Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2010-04-14 11:15:14

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Ostatnie 2 pytania Jacku- czy Rackham ma nadal problemy i grozi mu bankructwo? A drugie odnosi się do wyboru armii. Co byś polecał bardziej w oparciu o swoje doświadczenie- Ram czy też Lwa


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#32 2010-04-14 12:49:51

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Zadajesz trudne pytania Jeśli spojrzeć jak funkcjonuje Rackham dziś, a jak funkcjonował jeszcze rok temu to według moich obserwacji firma ta radzi sobie coraz lepiej i w tej chwili najgorsze ma już za sobą. Po wydaniu Army Boxów ilość graczy w oba ich systemy wzrosła dosyć drastycznie, w przypadku AT-43 można mówić nawet o klęsce urodzaju, ponieważ zaczynają się problemy z dostępnością wielu modeli. W Konfrontacji na razie takich problemów nie ma ale i tutaj widać spory wzrost popularności. Dodatkowo widać działania firmy na rzecz dywersyfikacji, co objawia się na przykład w sprzedaży licencji na gry planszowe czy gry komputerowe, a trzeba pamiętać że licencje to zazwyczaj żyły złota. Przy czym wiadomo to są tylko moje obserwacje takie ogólne, nie przyglądałem się natomiast jak wyglądają sprawozdania finansowe, ani jak wygląda kurs akcji tej firmy, co pewnie bardziej mogło by powiedzieć jak wygląda sytuacja firmy.

Teraz jeszcze kwestia wyboru armii, jest to dla mnie dosyć problematyczne bo dla mnie ciekawszy jest Ram, ale tutaj naprawdę lepiej się kierować własnym gustem. Spróbuję trochę pomóc ale wybór i tak ostatecznie będzie należał do Ciebie. Lwy to armia dosyć uniwersalna, może przyłożyć z dystansu jak i w zwarciu, w zależności od preferencji. Główną silą Lwów jest magia, tak naprawdę to z armii które zostały wydane tylko Ram ma jakieś szanse się tej magii przeciwstawić. Z bardziej praktycznych uwag, do Lwów wydano już wszystkich bohaterów, a z prowizorycznych zapowiedzi wynika że w tym roku będzie dostępne już większość modeli, więc będzie można bez problemu sobie rozszerzyć armię. Ram jest armią nastawioną na walkę wręcz, nawet zaklęcia w większości są ku temu przystosowane. Ponieważ jest to jednak dosyć powolna armia, to trzeba się sporo nakombinować, żeby szybko dopaść wroga - oczywiście armia ta ma sporo trików do tego. Tutaj jednak w przeciwieństwie do Lwów, chwilowo będzie problem z nowościami. Z tego co pamiętam w tym roku planowano wydanie większości bohaterów (nie będzie dwóch, ponieważ nie ma jeszcze oddziałów do których mogą się dołączyć) ale za to poza tymi figurkami które się już ukazały, czyli AB, dwa rodzaje Skull Warriorów i Wamphyrs, nie będzie żadnych nowych oddziałów (ok będą jeszcze zdeprawowani Reaperzy ale to w sumie bardziej wydanie do Lwów). Jest to o tyle niezręczne że w sumie dosyć ciekawy i przydatny Portal of Abbyss nawet nie ma projektu. W każdym razie Ram w kontekście kilku najbliższych miesięcy będzie raczej mało zróżnicowany, co oczywiście nie oznacza że nie będzie grywalny - tutaj na przykład powiem że Wilki mają podobną sytuację, bo co prawda większość oddziałów już jest wydana, ale za to nie inkarnowanych którzy te oddziały mogli poprowadzić, co jednak mam nadzieję się zmieni za jakieś 3-4 miesiące . Za Lwami może przemawiać jeszcze jeden fakt, Lwy zbiera także KamC, a wiem że planuje stopniowe poszerzanie armii, a to oznacza że nie zawsze będzie potrzebował wszystkich swoich modeli, zawsze można się wtedy jakoś dogadać co do pożyczki na turniej czy na jakieś specyficzne mrzonki np. gry na 5000 punktów .

I jeszcze tak mała uwaga, jak coś potrzeba to pytajcie, nie krępujcie się, postaram się w razie możliwości odpowiadać na wszelkie pytania odnoście gier Rackhama

Offline

#33 2010-04-14 22:35:29

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Mnie przekonałeś


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#34 2010-04-14 22:51:21

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Marjan napisał:

Mnie przekonałeś

Heh, dobrze by było jeszcze wiedzieć do czego

Offline

#35 2010-04-15 12:52:17

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Do tego systemu Wybór co do armii będzie niezwykle ciężki, gdyż Temple jest moim absolutnym faworytem, a mimo wszystko chciałbym zacząć od zestawu początkowego (ach, ta miarka i te kostki ). Czytam army booki i zobaczę czyj fluff i zasady do mnie przemówią Wybór jest niesamowicie trudny.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#36 2010-04-15 13:57:36

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Ja tam nie miałem problemu wystarczyło 1 spojrzenie po figurkach
Ale jak tak czytam ploty o 8ed wfb to najpierw trzeba będzie kupić parę pudeł piechoty..


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#37 2010-04-15 14:19:23

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Możesz też zacząć od zestawu startowego, nie jest on co prawda wypasiony tak jak Army Box, ale jest miarka, sześć kostek i górka Dodatkowo możesz się potem pozbyć Seretisa i Huntersów (jak się ktoś zdecyduje na Wilki), to zawsze pozwoli obniżyć koszty. Tylko tak jak już wspomniałem wcześniej trzeba by się zastanowić jaką rozpiskę złożyć, bo "jakieś" 2000 punktów można bez problemu złożyć za około 320zł  (niestety tylko dzięki promocji w sklepie Rackhama) no i rozpiska sama w sobie taka niezbyt rewelacyjna, czyli: 8 spermenów + Abel, 8 Fusiliersów + Melkion, 6 Praetorian Guardów (siódmy się nie zmieści na 2k) + Tankryn lub 9 Tamplarów + Tankryn. Z drugiej strony to już jakaś baza do rozbudowy, można potem dokupić działo, kawalerię i bohaterów z Temple of North. To tylko taki moje uwagi żeby utrudnić wybór

Offline

#38 2010-04-15 21:30:39

KamC

Hehe, zaczynam

1355128
Zarejestrowany: 2009-12-21
Posty: 19
Punktów :   

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Heh Jacku jak zwykle masz tysiąc pomysłów na armie. Ja tak jak pisałem w paru tematach moge swoje Lwy udostępnić do pogrania. W końcu przed decyzją warto poza fluffem zobaczyć jak się gra wszystkimi armiami ( póki jest ich stosunkowo mało).


"TERRIBLE, TERRIBLE DAMAGE!"

Offline

#39 2010-04-15 22:08:34

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Myślę że Hunterów i Seretisa mógłbym przygarnąć jakby była okazja Seretis ma fajny model


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#40 2010-04-15 23:43:38

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Pomysłów jest zawsze sporo, tak teraz na przykład patrzę na tą "jakąś" rozpiskę i powiem wam że ona może być nawet sensowna, co prawda magowie Gryfów nie są tak mocarni jak Lwów czy Baranów, ale nawet oni mogą zaskoczyć, np. można sobie wyobrazić w scenariuszu King of Hill i rzucenie Wall of Flames gdzieś tak żeby blokował wejście na górkę. A pomysł żeby zagrać przed kupieniem jest niegłupi, chociaż ja i tak zawsze ulegam raczej otoczce historycznej i wyglądowi figurek (a tak naprawdę to zawsze mam jakieś armie z przypadku, zaczynałem od Chronopii, jak kupiłem podręcznik to razem z nim była promocyjna figurka z armii Pierworodnych i tak mi już zostało, do WH 40k też kupiłem zestaw startowy i tam byli Orkowie więc trochę ich dokupiłem, ale koniec końców jakoś mi nie poszło granie w ten system więc miałem pomysł jak zrobić sobie mini WFB i kupiłem na próbę chyba dwa blistry Undeadów do Warmastera, pomysł nie wypalił ale zacząłem grać w Warmastera, zgadnijcie jaką armią Jak po dłuższej przerwie znowu zapragnąłem sobie poturlać kostki to skoncentrowałem się na Konfrontacji, a z braku innych armii musiałem zacząć kolekcjonować Wilki i Gryfy W sumie w grach gdzie bardziej świadomie wybierałem armie poszło mi zdecydowanie gorzej, w WFB zdołałem kupić kilkanaście modeli do armii Orków i Goblinów i ani razu nie były one na stole do gry, w Full Thrusta chciałem się wyróżnić i sobie kupiłem flotę Obcych i UNSC ale zanim je dostałem to system przestał być trendy w Częstochowie, więc ani razu nie udało mi się w to zagrać , natomiast moja pierwsze gra bitewna to był Warzone i tutaj akurat był falstart, ponieważ ja zaczynałem w czasach pierwszej edycji, a gra swoją popularność także w Częstochowie miała dopiero za czasów drugiej edycji i też nie było z kim grać. To taki mały historyczny off-topic ).

Wracając jednak to tematu, to myślę że Gryfy są troszkę słabszą armią od Lwów, co prawda dzięki graniu na punkty nie jest to tak bardzo znaczące, ale trzeba się liczyć z tym że czasami wygrana nie będzie wyglądać jakoś okazale, z drugiej strony dla kogoś kto lubi wyzwania to nawet lepiej się gra armią przeciętną.

Offline

#41 2010-04-16 08:27:26

KamC

Hehe, zaczynam

1355128
Zarejestrowany: 2009-12-21
Posty: 19
Punktów :   

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Heh do Full Thrusta dalej mam podręcznik - szkoda że nie mam floty. A co do słabości Gryfów to tak jak mówisz tutaj gra się na punkty więc ciężko wg. mnie nazwać armie słabą. Młody np nie umie za bardzo grać swoją armią i non stop przegrywa - a ostatni scenariusz tak mu podszedł że wygrał.


"TERRIBLE, TERRIBLE DAMAGE!"

Offline

#42 2010-05-28 14:00:04

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Poszukiwana jest osoba chętna na wyjazd 5 czerwca na turniej CAotR w Płocku. Mam nadmiarową armię, do wyboru Wilki albo Skorpiony i miejsce w samochodzie. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć coś w sprawie kosztów to 50zł bez wyżywienia (benzyna + wejściówka na turniej)

Offline

#43 2010-06-08 19:07:37

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

I byliście na tym turnieju?

Offline

#44 2010-06-08 22:06:10

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Nie byliśmy, chociaż przyznam że trochę brakło mi determinacji jak zaczęli mi się wykruszać koledzy z ekipy. W każdym razie na kolejny turniej muszę sobie przyszykować plan awaryjny na wyjazd solo.

Jak kogoś zainteresuje to tutaj jest galeria zdjęć kolegi z Opola.

Offline

#45 2010-06-21 11:25:22

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Chciałem napisać kilka słów wyjaśnienia, dlaczego wstrzymuję się z promocją Konfrontacji na okres wakacji (co najmniej). Jest to związane bezpośrednio z tym co kombinuje firma RE, a co przekłada się głównie na dostępność figurek. Otóż firma RE pracuje obecnie nad dwoma projektami AT-43 v 2.0. i grą Arklash Warpack, co spowodowało wstrzymanie wydawanie nowych modeli zarówno do AT-43 jak i CAotR. Jest to związane z nowymi pomysłami dotyczącymi pakowania modeli, ma to być coś na miarę rewolucji jaką wywołały Army Boxy. Ma być taniej i poręczniej, a figurki powinny być lepiej chronione w czasie transportu. Co z tego wyniknie dowiemy się dopiero we wrześniu, niestety na chwilę obecną trudno mi powiedzieć czy we wrześniu figurki trafią do sklepów, czy też we wrześniu dopiero się dowiemy co i jak. W każdym razie nie chcę zachęcać kogoś do gry, bo sam wiem jak czasami wygląda sprawa oczekiwania na jakieś kluczowe dla armii modele, a przy chwilowym zastoju jest naprawdę bardzo trudno określić nawet mocno przybliżone terminy wydań. Gry na pewno nie porzucam, szczególnie że uzyskałem z kilku źródeł informację, że nie jest to wybieg marketingowy aby pozbyć się gier które kończą swój żywot i jak ktoś mimo wszystko będzie miał ochotę pograć to postaram się co jakiś czas na spotkania przywieźć figurki.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sbot.pun.pl www.minecrafterzy.pun.pl www.nsaiirok11-13.pun.pl www.rebeldebb.pun.pl www.zagubionawyspa.pun.pl