Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2011-04-22 03:32:05

 Smal3tz

Kosmozord

3135384
Skąd: PTB
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 142
Punktów :   
Armia w WFB: Zastanawiam się
Armia w W40: Chaos space marines
Armia w LOTR: nuda, ale jeśli już to gobliny

Jak zacząć i od czego?

Witam, mam pytanie, otóż chciałbym zacząć grac w fantasy (pewne doświadczenie z 40-stki już jest) i chciałbym się dowiedzieć czym jest dobrze grać na początku, rozmyślam nad Bretonią, ale jestem ciekaw plusów i minusów wszystkich ras. Za pomoc serdecznie dziękuję.

Ostatnio edytowany przez Smal3tz (2011-05-03 11:34:00)

Offline

#2 2011-08-07 19:56:48

 Radek

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w WFB: Orki i Gobliny,Skaveni
Armia w W40: Orki, IG
Armia Warmachine & Hordes: Protectorate of Menoth

Re: Jak zacząć i od czego?

Hmm.... w 8 edycji przewage mają armie nastawione na liczebność(gobbosy, skaveny).
Ale radziłbym Ci popatrzeć na modele, które Ci sie podobają będą najodpowiedniejszą armią dla Ciebie.

Ale od siebie moge powiedzieć coś o niektórych rasach.
Orcs and Goblins:
  Możesz zbudować armie tylko i wyłącznie orków wspomaganych przez ich czarnych braci() z rydwanami, dzikami i innymi duperelami.
  Nic nie stoi na przeszkodzie zbudowania armii złożonych z pierdyliarda goblinów, nocnych goblinów, trolli, spear chuck czy jeźdźców wilków.
  Możesz także zbudować hybryde. Goblinów trzeba mieć kilkadziesiąt ponieważ zalewają wroga masą słabych, ale odnoszących powoli skutek ciosów.
  Plusy:
  Widok hordy goblinów szarżujących na wroga w akompaniamencie tupotu ciężkich stóp orków - bezcenny
  Dosyć silni orkowie.
  Masa różnych jednostek.

  Minusy:
  Gobliny mają małą wytrzymałość.
  Słabi łucznicy.
  Rzuty na animozje mogą nieźle napsuć krwi.

Empire:
  Królestwa ludzi stojące naprzeciw armiom chaosu(oczywiście nie samotnie, ale to mało istotny fakt )
  Czołg parowy - cudo. Też w miare duzo jednostek. Kapłani Sigmara, biczownicy, rycerze, milicja, czarodzieje. Ogólnie rzecz biorąc każdy ich raczej zna.
  Plusy:
  Różnorodnośc jednostek jednostek.
  Dość silne czary.
  Dość dobre jednostki zasięgowe.
  Biczownicy rulezz
  Minusy:
  W sumie to nie wiem.



Jak narazie to tyle ode mnie. Nie są to może opinie powergamerskie, ale grałem troche tymi dwoma armiamii i mniej więcej wiem co i jak.


"We're the Death Korp of Krieg, son. Did you think that was just a pretty name? We never retreat. We fight and we die, that's the Krieg way."
-Lieutenant Konarski at the Battle of Erebus

Offline

#3 2011-08-08 16:29:47

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Jak zacząć i od czego?

Co do orków i imperium - za różnorodnością jednostek idzie kolejna cudowna sprawa - te armie są przygotowane na wszystko. Lubisz strzelać - masz czym, lubicz czarować - jest czym, lubisz rozdeptać klocek piechoty pod kopytami - również jest czym to zrobić. Reszta armii zwykle ma braki w swym arsenale, nie każda armia ma jednostki strzelające, nie każda umie czarować, nie każda ma maszyny oblężnicze. Pomijam fakt, że na przykład łucznicy goblińscy są żałośni, ale jeśli lubisz mieć coś w ogóle do powiedzenia w każdej fazie - tylko te dwie armie dają taką możliwość w pełnym wymiarze.
Oczywiście, jak pisał Radek każda armia ma pewne predyspozycje, jak siła orków i zawodowa armia imperium. Obie tworzą też kapitalny klimat do rozbudowy. Możesz być zawsze oryginalnym generałem opierając swoją armię na rzeszach żołnierzy stanowych, czy np. samych nocnych goblinach, lub jednostkach "z lasu" w przypadku orków.
Zgadzam się całkowicie z Radkiem także pod względem tego, jak wybrać swoją armię. Nie ukrywajmy, że malowanie modeli których nie darzy się sympatią to po prostu katorga na własne życzenie. Mam to szczęście, że akurat moje przygody z figurkami zawsze kończyły się dobieraniem armii pod tym względem. Gram rzadko, ale lubię swoje modele. Nie wygrywam, ale cieszę się z zadanych strat. Pod względem modelarskim moim skromnym zdaniem niestety akurat dwie pierwsze armie wyglądają niestety słabo. Nie ma okazji zrobienia czegoś nowego, jakiegoś modelu, który zastąpi fluffowo inne, czyniąc tym samym armię oryginalną. Pod tym względem najlepiej wybrać Wampiry, albo Skavenów. W przypadku Wampirów fluff stwarza wprost nieograniczone możliwości tworzenia armii - poczynając od najfajniejszej sprawy - czyli przerobienia KAŻDEGO modelu... na trupa . Fajnie mieć umarłych dragon princów, lub szkielety powstałe z uśmiercenia regimentu leśnych elfów. U Skavenów pole do popisu jest jeszcze ciekawsze. Co prawda ograniczone do "zaszczurzenia" wszystkiego, ale to i tak dużo. Prosta podstawka rat swarm - dokładamy do niej szczurka z flecikiem... i jeśli znacie pewną legendę od razu poczujecie klimat

Wybór armii to sprawa indywidualna. Moim zdaniem nie można polecić armii ot tak. Trzeba wiedzieć, czego się chce - konkretnie. A potem próbować coś sobie dopasować .


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#4 2011-08-08 20:45:51

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: Jak zacząć i od czego?

Bretka to ekstra sprawa jak chcesz zobaczyć szarżujące oddziały ciężkiej kawalerii, atakujące pegazy, setki zwykłych chłopów walczących czym popadnie i innych zakutych w zbroję bohaterów. Armia naprawdę fajna właśnie z tych powodów.

Offline

#5 2011-08-09 15:18:48

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Jak zacząć i od czego?

Ja wybierałem armie ze względu na wygląd grywalność efektywność i duże odbicie od rzeczywistości czyli jak najbardziej nie normalne jednostki. Wybrałem Wysokie Elfy bo skaveni i lizardmeni oraz vampiry tomb kings mi sie nie podobali a reszte maja kumple no i zeby się nie powtarzały to wyszło akurat tak

Od siebie Ci powiem ze te jednostki ta rasa co ją kupisz niech sprawiają że będziesz miał dla nich podziw że będą robiły na Ciebie wrażenie swoim byciem wyglądem czy parametrami
Wampiry są fajne ładne klimatyczne ale mi się nie podobają a inni się nimi zachwycają
Moja propozycja idz do sklepu figurkowego bitewnego obejrzyj całą rasę z bliska wysłuchaj się na temat błędów i zalet a wtedy kup.
Błąd też zrobiłem że nie kupiłem sobie rasy beastmes bo podobały mi sie taki jednostki jak :
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus … 73x627.jpg
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus … 73x627.jpg
No ale podobno nie są w niczym dobrzy i to był powód czemu ich nie kupiłem bo chce też czasem wygrywać
Tak więc patrz wygląd w czym są dobrzy i czy sprawiają w Tobie podziw
Tu masz stronę z modelami :
http://www.games-workshop.com/gws/catal … cat440013a

Ostatnio edytowany przez loboba (2011-08-09 15:20:07)

Offline

#6 2011-08-09 22:32:10

 alberiw

Zaczyna cwaniakować

1012482
Skąd: Cze-wa
Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 77
Punktów :   
Armia w WFB: O&G

Re: Jak zacząć i od czego?

Lobo kupiles figsy Oo? Musimy kiedys zagrac

Offline

#7 2011-08-10 07:20:01

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Jak zacząć i od czego?

Offline

#8 2011-08-18 22:42:19

 Smal3tz

Kosmozord

3135384
Skąd: PTB
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 142
Punktów :   
Armia w WFB: Zastanawiam się
Armia w W40: Chaos space marines
Armia w LOTR: nuda, ale jeśli już to gobliny

Re: Jak zacząć i od czego?

A co polecacie do imperium? Da sie wszystkim pograc i zrobic wiele taktyk, czy na przyklad lucznicy sa do bani albo cos? I co jest takim must have?

Offline

#9 2011-09-04 21:56:48

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Jak zacząć i od czego?

Witam chce zaczac grac w Fantasy Battle i czy mogłby mi ktos opisać kilka armii które mi się podobają. Chodzi mi o grywalnośc i plusy i minusy. Więc interesuje mnie Brytonnia, Imperium, Tomb Kings, Krasnoludy, Wysokie Elfy i Leśne Elfy.

A jestem wielkim fanem kawalerii, więc teoretycznie Brytonia ale może z innych armii można złożyć kawaleryjskie rozpiski:)


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#10 2011-09-28 22:27:55

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Jak zacząć i od czego?

Jak ktoś zaczyna to proponuje zobaczyć armii book wszystkich armii żeby zobaczyć która się najbardziej podoba. Są różne osoby, które cenią sobie różne rzeczy klimat wygląd oraz skuteczność możliwości taktyczne sposób walki. Niech każdy sobie dobierze tak armie pod swój typ żeby była satysfakcje nawet z przegranej
Fajna stronka polecam do przeczytania :
http://czempioni.pl/articles.php?cat_id=12
http://valkiria.net/index.php?area=51&p … =wfb_armie
http://www.jaskiniaduszy.com/search/label/WARHAMMER
Po oglądać armię :
http://www.games-workshop.com/gws/catal … GameStyle=

Toorop musisz sam podjąć decyzje łatwa nie jest ja wybrałem wysokie elfy. Z jednej strony żałuje bo mogłem beastmen z fajnymi minotaurami a z drugiej strony nie bo są szlachetne dobre i mają elastyczną armię

Ostatnio edytowany przez loboba (2011-09-28 22:30:34)

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sbot.pun.pl www.rebeldebb.pun.pl www.minecrafterzy.pun.pl www.zagubionawyspa.pun.pl www.pyrzyce.pun.pl