coleman Stryker
2. Ironclad
3. Charger
4. Black 13
5. Trencher Infantry

Coleman rzuca upkeepy i szuka okazji do rzucenia Earthquake'a Jak będzie gorąco, to wtedy odpalamy feat'a. Charger sobie miło strzela, to samo Czarna Trzynastka, która dodatkowo jest w zasięgu granatów dymnych Trencherów Do przodu i liczyć na dobre rzuty ku chwale obywateli i czci Morrowa


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#26 2010-08-31 17:29:58

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Rozpiski

Przemycę trochę niezrozumiałego humoru z forum WM : "Marjanie a gdzie Defender ?" Tej rozpiski się jak na razie najbardziej obawiam, na zwykłe strzelanie już sobie wymyśliłem sposób, a tutaj moim priorytetem będzie wyeliminowanie Czarnej 13, z resztą powinienem sobie doskonale radzić - znaczy mieć w miarę równe szanse .

Offline

#27 2010-08-31 18:18:27

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Rozpiski

Hehe Jak będę miał figurkę to pomyślę Ale jedno jest pewne- z Ironclada nie zrezygnuje, gdyż co poranek patrzę na niego i słyszę "field me"


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#28 2010-09-05 00:20:26

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Rozpiski

Po wczorajszej grze przeciw Oborze stwierdzam, że Cygnar nie może się pieścić z przeciwnikiem i musi mieć coś, co w kontrze zmiata kontynenty z powierzchni ziemi Dlatego też będę testował taką rozpiskę:
1. Lord Commander Stryker
2. Ol Rowdy
3. Arcane Tempest Gun Mage
4. Arcane Tempest Gun Mage Officer
5. Journeyman Warcaster
6. Storsmith Stormcaller

Nie ma eHaleyki i Defendera, więc już na starcie jestem stratny Ale idźmy dalej- eStryker jest casterem typowo ofensywnym, bardzo mocno bije, przyspieszający feat, dodatkowo zwiększa dla siebie i Ol Rowdy'ego MAT-a i POW-era. Stryker dostaje też dodatkowe 2 DEF-a, więc ma całe 18 Magowie strzelają po jednostkach ze Stealth, dodatkowy caster zwiększa pancerz jacka do 23, a Stormsmith disruptuje wrogie jacki Chociaż też myślałem o zamianie Ol Rowdy'ego na Ironclada. Ironclad może być bonded do Strykera, ma 4 punkty focusa i w każdej turze ma jeden atak podbity na trafienie gratis, a za zaoszczędzone punkty dokupić Arlana, świetnego mechanika ze sprayem


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#29 2010-09-05 22:06:52

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Rozpiski

Tak stwierdziłem że w swojej armii na razie nic mądrego nie wymyślę więc zacząłem się zastanawiać jak by to wyglądało w innych armiach jak bym coś chciał tanio złożyć na początek Trollbloods, może ktoś to wykorzysta

Rozpiska 1
Chief Mardrak Ironhide (*6pts)
* Troll Axer (6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Troll Impaler (5pts)
Trollkin Fennblades (Leader and 5 Grunts) (5pts)

Rozpiska 2
Chief Mardrak Ironhide (*6pts)
* Troll Axer (6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Troll Impaler (5pts)
Kriel Warriors (Leader and 5 Grunts) (4pts)
* 1 Kriel Warrior Caber Thrower (1pts)

Pierwsza rozpiska jest tańsza, bo Fennblades są już w plastiku i od razu sprzedawani są po 10, więc później można wystawić pełen oddział, za to druga ma przewagę Kriel Warriorów, którzy może na pierwszy rzut oka są słabsi od Fennblades ale mają bardzo dobrą zdolność i ciekawego dodatkowego wojownika "rzucającego kolumną" . To może pokrótce Troll Axer, to lekka bestia do walki wręcz z fajnym specjalnym atakiem który pozwala na skoszenie kilku modeli naraz, Impalerzy to dystansowcy z ciekawym krytykiem który slamuje, ale generalnie to są bo są w pudełku startowym. Ta sama historia caster, moim zdaniem dobry, jego czary są niezłe ale niestety Carnage (+2 MAT dla wszystkich własnych modeli w zasięgu kontroli) nie może być upkeep, a kosztuje 3 co przy 5 furii daje małe pole do popisu, feat może być użyteczny przy jakiś bardzo licznych armiach, raczej przy 15 punktach mało przydatny. Na koniec moim zdaniem najlepsze z tej armii czyli oddziały trollkinów, Fennblades mają reach, niezłe staty i specjalną zdolność vengance - jeśli w turze przeciwnika zginął jakiś członek tego oddziału to w fazie kontroli każdy z tego oddziału wykonuje ruch o 3" i może wykonać atak wręcz, nawet jeśli nikogo nie sięgną to i tak dodaje im to dodatkowe 3" do normalnego ruchu co przy ich 6 SPD daje np. 12" z szarży + jeszcze reach. Kriel Warriorzy na pierwszy rzut oka wyglądają gorzej, są wolniejsi, mają mniejszy MAT i słabszą broń, ale mogą na początku wybrać czy oddział dostaje +2 SPD czy +2 do rzutów kostkami na atak i obrażenia, a to już czyni ich mocniejszymi niż Fennblades, jeśli do tego dodamy combined attack to już coś ciekawego można zrobić szczególnie że Caber Thrower ma bardzo fajne tricki na duże modele, jak je trafi to przewraca w przypadku modeli średnich i małych je slamuje co też kończy się wywrotką tyle że model trochę odlatuje.

Po dłuższym zastanowieniu, zakup castera + dwóch trzech bestii wcale nie musi być dużo droższy od startera, więc można wykombinować mroczniejsze rozpiski

Ostatnio edytowany przez Crane (2010-09-05 22:44:22)

Offline

#30 2010-09-06 13:54:18

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Rozpiski

Z tych dwóch rozpisek bardziej do mnie przemawia ta pierwsza- Fennblades'i są świetni i należy z nich korzystać. Madrak jest bardzo twardym casterem, świetnie rzuca swoim toporkiem i może zwiększać DEF-a swoich bestii


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wojna-feudalna.pun.pl www.ndcs.pun.pl www.firataleague.pun.pl www.demonicangels.pun.pl www.wse.pun.pl