Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#196 2011-08-18 19:57:44

 Kage

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 32
Punktów :   
Armia w W40: Eldarowie

Re: Eldar - Eldarzy

Witam.
Zacząłem zbierać Eldarów i pomimo że przestudiowałem rulebooka i kodeks to nadal czuje że za mało wiem na temat zbierania figurek.
To jest mój pierwszy raz kiedy gram w taką grę, a Eldarzy pociągnęli mnie przez swoją tajemniczość i mistycyzm. Kupiłem już battleforca, kodeks
i jeszcze jakieś małe zestawy. Trochę posklejałem Obrońców, ale nie jestem jeszcze pewny jaki schemat kolorystyczny wybiorę, podoba mi się Ulthwe
i Saim-Hann. Sądzę że wybiorę ten drugi światostatek. I tu pojawia się pierwszy problem, ponieważ przeszukiwałem wiele stron w internecie ale nie znalazłem
w pełni tego czego chciałem. Otóż tylko teoretycznie wiem jak malować, ale czuję że to za mało. Czy moglibyście powiedzieć mniej więcej jak malować, jak się
cieniuje gdzie, co i jak, jakich farb używać. GW dał tyle tego że naprawdę nie wiem od czego zacząć. Proszę o odpowiedź.
Z góry bardzo dziękuję.

Offline

#197 2011-08-18 20:11:40

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Eeeee.... tak, może najpierw określmy na jaki poziom chcesz malować?
Przyjmijmy że taki ładny tabletop, i że mówimy o Saim-Hann. Po pierwsze polecam ściągnąć
zeszło-edycyjny Craftworld Eldar - sporo opisów i schematów ze zdjęciami.

Krótki opis malowania - najłatwiej aerografem, bo to szybciej i równiej, gładsza warstwa, ale jeśli pytasz
o podstawy zgaduje, że ledwo wiesz którym końcem trzymać pędzel.

Najpierw więc podkład Skull Whitem ze sprayu GW. Potem używamy czerwonej farbki Khador Red Base. Czerwona farba z GW jest
słaba, i nie polecam jej. Jak wyschnie, używamy washa Ball Red. Granaty najlepiej na czarno ze złotymi akcentami. Chaos Black będzie ok.
Gemy - Dark Angels Green, potem Snot Green, potem Scorpion Green, a na końcu Blink Skull Whitem. Zbroje która powinna być ciemnoczerwona, rozjaśniamy
po krawędziach pomarańczowym. Zostają jeszcze niepomalowane karabiny. Osobiście polecam spróbować ich nie zachlapać i jechać po białym podkładzie Gryphone Sephia z palety GW. Metoda prostacka, ale kurde... robi lepiej kości, niż ja po 10 latach zawodowego malowania. Potem po krawędziach białym.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#198 2011-08-18 22:00:40

 Quilles

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w W40: Orki

Re: Eldar - Eldarzy

Tutaj jest prosty tutorial pokazujący jak malować Eldarskiego Guardiana w wersji Saim-Hann. Jest podobna do powyższej, tylko masz pokazane kiedy co i jak nałożyć.

Offline

#199 2011-08-18 22:26:03

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Przydatny materiał, ale koleś robi na filmiku kilka błędów.

Po pierwsze - czerwień tylko na białym lub żółtym podkładzie. Po drugie - użycie przez niego washa, i to czarnego
pokazuje jak się go używać nie powinno. No i po trzecie - malowanie podstawki po przyklejeniu trawki - masakra...


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#200 2011-08-19 20:38:40

 Kage

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 32
Punktów :   
Armia w W40: Eldarowie

Re: Eldar - Eldarzy

Bardzo dziękuję za filmik i za tutorial. Oto kolejne moje pytania to:

1. Jakimi pędzlami malujecie, mają one jakieś specjalne nazwy?
2. Co będzie mi potrzebne do modelowania oprócz pędzli i farb, bo widziałem sporo tych przyborów.

Teraz coś wreszcie o Eldarach i zasadach:
1. Czy ten schemat organizacyjny armii jest ultimatum? Tzn. muszę się zdecydować miedzy Wraithlord / Falcon / Prism / co tam jeszcze?
2. Jaka jest taktyka Eldarami? A jakie są dla poszczególnych oddziałów? Najlepiej żeby było trochę - dużo tekstu i jakoś tak zwięźle.
3. Jakie oddziały mam najpierw zakupić? Od czego zacząć?

I jak zwykle, z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline

#201 2011-08-19 21:17:55

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

1. Ja osobiście maluje MAGPOL'ami, są tanie i starczają na rok precyzyjnego malowania. Natomiast każdy pędzel nawet najlepszy, nieszanowany
rozdwoi się lub straci włosie.
2. Paleta i pojemnik na wodę. Jako palete użyj czegoś co ma krzywiznę - wtedy farba wolniej schnie. Spray podkładowy - must have. Nie używaj lakieru
bezbarwnego po wszystkim. Na pewno spieprzysz pierwsze 30-40 modeli, i w przyszłości zechcesz je odmalować, co po polakierowaniu możliwe już nie będzie.
3. Jest ultimatum na turniejach i standardowych bitwach. Przestaje być ważny przy apokalipsie.
4. Taktyka? 300 stron sztuki wojennej.
5. Jakie oddziały? To zależy od obranej taktyki. Polecam 3 War Walkery + 6 Dragonów + Farseer, reszta dowolnie dowolna.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#202 2011-08-19 22:51:30

 Quilles

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w W40: Orki

Re: Eldar - Eldarzy

Tak po krótce:

Dowództwo
Najlepszym wyborem dla armii jest Farseer, ponieważ niektóre jednostki bez niego poprostu nie działają.
Spełnia dużo ról na polu bitwy, począwszy od pomagania War Walkerom, i innym strzelaczom przy rzutach na trafienie, po dawanie
przerzutów na pancerz twoim jednostkom. Ostatnio często go widzę, gdy chodzi z jakimś elitarnym oddziałem z mocami (fortuna i doom).

Troops
Guardianie: ich zadaniem jest zmiękczanie przeciwnika. Stoją z tyłu i strzelają ze swojej platformy. Nie sprawdzają się jako jednostki przeciwpancerne z lancą.

Rangerzy: są skuteczni przeciwko armiom, które dysponują dużą ilością monstrów. Ich zadaniem jest okopanie się w lesie, trzymanie znaczników i ustrzelenie
paru elitarnych jednostek wroga.

Jetbikes: używa się ich głównie do trzymania znaczników. Nie potrafią za dużo zabić, ale są za to bardzo mobilni. W dodatku są twoim najtańszym wyborem troopsów.

Elity
Fire Dragoni: tej jednostki w armii nie może zabraknąć. Przebije się przez każdy pojazd, monstrum czy jednostkę z wysokim pancerzem. Żeby zadziałały, musisz
podjechać nimi 6" do pojazdu. Potrzebują transportu takiego jak Falcon lub Serpent.

Arlekini & Banshee: jednostki te nie działają bez Farseera. Z nim są w stanie zniszczyć wiele jednostek, ponieważ mają wysoką inicjatywę i mogą zbijać
pancerz w walce wręcz. Ich zadaniem jest dojść jak najszybciej do wroga i doprowadzić do wymiany ciosów. Arlekinów bierze się z Shadowseerem, który
uniemożliwia strzelanie w nich z dalekiej odległości. Banshee niestety potrzebują transportu, najlepiej Serpenta.

Heavy Support
Falcon: jest to twój najlepszy p-panc na odległość. Praktycznie musisz go mieć w armii. Jedyną alternatywą są przynajmniej 2 Serpenty z wyrzutniami rakiet
wspomagane War Walkerami. Jest dobry do transportu mniejszych oddziałów, takich jak Fire Dragoni. Jego zadaniem jest powolne poruszanie się do przodu
i strzelanie z broni do pojazdów, a gdy nadejdzie moment wysadza Dragonów tuż pod pojazdem wroga, który zostaje zniszczony przez ich miotaczami.

Fire Prism: jest uniwersalny, ponieważ potrafi zniszczyć i plutony piechoty, i skład Terminatorów, a nawet pojazdy. Jest dobrym wyborem, jednak czasami
Falcon jest po prostu bardziej opłacalny, dlatego że możesz w nim przewozić Fire Dragonów. Dzięki szybkości potrafi często złapać przeciwnika tak, że nie
będzie miał osłony.

War Walkery: możesz ich różnie uzbroić, w zależności od potrzeb. Mogą być w wersji anty-piechotnej (scatter lasery), i wersji przeciw-pancernej (eldar missile launcher).
Jednak musisz się liczyć z tym że w drugiej turze zostają wysadzone. Ich zadaniem jest stanie z tyłu i ostrzał wroga. 

Fast Attack
Warp Spiders: jednostka, która dzięki swojej mobilności (odskok na 2D6") potrafi zrobić miazgę z przeciwnika. Ich taktyka polega na wejściu z deep striku, ostrzelaniu
przeciwnika, i oddaleniu się dzięki odskokowi. Dobrze użyta potrafi zdziałać cuda.

To jednostki, które mogą być dla Ciebie przydatne na początek.

Ostatnio edytowany przez Quilles (2011-08-19 22:52:55)

Offline

#203 2011-08-19 22:59:11

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Ja jeszcze tylko dodam że War Walkery nie są wcale takie papierowe jak mówią legendy. Cover save za teren + przerzut z fortuny, i szansa strącenia spada do 25%.
Całkiem rozsądnym wyborem jest także Night Spinner i Dark Reapersi. Niestety są troszkę za drodzy... Sporo może także ugrać Wraithlord.

Niemniej jak podkreślam do znudzenia, na obecną edycje nie ma jednej najlepszej rozpiski.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#204 2011-08-19 23:43:52

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Nie wiem w co uzbroić Wraithlordy
eldar missle luncher to wyrzutnia rakiet?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#205 2011-08-20 00:00:08

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Tak, to wyrzutnia.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#206 2011-08-23 09:49:34

 Kage

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 32
Punktów :   
Armia w W40: Eldarowie

Re: Eldar - Eldarzy

Ok, zebrałem kilka nowych pytań (a za odpowiedzi dziękuję):

1. Czy Eldrad może być tylko w Ulthwe? Jak nie, to można go przemalować na czerwono?

2. Trochę takie (bardzo) głupie to pytanie... ale nie daje mi ono spać; czy Lordowie Phoenixi dołączeni do oddziału:
a) Lord nie zajmuje slotu HQ?
b) Jego odział nie zajmuje slotu w Elicie / Troops?

3. Jakie Eldarkie działka mam montować, co jest najlepsze na: piechotę (Eldars, Tau), piechotę masową (Orki, Tyranidzi), ciężką piechotę (Marines)
piechotę zmotoryzowaną (jetbike, bike), Walkery (War Walker, Drednot), słabe czołgi (Viper), i te mocno opancerzone (Land Raider). Wszytko wymieniłem?

4. Czy to dobre rozwiązanie: 10 Upiornej Straży + Mistyczny Prorok = oddział jest Troops!

5. Jaka moc dla Warlocka?

6. Co to oznacza że Autarcha ma 4 poziom strategii?

7. Opłaca się wykupować Awatara? Kto lepszy Awatar czy kilku 2-3 Wraithlordów?

8. I tak z czystej ciekawości, jak wyglądała tabela uszkodzeń dla poczciwego Upiora Alfa?

A teraz coś tak bardziej rozwiniętego:
Na razie mam małą armię, więc będę grał na małe punkty. Otóż najlepszym dla mnie treningiem jest mój przyjaciel, i on zbiera CSM, bardzo wnerwia mnie
fakt że on uważa ich za najlepszą rasę (a Eldarzy to dla niego... hmm... jak to określić w jednym słowie... chomik?). Więc jaką taktykę na niego mam wybrać, czym mam go zaskoczyć?

Offline

#207 2011-08-23 10:35:53

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

1. Nie ma już Ulthwe. Teraz to tylko schemat malowania.

2. PL, zawsze zabiera slot HQ bo jest lordem. Nic mi nie wiadomo żeby oddział z którym jest, stawał się jego gwardią osobistą.

3. Wybacz, ale to pytanie jest dość... głupie. Zgaduje że skończyłeś podstawówkę, a to jest czysta matematyka. Jeśli walczysz z czymś co
ma pancerz 3, to oczywistym jest że starcannony się przydadzą. Jeśli masówki to shucannony, lasery w zależności od kosztu pojazdu, eh.
Zadając takie pytania na forum powielasz schematy, ale nigdy nie nauczysz się z czego dane ustawienie broni wynika.

4. Zdecydowanie nie. Jakby mieli inva 4+ i 2 woundy, to mooooże wtedy.

5. Jezu, a co ma robić ten Warlock, z kim ma być w drużynie? Moto-rada? Buto-rada? Strom Guardians? Zapewne chodzi Ci o destructra - heavy flamer.

6. Jest to ważne przy rozstawie wojsk, rezerwach, i wybieraniu assetów w apokalipsie.

7. HQ-HS... ciężko to porównać. Czemu akurat 2-3? Trzech Wraithlordów to ponad 300 punktów, a Avatar kosztuje 160.

8. Nie ma tabeli uszkodzeń, to nie druga edycja.

Zaskocz go moto-radą oraz masówką Banshee z doomem, i Dragonów w Serpentach. Alternatywnie massem War Walkerów z lancami i starcannonami oraz Avatarem i Harlequinami w kontrze. Niech Eldrad wspomaga strzelaczy.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#208 2011-08-24 17:00:48

 Kage

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 32
Punktów :   
Armia w W40: Eldarowie

Re: Eldar - Eldarzy

Yamcha napisał:

1. Nie ma już Ulthwe. Teraz to tylko schemat malowania.

To można go mieć na czerwono? Czy przepisowo jest mieć go na czarno?

Yamcha napisał:

8. Nie ma tabeli uszkodzeń, to nie druga edycja.

Tak, wiem, chodzi mi właśnie o te poprzednie edycje.

Co jest dobre na Abbadona? Jakiś oddział z bohaterem, czy może zmasowany atak całą armią elity?

Offline

#209 2011-08-24 20:07:10

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Nie ma sensu pchać się do walki wręcz z Chaos Lordem. Dwa sposoby - mind war - autokill, lub zapestkować go z War Walkerów.

Kage - postanowiłem zrobić dobry uczynek i zrobić dla Ciebie skan podręcznika. Była to dla mnie lekcja że dobre uczynki ssą.
Poszedłem do biblioteczki po codex, wyciągając go, przysypały mnie książki. Przy podłączeniu skanera poraził mnie prąd, a przy odpaleniu softa
do skanowania, wystąpił krytyczny wyjątek Windowsa, i jakimś sposobem wykasował mi całą zawartość jpg. z folderu skanującego (tylko jakieś 380 zdjęć).
Ale to nie koniec, odkładając codex na miejsce, spadły mi na głowę modele, i połamał się jeden Wave Serpent. Próbując go skleić, w ręku eksplodował mi klej
cyjanowodoro-żrący, zalewając mi dłonie, antyczne meble i co najlepsze oczy. Właśnie wróciłem ze szpitala gdzie 2 godziny, czyszczono mi gałkę oczną.

Tak że... doceń.

Obraz dostosowany do szerokości forum.
http://img18.imageshack.us/img18/9857/dredja.jpg


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#210 2011-08-24 21:41:06

 Kage

Od niedawna z nami

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 32
Punktów :   
Armia w W40: Eldarowie

Re: Eldar - Eldarzy

Bardzo dziękuję za ten skan, i przepraszam za ten "problem".
Widocznie nie tylko ja mam takiego potężnego pecha, albo Cię nim zaraziłem

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zostanlegenda.pun.pl www.klasainf.pun.pl www.naruto-arena-x.pun.pl www.dbots.pun.pl www.naruto-fun.pun.pl