Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

  • Index
  •  » Zasady
  •  » Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

#121 2012-09-30 13:56:22

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Czyli w sumie nie ma sensu wykonywać ataków czołgowych.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#122 2012-09-30 14:04:54

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

toorop napisał:

Mam pytanko dotyczące ostrzału artylerii... Może jestem ślepy, ale nie zauważyłem w rulebooku satysfakcjonującej odpowiedzi.
Jeśli strzelam dużym wzornikiem wybuchu, to obrażenia dostają jednostki spod znacznika? Czy te najbliżej strzelającego?

Duży podręcznik strona 34 (ramka).

Rany przydzielane są i save'owane z terenu względem ŚRODKA placka tylko w trybie Barrage (zaporowy) - nie ma znaczenia rozmiar placka.
Normalny strzał z artylerii (nie zaporowy) jest liczony od strzelającego.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#123 2012-09-30 14:15:37

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Aer0810 napisał:

Czyli w sumie nie ma sensu wykonywać ataków czołgowych.

Normalnie tak, ale Orkowie zrobili po to taki fajny wynalazek zwany (werbel) zgniatara!
Po dalsze instrukcje paczaj do codexu Orkowego strona 55, nad dole strony nad utrupiarką.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#124 2012-09-30 14:21:06

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Aer0810 napisał:

Czyli w sumie nie ma sensu wykonywać ataków czołgowych

Można pogonić przeciwnika poza stół w szybszym tempie.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#125 2012-10-06 23:06:44

maxiking

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Mam pytanie co do instant killa. Chodzi o to, że broń mająca dwukrotnie wyższą siłę niż wytrzymałość trafiając, automatycznie zabijają jednostkę (bez rzutu na ochronę), czy usuwa się ją (nie ważna ilość życia) dopiero po tym jak tej nie wejdą save'y i inv'y ?

Mam też drugie pytanie : po tym jak trafimy w oddział dużym plackiem, to czy jednostki trafione mają szansę na rzut na ochronę, czy są ściągane ze stołu?

Offline

#126 2012-10-06 23:22:58

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

1. Tak, przysługują im wszystkie save'y (oczywiście rzuca się tylko ten najlepszy).
2. Mają normalną ochronę (o ile AP nie neguje Sv), a covery przysługują jeśli broń nie jest baragge. Należy zauważyć że modele zdejmuje się od środka placka.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#127 2012-10-07 12:02:34

maxiking

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 15
Punktów :   

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Co to znaczy, że modele zdejmuje się od środka placka? Przepraszam, ale nie wiem o co chodzi

Offline

#128 2012-10-07 12:47:27

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Rly? No dobra... masz środek template'a, w pierwszej kolejności przydzielasz woundy modelom które są są najbliżej centralnego otworu, a potem tym co są dalej.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#129 2012-10-07 16:09:08

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

@Maxiking
Tak na logikę... jak walisz z wyrzutni rakiet bądź z działa, to obrażenia są zadawane z miejsca z którego pocisk przyleciał, czyli od strzelca.
Natomiast jeżeli strzał był z np. moździerza (zaporowy - Barrage), to pocisk wzlatuje w górę i spada prawie pionowo na cel. Obrażenia zadawane są wtedy od środka celownika.


Czy model ma możliwość obrony od terenu (cover save), jeśli rozstrzygamy obrażenia od środka placka wystrzelonego z broni "Barrage".
Sorki Gruby pomyliłeś się

Gruby napisał:

2. Mają normalną ochronę (o ile AP nie neguje Sv), a covery przysługują jeśli broń nie jest baragge...

Rulebook strona 34 (ramka - druga kropka).


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#130 2012-10-07 18:05:04

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

A sorry, rzeczywiście. Nie używam placków za dużo, więc wiesz jak jest.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#131 2012-10-15 12:18:08

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Witam
Mam dwa pytania, które wyszły podczas weekendowej gry, na które nie mogliśmy znaleźć jednomyślnej odpowiedzi:
1. Misje z zasadą First Blood (punkt zwycięstwa za zlikwidowanie pierwszej jednostki). Czy do tego wystarczy zniszczyć przypisany transporter, czy trzeba też wybić wkładkę?
2. Zabawy w nocy. Oświetlony transporter zostaje zdjęty na początku fazy strzelania z wybuchem. W kraterze lądują dwie Drużyny Taktyczne.
Czy zostają one automatycznie oświetlone? Obie, jedna, czy żadna? Jeśli żadna, to czy ostrzeliwujący pojazd ciągle jest oświetlony ze względu na włączony szperacz?


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#132 2012-10-16 19:08:20

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

magik1980 napisał:

1. Misje z zasadą First Blood (punkt zwycięstwa za zlikwidowanie pierwszej jednostki). Czy do tego wystarczy zniszczyć przypisany transporter, czy trzeba też wybić wkładkę?

Jak najbardziej, transporter jest też jednostką.

magik1980 napisał:

2. Zabawy w nocy. Oświetlony transporter zostaje zdjęty na początku fazy strzelania z wybuchem. W kraterze lądują dwie Drużyny Taktyczne.
Czy zostają one automatycznie oświetlone? Obie, jedna, czy żadna? Jeśli żadna, to czy ostrzeliwujący pojazd ciągle jest oświetlony ze względu na włączony szperacz?

Drużyny Taktyczne nie są oświetlone, natomiast pojazd ze szperaczem jest nadal oświetlony.

Offline

#133 2012-11-06 21:11:56

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Takie mam pytanie:
1. Czy flyery mogą wejść w pierwszej turze?
2. Jak flyery strzelają, to mają kąt 45 stopni strzału? Jeśli tak, to czy ten kąt liczony jest jeden dla całego samolotu, czy dla poszczególnego weapona?


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#134 2012-11-06 21:29:00

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Gruby napisał:

Takie mam pytanie:
1. Czy flyery mogą wejść w pierwszej turze?
2. Jak flyery strzelają, to mają kąt 45 stopni strzału? Jeśli tak, to czy ten kąt liczony jest jeden dla całego samolotu, czy dla poszczególnego weapona?

1. Latacze startują z rezerw, więc dopiero od drugiej tury kulasz na to czy wychodzą na stół.
2. Kąt strzału jest liczony od broni, w zależności jak jest montowana na fruwajce.

Wybaczcie, że znowu ja odpowiadam na nurtujące Was pytania.

Offline

#135 2012-11-06 21:40:16

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Wilk'u napisał:

2. Kąt strzału jest liczony od broni, w zależności jak jest montowana na fruwajce.

Czyli jak mam 3 różne shooty na Dakkajecie, i one są montowane tak, że 1 supa shoota to tak naprawdę para spluw rozłożona po 1 na skrzydło, to jak mam to liczyć?

Wilk'u napisał:

Wybaczcie, że znowu ja odpowiadam na nurtujące Was pytania.

No problem, Wilk'u


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

  • Index
  •  » Zasady
  •  » Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi
Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobidezain.pun.pl www.motorowery.pun.pl www.b1a4.pun.pl www.future-esport.pun.pl www.bakuganyelblaga.pun.pl