Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2014-02-12 22:32:56

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Nowe dwarfy

kiedy bedzie book?? u was?

Offline

#32 2014-02-15 20:03:02

 Hunter

Powergamer

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2011-12-07
Posty: 158
Punktów :   
Armia w WFB: Krasnoudy, Wood Elves
Armia w W40: Dark Angels

Re: Nowe dwarfy

Dobra, pierwsze przemyślenia po przejrzeniu nowego booka mam takie:
1 organy + żyrki (ile się da) to broń ostateczna
2 antymagia osłabiona ale coś się będzie dało wycisnąć
3 zwielokrotnione runy na broń o których tyle się mówiło są przereklamowane. Ich koszt jest z kosmosu(125pkt. WTF?)
4 nasza armia liczebnością będzie na poziomie wood elves i bretoni żal, Wszystko w górę.
5 slayerzy ironbreakerzy wracają do łask
6 ale na stolach będą i tak znowu tylko hamki których jak się dobrze sklepie w szarży mają po 3 ataki z siłą 7 i AP= (-5 do sejwa!!!)

Offline

#33 2014-02-17 22:41:38

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Nowe dwarfy

Przemyslenia po pierwszej grze:
Gyrobomber.. jeśli trafi w piechote.... robi dewastacje....
Organki... 12 - 18 hitów średnio, z ME trafione 90%... zranione podobnie.... OP
Antymagia... ehe... jesteśmy w dupie jak cała reszta armi i do tego nei czarujemy.... czy podwójne kakao poproszę raz..... straszne to jest...
Longbeardzi z shieldami i sztandarem Stubborn.... zaginają czasoprzestrzeń... dostaja szarżę... 5+ parry save... szarżują 5 siły i AP z Runesmitha....
Runesmith daje MR(1) i AP... do tego czaneluje i ma dispelki... musi byc w wersji 2 sztuki z małym i duzym dispelem....
Hammce, srednio byla okazja sprawdzic ale moge uznac ze z 2ma atakami sie nadają skubańce...
Rangerzy... 2 razy po pięciu z muzykiem... miłe odginaczki wkurzaczki.
Kusze standardowo.
Działa jak zawsze.
I teraz gwóźdź programy... przed grą rzut na Księge uraz i wynik 5... NIENAWIDZE ALL DARK ELVES! Kraś z przerzutami hitów.... bolesneeeee naprawde bolesne dla przeciwnika.

Wnioski:
Hammki zostaja, longbeardy z tarczami zostają, gyrobombery na sto procent 1 sztuka, będę starałs ie grać na dwóch, mają moc.
Reszta Do testowania dalej.

Offline

#34 2014-02-18 18:08:13

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Nowe dwarfy

Prześledziłem temat popatrzałem i powiem że nowe krasie są WYYYYPASSSS !!! ale to jeżeli chodzi o wygląd
Co do gry to bym ich musiał spotkać na polu bitwy ale te zbroje no i ten slayer są super
Chyba sobie dla samego fanu jednego slayera kupie

Ostatnio edytowany przez loboba (2014-02-18 18:09:27)

Offline

#35 2014-02-19 21:08:02

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Nowe dwarfy

oki, pierwsze podejście. jeżeli coś w takim kształcie przejdzie, to biorę się za malowanie pokurczów   (tylko for fun, na pewno nie turniejowo!)

Unnamed2400 Pts  -   Dwarfs Army

1 Runesmith @ 113.0 Pts
     General; Gromril Armour; Shield
     Runic Talisman [45.0]
         Rune of Spellbreaking x2
     Runic Armour [5.0]
         Rune of Stone

1 Runesmith @ 93.0 Pts
     Gromril Armour; Shield
     Runic Talisman [30.0]
         Rune of Spellbreaking
         Rune of the Furnace

1 Runesmith @ 88.0 Pts
     Gromril Armour; Shield
     Runic Talisman [25.0]
         Rune of Spellbreaking

1 Thane @ 188.0 Pts
     Gromril Armour; Shield; Battle Standard
     Runic Banner [95.0]
         Master Rune of Grugni
         Strollaz' Rune

1 Gyrocopter @ 100.0 Pts
     Steam Gun; Vanguard deployment

1 Gyrocopter @ 100.0 Pts
     Steam Gun; Vanguard deployment

1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
     Steam Gun

26 Ironbreakers @ 429.0 Pts
     Gromril Armour; Shield; Standard; Musician; Champ
     Runic Banner [35.0]
         Strollaz' Rune

24 Hammerers @ 441.0 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Champ
     Runic Banner [75.0]
         Master Rune of Groth One-Eye

26 Longbeards @ 444.0 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician; Champ
     Runic Banner [50.0]
         Rune of Sanctuary
         Strollaz' Rune

5 Rangers @ 80.0 Pts (Champion)
     Great Weapon; Dwarf Crossbow; Throwing Axes; Heavy Armour

5 Rangers @ 80.0 Pts (Champion)
     Great Weapon; Dwarf Crossbow; Throwing Axes; Heavy Armour

15 Warriors @ 164.0 Pts
     Heavy Armour; Shield; Musician; Champion

Models in Army: 100


Total Army Cost: 2400.0

Po jednym Runesmerfie do oddziału - hordy (rozdają AP i MR1).
BSB  do hamców.
W efekcie mam 3 hordy z vanguardem (!) dwa żyrki z vanguardem i dwa oddziały  scoutów. Wszystko jest stubborn! W drugiej kolejce walka, choćby mi się przeciwnik kręcił jak kupa w przeręblu. Bohaterowie tanio tesco, to hordy mają się tutaj łomotać. Odginaczki powinienem ogarnąć żyrkami i scoutami, magię na dwie kolejki skontruję trzema DScrollami. Fajnie byłoby wcisnąć na bohaterów zionięcie i +1A w szarży w 6 calach (z przedmiotów magicznych), ale punktów już brak. Drogie te pokurcze, jak nie przymierzając warriory hałasu.

Offline

#36 2014-02-19 22:20:24

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Nowe dwarfy

Z trzech hord tylko jedne mają tarczę, a brakuje Ci czegokolwiek do ogarnięcia wrogiego strzelania, bo na tyle modeli to jedna salwa i po ptokach, jedna z hord już musi się kryć za murkami. Dwie z nich mają broń wielką, więc jeśli przeciwnik uderzy pierwszy i zabije chociaż 10, to potem już szybko pójdzie. Kusza i topory na raz na rangerach? 80 punktów za 5 woundów to trochę drogo. Wiem wiem, kusza nie ma stand and shoot, ale jednak jak ich 5 dostanie szarżę czegokolwiek to te topory i tak nic nie zmienią. Jak mają biegać przy przeciwniku, to po co im kusze?
Faktycznie drogie to wszystko, brakuje punktów na chociaż dwa działa.
Ale generalnie napór na krasiach na całkiem fajnym poziomie


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#37 2014-02-20 08:24:31

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Nowe dwarfy

TEz Bombaj myślałem nad akcją: 2 tura gwarantowana walka... ale to nie zadziała.... niestety.... matematyka sie nie myli.... testowałeś już?
Prosta sprawa... nawet przy idealnym wystawieniu nie bedziesz w stanie zbyt wiele zyskać... robisz vanguarda oddziałami które moga być zablokowane przez inne vanguardy to raz, dwa wystawiasz sie na szarze, 3 jesli sie nei wystawiasz to sam ich nei mozesz zrobic... vanguard duzymi klockami jest cięższy niż lekką jazdą, nie ma damrowych obrotów wiec nei uzyskasz maksymalnie optymalnej strategii... do ogarnięcia. Trzeba by naprawde fas rpzetestować.

Offline

#38 2014-02-20 13:30:40

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Nowe dwarfy

@Master: Rangerzy mają w bazie cały ten stuff. Ja bym ich wystawił gołych i tańszych jakby się dało. Są za 70 pkt, champion za 10, a potrzebuję champa, bo będą w kreskach biegać na stubbornie od bsbka w 12 calach.

@Bru. Wiem, że masz rację, ale kurde, no, combaaaaat!   idea jest taka, że ironi są lekko wysunięci do przodu do zgarniania szarż. Reszta kanapkuje. A tych wanguardów znowu nie ma tak dużo. Elfy, gobosy i breta (chyba). Jasne, że nie testowałem, na razie napór papierowy. Ale chętnie przyjmę coś na testy. To co mnie najbardziej przekonuje, to że przeciwni9k nie będzie miał za dużo czasu, żeby pomagować i postrzelać.

Offline

#39 2014-02-20 13:40:08

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Nowe dwarfy

Prosta sprawa bombaj... przeciwnicy grają na 2 - 3 hordach również, co neiekidy wiecejm, ale mniej jak dwie nei spotkasz.
No okej niektory beda miec zamiast hordy to jakas wypasna jazde czy cos...
Ja to widz etak, breta sie przed toba kryje, nei da rady takim krasiom musi je flankowac, ale pegazy z vanguardem cie zatrzymaja szczegolnie ze vanguard nie moze szarżować w pierwszej turze wiec sorry vinetu, jesli ty zaczynas znie szarżujesz, jesli on zaczyna to po zablokowaniu twoich vanguardow spierdziela.
Reszta ci zaszrżuje z pryzjemnością.
Dlaczego?
A czemu ja mam szarżować twoj jeden oddział swoim jednym? Phi! Pojade dwoma naraz, cos jeszcze dobije, albo cofne sie pozazasieg twojej szarży i poczaruje
Bardzo ciężkie są te krasie combatowe... nie widzę ich... żyrki mogą ci trochę dupe poratować ale szaleństwa nie będzie...

Offline

#40 2014-02-20 15:05:22

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Nowe dwarfy

nie mają być do wygrywania turniejów tylko do zabawy i okjazjonalnej maski na niespodziwających się takiej rozpiski. Ale chętnie przetestuję. Byle nie z elfami, bo mam wrażenie, że horda egzeków, czy innych białych kóz to zjada te krasiowe hordy razem z pancernymi butami.

Swoją drogą czytam i czytam kowadło i z wrażenia wyjść nie mogę jakie jest drogie i "nic-nierobiące"! Dobrze, że przykleiłem do slavów

Offline

#41 2014-02-20 15:07:31

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Nowe dwarfy

HE WE i DE nie pokonasz, to samo z Wochem i IMP, skaveny zatryzmajac cię jakoś dobrze o tym wiesz, VC o panie stanie ci taki i powie sepleniąc "choć do mnie",Demony zaleznie od rozpy, bestie mysle ze masz szanse, chociaż...

Tak z kowadłem ci sie udało...

Offline

#42 2014-02-25 00:05:16

 kapadocja

Był statystą w Avatarze

24643945
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 574
Punktów :   
Armia w WFB: Wood Elves

Re: Nowe dwarfy

testujcie, póki możecie, speszcie się kochać podręcznikowy wypas, albowiem tak szybko go euro obcina

Odkąd wyszły ploty o kraśkach, ciągle słyszę o nowych możliwościach.

Odkąd przywiozłam Jackowi podręcznik - krasnoludy śnią mi się po nocach, i bynajmniej nie są to sny przyjemne.

Nie zmienia to faktu, że armia jest, o ironio, mimo braku popychaczek z kowadła, mobilniejsza dzięki temu wanguardowi. Nareszcie kraśki to nie kupa sterczącego, ewentualnie czołgającego się żelastwa, a coś, co może DOJŚĆ (i nie mówię tutaj o wyniku przeglądania ekhm... 18+) i wreszcie liczyć na ten aspekt taktyczny. No i do tego bardzo dobre strzelanie, ale kraśki zawsze dawały czadu (albo mnie po prostu w tej kwestii kości bardzo lubiły ).

Ok, nie wymądrzam się, bo się nie znam, tak naprawdę chciałam Wam powiedzieć, że mnie również podobają się figurki, tarcze na kraśkach nareszcie wyglądają jak tarcze, a nie pokrywki od rondli, figurki są bardziej dynamiczne i po prostu bardzo ładne. Wyjątek stanowi, jak dla mnie, pumpkinokopter, którego zad wygląda na ładnie przemyślany, ale ogólnie to do mnie nie przemawia (no dobra, jakby figurki zaczęły do mnie gadać, to byłoby źle ). No i sam podręcznik: miodzio wydawnicze, schludne, przejrzyste, opatrzone bardzo ładnymi artami, twarda oprawa in plus. Generalnie podręcznik jest mega piękny, ale co poza obrazkami jest w środku mnie nie pytajcie, dla własnego dobra nie chcę wiedzieć


Jedyna możliwość żonatego mężczyzny, by w domu mieć ostatnie słowo, to przyznać rację żonie

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tf.pun.pl www.grupa9.pun.pl www.malabs.pun.pl www.counterst.pun.pl www.allforandroid.pun.pl