Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#61 2013-11-27 16:20:12

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Nie wiem jak tam Bru idzie, ale mnie został do sklejenia tylko Wendigo, chociaż właściwie "podstawkę" do niego już zmontowałem (dla niezorientowanych Wendigo rozrywa gardło jakiemuś rewolwerowcowi i to o tej podstawce piszę), tak że jutro jeśli wszystko pójdzie dobrze pojawię się z nowym starterem w starym składzie tzn. bez Wendigo właśnie, będzie więc  można obczaić nowe modele.

Wyrd ogłosił wielką promocję z okazji ichnich świąt (Święto Dziękczynienia, Czarny Piątek, Cyber Poniedziałek i urodziny Wyrda ) i między innymi jest okazja zakupić nowości jeszcze przed premierą. Dzięki temu można uzupełnić plan wydawniczy który podałem kilka postów wyżej i tak z nowości:
- będzie nowy minimalistyczny podręcznik z samymi zasadami, podobny do tego który był w pierwszej edycji i podobnie jak tamten sugerowana cena detaliczna to 15$ (czyli u nas coś 45-50zł)
- kolejne startery które pojawią się w lutym/marcu to starter Perdity - The Latigo Posse i starter Nicodema - Open Graves. Oba te startery zapowiadają się sycie.

Niestety nadal nie wiadomo co z nowymi gremlinami, ale wypadałoby że są one kolejne na liście wydawniczej, chociaż ciągle jeszcze mogą konkurować z masterami z Outcast, bo z tej frakcji na razie tylko Viktorie będą dostępne.

Offline

#62 2013-12-10 12:24:27

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Trochę mi zeszło ale jak obiecałem jest zdjęcie mojej nowej plastikowej ekipy Rasputiny

http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malifaux/th_IMG_2888_zps95ac1995.jpg

Mam trochę problem z maskowaniem miejsc klejenia (ciekawe jak tam Bru idzie), niby w większości przypadków są one tak dobrane że nie powinny się rzucać w oczy, ale jednak widać je dosyć wyraźnie. W każdym razie testuję teraz nową szpachlę i wyniki jak na razie są dosyć obiecujące. Modele są dosyć filigranowe, poza Golemem oczywiście, ale tak naprawę są jeszcze trochę większe od metalowych, no i są też bardziej proporcjonalne, przynajmniej tyle można powiedzieć o modelach ludzi, bo nie wiem jak to wygląda przy tych wszystkich fantastycznych stworach  :smile:

Jak już coś tutaj wystukuję to jeszcze dwie takie nowinki, na stronie Wyrda jest już dostępny Crew Creator dla drugiej edycji, na razie oczywiście są tylko modele które pojawiły się w pierwszym podręczniku. Druga nowinka to 9 numer Wyrd Chronicles który można pobrać z działu downloads, jeszcze nie miałem okazji go przejrzeć więc polecam go tylko dlatego że jest  :smile:

Offline

#63 2014-01-09 12:48:29

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

W najbliższą niedzielę w Gildii na Północy planujemy trochę pograć w Malifaux, więc jak ktoś byłby chętny na zapoznanie się z grą to zapraszam. Prawdopodobnie zaczniemy gdzieś tak około 16. Być może będę mógł się pochwalić jakimiś nowymi modelami

Offline

#64 2014-01-09 15:52:42

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Postaram sie byc z moimi

Offline

#65 2014-01-10 09:40:47

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Brujah1685r napisał:

Postaram sie byc z moimi

Byłoby bardzo fajnie, zawsze to większa grupa graczy by się pokazała Chyba będę musiał przynieść swój blat bo się jeszcze ludzie na X-Winga umawiają.

Offline

#66 2014-01-13 10:34:09

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Szkoda Bru że nie dotarłeś wczoraj, chociaż i tak nie było się za bardzo przed kim "popisywać", bo w sumie to ledwie kilka osób było. Zagraliśmy jedną partyjkę z Chochlikiem i o dziwo graliśmy około 1,5h, chociaż skończyliśmy w 4 turze wynikiem 5:0 dla mnie - po prostu Chochlik miał już tak nieciekawą pozycję że nie był w stanie zdobyć żadnego dodatkowego punktu, a ja spokojnie miałem jeszcze szanse na co najmniej dwa punkty, myślę że ta piąta tura potrwała by max 10-15 minut. Teraz się zastanawiam jak szybko i bezboleśnie posklejać starter Pandory, bo chciałbym w końcu zagrać czymś co powoduje większy ból głowy , a nie tylko "Ice Power" i do przodu.

Offline

#67 2014-01-24 21:53:28

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Z braku oficjalnych zapowiedzi na luty 2014 i dalej, pokusiłem się o zrobienie listy zapowiedzi na podstawie preorderów ze sklepu TheWarstore i wygląda to tak
Luty:
- Resurrectionists: Body of Evidence (McMourning Crew) - przesunięcie ze stycznia
- Resurrectionists: Open Graves (Nicodem)
- Resurrectionists: Nurse
- Guild: The Latigo Posse (Perdita)
- Guild: Witchling Stalker
Marzec:
- Guild: The Lone Marshal
- Guild: Governor's Proxy
- Resurrectionists: Flesh Construct (w/ Victim)
- Neverborn: Teddy
- Outcasts: Kill Joy
- Gremlin: The Bayou Boss (Som'er)
- Gremlin: The Kin (Ophelia)
- Ten Thunders: Dawn Serpent
- Ten Thunders: Fuhatsu
- Ten Thunders: Monk of Low River
Kwiecień:
- Guild: Guard
- Resurrectionists: Punk Zombie
- Resurrectionists: Bete Noire
- Arcanists: December Acolyte
- Arcanists: Hoarcat Pride
- Neverborn: Doppleganger
- Outcasts: Bishop
- Outcasts: Convict Gunslinger
- Outcasts: Hans
- Gremlin: Closing Time (Brewmaster)
- Ten Thunders: Samurai
Oczywiście u nas trzeba liczyć miesięczny poślizg, chociaż tak naprawdę to wygląda to tak że planowana premiera dotyczy końca miesiąca, a u nas jest tylko tydzień/dwa tygodnie później. Oczywiście najbardziej z tej listy ucieszył mnie Teddy chociaż nowy December Acolyte też się przyda.

Offline

#68 2014-02-09 12:40:05

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Małe uzupełnienie do poprzedniego mojego postu, wydanie lutowe jest dokładnie takie jak podałem plus jest już reprint dużego podręcznika, więc w marcu się w końcu w niego zaopatrzę

Udało mi się w końcu posklejać starter Pandory i oto efekt:
http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malifaux/th_IMG_3545_zps66a6df86.jpg
Zdjęcie robione na szybko więc cudów nie ma, ale coś tam widać i można sobie na przykład wyrobić zdanie o Baby Kade, jest naprawdę malutki chociaż moim zdaniem poprzedni model był większym słodziakiem.

Wyrd odnowił trochę swoją stronę, na razie tylko firmową i forum, być może to nie jest takie ważne, ale wrzucili też kilka artów które chyba jeszcze nie prezentowałem i tak
- Hirde Guns czyli ekipa Von Schilla, ciekawie wygląda Bagaż rodem ze Świata Dysku tylko zamiast nóżek ma gąsienice
- Salvage and Logistic - outcastowy nekromanta Leviticus wyznający zasadę że nic się nie może zmarnować, wygląda na spory starter 9 modeli
- The Swamp Hag - czyli Zoraida, ostatni master do Neverbornów, poza pacynką z nożyczkami i samą wiedźmą reszta nie wygląda zachęcająco, ale to moja opinia, może komuś się spodoba

Offline

#69 2014-02-12 17:20:57

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Twórcy Malifaux ostro ostatnio pracują dziś pojawił się 10 numer e-zinu Wyrd Chronicles który można pobrać z tego miejsca. Pobieżnie przejrzałem i jest kilka ciekawych artykułów.

Zakończyły się też otwarte beta testy drugiej fali modeli do Malifaux i tym razem finalne karty zostały udostępnione za darmo w postaci PDF-a, można je pobrać ze strony Wyrda w niskiej lub w wysokiej jakości, od razu zaznaczę że na wysokiej jakości i tak nie ma artów więc jak ktoś nie lubi ekstrawagancji to low res będzie lepszy.

Przy okazji, na początku marca będę robił zamówienie z Mgły, jak ktoś chciałby się załapać na jakieś nowości to lepiej je już zaklepać, zresztą na starocie też bo powoli gra robi się coraz bardziej popularna i przynajmniej startery znikają w ekspresowym tempie.

Offline

#70 2014-03-01 20:54:52

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Widać już dlaczego Wyrd stara się nie robić dalekosiężnych planów, z zapowiedzi na marzec ostało się jedynie sześć paczek. Przede wszystkim nie ma Gremlinów, niby nie zamierzałem kupować plastików ale chciałbym je już zobaczyć, zdanie zawsze można zmienić 

W każdym razie na koniec marca mają się pojawić:
- Lone Marshal dla Gildii
- Fuhatsu dla Ten Thunders - teraz wiadomo czemu taki drogi ma być
- Monks of Low River dla Ten Thunders - raczej nie wyglądają na zwykłych mnichów 
- Flesh Construct dla Ressurectionistów
- Teddy pluszak dla Neverbornów - mógłby być lepszy ale i tak kupię
- Killjoy taki nieumarły stworek dla Outcastów

Nie jest źle, ale widać że nie należy brać dosłownie tych nieoficjalnych zapowiedzi, bo widać że jest to głównie co wydawca by chciał, a nie zawsze się to pokrywa z tym co wydawca może. Ja w każdym razie jestem tylko trochę zawiedziony brakiem Gremlinów, ale to nie jest duża strata, reszta towaru całkiem zacna.

Offline

#71 2014-03-01 21:01:13

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Malifaux

Ci mnisi wyglądają jak klony Riddick'a.
Ja jestem w trakcie zbierania kasy na zamówienie, ale nie widzę szansy na to, żebym w najbliższym czasie mógł się w ogóle pojawić na spotkaniach klubu.
Niestety zajęcia na uczelni mi nie pozwalają (kończę o 20) .
Teddy wygląda mi z pyska bardziej na jakiegoś przerośniętego, krwiożerczego Chomika...
A starter Pandory jest megaaa, nowy model zdecydowanie mi się bardziej podoba.

Ostatnio edytowany przez Maro (2014-03-01 21:04:15)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#72 2014-03-14 11:58:55

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

W końcu i nareszcie pokazały się arty z boxów Gremlinów, oczywiście nadal nieoficjalne więc jest tylko przód pudełka i nie widać samych modeli. W każdym razie coś tam już można wyczaić, nie wiem co prawda jak będą wyglądały finalne modele, ale jakoś te nowe Gremliny mnie nie przekonują (i dobrze, zawsze to mniejsze wydatki  ). Z ostateczną oceną poczekam jednak jak będzie zdjęcie z renderami modeli.

A tu oczywiście linki do sklepu gdzie można sobie te obrazki obejrzeć:
- The Bayou Boss - czyli wielki Sommer i jego świniopasy, widać że zamiast wielkiej świni jest Lenny, taki trochę przerośnięty Gremlin
- The Kin - czyli box Ophelii, tutaj chyba zostanę przy metalach, te nowe gremliny z tej ekipy są strasznie wychudzone
- Closing Time - to w sumie jedna z niewielu nowości, czyli nowy master Brewmaster  i jego pijana ekipa, nie widzę Whiski Golema więc ciekawe czy będzie takowy w tym boxie, w każdym razie to chyba najciekawszy box do Gremlinów, przynajmniej wizualnie.

Mały dopisek - właśnie stałem się posiadaczem dużego podręcznika do Malifaux, więc mam dostęp do statystyk wszystkich modeli z pierwszej serii i gdyby kogoś zainteresowały jakieś informacje w tym temacie to mogę się podzielić wiedzą tajemną

Offline

#73 2014-03-14 12:17:16

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Crane poszukuje innego oddziału z ciekawosci który byłby podobny do guild.
Czyli tez tak troche dziki zachód. Jest cos takiego? zreszt amsuze tego booka twojego nowego zobaczyc wybieram figsy po wygladzie a nie umiejetnosciach XD

Offline

#74 2014-03-14 15:01:39

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Brujah1685r napisał:

Crane poszukuje innego oddziału z ciekawosci który byłby podobny do guild.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co pytasz, ale jeśli chodzi o inne ekipy które są zrobione w klimacie westernowym, a nie są z Gildii to chyba w rachubę wchodzą tylko Gremliny, rodzinka LaCroix jako odbicie Ortegów albo Sommer ze swoimi wieśniakami (linki do artów powyżej). Natomiast jeśli miałeś na myśli coś innego niż ekipa Death Marshalli to w Gildii jeszcze bardzo klimatyczni są Ortegowie, których notabene Chochlik właśnie nabył Ewentualnie można też trochę naciągnąć i zastanowić się nad ekipą Mei Feng, bo jak by nie patrzeć budowa kolei jak najbardziej się z Dzikim Zachodem kojarzy, a tak na marginesie to jestem w trakcie budowy stacji kolejowej, jako makiety do Malifaux

Offline

#75 2014-03-14 15:57:14

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Mozes zmi napisać co potrafią goscie z The Torch and the Blade??

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bakuganyelblaga.pun.pl www.b1a4.pun.pl www.future-esport.pun.pl www.shinobidezain.pun.pl www.adamsowie.pun.pl