Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2011-04-03 14:48:30

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Tyranids - Tyranidzi

Jak dla mnie to z tą strategią, to najlepiej wziąć sobie Tyranta na skrzydłach i 3-6 Warriorów też na skrzydłach.
Ewentualnie np. jakiś Tervigon, Karaś i może pasożyt Mortrexu, a reszta to Gargulce, Gaunty, Hormagaunty i Genki (najlepiej ymgarl) + Broodlord.


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#32 2011-04-04 16:58:17

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Tyranids - Tyranidzi

Lord filip napisał:

Jak dla mnie to z tą strategią, to najlepiej wziąć sobie Tyranta na skrzydłach i 3-6 Warriorów też na skrzydłach.
Ewentualnie np. jakiś Tervigon, Karaś i może pasożyt Mortrexu, a reszta to Gargulce, Gaunty, Hormagaunty i Genki (najlepiej ymgarl) + Broodlord.

Nie do końca się z Tobą zgodzę, nie wszystko co wymieniłeś się sprawdza w grze.

Offline

#33 2011-04-08 19:51:28

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Tyranids - Tyranidzi

No dobra, Pasożyt nie musi być ale ma fajne zasady.
Synapsy na skrzydłach chodzą po 12'' i raczej tyrki nie wyjdą z sieci synaps bo jest ich dużo.
A tak na dodatek to Tyrannofex, to nie zła bestia. Tervigon nie jest obowiązkowy, a reszta pasi.


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#34 2011-04-10 20:09:59

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Tyranids - Tyranidzi

Zwykłymi Genokradami z płytami chitynowymi na plecach, można grać jako Ymgarl Genestealers?
A jeśli nie, to co trzeba kupić?

Co do Warriorów i Tyranta na skrzydłach, to zależy z kim grasz, bo bez nich są wytrzymalsi.
Tyrantowi można dokupić wewnętrzny rój, lub ten super pancerz. Po drugie to te skrzydła, są kurcze drogie!!!


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#35 2011-04-10 21:20:46

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Tyranids - Tyranidzi

Lord filip napisał:

No dobra, Pasożyt nie musi być ale ma fajne zasady.
Synapsy na skrzydłach chodzą po 12'' i raczej tyrki nie wyjdą z sieci synaps bo jest ich dużo.
A tak na dodatek to Tyrannofex, to nie zła bestia. Tervigon nie jest obowiązkowy, a reszta pasi.

Pasożyt ma bardzo fajne zasady, ale jest drogi punktowo i niestety to model "unique".

Jak Wam wiadomo, kodeks posiada takie coś jak tyranidzki fluff. Jeżeli go czytaliście to napewno wiecie że tyranidzi ruszając do inwazji
składają się z różnogatunkowych bestii, począwszy od Ripper Swarma, poprzez Warriora, Karnifeksa a kończąc na Harridanie itp.
Armia która na poprzedniej edycji siała strach w kombacie, od której wszyscy uciekali, na teraźniejszej edycji stała się armią defensywną. 
Tyranidzi są armia, w której nie możemy polegać tylko na jednym oddziale czy modelu, to armia złożona, która powinna składać się
zarówno z jednostek strzelających, jak i jednostek do walki wręcz.

Lord filip napisał:

Zwykłymi Genokradami z płytami chitynowymi na plecach, można grać jako Ymgarl Genestealers?
A jeśli nie, to co trzeba kupić?

Tak można grać.

Lord filip napisał:

Co do Warriorów i Tyranta na skrzydłach, to zależy z kim grasz, bo bez nich są wytrzymalsi.
Tyrantowi można dokupić wewnętrzny rój, lub ten super pancerz. Po drugie to te skrzydła, są kurcze drogie!!!

Tutaj również się nie zgodzę. Porównaj sobie koszt punktowy Tyranta ze skrzydłami, a Tyranta w pancerzu armoured shell z obstawą
Hive Tyrant ze skrzydłami sprawdza się zawsze, niezależnie przeciwko jakiej armii grasz.
Trochę gorzej w statystykach wypadają Tyranid Shrike, ponieważ mają słabszy pancerz niż Warriorzy, ale pomimo tego
są mobilniejsi, szybsi i po ruchu mogą strzelać z broni ciężkiej, co jest ich dużym plusem.

Ostatnio edytowany przez Dragon (2011-04-11 16:15:23)

Offline

#36 2011-04-15 03:15:21

 Edhel

Szpaner

3946378
Call me!
Skąd: Lokeren
Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 114
Punktów :   
Armia w W40: Tyranids, Necrons
WWW

Re: Tyranids - Tyranidzi

Witam

Możecie podać taką przeciętną rozpiskę na 1000 punktów?
Szykuje mi się taka bitwa, prawdopodobnie z Marinesami, a ja nawet armii nie mam skompletowanej.
Rozpocząłem od zakupu battleforce i Tyranta. Teraz nie wiem czy dokupić Karnisza, Zoantropa, czy po prostu Wojowników.
Nie musicie się spieszyć, armia jeszcze nie pomalowana (nawet nie sklejona), a bitwa rozegra się dopiero pod koniec maja.

Strasznie chciałbym się z fajną armią pokazać.

Jak to jest z oddziałem Wojowników?
Mając w oddziale trzech Wojowników, może być jeden z działem jadowym, jeden z dusicielem czy po prostu jeden z ciężką bronią?


Edytuj swoje posty
/Wilk'u


http://www.nodiatis.com/pub/5.jpg

...morze zębów i pazurów...

Offline

#37 2011-04-15 14:58:46

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: Tyranids - Tyranidzi

Jeden może mieć albo barbed strangler albo venom cannona.

Rozpiski nie podamy, bo tak się nie robi. Sam postaraj się coś wymyślić (kreatywnie) i my pomożemy skorygować, a także doradzimy.

Co prawda Dragon wie w tej kwestii więcej, ale odnoszę wrażenie że:
-Przydałyby się Zoanthropy. U Space Marines mogą być transportery, więc radziłbym uważać.
-Warriorzy są spoko. Z venomką na ciężką piechotę, a z barbą na chmary lekkiego mięska.

-Nie wiem czy lubisz taki styl gry, ale ciekawą opcją jest Tervigon (zrobiony np. z Karasia lub Trygona).
Pewnie znasz jego zasady i jest naprawdę mocny. Tworzenie Gauntów i dawanie im premii, 6 woundów... Przekonujące.

-Pomyśl też o kolejnym stadzie Hormagauntów - te bestie jak mają zatruty atak, to żrą wszystko na co wpadną Mówię serio
Dragon dopowie resztę.

Ostatnio edytowany przez kryhu (2011-04-15 15:00:43)

Offline

#38 2011-04-15 21:21:19

 Nowcio

Udaje ważniaka

Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 278
Punktów :   
Armia w WFB: Wood Elf, Skaven, Tomb Kings
Armia w W40: CSM, BT, GK
Armia Warmachine & Hordes: Khador

Re: Tyranids - Tyranidzi

Tiaaa... Zoanthropy to dobre rozwiązanie, Warriory też.
Sam gram SM-ami i uwierz mi, bardzo trudno było utłuc Tervigona...

I jedna rada troszkę starszego forumowicza: NIGDY NIE PROŚ O ROZPISKĘ, BO NIKT CI JEJ NIE PODA.
Musisz sam pokombinować


http://www.nodiatis.com/pub/15.jpg

Grey Knights - 1200
Black Templars - 1200
Chaos Space Marines - 1500

Skaven - 1400
Wood Elves - 1400
Tomb Kings - 1200

Offline

#39 2011-04-15 23:22:06

 Edhel

Szpaner

3946378
Call me!
Skąd: Lokeren
Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 114
Punktów :   
Armia w W40: Tyranids, Necrons
WWW

Re: Tyranids - Tyranidzi

To może tak:
1*Tyrant
3*Warrior
8*Genestealer
16*Hormagaunt
16*Termagant
3*Ripper Swarm

Da się z tego uzyskać 1000 punktów?
Być może będę miał jeszcze dodatkowych od 1 do 20 Genokradów (w zależności w jakim stopniu są pogubione figurki ze Space Hulka) liczę że 10 będzie.

Te figury mam już, jutro jadę po farby, to zapytam sie o tego Tervigona.

Jeszcze raz pytam czy to wystarczy, bo podręcznik mam, ale właśnie leży u kumpla z którym będę walczył, a on daleko ode mnie mieszka.
pal licho modyfikacje zawsze jakoś się wciśnie, ale czy figur wystarczy?

Mój przeciwnik to też nie jest do końca pewny.
Mogą to być SM, lub (moi starzy kochani) Eldarzy, ale obiło mi się o uszy że została zakupiona podstawka do Orków.
Najmniej się spodziewam Chaosu, co wcale nie znaczy że ich nie napotkam, rożne pomysły wpadają mi do głowy. Tak wiec będzie atak w ciemno.


http://www.nodiatis.com/pub/5.jpg

...morze zębów i pazurów...

Offline

#40 2011-04-16 09:41:51

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Tyranids - Tyranidzi

Witam
Polecam odwiedzenie działu Rozpiski do WH40K. Możesz tam znaleźć inspiracje, przykładowe rozpiski i przede wszystkim
format w jakim umieszczamy rozpiski na forum, żeby innym łatwiej było czytać.

Ostatnio edytowany przez Strategos (2011-04-16 09:42:20)

Offline

#41 2011-04-16 12:27:39

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: Tyranids - Tyranidzi

To co masz może równie dobrze radzić sobie z SM jak i Chaosem zależy jak zostanie zagrane.

Genestealery są naprawdę dobre jak ich z flanki wypuścisz to mogą zrobić rzeźnię.
Całkiem ciekawe są latające Rippery lub z tanim ulepszeniem pozwalającym na deep strike.

Te modele (razem z Genkami z Space Hulka) powinny wystarczyć. To będzie ciekawy 1000 pkt.

Życzę powodzenia w bitwie

Offline

#42 2011-04-16 18:53:14

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Tyranids - Tyranidzi

Czekaj, czekaj jak o jest, czy NA PEWNO zwykłymi Genkami bez macek można grać jako Genkami z Ymgarl?
Kumple się czepiają i nie wierzą że można, nawet się czepiają że Mycetic Spora nie mogę sam sobie zrobić bo to oszustwo.
PROSZĘ o odpowiedź, Genków mam 13 + Broodlord


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#43 2011-04-17 09:00:34

 Nowcio

Udaje ważniaka

Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 278
Punktów :   
Armia w WFB: Wood Elf, Skaven, Tomb Kings
Armia w W40: CSM, BT, GK
Armia Warmachine & Hordes: Khador

Re: Tyranids - Tyranidzi

Matko... Genokrady z Ymgarl to to samo, co zwykłe Genki. Macki to tylko taki detal.
Ja ostatnio grałem z kryhem Grey Knights vs. Tyranids i on używał zwykłych Genków. Powiedz kolegom, że Mycetic Spore
trzeba sobie zrobić samemu, bo nigdzie go nie kupisz (jak na razie). Nawet na forge worldzie tego nie dostaniesz...


http://www.nodiatis.com/pub/15.jpg

Grey Knights - 1200
Black Templars - 1200
Chaos Space Marines - 1500

Skaven - 1400
Wood Elves - 1400
Tomb Kings - 1200

Offline

#44 2011-04-17 20:30:16

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: Tyranids - Tyranidzi

Tak tylko Genkom najlepiej płyty chitynowe doklej i mieszane uzbrojenie na łapach...
Można wystawić zwykłe jak Ymgarl, a Mycetic Spore MUSI być (jak na razie) konwersją. Ja mam z takiego
jaja zabawkowego przerobiony i grałem nim na turnieju - problemu nie było.

I żadne oszustwo tylko konwersja, a konwersje to pokaz kreatywności - ich obecność dobrze świadczy, moim zdaniem o graczu.

Offline

#45 2011-04-17 20:43:01

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Tyranids - Tyranidzi

Lord filip napisał:

Czekaj, czekaj jak o jest, czy NA PEWNO zwykłymi Genkami bez macek można grać jako Genkami z Ymgarl?
Kumple się czepiają i nie wierzą że można, nawet się czepiają że Mycetic Spora nie mogę sam sobie zrobić bo to oszustwo.
PROSZĘ o odpowiedź, Genków mam 13 + Broodlord

Dziwnych masz kumpli. Ciekawe czym grają. Jeśli jakimiś SMowymi armiami to sprawdź im wszystkie combi-bronie.
A tak wracając do tematu, to tak jak wyżej mówią koledzy. Ymgrale, to te same modele, a na Mycetic Spore nie ma oficjalnego modelu.
Ludzie robią konwersje, albo kupują konwersje.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wse.pun.pl www.yourtwillight.pun.pl www.wojna-feudalna.pun.pl www.ndcs.pun.pl www.demonicangels.pun.pl