Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#91 2012-08-31 13:40:37

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orcs and Goblins

Fajna kolorystyka. Fajne gobliny. Fajne liście. Sporo modeli i sporo pracy. Dorób im cięciwy!

Jak sądzisz, gobliny nie wkomponowałyby się bardziej w jesienny klimat gdyby pociągnąć im delikatnie skórę brązowym washem? Lekko by podgniły. Zieleń i tak już jest fajna, ale taki pomysł mi wleciał do głowy.
Chyba modele z tyłu mają bardziej soczysty odcień?

Widzę, że nie wzorowałeś się na gościu z ebaya, bo użyłeś więcej, niż 3 kolorów :\

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-08-31 13:42:49)

Offline

#92 2012-08-31 13:46:41

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Piotruposz, właśnie podstawą cieniowania tych goblinów - zwłaszcza tych z przodu był desert yellow/goblin green 50:50 i devlan mud. Oliwkowy odcień niesamowicie mi się spodobał. Tylne szeregi to gobbosy z odzysku - moje eksperymenty, z wieku lat 15 malowane cm farby, więc nie chcialem im już dorabiać dodatkowych warstw.
Zrobiłem już sobie nawet mieszankę 40% desert yellow, 20% ianden darksun i 40% goblin green, żeby mieć gotowy słoik skóry na nowe regimenty.

Command group malowany na ostatku, jest już właśnie kolorowany tą mieszanką


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#93 2012-08-31 14:03:39

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Orcs and Goblins

Yamcha napisał:

Przepraszam, ale praktycznie oplułem monitor ze śmiechu po pierwsze pomysł nie mój. Przewijał się już kilkakrotnie na dakkadakka, warserach i warh.co.uk.
Po drugie... nie, night gobliny wogóle nie mogą brać tego sztandaru.
Po trzecie musi go nieść BSB.

Sorki że cie uraziłem i w ogóle ale..... skoro to było przetumaczone i na innym forum nieważne jakim To po chu.... to piszesz?

i dobrze policzyłem bo mój BSB jest goblinem (nie night goblin) (w obu przypadkach)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#94 2012-08-31 14:52:58

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Po "chu..." to piszę, ponieważ interesuje mnie opinia np takich graczy jak Brujah czy swobodna dyskusja na temat hordowych unitów i ich zasadności na stołach... czy nie od tego są fora?

Filip, jeśli Cię zainteresuje, to chciałbym uzyskać taki efekt: http://www.modelloursworkshop.com/2011/ … beach.html

Tutaj mój malarski projekt na wrzesień, jak starczy czasu - http://www.solegends.com/citcat88/0511orcs.jpg - oczywiście kupno kompletnych orkowych crossbowmenów graniczy z cudem - nigdy nie ma do nich kusz. Na szczęście z pomocą przyszedł mi moj znajomy dwarfiarz, ktory odstąpił xbowy, ze swojego regimentu strzelców. Moze nawet dobrze, bo stare kusze były niesamowicie kiepsko odlane.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-08-31 15:18:31)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#95 2012-08-31 14:58:10

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Orcs and Goblins

Dobra dobra, Siwy odpuść. Idea była sensowna i zrealizowana z nutką autoironii i autożenady (nasze komentarze...). Hordowe unity w 8 ed działają nieźle, a jakże, ale raczej te do walki wręcz, pozdro.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#96 2012-08-31 15:32:42

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Yamacha jak znajdziesz jakis fajny specyfik do tego jeziorka to daj znac gdzie i co kupić. [A ten lakier sie nie nadaje tak czy po prostu jak dla ciebie był za mało przeźroczysty]. I jak użyłeś zaschniętego lakieru?


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#97 2012-08-31 15:40:40

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Filip, lakier się nadaje fajnie do robienia np kałuż, ktore z natury są błotniste i mało przejrzyste, ale do głębszych bajorek są jednak potrzebne specjalne specyfiki. Osobiście nigdy nie zajmowałem się tym profesjonalniej, więc i wiedza mała, ale czas zacząć. Jak znajde jakiś produkt i go przetestuje z pozytywnym skutkiem, to napewno Ci napisze, jak się nazywa i gdzie da się kupić. Póki co jednak mnie samemu przydała by się rada co najlepiej się sprawdza do uzyskania efektów takiej rewelacyjnej wody


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#98 2012-08-31 16:07:59

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orcs and Goblins

Może jakiś gotowy water effect z vallejo?


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#99 2012-08-31 22:25:08

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

No właśnie tak myslałem, ale oni robią głównie takie bardziej niebiesko-błękitne do robienia fal.

Z innej beczki - udało mi sie dzisiaj kupić prawdziwy gobliński skarb http://www.ebay.co.uk/itm/190715666210? … 1439.l2649
Tak i wiem, że identyczny unit 10 spiderów ze SP jest po 20-30 pln na allegro, ale ten jest nie do przebicia


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#100 2012-09-01 11:02:35

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Niektóre specyfiki valejjo można używać do robienia na pewno fajnych kałuż [bajorek nie wiem] ale je chyba się łączy z pigmentami czy cos takiego.
http://buypainted.com/index.php/basing- … h-puddles/

Yamacha a jak użyłeś zaschniętego lakieru? I czy lakier nada sie na takie 1cm trochę [może zabarwione washem brązowym] rzeczkę czy sadzawkę w której brodzi rat ogre?

Ostatnio edytowany przez Lord filip (2012-09-01 11:11:16)


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#101 2012-09-01 11:12:48

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Tak Filip, zdecydowanie się nada. Mysle że do skavenów będzie super, zwłaszcza jak dodasz jakiegoś brązu.

Gdyby lakier był zaschnięty mysle że mógłbym go najwyżej wyrzucić Lakier poprostu wlewasz w zagłebienie i czekasz aż wyschnie. Czynność powtarzasz tak długo, aż głębokość będzie zadowalająca. Kolor dna jest ważny bo determinuje zabarwienie całej przezroczystej warstwy.
Niestety nie można wlać wszystkiego naraz, bo utworzy się wklęśniecię, pod wpływem parowania, dlatego trzeba na raty. Zeby przyspieszyć schniecie mozesz np postawic na sloncu, albo na monitorze, jeśli Ci się grzeje tak jak mój

Jeszcze jedna informacja - zgodnie z obietnica poczyniłem pewne śledztwo, w sprawie najlepszych wodnych efektów na rynku i zdecydowanie najlepsze do stojących jezior i rzek są dwa specyfiki:

- Magic Water
- Still Water

Zaraz kupuje bo jestem bardzo ciekawy jak by wyszły pływajace lilie, albo snotlingi z rurkami do oddychania, czajace się w bajorku

Jeśli kogoś interesuje tańsza alternatywa, na allegro jest sztuczna woda w cenie 5 złotych za 100 ml, czyli jakieś cztery razy taniej niż still water - niestety za jej jakość nie ręcze - ale spróbować można.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-09-01 12:12:41)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#102 2012-09-01 15:56:20

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

A gdzie nabyć te specyfiki?


A i przecierz napisałeś że ty znalazłeś jakiś zaschnięty lakier w słoiku po drzemie...


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#103 2012-09-01 17:10:14

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

W sklepach modelarskich jest still water w cenie 38-40 pln za 200 ml.

Lakier był zaschnięty na wierzchu, pokrył się skorupą, w głebi było jeszcze troche płynnego, choć już bardzo gęstego.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#104 2012-09-01 18:22:01

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

A magic water?   Jakbyś mógł to przyslij linki ;p


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#105 2012-09-01 18:56:25

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Filip, google. Ja też nie mam innych źródeł wynajdywania.
Still water jest łatwo dostępna, a magic water kupisz tu http://www.unrealdetails.com/


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gastronomiauwm.pun.pl www.lokal0uniesienie.pun.pl www.anime-plock.pun.pl www.rock-metal.pun.pl www.narutogamepbf.pun.pl