Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2010-06-11 21:08:52

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Warmachine & Hordes

Dajcie znać jak Wam poszła testowa gra w Warmachine.


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#32 2010-06-11 22:38:10

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Gry testowe poszły dobrze, chociaż brak drukowanej instrukcji trochę bolał, bo kilka sytuacji okazało się trochę niejasne - przy okazji rzucanie czarów jak przypuszczaliśmy to 2d6 + Focus rzucającego, a nie koszt w punktach Focus i nie można rzucania dopalać, chociaż w pełnych zasadach są dodatkowe modyfikatory, przy czym na plus jest tylko atak zza pleców, reszta modyfikatorów to raczej minusy. Gra jest fajna i ma potencjał, ja myślę nad zakupem startera do Circle Orboros, a do tego czasu może jeszcze sobie ten starter sproxuje i zagram na zasadach Hord

Offline

#33 2010-06-13 10:38:10

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Pewnie wszyscy czekają na nową edycję WFB zanim wyrażą zbyt duży zachwyt nową grą Ja po namyśle wrócę jednak do pierwszego wyboru jakim był Cygnar bo doszedłem do wniosku że nie dam chyba rady pomalować tak ładnie bestii jak bym chciał, a jacki wyglądają na prostsze do pomalowania. Circle Orbors zostawię sobie na później, zobaczę jak mi wychodzi malowanie tych modeli i wtedy się zastanowię. Przy okazji mam takie pytanie-propozycję : co myślicie nad zruceniem się na podręcznik do WM do klubu ? Ten w miękkiej okładce kosztuje 75zł więc nie jest to mega wydatek przy kilku osobach, a ponieważ i tak nie zbieramy składek to można by to właśnie jako składkę potraktować

Offline

#34 2010-06-13 11:50:49

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warmachine & Hordes

Zabrałem się za ten system ale coś na armię się nie mogę zdecydować. Ale chyba wezmę się za Circle, ewentualnie Skorne ale te słonie mi się nie podobają. Ostatnio graliście na 15 punktów ?
Próbuje zrobić rozpiskę ale jeszcze nie rozkminiłem tego do końca xD Ale jest potencjał
Tylko ta armia.. chciałbym jakąś z WM ale mi nie pasują za bardzo..


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#35 2010-06-13 11:54:22

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Warmachine & Hordes

Weź zobacz co jest w paczce startowej i tym spróbuj zagrać. Myśmy tak właśnie zrobili. A co do grania to bardzo fajnie to wypadło. Tylko się dość szybko kończyło. Jednak zabicie Warcastera to najlepszy sposób na zwycięstwo. Jest możliwość ściągnięcia pełnych zasad?


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#36 2010-06-13 12:09:33

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warmachine & Hordes

Tylko ponoć Circle ma słabe to pudło A zresztą chce na innym warcasterze spróbować. I myślę że jakaś jednostka niezależna od castera się przyda
Tylko na razie dość ciężko ocenić skuteczność jednostek Ale ponoć każdymi się tu da grać

Edit : Mógłby mnie ktoś oświecić ? Bo przy warcasterach nie ma punktów ? Czyli nic nie kosztują czy ślepy jestem ?

Ostatnio edytowany przez michau5300 (2010-06-13 12:49:47)


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#37 2010-06-13 12:59:58

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Warmachine & Hordes

Ja też się biorę za Cygnar kupiłem sobie nawet kilka modeli. Z Mercenaries będę dorzucał jednostki na kontraktach. Warto kupić sobie karty do MK2, bo w pudełkach z figurkami są stare.

http://hostuje.net/file.php?id=75154d99 … ee39f64bcc  tutaj jest pliki z zasadami beta do MK2.
http://hostuje.net/file.php?id=f14fe838 … e27d014311   a tutaj karty


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#38 2010-06-13 13:19:37

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Zasady do Hord są jeszcze do ściągnięcia, natomiast do WM to raczej trzeba gdzieś poszukać, ja zdążyłem jeszcze ściągnąć ale generalnie to byłbym za kupnem podręcznika Graliśmy na starterach czyli po 11 punktów, poza Cryxem który miał 14 punktów. Swoją drogą nie kojarzę wielu osób forum <-> real, ale grałem z Cryxem (Zuzoslav ?) i wygrałem przez to, że dowodzący nie zauważył albo zapomniał, że jego warcasterka ma stealth, czyli wszystkie strzały i ataki magiczne oddane z odległości więcej niż 5" idą w kosmos. Myślę że następnym razem będziemy bardziej obeznani z zasadami i gra pójdzie płynniej.

Co do Circle Orboros to jak chcesz mieć meagpower armię to Baldur jest warcasterem pod konstrukty, a pod bestie ponoć najlepiej dać Kromac the Ravenous. Mnie się akurat starter podoba, co prawda Kayah sama w sobie nie jest zbyt pakerna, ale ma fajne zdolności które wspierają jej bestie. Moje zdanie jest takie, nastaw się na 15 punktów, myślę że na razie nie ma co myśleć o większych formatach, chociaż czasami między 15 a 25 punktów to jest raptem jeden model Ja już sobie ustaliłem co kupię: starter, a potem dokupię taki śmieszny unit

michau5300 napisał:

Mógłby mnie ktoś oświecić ? Bo przy warcasterach nie ma punktów ? Czyli nic nie kosztują czy ślepy jestem ?

Tak Warcasterzy i Warlockowie nie mają kosztu, co więcej dają dodatkowe punkty na wydanie na Warcjaki/Bestie, za to musisz ich wystawić obowiązkowo

Ostatnio edytowany przez Crane (2010-06-14 21:41:24)

Offline

#39 2010-06-14 22:18:35

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Przejrzałem sobie scenariusze do WM&H i choć nie są zbyt porywające, to proponuję używać przynajmniej jednego który przypomina King of the Hill, a nazywa się Convergence. Celem tego scenariusza jest zdobycie 2 punktów zwycięstwa. Punkty te zdobywa się jeśli na koniec rundy (czyli po turach obu graczy) zaczynając od drugiej, posiada się w polu kontrolnym chociaż jeden swój model i nie ma w tym polu modeli przeciwnika. Pole to ogranicza okrąg o średnicy 12" na środku stołu, są jeszcze też dodatkowe zasady odnośnie tego że np. modele z oddziału liczą się tylko jeśli cały oddział jest wewnątrz okręgu, solosi muszą kosztować co najmniej 1 punkt, nie liczą się też modele uciekające, inert warjacki i bestie które "poszły w las". Oczywiście jest też standardowe zwycięstwo przez zabicie Warcastera/Warlocka. Generalnie chodzi o to żeby ni było jakiegoś krycia się po krzakach i "niehonorowego" plucia z dystansu Ten i inne scenariusze można znaleźć w tym pliku.

Offline

#40 2010-06-17 13:16:21

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Warmachine & Hordes

Dużo terenów i dużo scenariuszy To jest to Do tego będziemy mieć chyba zalew Orborosu, bo ja zamierzam w najbliższym czasie zacząć coś sobie dokupywać Mam n adzieję, że ktoś na jutrzejszym spotkaniu będzie chętny na grę


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#41 2010-06-17 13:55:52

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Marjan napisał:

Do tego będziemy mieć chyba zalew Orborosu, bo ja zamierzam w najbliższym czasie zacząć coś sobie dokupywać

Ej no ja też chciałem w takim razie utwierdzam się w przekonaniu, że sobie Cygnar kupię i to już chyba w przyszłym tygodniu.

Pomysł z zakupem podręcznika jak widzę nie zyskał aprobaty, to trzeba się go na pamięć nauczyć

Offline

#42 2010-06-17 14:51:11

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Warmachine & Hordes

Może uda mi się wbić jutro do Częstochowy, to mógłbym na podstawowych zasadach zagrać


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#43 2010-06-17 21:19:17

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warmachine & Hordes

Ja chętnie jutro zagram moim pro Orborosem (mam nieodparte wrażenie że moja rozpiska jest bardzo dziwna) o ile się pojawię bo jestem, że tak powiem w średnim stanie.


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#44 2010-06-17 22:56:02

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Warmachine & Hordes

To na ile punktów gramy?


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#45 2010-06-18 10:16:20

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warmachine & Hordes

15?
Edit : może tak bliżej 25 ?

Ostatnio edytowany przez michau5300 (2010-06-18 13:38:48)


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zreczni.pun.pl www.secentrum.pun.pl www.axspoleczni.pun.pl www.rifleteam.pun.pl www.pokemonland.pun.pl