Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#91 2012-08-13 21:35:56

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Dwarfs

No jakoś tak tylko że jest to tak zwany bohater immieny a jedną z głównych restrykcji zasad Euro jest granie bez bohaterów imiennych, z tego co wiem to jakieś 90% turnieji ma także tą restrykcje. Jeśli chciałbyś grać na urniejach bochaterami imienymi to czasem zdażają sieę turnieje tzw "open" czyli wszystko dozwolene, zasady podręcznika itd.
nie znam tego bohatera i figurki ale osobiscie uważam że jak ci sie podoba figurka to ją kup a zawsze może robić jako nie imieny bohater w rozpisce.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#92 2012-08-13 21:38:30

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

OFFTOP Dzięki, bracie kamleta Żywię wielką nadzieję iż wiesz kim ten waść jest?

A co do tematu, thorgrim do spoko koleś, ale tak już zauważyłeś, no niestety na euro nie wystawialny.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#93 2012-08-14 08:29:54

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Dwarfs

kamleta napisał:

Brujah1685r napisał:

Głownym ograniczeniem dla krasnoludów jest:

maksymalnie 4 machiny wojenne:

kowadło zagłady jest licozne jak machina wojenna wiec najczęściej jest to kombinacja
kowadło, 2 katapulta, działo
kowadło, katapulta, 2 działo
W LIMIT MACHIN NIE WLICZA SIĘ ŻYROKOPTER

A, może być kombinacja kowadło, 2 organki i katapulta?

Oczywiscie że może ale czy to ma sens?? Organki karcą zgadza się jak najbardziej i widywałem organki na turnieju ale góra jedne. Działa krasnoludzkie mają 95% skutecznosci trafień i siłe 10 co często pomaga z innymi machinami przeciwnika lub ciężkimi klosami z dużą wytrzymałością.

kamleta napisał:

[

Brujah1685r napisał:

maksymalnie 40 modelu w oddziale lub 450 punktów:

i to tylko w jednym wypadku jest problem, przy 30 długobrodych ze sztandarem jakimś za 50 punktów i z wielkimi brońmi. Wtedy trzeba zrobic 29 długobrodych.

Ja i tak wolę dać im tarczę
Poza tym tak mnie kuszą modele klasycznych długobrodych, że chyba je kupię

Niestety jak najbardziej błędne podejście na 8 edycje warhammera.
Teraz tak naprawde tarcze posiadają tylko modele które muszą je mieć lub nie moga mieć nic innego. Przy takiej ilosci udeżajacych modeli ważne jest aby jak najwięcej zabiło. Też myślałem na początku 8 edycji o tarczach i nawet pare razy na nich zagrałem. No i niestety życie mnie poprawiło

kamleta napisał:

A takie pytanko jeśli High King Thorgrim Grudgebearer kosztuję 780 punktów, a postacie mogą stanowić 25% armii, czyli żeby go wystawić potrzebuję armii na 3120pkt, a mówicie, że limit Euro jest na 2400pkt, więc nie ma sensu go kupować?

Jeden z najładniejszych modeli w armii krasnoludów. Sam go posiadam ale narazie jeszcze nim nei grałem. Model którym gra sie w bitwach towarzyskich nei truniejowych na 4000 punktów. Więc do znajomego sie jedzie i nim gra. Polecam chocby za sam klimat i wygląd.

Offline

#94 2012-08-14 11:03:52

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Brujah1685r napisał:

Oczywiscie że może ale czy to ma sens?? Organki karcą zgadza się jak najbardziej i widywałem organki na turnieju ale góra jedne. Działa krasnoludzkie mają 95% skutecznosci trafień i siłe 10 co często pomaga z innymi machinami przeciwnika lub ciężkimi klosami z dużą wytrzymałością.

Działo?Mam wystawić działko by zabić max 3 ludzi, organkami mogę zabić z 6, poza tym, jeśli wypadnie niewypał,  to mam większe szanse na to, że ich nie zniszczę.

Brujah1685r napisał:

Teraz tak naprawde tarcze posiadają tylko modele które muszą je mieć lub nie moga mieć nic innego. Przy takiej ilosci udeżajacych modeli ważne jest aby jak najwięcej zabiło. Też myślałem na początku 8 edycji o tarczach i nawet pare razy na nich zagrałem. No i niestety życie mnie poprawiło

Może to nie takie, głupie,ale zawsze broń wielka kosztuje 1pkt , więcej niż tarcza, ale jak mi starczy punktów, to kto wie może starczy by dać wszystkim

Gruby napisał:

Żywię wielką nadzieję iż wiesz kim ten waść jest?

Niestety nie, ale tak czy siak jest świetny avatarem


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#95 2012-08-14 11:11:02

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

kamleta napisał:

Brujah1685r napisał:

Oczywiscie że może ale czy to ma sens?? Organki karcą zgadza się jak najbardziej i widywałem organki na turnieju ale góra jedne. Działa krasnoludzkie mają 95% skutecznosci trafień i siłe 10 co często pomaga z innymi machinami przeciwnika lub ciężkimi klosami z dużą wytrzymałością.

Działo?Mam wystawić działko by zabić max 3 ludzi, organkami mogę zabić z 6, poza tym, jeśli wypadnie niewypał,  to mam większe szanse na to, że ich nie zniszczę.

3 ludzi? Tak, 3 szeregi, z każdego po 1, ale chyba nie przyuważyłeś że armata ma multiple wounds [d6], czyli za każdego zabitego armata zadaje jeszcze d6 dodatkowych ran. Czy to nie jest potęga? A co do misfire'a, to się daje rune of forging.

kamleta napisał:

Brujah1685r napisał:

Teraz tak naprawde tarcze posiadają tylko modele które muszą je mieć lub nie moga mieć nic innego. Przy takiej ilosci udeżajacych modeli ważne jest aby jak najwięcej zabiło. Też myślałem na początku 8 edycji o tarczach i nawet pare razy na nich zagrałem. No i niestety życie mnie poprawiło

Może to nie takie, głupie,ale zawsze broń wielka kosztuje 1pkt , więcej niż tarcza, ale jak mi starczy punktów, to kto wie może starczy by dać wszystkim

Może starczy, tyle że po co marnować punkty?

kamleta napisał:

Gruby napisał:

Żywię wielką nadzieję iż wiesz kim ten waść jest?

Niestety nie, ale tak czy siak jest świetny avatarem

Otóż jest to Vic Rattlehead, maskotka zespołu MegadetH. Symbolizuje on zasadę "Hear no evil [metalowe klapy na uszach], See no evil [Zasłony przynitowane do oczu], Speak no evil [Zapiętę wbitymi prętami usta]. Ma on przedstawiać współczesnego amerykańskiego polityka.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#96 2012-08-14 12:07:49

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Gruby napisał:

3 ludzi? Tak, 3 szeregi, z każdego po 1, ale chyba nie przyuważyłeś że armata ma multiple wounds [d6], czyli za każdego zabitego armata zadaje jeszcze d6 dodatkowych ran. Czy to nie jest potęga? A co do misfire'a, to się daje rune of forging.

Kostkę ran tylko w te modele co trafiłem czy w całą jednostkę?A ja już taki dobry plan miałem, bo w specjalnych chciałem tylko 30 hamków i katapultę

Gruby napisał:

Otóż jest to Vic Rattlehead, maskotka zespołu MegadetH. Symbolizuje on zasadę "Hear no evil [metalowe klapy na uszach], See no evil [Zasłony przynitowane do oczu], Speak no evil [Zapiętę wbitymi prętami usta]. Ma on przedstawiać współczesnego amerykańskiego polityka.

Dzięki za wyjaśnienie


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#97 2012-08-14 12:11:14

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Patrz. Strzelam z armaty, 3 trafia, 3 rani, nie zdają save'a. Dalej, biorę 3d6 i rzucam. Załóżmy że wypada razem 14. Biorę 14d6, wounduje, przeciwnik robi save'y. I tak zabijam jakichś 15 gości. Nie wiem czy o to pytałeś, więc jeśli nie o to, to proszę Cię o sprostowanie całej sytuacji


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#98 2012-08-14 12:19:09

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Tak dokładnie o to mi chodziło, ale to psuje moje plany Przez to będę miał mniej hamków,i trzeba będzie zrobić ustawienie katapulta, działo i 2 organki.


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#99 2012-08-14 12:42:12

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Nope, nie tak, nie zapominaj o kowadełku. Ja proponuję to rozłożyć na rodzaj przeciwnika. Jak dużo piechoty to 2xkatapulta, 1xdziało, 1xkowadełko, jak dużo kawalerii to propnuję zamiast działka albo katapy wrzucić organki czy dwa. A i nie zapominaj o runach na maszynki, bo są one bardzo ważne. Co więcej, specialom przysługuje 50% armii, więc nie wiem jakim cudem się nie mieścisz


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#100 2012-08-14 13:15:57

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Specialom 50% armii, a nie 25%?A czy te kowadełko jest takie dobre?Jeśli chce wystawić kowadełko, ale nie chce wystawić Thorka to tak czy siak muszę mieć model kowadła z zestawu o d Thorka? Zrobiłem już projekt armii na 2400pkt, na razie mam 2 organki, katapulta i działko, ale jak 50 armii mogą być spec. to wymienię jedne organki na 2 działko.A jeśli wykupię hamkom runiczny sztandar to mogę wykupić im runę spokoju?


100 post w temacie

Ostatnio edytowany przez kamleta (2012-08-14 14:00:19)


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#101 2012-08-14 14:30:23

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Taa, speciale mają 50%. Wiesz, moim zdaniem kowadło jest dobre. Rozgrywając paperhammerowe bitwy z moim kolegą, wielokrotnie kowadło ratowało mnie spowalniając ulubioną kawalerię oponenta przed zjechaniem mojej nieosłoniętej flanki. Co do samego modelu, to tak, musi być z zestawu thoreka ironbrowa. Hamcom bym sztandaru magicznego nie dawał, a zamiast tego dałbym temu oddziałowi albo longbeardów [jeśli masz ich w rozpie] thane'a z BSB z master rune of grungni, bo dość mocno zwiększa przeżywalność oddziału. Inne runki są niezbyt spłacalne i hamcom nie do końca przydatne [po co Ci +1 do wyniku walki, jeśli przy boku masz króla i jesteś unbreakable, a nawet jak nie jesteś, to i tak masz LD 9, albo po co masz wywoływać strach, jeśli chcesz, aby przeciwnik Cię zaszarżował?] A powiedz mi jeszcze do jakiej kategorii zalicza się runa spokoju i co ona daje, bo sama nazwa polska mi zbyt wiele nie mówi


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#102 2012-08-14 15:40:57

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Dwarfs

Stop Dzialo tak nie dział stop. działo i każda inna broń multiwoundowa zadaje multiwoundy tylko gdy model ma więcej niż 1 wound do przyjęcia i właśnie po to jest to dzało. armata nie jest po to by strzelać po regimentach tylko wielkich wielko woundowych najgroźniejszych cuda przeciwników co maja dużo tafa i wiele woundów takich jak treeman/maszyny/demony/blodzio/arachnarok/smoki/ szrainy/dzwon i inne maści rzeczy dlatego wszyscy boją się grać z dfarwami i imperium.

co do tarczy w piechocie dwarfów: najlepszą opcja jest wielka broń masz 6 siły więc ranisz na 2 (przeważnie) a poco ci tarcza która nic ci nie daje bo przeważnie bijesz się z czymś co ma 5 siły więc przy najlepszych wiatrach będziesz mieć sava na 6 czyli żadnego.

jest osobna figurka kowadła chyba że wolisz Thorka też możesz.

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-08-14 15:58:01)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#103 2012-08-14 15:57:43

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Aaaaa.... o kurde... sorki, myślałem że to działa tak jak to jest w nazwie... a to i muszę teraz troszkę rozpiski pozmieniać Dziękuję Ci Siwy iż wykazałeś mój błąd.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#104 2012-08-15 13:20:56

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Gruby napisał:

A powiedz mi jeszcze do jakiej kategorii zalicza się runa spokoju i co ona daje, bo sama nazwa polska mi zbyt wiele nie mówi

Runa Spokoju (runiczne sztandary)Aktualna siła jednostki zostaję podwojona.Czyli jakbym dał ja hamkom to za 50pkt wykupiłbym im runiczny sztandar i za 25pkt te oto rune spokoju, która podwoiła by ich siłę do 8 punktów.

Gruby napisał:

thane'a z BSB z master rune of grungni

Mógłbym dostać tłumaczenie?

siwy2150 napisał:

jest osobna figurka kowadła chyba że wolisz Thorka też możesz.

A nie wiesz gdzie mogą ją kupić?


Siwy2150 Dzięki, a ja już chciałem organki na działko zmieniać

Ostatnio edytowany przez kamleta (2012-08-15 13:23:12)


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#105 2012-08-15 13:34:39

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

Że ja nie dostzegłem takiej epickiej runy! Naprawdę fajna. A to master rune of grungni to jest runiczny sztandar dający +5 ward save'a na pociski.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zakon-zywiolow.pun.pl www.niebianscypogromcy.pun.pl www.ros.pun.pl www.lordaeronguild.pun.pl www.narutoahinobi.pun.pl