Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-05-29 19:43:09

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

30 VI 11,5' Bis

No to do boju, Panie i Panowie. Ruszamy z drugą odsłoną 11,5 calówki!

Format 2400 Euro - jedyny dający nam pewność przyjazdu ludzi z zewnątrz

Zgłoszenie do ligi

I jak zwykle pokłóćmy się o proksy ale mam nadzieję, że ekipa częstochowska dopisze co najmniej tak, jak poprzednio. Tym razem stanę na głowie, żeby być i zagrać!

Offline

#2 2012-05-29 20:02:35

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: 30 VI 11,5' Bis

Oj chyba się bombaj pośpieszyłeś.
Z tego co wiem to turniej jest aby zakupić blaty dla klubu aby była dalsza możliwość organizacji turnieji. co powoduje rezygnacja z nagród rzeczowych.
pytanie:
po ile za wjazd i na ile przewidujemy turniej?



swoją drogą proponuje 25% proks i odpowiednią ilośc pkt za hobbistyke.

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-05-30 09:11:19)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#3 2012-05-30 09:04:46

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: 30 VI 11,5' Bis

No to gitarra. Trafiliście z terminem idealnie Się zgłaszam oficjalnie. Z HE oczywiście.
Jestem za 25% proksów.


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

#4 2012-05-30 10:59:36

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: 30 VI 11,5' Bis

Ja i Bandziorka będziemy. Proxy 25% są ok, byle tylko były nimi FIGURKI, tzn. podstawka ma się zgadzać i nie może to być papier, ani goły trej.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#5 2012-05-30 11:09:17

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: 30 VI 11,5' Bis

Wejściówkę proponuję 15 zł. Kupimy 2 lub trzy blaty takie jakie mieli na DMŚ i będzie dobrze. Proxy żeby jak najmniej.Niech będzie 25% ale żeby to nie były kartoniki lub same podstawki.

Bombaj a ty posiadasz jakieś ukryte stoły do gry? w klubie jest chyba 7 stołów + 1 mój i zuza. Kupimy 3 i weźmiemy jakieś maty i spokojnie możemy robić turniej na 28 graczy.  Jeżeli wszyscy dopiszą będzie to 420 zł. Za stoły wyniesie to z 200 zł to mamy jeszcze 220 zł na nagrody

A po za tym jak zrobimy dodatkowo ściepę narodową po jakieś 10 zł i dokupimy stoły, graczy będzie można zaprosić więcej. Więcej graczy= lepsze nagrody.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#6 2012-05-30 13:34:11

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: 30 VI 11,5' Bis

Sciepa jak najbardziej.
Stoły takie jak były na DMŚ?
No cóż... w ostateczności musi pasować...
Ale trzeba to ruszyć.... a ci co nam porzyczyli nei chcieliby odsprzedać po dobroci?? <pewnie nie>...

Offline

#7 2012-05-30 14:13:31

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: 30 VI 11,5' Bis

Czy nie byłoby lepiej zrobić osobny temat o stołach i makietach, a nie robić zamieszanie w temacie poświęconym turniejowi ?

Na "turnieju" się prawdopodobnie pojawię, ale tradycyjnie będę grał w coś innego niż WFB

Offline

#8 2012-05-30 14:44:27

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: 30 VI 11,5' Bis

temat turnieju wiąże się bezpośrednio z blatami. moja propozycja jest następująca i proszę ją poważnie przemyśleć.

Proponuję zrzucić się PRZED turniejem po 25 zeta. Za każde 50 zł mamy jeden blat. W wersji najzajefajniejszej 10 osób i mamy 5 blatów więcej. Łącznie potrzebujemy około 15 blatów (docelowo 20), żeby móc organizacyjnie ogarnąć każdą imprezę. Założenie jest takie, że widzimy przed klubem przyszłość na dłuższy okres czasu i chcemy się w niego bawić. Ja chcę

Zrzucający się na blaty nie płacą wejściówki na turniej - już i tak dołożyli się fest.

Wejściówkę musimy zrobić maks 10 zeta, jeżeli nie ma nagród na wypasie. Już poprzednio ludzie kwękali, że drogo, standardowo za wjazd na lokala płaci się właśnie 10 zeta.

To co zbierzemy na turnieju proponuję 50% wrzucić w nagrody - podobnie jak ostatnio - pierwsze 4 miejsca plus trzy losowane - mogą być skromniejsze. Ewentualnie pierwsze trzy miejsca i cztery losowane. Resztę przeznaczamy na zakup kolejnych blatów, ewentualnie na dokupienie brakujących makiet - których swoją drogą trzeba zrobić inwentaryzację i zobaczyć czego i ile może ewentualnie brakować.

Pomysł 25% proksów "realnych" a nie kartonikowo ziemniakowych mi pasuję - jestem ZA. Plus minimalna pula punktów za hobbystykę.

A o blaty trzeba się zatroszczyć dynamicznie bo już około 20 osób ze śląska zgłasza chęć przyjazdu. Liczmy dziesięć "lokalsów" i już mamy 15 blatów do wyciśnięcia.

Bardzo proszę o w miarę szybkie komentarze.

Offline

#9 2012-05-30 15:07:23

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: 30 VI 11,5' Bis

Wszystko ok, ja się zgadzam i dorzucę do blatów, ale dlaczego minimalna ilość pkt za hobbystykę? Skoro dopuszczamy sporo proksów, to niech nagroda dla "pomalowanych" będzie wyraźniejsza. Bo jak ktoś bierze proksy na turniej, to znaczy, że chce się nauczyć grać, a nie liczy na dobre miejsce. Ale to tylko moje zdanie.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#10 2012-05-30 15:23:24

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: 30 VI 11,5' Bis

Chętnie dołożę się do blatów, zwłaszcza iż liczę że w przyszłości będę mógł poświęcić więcej czasu na granie.

Sasomir napisał

Bo jak ktoś bierze proksy na turniej, to znaczy, że chce się nauczyć grać, a nie liczy na dobre miejsce.

Aby nie wywoływać dyskusji o wyższości świąt itd. napiszę tylko iż nie zgadzam się z opinią kolegi - jedno nie wyklucza drugiego.


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

#11 2012-05-30 16:27:03

 Hunter

Powergamer

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2011-12-07
Posty: 158
Punktów :   
Armia w WFB: Krasnoudy, Wood Elves
Armia w W40: Dark Angels

Re: 30 VI 11,5' Bis

Co do stołów w to mam taki pomysł żeby kupić rzeczywiście te blaty po 50 zł i zamiast kupować ich 5 czy 6 kupmy 3 i do każdego matę 70 szt. w sklepie arena, zatem cena ślicznie wyglądającego stołu to 120zł. Trochę drogo ale wizualnie jest super. Na jesieni lub standardowo w Grudniu zrobi się jeszcze jeden turniej  i kupi kolejne trzy. To da klubowi 6 super stołów do końca tego roku. Jeszcze mam taką propozycję odnośnie makiet, w przyszłym tygodniu Kapadocja z Sasomirem organizują spotkanie poświęcone malowaniu. Jeśli będą chętni i pomysł przypadnie do gustu to przed turniejem będzie można zrobić jeszcze ze dwa tego typu spotkania i podrasować te makiety które tego wymagają a to co trzeba dorobić, żeby tego na ostatnią chwilę nie robić
Co do składki, nagród, formatu, terminu i proxów zwłaszcza (może wielu zaskoczę ) dostosuję się do tego co ustalicie.

Ostatnio edytowany przez Dragomar (2012-05-30 17:51:19)

Offline

#12 2012-05-30 17:26:43

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: 30 VI 11,5' Bis

Fajnie by było mieć ładne stoły ale chyba potrzebujemy ich więcej niż dwóch...
OK to zrzuta po 25 zł najlepiej by było gdybyśmy spotkali się we wtorek na spotkaniu i na ten temat pogadali. Wie ktoś gdzie można tanio kupić takie blaty?

Co do punktów za hobbystykę zrobił bym tak jak na ostatnim turnieju max 5pkt.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#13 2012-05-30 18:20:59

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: 30 VI 11,5' Bis

Andrew napisał:

Fajnie by było mieć ładne stoły ale chyba potrzebujemy ich więcej niż dwóch...
OK to zrzuta po 25 zł najlepiej by było gdybyśmy spotkali się we wtorek na spotkaniu i na ten temat pogadali. Wie ktoś gdzie można tanio kupić takie blaty

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Pomysł z zakupem mniejszej ilości blatów i dokupienia mat jest spoko i fajne będą stoły ale niestety potrzebujemy duuuużo blatów aby móc zorganizować turniej.
Popieram 25 zeta na wtorek na spotkanie.
   

Andrew napisał:

Wie ktoś gdzie można tanio kupić takie

I to jest najważniejsze pytanie tej dyskusji

Z moich małych skromnych wyliczeń wynika
zakładając turniej dla 28 osób - a jest to moim zdaniem dobra liczba (tylko nie więcej)
potrzebujemy 14 blatów
tych klubowych jest 7 czyli potrzeba 7
zakładając ze skądś jakoś porzyczymy 2 czyli 5 musimy kupić  co da się zrobić (chyba)

hobbistyke widzę tak:

kostki, podręczniki, wzorniki, itp dodatkowy las itp - 0-1
75% pomalowanej armii 0-1
100% pomalowanej armii 0-2
WYSIWYG - 0-2
ropiska do terminu 0-1
w sumie 6 pkt
jaki kolwiek proks powoduje ZERO pkt za hobbistyke

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-05-30 18:31:56)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#14 2012-05-30 20:44:14

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: 30 VI 11,5' Bis

Oto co napisał mi Laik odnośnie blatów, które kupowali na DMŚ

Co do płyt - kupowaliśmy w Castoramie, nazywa się to płyta Duralis - grubość jaką wybraliśmy to 12 mm (jako kompromis między wytrzymałością a wagą). Cena brutto to 49,5 + 2xcięcia po 1,8.
Warto znaleźć jakąś zaprzyjaźnioną firmę budowlaną która weźmie to na fakturę - wrzuci sobie w koszty w Wam zwróci VAT.

osobiście uważam, że maty to kiepski pomysł. Pomijając jednak kwestie fajności / niefajności mat, sprawa jest o tyle dobra, że te blaty wyglądają same z siebie bardzo przyzwoicie. Są zielone (okleina, fornir, czy coś tam) i przede wszystkim śliskie, przesuwanie oddziałów po nich to autentycznie przyjemność - kto był na DMŚ ten wie o czym mowa.

Nie wiemy ile będzie osób, górny limit dałbym 30 (15 blatów) ewentualnych nadwyżkowców można rzucić właśnie na maty (mamy ich z trzy w klubie)

Trzeba by było dokupić z 8 blatów, co jest wykonalne jeśli:
a) około 6 osób już w tym momencie zgadza się na składkę, myślę że z 8 może 10 się zbierze co daje 3/4/5 blatów przed turniejem. Jednocześnie powoduje to, że 6/8/10 osób na turniej wchodzi nie płacąc - więc dochód z turnieju się pomniejsza!
b) pożyczamy przed turniejem kasę na resztę blatów - oddajemy sobie z pieniędzy składkowych
c) wtedy - zamawiamy hurtem 8 blatów i płacimy tylko  raz za przewóz.

W związku z tym proponuję najpierw zobaczyć ile osób jest chętnych się zrzucić, może ktoś byłby chętny kupić cały jeden blat? I pomyślimy co dalej

Offline

#15 2012-05-30 21:38:45

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: 30 VI 11,5' Bis

Ja się piszę na pewno. Zobaczę jak wyjdę po zakupach do WFB to może wezmę cały stół na siebie.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wzgorzawitosa.pun.pl www.13clan.pun.pl www.polisharmyclan.pun.pl www.fabryka-skilla.pun.pl www.skalna-jaskowicka.pun.pl