Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2015-03-26 10:48:01

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Na CROM-a, kroi się jakiś nowy Conan

Chodzą słuch że skończył się okres ochrony praw autorskich na Conana i teraz mamy wysyp wszelkiej maści gier i gierek. Są też odważni którzy chcą zaistnieć również na stolikach do bitewniaków, a jak donosi Beastofwar jest to firma Pulposaurs Entertainment ze swoim projektem CROM - Conan Rise of Monster. Na razie niewiele wiadomo, modele pre-paint w skali 28mm, określenie mass-combat sugeruje starcia na większą liczbę modeli niż 10 i na starcie dwie frakcje Circle of Iron i Legion of Set.

Ponieważ pojawiło się sformułowanie "pre-paint" to jestem zaintrygowany grą, chociaż na razie wiadomo zbyt mało no i termin wydania to dopiero 2016 rok.

Offline

#2 2015-07-18 14:43:36

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Na CROM-a, kroi się jakiś nowy Conan

Są w końcu jakieś konkrety, chociaż nie wiem na razie na ile to dobre wiadomości. Jak to ostatnio dosyć często bywa, wydawca chce zebrać trochę kasy na wydanie gry na KS, a kampania zacznie się równolegle z GenConem 2015 czyli 31 lipca (teoretycznie GenCon zaczyna się 30 lipca ale to taki szczegół). Tak więc za niecałe dwa tygodnie w końcu coś będzie wiadomo odnośnie modeli i cen. Na razie pokazali na swoim profilu na FB króciutką zajawkę kampanii na której można zauważyć pierwszy render 3D modelu Conana. Dd razu mogę stwierdzić, że chyba ich pogięło jeśli chcą z takiego modelu wyciągnąć dobrego pre-painta, w każdym razie jeśli osiągną poziom Confronatation AoR to wchodzę w to, no chyba że picując figurki zapomną o mechanice.

Offline

#3 2015-07-27 00:00:07

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Na CROM-a, kroi się jakiś nowy Conan

Myślałem że wytrzymają do tego GenConu, ale widać że puszczają im nerwy Oczywiście, chodzi o podgrzewanie atmosfery, ale nie mogłem sobie odmówić takiego drobnego uszczypliwego komentarza. Dobra ale o co chodzi, ano twórcy pokazali dwa "monstra" ze starterów. Oczywiście na razie nie ma się czym podniecać bo pokazali tą lepszą część czyli concept art > master > master pomalowany czyli to jak by chcieli żeby wyglądał, z doświadczenia jednak wiem że to nijak ma się potem do jakości malowania fabrycznego, ale na to jeszcze będzie czas. W każdym razie dwie fotki na facebooku (mam nadzieję że się je da obejrzeć bez posiadania konta):
- Oliphant - mamut w hinduskim przebraniu ze startera Circle of Iron
- Scion of Set - ogromniasty wąż ze startera Legion of Set

Offline

#4 2015-08-01 00:03:14

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Na CROM-a, kroi się jakiś nowy Conan

GenCon zaczął się wczoraj, a dziś ruszyła kampania CROM-a na Kickstarterze. Pierwsze wrażenia, no cóż liczyłem gdzieś na standardową cenę 99$ co i tak było górną granicą rozsądku, ale 125$ to już trochę przegięcie i na pewno nie skuszę się na kopię z KS, bo na razie nie wiadomo jaka będzie jakość, jedynie król Conan na razie ma model fabryczny i to też na razie pokazywany jest w malowaniu studyjnym, a także koszt przesyłki 35$ jest "trochę" przyduży. Licząc mniej więcej jak wypadają gry w podobnej cenie, to szacuję że w normalnym wydaniu starter będzie kosztować finalnie coś około 400zł, też dużo ale jeśli znajdę drugą połówkę do grania to chyba dam radę na taki starter kasę wyłożyć. Na szczęście lub nieszczęście gra pojawi się dokładnie za rok, znaczy tak jest planowane, a ja optymistycznie zakładam że poślizg nie będzie większy niż 3-4 miesiące, więc tak jakoś może na Mikołaja 2016 będzie się to dało kupić.

Czy gra ma coś fajnego, to trudno jednoznacznie na razie powiedzieć, tyle co można wywnioskować z obrazków:
- są specjalne kostki z trzema rodzajami ścianek, trafienie, obrona i symbol Sigil który działa w różnoraki sposób w zależności kto rzuca, oczywiście kostek jest trochę za mało, ale przy dwóch starterach może starczy
- każda postać i oddziały mają swoją kartę, każdy model ma 6 parametrów, szybkość poruszania się, liczbę kostek do ataku wręcz i ataku z dystansu, zasięg ataku z dystansu, liczbę kostek w obronie i liczbę punktów życia
- karty Fate, chyba podobny patent jak w Warzone, akurat do tego pomysłu nie jestem do końca przekonany, ale to wyjdzie w praniu
- fajny pomysł z terenami 2D, wiadomo że lepiej mieć makiety ale zawsze to miły bonusik do szybkiego zagrania prostu z pudełka, a właśnie za to kocham gry z pre-paintami, kupujesz i od razu możesz grać
- zasady raczej będą proste, podejrzewam że będzie to poziom AoS, z tą różnicą że jednak tutaj będą jakieś ograniczenia w budowie armii
- jakość modeli jest pewnie dla większości osób z tego forum będzie słaba, chociaż ja mając styczność z różnymi pre-paintami, mogę przypuszczać że będą to raczej topowe modele w swojej kategorii, powiedzmy że będzie to jakość modeli malowanych w nocy przed turniejem, na szybko i  trzema kolorami wiem brzmi to strasznie, ale tak naprawdę na stole takie modele wyglądają całkiem dobrze

Mój zapał osłabł ze względu na ceny i datę wydania (chociaż to drugie było przewidywalne), ale nadal gra jest na radarze i nie omieszkam się jej przyjrzeć jak pojawi się w normalnej sprzedaży.

Offline

#5 2015-08-08 21:35:52

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Na CROM-a, kroi się jakiś nowy Conan

Minął ponad tydzień od startu kampanii na KS i jeszcze nie uzbierali kasy na rozpoczęcie produkcji, ba nawet sporo "rannych ptaszków" zostało, nie wróży to najlepiej projektowi, a tym samym i grze. Z mojej perspektywy chyba trochę odlecieli z tymi starterami, nie dość że drogie to jeszcze żeby zacząć to wypadało by kupić oba. Moim zdaniem jak by dali taki standardowy starter, z dwoma armiami, nawet bardzo okrojonymi, powiedzmy 12 modeli - Conan + pikemeni, Toth Amon + umarlaki oraz to co jest w takim starterze normalnie, czyli kostki, podręcznik, tokeny, tereny 2D, dwie talie Fate, to myślę że taki zestawik  ludzie by chętniej łykali, szczególnie jak by dali radę zejść z ceną do 99$. A to co teraz oferują, to powinien być taki army deal, tak jak to ma miejsce w przypadku innych gier.

Pokazały się też wstępne zasady w wersji quick start i powiem że są całkiem ciekawe. Na razie jest trochę niejasności, ale gra ma dosyć elegancką i pomysłową mechanikę opartą na tych specjalnych kościach, myślę że spokojnie może konkurować z AoS w kwestii gier wagi lekkiej. Zrezygnowano tutaj z magii, wrzucając za to opcję manipulacji ilości rzucanych kości przy pomocy żetonów przeznaczenia czy kart losu. Ten pierwszy mechanizm jest bardzo dobrym dodatkiem do gry, ten drugi czyli karty, wprowadza do gry pewną zmienność, nie wiem czy to zda egzamin, ale patrząc na to ile tych kart będzie można użyć w czasie gry, to chyba nie będzie to aż tak bardzo zakłócało równowagi.

Zobaczymy co z tego finalnie wyniknie, jednak chyba nadal nie nadszedł czas na prepaintowe bitewniaki, a przynajmniej w tej formie.

Offline

#6 2016-01-06 19:51:51

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Na CROM-a, kroi się jakiś nowy Conan

Jakoś zapomniałem napisać że kampania na KS została wycofana, z powodu kiepskiego tempa zbierania, powiedzmy że raczej by nie zebrali tyle kasy co chcieli, a w porównaniu do innych kampanii tego typu gier chcieli całkiem sporo. W każdym razie po tym niewypale, coś tam ogłosili że połączyli siły z firmą Reaper, która jest znana w "figurkowym półświatku" i słuch po nich zaginął. Aż do dziś gdzie w końcu po pół rocznej przerwie napisali na swoim koncie fejzbukowym, że rekonstrukcja gry dobiega końca i wkrótce znowu zaczną pokazywać jakieś zdjęcia i filmy, a nowa kampania na KS ma ruszyć na wiosnę. Zobaczymy co z tego wyniknie, bo tak ogólnie to gra mi się nawet spodobała. Zobaczymy czy uda się jakoś pominąć największy problem czyli cenę, być może moja "marzenia" o tańszym starterze się spełnią

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.badboy.pun.pl www.opowiadania-blogowe.pun.pl www.hordon.pun.pl www.gwardiasqd.pun.pl www.liga-cs-5on5.pun.pl