Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#46 2013-05-15 16:12:44

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Pytanie o zasady

W zasadzie (tak żeby nie było off-topowo ) to mało. Figurki mam chyba tylko ja, Zuzoslav i Marjan. Coś słyszałem że jeszcze dwie osoby chciałby wejść w WM&H ale nie mam pojęcia co z tego wyniknie.

Offline

#47 2013-06-05 22:49:55

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Pytanie o zasady

Maro napisał:

Takie pytanko: Jak wygląda sprawa z walką armi 28pkt na 35? Czy przeciwnik ma w tedy dużą przewagę i nie ma szans, żebym takie coś wygrał?

I jeszcze takie małe pytanie o Agonizer'a u skorne'a: Jeśli Agonizer ma zasadę fury bank i oddam mu z warlocka wszystkie punkty furii. To w przypadku kiedy mam dużo bestii, mogę ściągnąć z nich furię, która bez Agonizera nie zmieściłaby mi się w limicie Warlocka?

ad.1 Można tak grać tylko po co ? Ten system jest tak skonstruowany żeby można było uzyskać jakiś mniejszy czy większy balans przy armiach o tej samej wartości punktowej. Trzymaj się raczej standardowych progów punktowych, masz 28 punktów w figurkach, to spróbuj to upchnąć w 25 punktach i graj na 25 punktów.

ad.2 Nie bardzo rozumiem pytanie, ale jeśli liczysz że dzięki Agonizerowi możesz ściągnąć 10 fury (w przypadku Morghoula) to to nie tak działa. Furię ściągasz z bestii na początku fazy kontroli, natomiast na Agonizera możesz transferować furię dopiero w czasie aktywacji warlocka. Tak samo ściąganie furii z Agonizera na warlocka odbywa się na początku fazy kontroli, więc jedyny bonus z tego jest taki, że jak przelejesz furię na Agnizera, a zginą ci inne bestie lub ktoś zdejmie z nich furię (bo tak taż się da, spójrz na swoich Paingiversów) to zawsze zostanie ci możliwość pobrania furii z Agonizera, bolesną alternatywą jest cięcie się w celu odzyskania furii (no dobra wiem że Skorn to sadyści ale czy też masochiści to już nie wiem )

Offline

#48 2013-06-12 22:08:53

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Pytanie o zasady

Dwie sprawy które zauważyłem we wczorajszej rozgrywce, a które ze względu na małe ogranie źle wam wyłożyłem.

Incorporeal - modele otrzymują obrażenia tylko z czarów, ataków magicznych czyli od broni magicznych, animusów i featów. Mogą też przechodzić przez inne modele o ile wystarczy im ruchu żeby stanąć za nimi, to jest o tyle istotne że Miksan mógłby zaszarżować Witchkami, bo straciłby tego Incorporeala dopiero po ataku

Koherencja oddziału - jak się okazuje modele które na starcie aktywacji były w zasięgu dowodzenia, mogą się poza ten zasięg rozbiec szarżując w różne cela, wykonują atak i dopiero jak skończy się aktywacja oddziału to się testuje czy przypadkiem nie uciekają. Tu też zwałowałem Miksana kiedy jego Raiderki rozbiegły się atakując różne cele.

Więcej wałków nie pamiętam

Offline

#49 2013-06-18 19:53:41

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Pytanie o zasady

To jeszcze trochę o Incorporeal, inne modele mogą również przez nie przechodzić, trzeba tylko pamiętać że jeśli model z Incorporeal będzie chciał wypłacić free strike to w tym momencie straci Incorporeal.

Offline

#50 2013-07-18 10:12:11

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Pytanie o zasady

Pojawiła się najnowsza Errata do WM&H, jest kilka zmian, niektóre kosmetyczne, inne trochę większe i jedna bardzo wielka no może nie aż tak bo zamieniono dokładnie jedno słowo. Chodzi o feat epickiego Asphyxiousa, teraz nie przywraca on do życia "warrior" modelów tylko "grunt"

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nsaiirok11-13.pun.pl www.sbot.pun.pl www.pyrzyce.pun.pl www.minecrafterzy.pun.pl www.rebeldebb.pun.pl