Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#46 2012-08-02 10:08:02

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Mam kilka pytań:
1.Czy Josefem Bugman'em można grać na turniejach?
2.Czy klasyczne modele strażników Bugmana są dostępne w sprzedaży?
3.Górników można wprowadzić w wybranej turze, ale czy mają oni jeszcze jakieś inne zdolności przemieszczania się, np. pojawianie się w wybranym miejscu?
4.W księdze napisali, że Wielki król Thorgrim siedząc na tronie ma Ochronę Pancerza na 1+, czyli zawsze czy on kiedyś wstaje z tego tronu?
5.Gdzie mogę znaleźć informacje o najemnikach?
6.Którzy bohaterowie krasnalów to lordowie?
7.Jeśli nie mogę mieć więcej jednostek długobrodych niż wojowników to mogę mieć 1 jednostkę długobrodych składających się z 40 modeli i 2 jednostki wojowników składających się z 16 modeli?


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#47 2012-08-02 12:42:21

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dwarfs

Nie znam się szczególnie na dwarfach ale postaram się odpowiedzieć na pytania z wiedzy ogólnej...

- mówisz o najstarszych rangerach bugmana? http://www.solegends.com/citrr/rrd01bugmansbox.jpg <-- ci z pewnością nie są już dostepni. Nowsi obawiam się też nie.
- wydaje mi się że górnicy mogą się podkopywac pod daną jednostkę
- nawet ochrona 1+, powoduje że save wychodzi i tak tylko na 2+, ale ma to znaczenie jak się oberwie np z siły 4, bo wciąż jest 2+. Nie wydaje mi się żeby jednostka heroiczna wystawiana np na chariocie mogła z niego schodzić, w innym wypadku niż jego zniszczenie.
- zazwyczaj lordami są jednostki mające minimum 3 woundy.
- jeśli księga armii mówi ze możesz wystawić jedną jednostke długobrodych na każdy unit wojowników, to minimaxy wydają się czymś oczywistym. Więc tak.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#48 2012-08-02 21:03:04

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

1. Są chyba w Dogs of War, ale nie jestem pewien [po za tym nie opłaca się ich wystawiać]
2. Nope.avi
3 Yamcha, oczywiście że nie pod dany oddział tylko wychodzą z dowolnej krawędzi
4. Nie, jest zbyt otyły żeby ruszyć dupę z tronu. A tak na serio to tego save'a masz zawsze [oczywiście podlega modyfikacjom].
5. Nie interesuj się najemnikami, bo są słabi.
6. Lordowie: Dwarf Lord, Runelord, Deamon Slayer.
7. Tak, ale zasada od lorda dwarfów daje Ci możliwość wystawienia o 1 więcej klocek longbeardów niż zwykle.

Ostatnio edytowany przez Gruby (2012-08-02 21:16:31)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#49 2012-08-02 21:05:50

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dwarfs

Gruby, a minersi, nie mili takiej opcji, że wyłazili z ziemi i scaterowali kostką jak im to wyszło? Coś jak skorpiony khemri?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#50 2012-08-02 21:15:47

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

W armybooku nic o tym nie ma. Cytuję:

Miners don't have to be deployed on the table at the beggining of the battle.
Instead, starting from turn two, at the begging of every dwarf turn roll a dice. On a 4+ miners will arrive. [...] In the movement phase of the turn when they arrive, Miners can enter the battlefield from any table edge [...]


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#51 2012-08-03 07:38:54

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Dwarfs

Nie, górnicy wychodzą z dowolnej krawędzi od drugiej tury. Żadnych scatterów czy move. Maksymalnie do 6 cali od krawędzi (tutaj chodzi o formacje oddziału, muszą zmieścic się do 6 cali od krawędzi) i mogą wykonać zwykły move czyli 3 cale.

Offline

#52 2012-08-03 11:26:21

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Gruby napisał:

6. Lordowie: Dwarf Lord, Runelord, Deamon Slayer.

Jeśli to są lordowie,to zwykli bohaterowie to tylko dragon slayer i inżynierzy?


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#53 2012-08-03 12:01:21

 Chaos Warrior

Mógłby kosić trawniki w Obi

7384498
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 318
Punktów :   
Armia w WFB: wojownicy chaosu (ok.2400pt)
Armia w LOTR: troche tego toche tego

Re: Dwarfs

jeszcze jest tan czyli najzwyklejszy bohater, który może być bsbkiem

a i zdaje mi sie że w tej edycji nie ma już najemników

Ostatnio edytowany przez Chaos Warrior (2012-08-03 12:03:18)

Offline

#54 2012-08-05 18:56:13

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

To mam jeszcze inne pytania:
1.Czy mogę dać gwardii królewskiej lub żelaznemu bractwu runę ognia?
2.Co daje runiczny sztandar, który może być niesiony przez gwardie królewską?
3.Warto mieć w armii jednostkę górników?
4.Jeśli chce strzelić z organem, rzucam kostką artyleryjską i załóżmy, że wyleciało 6, to te 6 kostek już trafiło i mogę rzucać na zranienie czy trzeba jeszcze rzucić na trafienie?
5.Krasnoludzki muszkiet ma mistrzowskie wykonanie jak mogę tego użyć?
6.Czy jest sens uzbrajać postać w kamień przysięgi?


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#55 2012-08-05 19:05:46

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

1.Jeśli chodzi ci o runkę na broń, to nie, nie możesz.
2.Daje ci takie bonusy, jakie im wykupisz [czyt.runy na sztandarze]
3.Zajrzyj do artykułu opublikowanego przez Bru na 1. czy 2. stronie.
4.Organki strzelają tak: Artyleryjka, Woundowanie, Ewentualne saving throwy przeciwnika.
5.Daje Ci to +1 do trafienia, czyli Twoi thundererzy są traktowani jakby mieli BS ! Hurra, ale to i tak za mało żeby na nich wydać punkty.
6.Zależy od tego jak grasz.

A, i na przyszłość proszę używaj nazw angielskich, bo 3 minuty rozkminiałem kto to jest gwardia królewska. Oczywiście jeśli przerzucenie się na inglisz to dla Ciebie nie problem

Ostatnio edytowany przez Gruby (2012-08-05 19:07:25)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#56 2012-08-05 19:27:38

 kamleta

Właśnie zaczął

35563019
Skąd: Kargowa
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs

Re: Dwarfs

Gruby napisał:

2.Daje ci takie bonusy, jakie im wykupisz [czyt.runy na sztandarze]
5.Daje Ci to +1 do trafienia, czyli Twoi thundererzy są traktowani jakby mieli BS ! Hurra, ale to i tak za mało żeby na nich wydać punkty.

2.Czyli mogę jak wykupię ten runiczny sztandar dać im np. runę przodków czy runę sanktuarium (niestety nie mam pojęcia jak to jest po angielsku )?
5.Niestety nie mam pojęcia co oznacza skrót BS?
Te +1 do trafienia mają zawsze?
I dlaczego nie warto wydawać na nich punktów?

Gruby napisał:

A, i na przyszłość proszę używaj nazw angielskich, bo 3 minuty rozkminiałem kto to jest gwardia królewska. Oczywiście jeśli przerzucenie się na inglisz to dla Ciebie nie problem

Operowanie angielskimi nazwami modeli to nie problem, ale że mam anglika dopiero 2 rok to nie mam pojęcia to to jest saving throwy i nie wiem czy mam rzucać na trafienie czy nie

Ostatnio edytowany przez kamleta (2012-08-05 19:28:43)


Armia baranów, której przewodzi lew jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana.
                                                                                                                                   -Napoleon Bonaparte

Offline

#57 2012-08-05 20:12:26

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Dwarfs

2.Dokładnie
5. BS=Ballistic Skill=Zdolności strzeleckie [chyba coś takiego] Czyli thundererom jest łatwiej trafić. A nie opłaca się, bo są o 3 pkt [chyba, mogłem zapomnieć] drożsi od quarellersów [kuszników], którzy mają zasięg 30" [thundererzy mają 24"], armor piercing mają obydwaj, a jedyne co dobrego otrzymujesz za te 3 pkt to większą celność. Jak dla mnie za mało.
Saving throw = rzut na pancerz/ rzut na osłonę/ ward save [nie wiem jak to się tłumaczy].
To teraz po polsku. Organkami strzelasz poprzez rzucenie artyleryjkę i to co wypadnie to ilość trafień, a potem rzucasz na zranienie, a potem jeśli coś zranisz to twój oponent rzuca na ochronę.

OFFTOP To stary ile ty masz lat że masz 2 rok angielskiego?


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#58 2012-08-05 20:30:58

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dwarfs

Gruby, w tej edycji kusze maja -2 do save'a?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#59 2012-08-05 21:04:30

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Dwarfs

dlaczego pusze mają mieć -2 do sava? jak mają armor pircing to mają -1 do sava no chyba że ty liczysz z siłą kuszy (4) i armor pircing to tak maja w sumie -2
A swoją drogą zasada +1 do trafienia to fajna zasada. ogulnie ze słyszenia i opinii innych to krasnoludcy strzelcy thunderersi są fajni ale jakoś się nie sprawdzają i kusze lepsze. Na przykład mój kumpel wymienił thanderersów na 2x10 kusze ale jako badziew i to sie sprawdza

gruby ja mam dużo lat i angielskiego maiałem też duzo przez swoje życie a angielskiego nie znam.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#60 2012-08-05 21:22:00

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dwarfs

O ile wiem kusze mają tylko move or fire, od niepamiętnych czasów... wiec myśle że grubemu się poprostu coś mylnęło.

Btw - o co chodzi z krótkim zasięgiem? Kiedyś było -1 za far shot, a teraz jak działa liczenie tych bonusów?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skalna-jaskowicka.pun.pl www.1917.pun.pl www.wzgorzawitosa.pun.pl www.fabryka-skilla.pun.pl www.13clan.pun.pl