Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#361 2012-10-04 13:12:08

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

W poprzedniej edycji było tak samo o_0


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#362 2012-10-05 16:05:02

maxiking

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Orks - Orkowie

Mogę Was zapytać co sądzicie o szokowym snotomiocie? Czy jest on opłacalny ze swoim BS 2?

Offline

#363 2012-10-05 16:25:03

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Jego główną wadą nie jest jakiś tam "BS 2"... jest nią jego losowość, ale to też jego największa
zaleta. Jak shoota orcuff, to po prostu najlepsza rzecz jaką można wystawić, szczególnie w slocie HQ.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#364 2012-10-05 19:54:32

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Orks - Orkowie

Moim zdaniem szokowy snotomiot to jedna z najlepszych broni, a na pewno najśmieszniejsza.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#365 2012-10-21 23:32:57

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Nie po raz kolejny, muszę zwrócić się z pytaniem, do tych którym udało się zebrać więcej zembuf niż mnie.
Wygrałem takie oto aukcje i chciałbym wiedzieć czy zgromadzone tu przedmioty są coś warte - za wszystko dałem jakieś 9 funtów.

W końcu metal i w dobrym stanie... ale przydałaby się ekspertyza i wycena kogoś obeznanego względnie.

http://i.ebayimg.com/t/2x-ORK-TRUKKS-Warhammer-Orks-army-unpainted-GW-/00/s/MTA4OVgxMzA5/$T2eC16RHJHYE9nzpdVDFBQccZ4w4s!~~60_1.JPG

http://i.ebayimg.com/t/6x-ORK-TANKBUSTERS-Warhammer-Orks-army-unpainted-GW-/00/s/NjkzWDE2MDA=/$T2eC16ZHJF0E9nmFSuLcBQccM8UG4w~~60_58.JPG

http://i.ebayimg.com/t/5x-ORK-NOBZ-Warhammer-Orks-army-unpainted-GW-/00/s/ODAyWDE2MDA=/$(KGrHqRHJEcFBfRM5YyMBQcc(w(DEQ~~60_58.JPG


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#366 2012-10-22 06:49:50

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

1. Warbuggy i Wartrakk ze skorchą, wszystko bez kierowców; jeśli chodzi o przydatność na polu bitwy to lipa.
2. To są chyba Chopaki ze stikkbombami, a może jacyś Tankbustasi (modele z okrągłymi minami przeciwpancernymi).
3. Metalowe Noby... kurde, chciałbym paru mieć... Z tego co widzę to masz dwóch z power klawami, reszta ma jakieś kombi-skorche
i inne shooty. Jeden Nob ma Waaagh banner, wszyscy na plecach dźwigają szpantyk... epickie.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#367 2012-10-22 10:28:32

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Gruby, ja znam nazwy tych modeli, jestem w stanie podać nawet rok produkcji Ci drudzy to są Tankbustasi, design z 99.
Chodziło mi z grubsza o ceny. I to nie ceny dyktowane edycją - przydatne / nieprzydatne, ale wartością kolekcjonerską.
Dorobienie kierowców (mam garść bikerów i kilkunastu Boyzów / Gretchinów z obsługi pojazdów), to chwila. Gość który jest
w miarę obeznany mówił że Warbuggy jakieś 50, Wartrakk około 40, Tankbustasi około 70, Nobzi 60-70.
Co o tym myślisz Gruby? No i wciąż chętnie posłucham opinii innych Orkuf.

Gruby, jak reflektujesz na coś z tego dealu - just say, bo i tak idzie na allegro.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#368 2012-10-22 17:05:51

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Nie, u mnie cienko z kasą teraz Yamcha, więc wiesz...
A co do ceny kolekcjonerskiej, to chyba Ty sam wiesz najlepiej ile grupa popaprańców jest w stanie wybulić za kawałek metalu (w tym ja)
Z tej trójki to najbardziej mnie przekonują Noby, bo Tankbustasów to nigdy tak klimatycznie nie lubiłem, a na Warbuggy jako speedfreak bym się zawsze skusił


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#369 2012-10-22 19:14:18

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Spoko, ale mam jeszcze duuużo Chopaków do malnięcia.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#370 2012-11-29 19:30:52

Mc man

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-11-29
Posty: 12
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś ...
Armia w W40: space marine,orkowie,tau

Re: Orks - Orkowie

Cześć.
Dopiero zaczynam zbierać Orków i nie wiem jaki klan zbierać, ale najbardziej chciałbym zbierać tych nastawionych na szybki atak.
Proszę doradźcie mi jaki zbierać klan.

PS. Nie mam jeszcze kodeksu.


Za Rogala Dorna i Imperatora !!!

Offline

#371 2012-11-29 19:59:06

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Mc man napisał:

Cześć.
Dopiero  zaczynam zbierać orkow i nie wiem jaki klan zbierać,ale najbardziej chciałbym zbierać tych nastawionych na szybki atak.Prosze doracie mi jaki zbierać klan.

PS. Nie mam jeszcze kodeksu.

To go zdobądź!

Szybki atak powiadasz... hymph jak nastawiasz się na wygrywanie to może niekoniecznie ten klan i nie ta armia, ale jak liczy się zabawa to jest git.

Przejdźmy do wykładu na temat klanu Evil Sunz:

Są dwie główne taktyki dla speed freakzów, taka, w której nastawiasz się na piechotę i taka w której masz motorki.

Chopakowa:
- Bierzesz 3 grupki Chopaków po 20, wiadomo Nob z pk i bp, wsadzasz do Battlewagona z deffrolą
- Big Mek z kff'em do jednej grupki
- No i jakiś Dakkajecik co by zestrzelić coś bardziej taffiastego i co by mogło zepsuć nasze Battlewagony

Taktyka jest taka. Wystawiasz się all out, tak żeby być jak najbliżej przeciwnika. Najlepiej machinki jest wystawić zwarcie ze sobą, żeby utworzyć mur z AV 14. Jak wygrywasz rzut na zaczynanie to jest fajnie, bo wtedy robisz tam jakieś ruchy około 10" żeby być bliżej przeciwnika, ustawiasz się frontem do jego dział. Jak zaczynasz drugi, to w rozstawianiu ustaw się tak żeby fury nie ucierpiały. Druga tura to wyjście Dakkajeta, wysadzasz Chopaków, strzelasz ile możesz, pamiętaj żeby rzucić Waaagh, bo wtedy Dakkajet ma 2x strzałów.

Zdecydowany minus tej taktyki to zależność od Battlewagonów. Spadnie Battlewagon, czyli eksploduje i pół oddziału chłopaków zamienia się w kupę porozrzucanego zielonego mięsa.

Motorowa:
Rzadko nią grywam, ale wygląda tak mniej więcej:
- Warboss na motorze, pk, attack squig
- 2 oddziały po 12 chłopa, komplet Noba, bierzesz Trukki
- Ile upchniesz motorków, to będzie jakieś 2x9
- Looted Wagon z boom gunem

Ta armia jest... dziwna. Głównie ze względu na jej papierkowość. Motorki na tą edycję to fajna sprawa, szybkie zwinne, ale jakby nie patrzeć spadają szybko. Trukki to nawet i z pistoletu bądź boltera da się ściągnąć, więc... Nie lubię tego typu gry, nie mniej jednak jest on epicko klimatyczny. Szarżujesz podobnie jak przy Battlewagonach w drugiej turze, do tego czasu Twoje papierowe pojazdy wywracają się o własne koła. Motocykle robią latający cyrk, strzelają robią hałas i szarżują, Looted wagon ciśnie z placka, który jest mocny.


Polecałbym jednak bardziej strzelających Orków na tę edycję, bo tak czy inaczej, gra się trudno, wszystko tak naprawdę zależy od jednej szarży, dalej już nie ma tyle Chopaków i tracisz impet. Chociaż mnie tam jakaś "grywalność" nigdy nie skłoni do zmiany klanu, i zawsze będę święcie przekonany że "da red wunz go fasta!"

Ostatnio edytowany przez Gruby (2012-11-29 20:01:12)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#372 2012-11-29 21:30:05

Mc man

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-11-29
Posty: 12
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś ...
Armia w W40: space marine,orkowie,tau

Re: Orks - Orkowie

Dzięki.
Bardzo mi pomogłeś bo bez kodeksu wiem bardzo, bardzo mało.
Armie raczej wybiorę tą Chopakową. Mam jeszcze jedno pytanie, co sądzisz o Komandosach, opłaca się ich wystawiać czy nie?


Za Rogala Dorna i Imperatora !!!

Offline

#373 2012-11-29 22:13:23

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Komandosi do Evil Sunzów pasują jak pięść do nosa. To są tacy kamikadze, wbijają od flanki, walczą jedną turę, a później giną. Widziałem armie w klimatach Blood Axes, gdzie była horda Chopaków biegnących z Warbossem, a z flank wychodziły 3 grupki Komandosów.

http://www.ryk.pun.pl/viewtopic.php?pid=28824#p28824
Obczaj sobie jak chcesz, opisałem klimat Orków i wiele innych pierdółek.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#374 2012-11-30 17:20:59

Mc man

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-11-29
Posty: 12
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś ...
Armia w W40: space marine,orkowie,tau

Re: Orks - Orkowie

Mam dwa pytania:
1. Gdzie można kupić Warbossa na motorze?
2. Gdzie sprawdzić statystyki modeli z Froge Worlda?


Za Rogala Dorna i Imperatora !!!

Offline

#375 2012-11-30 20:15:42

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Orks - Orkowie

Mc man napisał:

Mam dwa pytania:
1. Gdzie można kupić Warbossa na motorze?
2. Gdzie sprawdzić statystyki modeli z Froge Worlda?

1. Obecnie nie ma wydanego modelu Warbossa na warbike'u. Pozostaje konwersja, czyli zrobienie samemu z innych modeli.
2. Statystyki oraz zasady modeli można zobaczyć w książkach Imperial Armour by FW.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fabryka-skilla.pun.pl www.skalna-jaskowicka.pun.pl www.polisharmyclan.pun.pl www.wzgorzawitosa.pun.pl www.13clan.pun.pl