Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-12-20 13:45:55

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Moi Kejosowcy

Na początek pokaże jednego z moich Wybrańców chaosu,jednego Marina chaosu.Od razu mówię,że maluje niecałe dwa i pół miesiąca(fotki te mają z miesiąc).Szczere uwagi mile widziane.:)Wiem,że popełniłem błąd(niewybaczalny?) nie usuwając linii podziału.Dodam,że używałem aparat telefoniczny,ponieważ Cyfrówka popsuła się kilka dni temu.Za jakość zdjęć i tło przepraszam,ale jak stawiałem białą kartkę za figsami to jeszcze gorzej one wyglądały.Jest to stare zdjęcie,ponieważ te figurki mają już zrobione podstawki.Ich naramienniki i nagolenniki są pomalowane na złoto i jest zastosowany wash.Niestety aparat w komórce szwankuje i nie mogę robić zdjęć,ale jak wróci do normalnego stanu to szybko foty wstawię.

Wybraniec Kejosu
 
Przód
http://images49.fotosik.pl/414/0c57e1ac4a5a737fgen.jpg
Prawy bok
http://images45.fotosik.pl/416/f326ad186a69cbefgen.jpg
Lewy bok
http://images39.fotosik.pl/410/43f9c1d50d86515agen.jpg

Tył http://images47.fotosik.pl/415/816ebb0e2520624fgen.jpg

Marine Chaosu

Przód
http://images39.fotosik.pl/410/2b38946607c6e4d7gen.jpg

Prawy bok
http://images50.fotosik.pl/415/906852c8a476b240gen.jpg
Lewy bok
http://images49.fotosik.pl/414/4a2b486a9fdf6c3fgen.jpg
Tył
http://images38.fotosik.pl/409/661fac087501a681gen.jpg


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#2 2010-12-20 15:13:39

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Moi Kejosowcy

Miało być szczerze, więc dla mnie to wygląda na model po nałożeniu pierwszej warstwy. Moje uwagi:
- poczytaj o highlightach - sam wash wiosny nie czyni i po zwashowaniu wypada podkreślić krawędzie
- poczytaj jak się maluje jakiś znany schemat, widzę że lubisz różowy, więc tutaj schemat to Emperor's Children

Ostatnio edytowany przez Strategos (2010-12-21 09:12:41)

Offline

#3 2010-12-20 15:18:46

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Moi Kejosowcy

Strategos napisał:

Miało być szczerze, więc dla mnie to wygląda na model po nałożeniu pierwszej warstwy. Moje uwagi:
- poczytaj o highlightach - sam wash wiosny nie czyni i po zwashowaniu wypada podkreślić krawędzie
- poczytaj jak się maluje jakiś znany schemat, widzę że lubisz różowy, więc tutaj schemat to Emperor's Children

Wiem,wiem cieniowania nie stosuje za często,ponieważ mam małą paletę kolorów.Co do tego o Dzieciakach Impka to ja trochę zmieniłem schemat kolorystyczny i maluje według siebie.

Ostatnio edytowany przez Kicha (2010-12-20 17:41:07)


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#4 2010-12-20 18:45:16

 Arathorn

Bryluje cudzymi modelami

12752194
Skąd: Zadupie Niemałe (W-wa)
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 209
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elfy
Armia w W40: Space Marines

Re: Moi Kejosowcy

Uno: Nakładaj więcej warstw farby, na zdjęciach widać jak prześwituje czarny podkład
Due: Zorientuj się o co chodzi w rozjaśnianianiu, modela na zdjęciu jest bardziej pokolorowany niż pomalowany
Tre: Żadna powierzchnia NIGDY nie jest całkowicie czarna, spróbuj to trochę pocieniować. W tym wypadku możliwe, że będzie pasował leciutki drybrush szarmy/jasnoszarym

Jak na początek jest spoko, maluj i maluj bo praktyka czyni mistrza. Jak za rok porównasz swoje prace z tymi z pewnością się roześmiejesz


"Nie traktuj życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy..."

Offline

#5 2010-12-20 19:03:57

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Moi Kejosowcy

Arathorn napisał:

Uno: Nakładaj więcej warstw farby, na zdjęciach widać jak prześwituje czarny podkład
Due: Zorientuj się o co chodzi w rozjaśnianianiu, modela na zdjęciu jest bardziej pokolorowany niż pomalowany
Tre: Żadna powierzchnia NIGDY nie jest całkowicie czarna, spróbuj to trochę pocieniować. W tym wypadku możliwe, że będzie pasował leciutki drybrush szarmy/jasnoszarym

Jak na początek jest spoko, maluj i maluj bo praktyka czyni mistrza. Jak za rok porównasz swoje prace z tymi z pewnością się roześmiejesz

OK,dzięki.Z tego co wiem to rozjaśnienia to polegają na tym,że biorę d koloru bazowego troszkę białego i jadę lekkim drybrushem?Wiem,wiem rogi to porażka.Za cienka warstwa. A i czy warto zaopatrzyć się jeszcze w jakiegoś Washa.Posiadam tylko Badab black,ale zastanawiam się nad Leviathan Purple lub Devlan mud.Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez Kicha (2010-12-20 20:01:12)


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#6 2010-12-21 07:54:05

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Moi Kejosowcy

Leviathan może ciekawie wyglądać na tych fioletowo-różowych powierzchniach, ale może być za ciemny. Dodałbym czarny wash na rogach, są za czyste. Podoba mi się ten metal, oby tak dalej.


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#7 2010-12-21 09:23:09

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Moi Kejosowcy

Metal wygląda na zwashowany i efekt jest całkiem fajny, ale ja bym jeszcze dał na nim jakies minimalne highlighty. Leviathan Purple mógłby iść an ten różowy i potem dać różowy jeszcze raz, ale nie zamalowywać rogów. Można też same rogi Leviathan Purple pociągnąć.
Naprowaiłem linka do malowania EC z mojego pierwszego posta, a tutaj kolejne odesłanie do GW tym razem odnośnie malowania czarnego pancerza.
A tak na koniec tylko, to powiem Ci, że Devlan Mud jest wypas, jak dla mnie najlepszy kolor w całym zestawie, ale ja maluje inne armie poza SM.

Ostatnio edytowany przez Strategos (2010-12-21 09:28:07)

Offline

#8 2010-12-21 10:18:37

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Moi Kejosowcy

To może bardziej by mi się przydał biały podkład?Znalazłem taki fajny artykuł  na stronie GW o malowaniu różowego i jest na białym podkładzie.Fajnie by to wychodziło i ogólnie ładniej na nim kolory wychodzą.Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez Kicha (2010-12-21 10:23:37)


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#9 2010-12-21 11:10:18

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Moi Kejosowcy

Na białym podkładzie inaczej się maluje niż na czarnym. Zależy jaki różowy tak naprawdę chcesz. Jeśli chcesz jaśniejszy, bardziej wyrazisty, to użyj białego. Ja nie lubie na białym podkładzie malować, ale może Tobie spasuje. Weź jednego CSM i poeksperymentuj ze wskazówkami ze strony GW. Porównaj efekty i zdecyduj .

Offline

#10 2010-12-21 11:15:05

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Moi Kejosowcy

No na razie nie mam jak,dopiero po świętach jak kupie battleforca to wtedy poeksperymentuje,ponieważ teraz wszystkie figurki jakie mam są  już zapodkładowane czarnym. Tutaj daje linka do tego poradnika,ale tam jest z tym jasnym różowym,ale go już nie sprzedają(poza tym ja bym tylko pojechał warlock purple,a na niego wash Leviathan purple).Się kupi puszkę Dupli Color w castoramie za 17 złoty i zobaczymy,czy jest dobrze.


http://www.games-workshop.com/gws/conte … 5&start=10

Ostatnio edytowany przez Kicha (2010-12-21 11:18:39)


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#11 2010-12-21 11:25:50

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Moi Kejosowcy

Kicha napisał:

No na razie nie mam jak,dopiero po świętach jak kupie battleforca to wtedy poeksperymentuje,ponieważ teraz wszystkie figurki jakie mam są  już zapodkładowane czarnym. Tutaj daje linka do tego poradnika,ale tam jest z tym jasnym różowym,ale go już nie sprzedają(poza tym ja bym tylko pojechał warlock purple,a na niego wash Leviathan purple).Się kupi puszkę Dupli Color w castoramie za 17 złoty i zobaczymy,czy jest dobrze.


http://www.games-workshop.com/gws/conte … 5&start=10

Jeśli chcesz tylko WP i LP, to potem przejedź jeszcze raz WP. Ewentualnie do pierwszej warstwy WP dodaj czarnego, żeby był ciemniejszy. Jeśli dasz tylko WP i LP, to figurka nie będzie miała tyle głębi i nie wyjdzie tak fajnie, jak w turoialu od GW.

Offline

#12 2010-12-21 11:34:59

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Moi Kejosowcy

Się zastanawiam,czy np.bolter i plecak,nie lepiej zapodkładować oddzielnie na czarno?Fajnie by tam wash wyglądał niż na białym chyba no nie?Albo drybrush.


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#13 2010-12-21 12:13:49

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Moi Kejosowcy

Jeśli podkładujesz, to pryskaj wszystko tym samym kolorem. Bierzesz puszkę Skull White i jedziesz wszytko. Potem zamalowujesz te kawałki które mają być ciemniejsze na czarno. Możesz ewentualnie malować plecaki i boltery zupełnie osobno i przykleić poźniej pomalowane. Wtedy możesz podkładować osobno.

Offline

#14 2010-12-21 12:20:09

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Moi Kejosowcy

I tak ręce z  bronią będę przyklejał dopiero po pomalowaniu torsu z głową i nogami(choć jeszcze nie jestem pewien),by nie utrudniać sobie malowania.Jak to zrobię to efekty spróbuje wrzucić na forum.

Ostatnio edytowany przez Kicha (2010-12-21 12:22:11)


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#15 2010-12-21 12:29:46

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Moi Kejosowcy

Kicha napisał:

I tak ręce z  bronią będę przyklejał dopiero po pomalowaniu torsu z głową i nogami(choć jeszcze nie jestem pewien),by nie utrudniać sobie malowania.Jak to zrobię to efekty spróbuje wrzucić na forum.

Polecam przykleić jednak ręce, a tylko broni nie przyklejać. Pozwoli Ci to na dojście do szczegółów na przednim pancerzu i pomalowanie broni tak jak sobie chcesz.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adamsowie.pun.pl www.motorowery.pun.pl www.shinobidezain.pun.pl www.b1a4.pun.pl www.future-esport.pun.pl