Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#106 2012-08-15 14:04:08

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Dwarfs

Oj panowie panowie krutkobrodzi...
Po kolei:

Działo zgadza się zbije 3 ludków góra, gruby te k6 działa tylko w model trafiony wiec jeśli model ma 1 wound (życia) wiec i tak albo zabijasz tylko 3 ludków albo zestrzelisz parę modeli z piechoty potworów.

Organki kransoludzkie mają tylko siłę 5!! działo ma siłę 10!! Jeśli grasz z kimś kto ma potwory, rydwany, piechotę lub kawalerie potworów, SMOKI i machiny wojenne jeśli nie masz działa to organki mogą obessać!! Okej bosko 10 trafień z siłą 5 w smoka o wytrzymałości 8 argh woundujesz na 6 a on się jeszcze z tego może bronić! Oczywiście nie przeczę ze organki robią miazgę z piechoty i zwykłej kawalerii, tu jest tak naprawdę opcja komu na czym lepiej się gra.

Kowadło jest obecnie w 90% rozpisek armii krasnoludzkich, jest machiną i cudownie się spisuje. Spowalnia wrogów, przyspiesza naszych może coś zabije i robi jako "wzgórze" XD dobrze dane runy powodują że kowadło jest a ubijalne! czyli łatwiej je ominąć niż zabić XD

Thane BSB z master rune of grungi... Gruby łebek ci urwę przy samej dupie!
Nauczcie się obaj oto standardowy bsb krasnoludzki:
Master rune of Gromlin (pancerze 1+) (Gruby ma racje)
Rune of Preservation (niewrażliwy na zabójczy cios i zatrute ataki)
Rune of Resistance (może przerzucać nieudane rzuty na pancerz, każdy po razie)
Rune of furnance (ward save na ogniste ataki 2+)
Rune of Fire na broń (a niech ma te ogniste ataki)
BSB TO OPOKA I GŁÓWNA ŚCIANA NOSNA ARMII KRASNOLUDZKIEJ!! JEŚLI ON ZGINIE TO JESTEŚMY W DUUUUPIEEE!!
A z takimi runami rzadko ginie XD

Master rune of Grungi gruby jednak muszę przyznać że być musi ale na oddziale Hammerersów a nie na BSB.

Wielka Runa Spokoju nie podwaja siły modeli w oddziale ale podwaja siłę JEDNOSTKI! W 7 edycji było tak ze jeśli siła jednostki była większa niż siłą jednostki przeciwnika to dodawało się sobie +1 do wyniku walki, w 8 edycji w erracie runa ta została wykreślona bo do wyniku walki nie liczy się już wielkość jednostki czyli siłą jednostki. Uwierzcie panowie jakby tak było to nie hammce by to miały ale zwykłe wojowniki. Niestety to tak nie działa.

Koniec wywodu czekam na kolejne pytania. Uczcie się i pokonuje wrogów każdego po kolei a później idziemy na piwko

Ostatnio edytowany przez Brujah1685r (2012-08-16 09:31:52)

Offline

#107 2012-08-15 14:07:15

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Łeb mam, jak chcesz urywać to najpierw rozwal moich chopaków
A po za tym bru save'a +1 daje master rune of gromril a nie grungni

Ostatnio edytowany przez Gruby (2012-08-15 14:08:07)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#108 2012-08-15 14:12:33

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Dwarfs

hmmm może się pomyliłem i nie ma osobnej figurki, w takim razie musisz kupić thorka z kowadłem i wystawiać go jako zwykłego nieimiennego bohatera. pamiętaj zawsze możesz wystawić figurkę imiennego bohatera jako nieimiennego.

No przecież to mniej więcej pisałem o dziale, he he

swoją droga dzięki za posta bo tak fajnie się dyskutuje o armii o której mam średnie pojęcie.

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-08-15 14:33:49)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#109 2012-08-15 21:47:22

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Brujah1685r napisał:

Master rune of Grungi gruby jednak muszę przyznać że być musi ale na oddziale Hammerersów a nie na BSB.

Nie chce być natręty z tymi prośbami o tłumaczenie, ale ja mam podręcznik do krasnoludów i do 8ed WFB po polsku i nie mam pojęcia, co znaczą angielskie nazwy run, a tym bardziej skróty

Brujah1685r W armii dam organki, działo, katapultę i kowadło
A, jeśli kupię kowadełko w zestawie od Thorka to muszę wystawić Thorka w rozpisce czy mogę dać zwykłego mistrza run z kowadełkiem 

Jeśli to nie kłopot to baaardzo proszę o używanie polskich nazw

Ostatnio edytowany przez kamleta (2012-08-15 21:48:00)


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#110 2012-08-15 21:53:12

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Stary, chętnie bym użył polskich nazw, gdybym je znał! xD Ale niestety, mam angielski armybook, więc wiesz...
Tak możesz wystawić normalnego miszcza run na modelu thoreka.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#111 2012-08-16 09:24:27

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

A mogę przynajmniej dowiedzieć się co znaczy skrót BSB?
To jak kupię model kowadła z Thorkiem, to muszę kupić jeszcze zwykłego mistrza run, jeśli chce grać nieimiennym mistrzem run z kowadłem?


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#112 2012-08-16 09:40:11

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Dwarfs

Powoli Kamlet.
1. Jeśli kupisz kowadło z Thorkiem to możes zje wystawiać jako nie imiennego lorda. W zestawie kowadła z thorkiem jest kowadło 4 krasnoludów i piec, zwykłe kowadło nie ma poprostu pieca więc jeśli wystawisz kowało i trzech krasnoludów (Thorek i jego dwaj ochroniaże) ale bez pieca i obsługanta pieca to znaczy ze wystawiłeś Mistrza Run z Kowadłem Zagłady a nie Thorka.
2. BSB - Battle Standart Bearer - czyli Sztandarowy Armii:
Sztandarowy armii to zwykły wódz krasnoludki któremu za 25 punktów dajesz sztandar armii. Sztandar armii pozwala wszystkim jednostkom w 12 calach od sztandarowego armii przerzucic jednorazowo każdy nie udany test Zdolności przywódczych.
3. Master rune of Grungni.. niestety na chwile obecna tłumaczenia nie kojarze ale jest to runa na sztandar która daje wszystkim oddziałom w 6 calach od sztandaru ochronę magicznom przeciw strzelaniu i magicznym pociskom na 5+.
4. Hammeresi to oddział młociarzy, ich nazwa polska jest mylna gdyż nazywają sie: Gwardia Królewska...

Organki, działo i katapulta.
To jeśli pozwolisz pomogę troche spójrz i pomyśl moze ci spasuje:
Na organki eni mozna neistety dawać run wiec bez run.
Działo dostaje za 35 punktów rune przeładowania (pozwala przerzucić kość altyleryjską) i rune ognia (ogniste ataki)
Katapulta 2 x rune of penetration (za 25 punktów runa która zwieksza o 1 siłe machiny, daje to za 50 punktów katapulcie siłę 5 co karci prawie wszystko) i za 25 punktów runa celnosci (pozwala przerzucic kość rozrzutu - scatter dice)

Offline

#113 2012-08-16 13:17:30

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Co ja bym bez was zrobił
Runa celności jest jednorazowego użytku?
Brujah1685r dokładnie takie same runy zamierzałem dać, zastanawiałem się tylko czy runa celności jest jednokrotnego użytku
Jednak dobrze myślałem na początku że, BSB to than ze sztandarem armii, a Master rune of Grungni (Wielka runa Grungniego, po statystykach znalazłem) to mam dać sztandarowemu?


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#114 2012-08-16 16:56:41

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Dwarfs

Runa celności działa co ture wiec opłaca sie bardzo.

Wielka runa grungiego idzie na sztandar oddziału hammerersów!
A sztandarowy armii - BSB - ma byc pancernym czołgiem nei do zabicia, czyli wielka runa gromlinu, runa oporu, runa ochrony i runa pieca, plus na bron runa ognia.

Offline

#115 2012-08-16 18:43:49

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Dwarfs

No właśnie runa celności najbardziej irytująca runa dla przecwnika

Bru poco BSB flaimingi przecież i tak siedz w hamcach czy innych longbirdach i jego flaiming mało zmieni/zrobi

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-08-16 18:45:34)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#116 2012-08-16 19:00:02

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Siwy, ale to też za wiele nie kosztuje, tylko 5 pkt, więc jak Ci zostanie punktów a nie masz na co wydać, to czemu by mu nie dać?


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#117 2012-08-17 07:40:32

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Dwarfs

Można by te punkty wydać na cos innego. Ale siwy on mając broń jednoręczna atakuje przed hamcami, a mając ogniste jest w stanie wyłączyć na pryzkłąd hydrze regeneracje. A Hydra bez regeneracji to dla hamców dobry posiłek
Te ogniste pomagają.

Offline

#118 2012-08-17 09:04:29

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Dwarfs

może też trafić na cowboya z dragon gemem/dragon hemmem i nieżne utknąć a ostatnio te przedmioty są popularne.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#119 2012-08-17 10:53:52

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Dwarfs

Powiem to tak ten oddział posiada 30 modeli z tego jeden ma ogniste ataki a reszta czyli 29 drabów posiada wielkie młoty dzieki którym wytłumaczą DOBITNIE (jak dobrze pójdzie to wbiją kowboja wraz z jego potforkiem w glebeeeeeeee) jaki był błąd kowboja XD W chalengu BSB nie musi uczestniczyć a co najlepsze nawet jeśli by uczetsniczył to go powinien przeżuć z pancerzem 1+ przerzutami na niego i parry savem 6+.

Offline

#120 2012-08-17 11:06:52

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Dwarfs

Dobra nie brne dalej w tą bezproduktywną dyskysję bo to bez sensu nie mniej troche bez sensu jest ten flaiming  ale jak ci zostaną punkty....
Z tego co wiem to na hydre najlepsza jest armata z flaimingiem.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zakon-zywiolow.pun.pl www.narutoahinobi.pun.pl www.zaxirpbf.pun.pl www.niebianscypogromcy.pun.pl www.ros.pun.pl