Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#166 2011-05-12 15:41:10

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

80-90 złotych za nówki, które w sklepie są po 150 złotych kadłuby mają już sklejone przez profesjonalną ekipe z UK. 
Jedyne co musisz zrobić, to dodać sobie wedle uznania sponsony i broń. Do tego dostajesz 4 pełne ramki uzbrojenia, dodatków i kilka typów
broni defensywnej, głowy, jakiś Commanderów, searchlighty, etc.


Proszę by na przyszłość zamieszczać tego
typu posty w temacie "Informator Wh40k"
/Wilku


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#167 2011-05-14 00:51:41

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Ale kusisz... Moja połówka mnie zabije, mam nadzieje że nie mieszkasz w Poznaniu


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#168 2011-05-14 01:00:00

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Wiesz że chcesz dude jak puszcze na allegro, ludzie się o to zabiją w 4 godziny i dla Ciebie nie starczy... a co za tym idzie planeta na której jesteś głównym
komisarzem, zostanie zdobyta przez OBCYCH z powodu niewystarczającej obrony. A mówią że te kilka Leman Russów przeważyło by losy wojny...
Wszyscy będą smutni, Ty popadniesz w depresje, dziewczyna Cie rzuci i odejdzie. Wiesz do kogo? Wiesz do kogo? Do jakiegoś dupka, co gra Tyranidami.
Wiesz jakie są kobiety

Żeby nie było ze offtop, nie uważacie że Eldarzy maja śmieszne czapki?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#169 2011-05-14 22:58:08

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Czapki? W sensie hełmy? teraz nie mam funduszy, jak będziesz miał w lipcu to wtedy 3 zamówię


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#170 2011-06-09 14:54:44

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Dawno nic nie wrzucałem, więc podzielę się zaczątkiem mojego nowego city fightowego / desert ashowego, regimentu Fire Dragonów.
Tak naprawdę same modele nie są ważne, ale pewna idea, dopiero co przetopionych, miejscami wciąż rozpalonych do białości wraków.
To dopiero wprawki, jakieś eksperymenty ze światłocieniami, ale mam nadzieje ze ktoś zaczerpnie inspiracje.

http://imageshack.us/m/153/7030/podstawki.jpg

I kolejna porcja prac nad Fire Dragonami - pośpiesznie robiony sztandar do Exarchy, którego głowa obecnie jest w USA, a bitsy na melte
w UK - wiec pewnie ukończe projekt za 3 miesiące, eh...

http://img855.imageshack.us/img855/9716/stanc.jpg

No i moge zaprezentować gotową Exarchynie do Fire Dragonów

http://img192.imageshack.us/img192/430/31806502.jpg

Możliwe że do końca czerwca ją pomaluje i połączę z innymi elementami.

A tutaj inna praca - female Farseer - niestety troszkę nieostre zdjęcie.

http://img542.imageshack.us/img542/8492/farseer.jpg

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-04-24 01:28:37)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#171 2011-06-13 15:37:41

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

No i udało mi się skończyć Exarchynie do Fire Dragonów wcześniej. Niestety wciąć jeszcze nie opanowałem malowania kobiecych twarzy, a muszę
powiedzieć ze DE Wyches, mają rysy tak ostre, jakby sterydy i hormony były ich jedyną dietą

Enjoy... i przypominam że wciąż czekamy na zdjęcia armii innych Eldarów

http://img585.imageshack.us/img585/6632/exas.jpg


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#172 2011-06-13 22:30:07

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Musze wkońcu zrobić zdjęcia


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#173 2011-06-16 20:44:58

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

No bez kitu wrzuć coś, bo zaczynam wierzyć że jestem jedyną osobą supportującą ten dział jakimkolwiek stuffem


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#174 2011-07-09 12:31:18

 Zyhan

Hehe, zaczynam

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-07-09
Posty: 22
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves, Skaven
Armia w W40: Eldar

Re: Eldar - Eldarzy

Hej.
Możliwe, że tym postem zjadę z tematu, ale powinniście mi wybaczyć, bo to mój pierwszy post, a gry bitewne są dla mnie całkowitą nowością.
Kiedy postanowiłem wciągnąć się w bitewniaki na dobre (zawsze mnie to kręciło, ale nie miałem funduszy na start) najbardziej przyciągnął mnie Warhammer 40k.
Więc załatwiłem sobie katalog i postanowiłem ogarnąć jakie są mniej więcej armię. Zaintrygowali mnie Eldarzy. Przeczytałem historię i pooglądałem statystyki
modeli (nauczyłem się grać na warsztatach w Bardzie ) i wiedziałem, że to armia, która mi się podoba. Kupiłem czym prędzej Battleforce. I tutaj atakują pytania.

1. Czy pojazdy sklejać tak, żeby mieć ułatwione malowanie, czy po prostu sklejać całość i malować?
2. Czego potrzebuje jeszcze, żeby grać?
3. Co powinienem dokupić do mojej armii?

Jeżeli ktoś raczy mi odpowiedzieć, proszę pisać jak do totalnego Nooba, chciałbym jak najwięcej z tego wynieść.

Offline

#175 2011-07-09 12:56:46

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Malowanie to indywidualna sprawa każdego. Ja z reguły modele sklejam tak, żeby mieć ułatwione malowanie, ale to mówię jak kto lubi

Przyda Ci się Farseer, bo często jest w rozpiskach, możesz też kupić Autarche (ja osobiście lubię ) no i filar armii, jednostki podstawowe Obrońców albo Dire Avengerów.
A potem co będzie Ci potrzebne


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#176 2011-07-09 13:00:32

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Wave Serpent:
Model spodkładuj. Kabiny pilotów pomaluj wcześniej przed klejeniem. Tak samo "chłodnice" bo umożliwia to dokładniejsze pokrycie ich kontrastem.
Wieżyczkę możesz pomalować oddzielnie.

War Walker:
Broni i tak nie kleisz, wiec ją maluj oddzielnie. Reszta - zupełnie dowolnie, podejrzewam ze najłatwiej będzie Ci nogi malować osobno.

Jak wspomniał kolega wcześniej - Farseer. Najlepszy byłby Eldrad. Warto też żebyś dokupił 2 War Walkery (żeby mieć 3). Osobiście polecałbym jeszcze
piątkę Fire Dragonów do Serpenta którego już masz. Najlepiej zaopatrz się na rynku wtórnym - allegro, jakieś forum. Powinieneś dzięki temu zaoszczędzić
około 40%, co przy tej kwocie wyniesie pewnie ze stówę.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#177 2011-07-09 15:35:00

 Zyhan

Hehe, zaczynam

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-07-09
Posty: 22
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves, Skaven
Armia w W40: Eldar

Re: Eldar - Eldarzy

Ok. Dzięki za odpowiedzi.
Jakieś wskazówki? Co na polu bitwy robić z Dire Avengerami? Pakować ich do Serpenta, czy tam wrzucać tych Fire Dragonów.
Jak powinno wyglądać zachowanie War Walkerów? Co z zachwalanymi przez moich kumpli Jetbikami?

Offline

#178 2011-07-09 16:40:26

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Duże oddziały około 10 z Exarchą i bladestormem do Serpentów. Dragonów w ostateczności możesz upchnąć w Falconie (akurat się mieszczą).
Jetbike'i są przereklamowane - spisują się tylko jak posadzisz na nic Warlocków. Tak normalnie to tylko do jakiś city fightów, zajmowania markerów, itd. - pełna partyzantka. Mają fire power Space Marinesa.

War Walkery chowasz za coverem i strzelasz do czego się da. Jakiś guide, fortune, zawsze mile widziane.
Save 4+ z covera z przerzutem, i brak open topped, sprawia ze są całkiem ciężkie do ruszenia.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#179 2011-07-09 21:07:15

Jacul

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 124
Punktów :   
Armia w W40: Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Yamcha napisał:

Save 4+ z covera z przerzutem.

Test ochrony np. od lasu dla pojazdów wynosi 5+. Cover 4+ otrzymuje pojazd zakryty w więcej niż w połowie.

Yamcha napisał:

Duże oddziały około 10 z Exarchą i bladestormem do Serpentów

Dla mnie Avengerzy to jest mimo wszystko 300 punktowy troops, który nie jest w stanie rozwalić 5 Tacticali ze strzelania. Troszkę mało opłacalne.
Nawet przy grze z Orkami, gdy ostanie się 4 Boyzów, jest rzeźnia.

Yamcha napisał:

Dragonów w ostateczności możesz upchnąć w Falconie

To akurat jest jedno z mniej ryzykownych rozwiązań u Eldarów.

Yamcha napisał:

Najlepszy byłby Eldrad.

Co mu po Eldradzie i battleforcie? Eldrad jest specjalem, a to znaczy że używa się go na tylko części z bitew.

Osobiście polecam Farseera i drugi battleforce. Prorok zawsze się przyda, a Serpenty zawsze można przerobić na Falcony.
Wtedy tylko jakieś elity, najlepiej Dragoni i idziemy zabijać . Co do sklejania modeli, sklej, żeby było Ci wygodnie malować.
Ja tam lubię malować osobno Jetbike, a osobno jeźdźca. Kwestia gustu

Ostatnio edytowany przez Jacul (2011-07-09 21:08:15)

Offline

#180 2011-07-09 22:11:23

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Jacul - 10 DA w Serpencie z bladestormem jest obecnie najpopularniejszym i najgrywalniejszym rozwiązaniem stosowanym w Polsce. Również z niego nie korzystam, ale chłopak prosi o rady co może zrobić z figurkami które już ma. Jego pytanie dotyczyło DA.

Save, cover save, etc. Myślę że pytający nie jest głupi i to wie.

Eldrad... Jacul wybacz, ale mamy 5 edycje i speciale są grywalne już nie tylko na turniejach open. Eldar jest daleko lepszy niż wymaksowany Farseer, ze względu
na swoje skille i itemy i inv 3+. Na większe punkty tylko Moto Rady, lub Eldrad, spójrz czym się teraz gra na turniejach.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2011-07-09 22:12:09)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.underworldots.pun.pl www.teampoland.pun.pl www.wsztokf.pun.pl www.kongdoms.pun.pl www.ogamesas.pun.pl