Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#76 2012-08-27 08:46:47

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

ale jaki lakier bezbarwny, bo szukam od jakiegoś czasu [ do swych niecnych planów] i nie mogę znaleźć......

trochę nie rozumiem budowy skały... wytłumaczysz mi to trochę bardziej detalicznie?

jak robić water efekt krok po kroku????

jak osiągnąć [zrobić] takie jeziorko gdzie mogą być zatopione różne przedmioty takie jak ty robisz [ takie z trzema centymetrami głębokości???????????????????????????


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#77 2012-08-27 09:13:53

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Dowolny lakier bezbarwny do drewna. Ja znalazłem jakiś zaschniety w słoiku po dżemie. Ale jak Cię stać to możesz kupić w obi puszkę po 3 pln nowego

No skałke robisz tak - bierzesz kartkę - gniesz ją w kulkę. Wtedy robi się na niej masa śladów po zgniataniu, nie? Potem ją prostujesz i przyklejasz na płasko na powierzchni. Wikol pod spodem ją utwardza, a wszystkie pęknięcia i zgniecenia, wyglądają jak tekstura skały. Malujesz na szaro, drybrushujesz jasnoszarym. Koniec

No water effect robisz tak - wlewasz w miejsce gdzie ma być "woda" kilka mm lakieru. Umieszczasz w nim przedmioty żeby zaschły w odpowiednich pozycjach. Dolewasz po kilka mm lakieru i czekasz aż wyschnie. Czynność powtarzasz do uzyskania zadowalającej Cię głębokości. Jeśli masz lakier wodorozpuszczalny, myślę że możesz dodać jakiś washy czy pigmentów dla uzyskania innej barwy wody. Generalnie chyba się nie da zrobić więcej jak 2-3 cm, bo lakier przy grubszych warstwach staje się zbyt mało przezroczysty.
Od robienia naprawdę głębokiej wody sa jakieś substacja na bazie żelu i silikonu, w modelarskich sklepach, ale osobiście nie umiem polecić żadnego, bo biedny człowiek jestem i żal mi na to kasy.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#78 2012-08-27 13:20:53

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

spoko dzięki wielkie...... jak skończysz jeziorko to wstaw fotki. możesz nawet teraz wstawić jakiś VIP. [tylko napisz gdzie wstawiłeś jak już wstawisz] ;]
a zaschnięty może być????

Ostatnio edytowany przez Lord filip (2012-08-28 13:23:27)


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#79 2012-08-30 23:24:01

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Co sądzicie o kombosie unit goblińskich łuczników w ilości 100 modeli ze spider bannerem...? Wszystko co trafi na 5 i 6 (czyli trafi wogóle ) automatycznie wrzuca wounda... co daje około 35 autowoundów na runde, choć potencjalnie jest spora szansa ina 50 zranień.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#80 2012-08-31 08:21:11

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Orcs and Goblins

Kombos dziki... liczysz na to że bedziesz trafiał... ile kosztuje taki oddzialik? jak byś go wystawił? w kwadracie? to masz zaledwie 20 + 8 x 5 = 60 strzałów jeśłi te goboski mogą używać volleya. Szerzej? Zapychasz sobei stół jednym oddziałem który mimo iz to tylko gobliny i tylko z łukami to swoje kosztuje. maksymalnie co osiągnies zto 100 strzałów jeśli wystawisz ich w dwóch szeregach. Nie chce nic mówić ale cinko to widzę taka krecha gobosów bez determy na którą cokolwiek się wbije... ich szerokość to będzie około 40 cali!! łał... spróbój tym zakręcić. po drugie nie wiem ile mają BS zapewne 3, czyli normalnie trafiają na 4+, jeśli pamietam mają krutkie łuki czyli zasięg słaby co i tak daje na zasięgu dalekim 5+, a jeśli oddział przeciwnika jest schowany przynajmniej połowa w lesie to wtedy masz juz 6+. Jeśli nie daj Gorku lub Morku ktoś się schowa lepiej lub dostanei ten twój piekielny oddział czarem który obniza BS i będziesz trafiał na 7+ wtedy trucizna nie działa. W sumie tera zjak przemyślałem jaki długi bedzie ten oddział to na pewno duża ich część nei bedzie strzelała bo albo nei będa mieć wroga w polu widzenia albo nie będą mieć zasięgu. Do tego masz 100 łuczników którzy musza wszyscy na raz strzelać w jeden oddziął przeciwnika... Głupi pegazowiec ich zamorduje z zimna krwią i się ustawi tak że do jego flanki nei dobrniesz...
Pomysł jest pozytywnie śmieszny i dla zabawy bym to sprobował. Na pewno nie na turnieje

Offline

#81 2012-08-31 08:26:39

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Orcs and Goblins

Jak chcesz to mogę podać twój pomysł konstruktywnej krytyce.


100 modeli goblinów z łukami. nie wiem czy chodzi o night goblinów czy zwykłych to praktycznie to samo, na wszelki wypadek napisze różnice.
gobliny mają (niezależnie które a nawet orki też) 3 BS czyli trafiają na 4 na dalekim 5 i każdy minus 6, 7, itd. więc minimum strzelają na 5 bo na dalekim.
Dalej, gobliny (niezależnie które) mają tylko short bow - max zasięg 18" zasięgu siła 3 czyli jak już powiedziałem strzelają na dalekim, mało tego nie strzelają w pierwszej turze bo przeciwnik jest wystawiony na 24" (czyli brakuje 6"), w najlepszym wypadku w pierwszej turze możesz podejść ale to jest takie małe samobójstwo ale o tym dalej. maż siłe tylko 3 więc nawet z poisonem przeciwnik broni się zawsze na bazowym save'ie  (WoC'owi możesz ....), Twój plan zakłada wstawienie BSB goblińskiego do tego oddziału, co jest IMO marnowaniem BSB i sztandaru (swoją drogą tani ten sztandar nie jest), A teraz najlepsze: 100 modeli, czyli żeby odać maxymalną ilość strzałów muszą być 2 szeregi po 50 czyli żeby to wystawić musisz mieć całą swoją strefę rostawienia. Ok 40" z 48" (już nie chce myśleć co by było jakbyś trafił na jakiś teren w tej strefie). Wracając do BS'a i strzelania BS'owego nie wiem czy wszyscy wiedzą ale jak trafieasz na 7 i więcej to nie ma poisona!!!! (przy tak szerokim froncie i aktualnych minusach do strzelania jest to prawie pewne). Jak masz tak szeroki front to przeciwnik dojdzie do ciebie w pierwszej (drugiej) turze zanim oddasz strzał a jak dojdzie to zmieli i wypluje bo gobliny nie są przeszkodą dla większości jednostek w Warhammerze. a i jeszcze zapomniałem najtańsza opcia 100 NG +muzyk+BSB(czysty) (spider sztandar) = 455 pk/G(bez tarcz) +muzyk+BSB(czysty) (spider sztandar) = 505pkt



podsumowując: pomysł na poziomie nowego gracza w 8ed ( a muwiłeś że jesteś jakiś tam doświadczonym graczem)  Dodam tylko że jak zgadzam się z Sasem i jeśli ci się to sprawdzi to tym graj.

kmina była by jeszcze spoko w DE gdzie 35 kuszników odaje 70 strzałów z przerzutem ale całe szczęście nie mają poison


K....spóźniłem sie.....

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-08-31 08:30:29)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#82 2012-08-31 09:23:52

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Ja się nie znam na łukach i orkach, więc mogę tylko powiedzieć że mnie tren pomysł wydaje się epicki....nie ukrywam że chciałbym coś takiego zobaczyć w akcji [pomalowane]


Ale po przeczytaniu komentarzy zgadzam się że może to nie wypalić w bitwie.


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#83 2012-08-31 09:54:06

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Orcs and Goblins

Nie wypali bo - albo wystawisz ich w klocku i połowa nie może strzelać (i nikt nie może się ruszać, bo volley nie będzie działał i nie strzeli 80%), albo w linii i połowa nie będzie miała zasięgu do celu, a oddział złamie Ci każda szarża. Jedyna zaleta to makabryczny Stand&shoot, w którym nie ma zasięgów i coverów, ale poza tym bieda. Tym niemniej baaaardzo chciałbym zobaczyć 100modelowy oddział pomalowany na stole .


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#84 2012-08-31 10:16:40

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Ale taki odział wykonujący stand&shoot  przeciwko jakiemuś oddziałowi kawalerii było by niezłe. Jak w 3 części władcy pierścieni [orkowie strzelaja do szarżujących  rohańczyków]


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#85 2012-08-31 10:43:46

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

siwy2150 napisał:

podsumowując: pomysł na poziomie nowego gracza w 8ed ( a muwiłeś że jesteś jakiś tam doświadczonym graczem).

Przepraszam, ale praktycznie oplułem monitor ze śmiechu po pierwsze pomysł nie mój. Przewijał się już kilkakrotnie na dakkadakka, warserach i warh.co.uk.
Po drugie... nie, night gobliny wogóle nie mogą brać tego sztandaru.
Po trzecie musi go nieść BSB.

Co do Twojej wypowiedzi siwy - nie mÓwiłem że jestem jakimkolwiek graczem 8 edycji. Ani też 7. Ani nawet 6. Bo przestałem grać w edycji czwartej.
Rozumiem że Twój post jakoś tam podbudował Ci ego, niemniej o spider bannerze i wystawianiu jednostek po 100 modeli, wrzuciłem niemal wiernie przetłumaczony z wersji angielskiej, będąc ciekawy, jak się takie karkołomne rozwiązania unitów po 100 jednostek o wartości poł tysiąca sprawdzają w tej szalonej edycji.

Lord Filip - tak samo sobie pomyslałem - tylko ten armor save

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-08-31 10:48:07)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#86 2012-08-31 10:51:12

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

A ty byłbyś w stanie zrobić coś takiego?
Masz wystarczająco goblinów z łukami. Bo jeśli tak to pomalowanie takie żeby się nadawali do gry w twoim wykonaniu zajęłoby ok.yyyy 20 h


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#87 2012-08-31 10:56:44

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Goblinów z łukami owszem trochę mam, ale to nic dziwnego, bo byli do kupienia w starterach po 40 sztuk.
Szczerze to nie wiem czy bym pomalował w 20 godzin cokolwiek. Po czterech mam ochote wyrzucić pędzel przez okno przy dłuższym malowaniu bardziej mnie bolą plecy jak po serii martwych ciągów przy pełnej sztandze.
Niemniej filip, za jakąs godzinke, właśnie wrzuce pełny pomalowany unit, który wczoraj skończyłem, bo właśnie dostałem z powrotem aparat


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#88 2012-08-31 11:11:17

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Jeej..pamiętam jak pisałeś z kimś tam o jego orkasach i wstawiłeś 5 goblinków malowanych ok 1h

A wstawisz też to jeziorko...3m
?????

Ostatnio edytowany przez Lord filip (2012-08-31 12:13:42)


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#89 2012-08-31 12:18:38

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Orcs and Goblins

POmysł szalony ale dla zabawy zawsze można
Pamietam jak wystawiłem 122 krasnoludów z Thanem na Kamieniu Przysięgi. Klocek całkowicie nei grywalny ale działa jak wzgórze na które przeciwnik nigdy nei wejdzie XD
Czysta zabawa

Offline

#90 2012-08-31 12:19:11

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Tak filip, ale to był taki table top troche ładniejszy na tylny szereg i już wcześniej miałem ich spodkładowanych.

Jeziorka nie zrobiłem. Okazało się że lakier który miałem, przy grubości 1cm staje się już praktycznie nieprzezroczysty. Muszę sobie kupić jakiś akrylowy albo silikonowy water effect w modelarskim. Naprawę świetne jeziorka i wodne cuda są na youtube, starczy poszukać.


Tak czy siak....Jesienne gobliny/night gobliny Niestety żadna z tych figurek nie była nowa, więc zdrapywanie farby zajeło mi więcej czasu niż malowanie :0

FOTO TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE - zmieniłem serwer.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2013-02-27 17:29:20)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gameovertribe.pun.pl www.muzyka3.pun.pl www.ntsd.pun.pl www.rastafari.pun.pl www.benten.pun.pl