Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2009-08-25 15:58:53

Pawcio

Pomywacz

Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3
Punktów :   

Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Witajcie!
Nazywam się Paweł i mam 17 lat. Jestem z Radomska. Postanowiłem zarejestrować się na forum, jako że w przyszłości chciałbym czynnie uczestniczyć w życiu RYKu. Doświadczenie mam wprawdze zerowe, ale jestem w trakcie zbierania opnini, sugestii i porad mających na celu wybranie odpowiedniej armii i systemu dla mnie.
Interesuję się grami komputerowymi, (głównie cRPG) literaturą oraz piłką nożną. Jestem także fanatykiem holenderskiej drużyny piłkarskiej PSV Eindhoven. Param się amatorskim dziennikarstwem (recenzje gier komputerowych)
No i to narazie chyba tyle:) Do zobaczenia na przedmieściach Twierdzy!

Ostatnio edytowany przez Pawcio (2009-08-25 16:05:00)

Offline

#2 2009-08-25 17:37:08

 Marcin

Udaje ważniaka

6122301
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 282
Punktów :   
Armia w LOTR: Army of the Dead
WWW

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Witam


http://lh4.ggpht.com/_bQQ-Edur4VU/TFvh5dhzutI/AAAAAAAAFNk/uMa9dS5O79A/banner.png

Offline

#3 2009-08-25 19:39:38

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Widąć, że klimatowiec, bo się od razu wczuwa Tym serdeczniej witam i z radością weźmiemy pod opiekę .
Panowie Rycerzowie ( ) zajmijcie się gościem


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#4 2009-08-26 12:45:12

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Witam,

Kolejnego miłośnika gier bitewnych. Mam nadzieje, że Ci się spodoba zabawa.
Napisz może coś jakiego klimatu szukasz w bitewniakach. Czy lubisz fantasy bardziej czy sf? Napisałeś, że grasz w cRPG. Świat Tolkiena pewnie znasz, a jak z wiedzą o Warhammerze? Czy bawiłeś się kiedykolwiek w modelarstwo? Lubisz sklejać modele, albo czy wydaje Ci się, że polubiłbyś jeśli byś sklejał? To samo z malowaniem?

PS. Jak już wybierzesz sobie armię, to zapraszam do swojego straganu. Dla członków RyKu zawsze, jakaś ciekawą propozycję mamy.

Pozdrawiam,
Strategos

Ostatnio edytowany przez Strategos (2009-08-26 12:46:35)

Offline

#5 2009-08-26 13:39:55

Pawcio

Pomywacz

Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Zdecydowanie Fantasy. O Warhamerze wiem tylko tyle, ze jest popularny. Swego czasu zastanawialem sie nad wyborem gry fabularnej. Wybieralem miedzy D&D i Warhammerem wlasnie. Wówczas wybór padł na D&D. Chciałbym poznać historię świata Warhamera, ale za to już trzeba płacić (podręczniki) Mysle, że polubiłbym modelarstwo. Obecnie zastanawiam się nad Bretonią i Krasnalami. Rozkłada to się mniej więcej 30% za Bretonią i 70% za Dwarfami, no ale nie wiem jeszcze. Liczę na waszą pomoc:)

Offline

#6 2009-08-26 15:22:41

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Nie chce Cię dołować, ale źle wybrałęś z tym D&D ;-).

No ale tak na serio, to nie jest tak źle jeśli chodzi o poznanie świata. na necie jest dość sporo stronek poświęconych zgłębianiu wiedzy o Starym Świecie.

Jeśli lubisz Fantasy, to możesz się jeszcze zastanowić nad Lord of the Rings. Dobry system dla początkujących z bitewniakami, no i ze światem raczej problemu nie ma. Wiem też, że w Radomsku jest sporo LOTRowych graczy. Jeśli jednak masz ochotę na coś z bardziej "realną" mechaniką, to polecam Warhammera.

Może napisz co Ci się w armiach, które wybrałeś podoba i dlaczego właśnie nimi chciałbyś grać. Jakie masz o nich wyobrażenie?
Krasnoludy mają dużo fajnych maszyn i twardą, jak kamień piechotę, ale są wolni.
Bretonnia ma niesamowitą jazdę, no i ten feudalny klimat ;-). Rycerze i wogole.
Ze strony modelarskiej, powiemże kransloudy miały reedycje i ich modele wyglądają bardzo fajnie, a i Army Book mają nowszy.

A myślałeś o Skavenach? W październiku wychodzi ich nowa wersja. Dostaną nowe modele i całkiem nowego Army Book'a, który liczy 112 stron. Armia jest klimatyczna, stawia na ilość i maszyny wojenne. Więc jeśli chcesz siać zarazę i zalewać wroga szczuroludzmi, to może do października się wstrzymaj?

Offline

#7 2009-08-28 13:49:38

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Witam serdecznie w naszej Twierdzy strudzony wędrowcze.

Jeśli chodzi o armie to musisz sobie odpowiedzieć na te pytania co zadał Ci Strategos. Również zwróć uwagę jaki styl gry będziesz preferował. Pozdrawiam


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#8 2009-08-29 09:28:00

Pawcio

Pomywacz

Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Cenie sobię klimat i z tego co słyszałem, krasnale są w tym aspekcie nie do pobicia. Wiadomo, że poniekąd chodzi również o cenę Możecie podać jakieś stronki o Starym Świecie. Jeśli chodzi o styl gry to Dwarfy mi w miarę odpowiadają, ale to armia defensywna no i nie lubiw wynalazków typu strzelba Więc wychodzi na Bretonię. No mam dylemat straszny

Offline

#9 2009-08-29 14:57:53

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Dylemat Ci jeszcze pogłębie
Najpierw kup armybooka do danej armi (circa 70zł) oczywiście u Strategosa, bo innych sklepów w Polsce nie ma zapamiętaj .


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#10 2009-08-29 23:07:41

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Witam wszystkich mieszkańców Twierdzy!

Witam,

Słuchaj Króla . Kup sobie Army Book'a Krasnoludów, cena u nas to 65 zł. Wersja PL. Nie ma ich dostępnych na stronie, ale mamy je na stanie. Dodam niedługo.
Nie przejmuj się, że nie lubisz szczelb. Zawsze możesz używać kusz, katapult i balisty.

Nie znam niestey, żadnych stronek o Starym Świecie. Można zacząć na wiki.

Pozdrawiam,

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.glupawka.pun.pl www.everastots.pun.pl www.zimlublin.pun.pl www.pps-clan.pun.pl www.xiaolinshowndown.pun.pl